Nové Zámky – Nitra 2:3 (0:3 po s.n.) | B. Bystrica – Zvolen 1:3 (kon.) | Michalovce – Miškovec 3:0 (kon.)
Trenčín – HC Slovan 0:1 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Detva 4:5 (kon.) | Košice – Poprad 4:0 (kon.)
po s.n. (0:3)
HC MIKRON Nové Zámky
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
HK Nitra
Streda 06.01.2021, 16:00 • Zimný štadión Nové Zámky • Tipos Extraliga (SR) • 28. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Príjemný dobrý deň, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 28. kola hokejovej Tipos extraligy, v ktorom hokejisti HC Nové Zámky privítajú na domácom ľade v derby hráčov HK Nitra. Zápas sa začína o 16:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Nové Zámky začali ligovú sezónu výborne, no aktuálne prežívajú náročnejšie obdobie. V aktuálnej tabuľke im patrí 9. miesto so ziskom 32 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Martina Hrnčára prehrali v Bratislave so Slovanom 0:2. Najproduktívnejším hráčom tímu je Petr Obdržálek, ktorý má na svojom konte 18 kanadských bodov (10+8).

Nitre patrí v tabuľke Tipos extraligy priebežné štvrté miesto so ziskom 49 bodov. V poslednom doterajšom zápase zverenci trénera Antonína Stavjaňu zvíťazili nad Duklou Trenčín 3:2 po predĺžení. Najproduktívnejším hráčom tímu je Marek Slovák, ktorý má na svojom konte 28 kanadských bodov (11+17).

Zápas sa začína o 16:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

HC Mikron Nové Zámky: Kiviaho (Lackovič) – Hain, Holenda, Clarke, Västilä, Fereta, Ordzovenský, Šeliga, Mikuš – Clarke G., Seppänen, Majdan – Števuliak, Doggett, Bajtek – Rogoň, Holovič, Okoličány – Rehák S., Ondrušek, Zahradník

HK Nitra: Cowley (Nagy) – Mezei, Hřebíček, Švarný, Bodák, Vitaloš, Zech, Pupák – Tvrdoň, Slovák, Holešinský – Kollár, Šťastný, Žitný – Pätoprstý, Gubo, Sýkora – Minárik, Šiška, Múčka

Rozhodca: Goga, Fridrich – Tvrdoň, Jurčiak.

Oba tímy máme na ľade, po zaznení štátnej hymny Slovenskej republiky sa začne samotný zápas.

00:01

00:01
    Úvodné buly zápasu v prospech Nových Zámkov.

00:35
    Hain stiahol puk za vlastnú bránku, oba tímy postupne striedajú.

00:55
    Po Zechovej snahe o prihrávku do priestoru je to zakázané uvoľnenie Nitry.

01:12
    Domáci operujú pred bránkou Nitry, Graeme Clarke hľadal prihrávkou na teč Bajteka, no neúspešne.

01:33
    Vhadzovanie v strednom pásme, bližšie k bránke domáceho celku.

02:00
    V úvode zápasu viacero chýb na oboch stranách.

02:04
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Fereta.

02:09
    Odrazený puk končí v lapačke Henriho Kiviaha.

02:23
    Útočná akcia Nitry zastavené, Marek Tvrdoň bol v postavení mimo hru.

02:40
    Domáci sa rútili do prečíslenia 2 na 1, Bajtekova prihrávka však bola nepresná.

03:04
    Hosťom spod Zobora sa však zatiaľ v presilovej hre nedarí usadiť v útočnom pásme.

03:27
    Skúsený Ivan Švarný sa pošmykol pri spracovaní puku pri vlastnej bránky, no Janne Seppänen nedokázal puk pretlačiť za Cowleyho chrbát.

03:55
    Hostia sú v útočnom pásme a snažia sa o kombináciu.

04:04
    Domáci v plnom počte.

04:11
    HC Nové Zámky dali gól!
    SAMUEL FERETA sa okamžite po návrate z trestnej lavice k puku, v tandeme mal Graemeho Clarka, ale zobral zodpovednosť na seba a strelou pomedzi Cowleyho betóny otvára skóre zápasu! Asistencie: Janne Seppänen.

04:50
    Šiška sa predral okolo Clarkea, hľadal prihrávkou Múčku, ale nebol dostatočne presný.

05:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, Nové Zámky vedú nad Nitrou 1:0.

05:34
    Hostia z Nitry sa snažia niečo v útoku vymyslieť, ale ich snaha zatiaľ ovocie neprináša.

06:13
    Boje o puk za bránkou Kiviaha, úspešný je napokon Samuel Fereta, ktorý sa snaží dostať do stredného pásma.

06:41
    Pred Cowleyho bránkou trošku zazmätkoval Marek Slovák, domáci to však nedokázali využiť.

07:20
    Po chybe Slováka to však pred bránkou Nitry poriadne horelo, Šeliga dokonca delovkou opečiatkoval tyč bránky Nitry!

07:49
    V týchto momentoch sledujeme výborný zápas na oboch stranách.

08:20
    Minárik po ľavej strane vletel do útočného pásma, strela mu však nevyšla.

08:40
    Aj domáci sú smerom dopredu aktívni, prvá formácia sa snaží presadiť, ale Cowley napokon nemusel zasahovať.

09:13
    Doggett sa snažil prihrávkou nájsť v dobrej pozícii Patrika Števuliaka, ktorý však ostal akoby trošku prekvapený a k puku sa nedostal.

09:50
    Obrovská šanca Zámkov! Patrik Rogoň našiel v ideálnej pozícii skúseného Marcela Holoviča, ktorý však nepridal druhý gól domáceho tímu.

10:01
    Polovica prvej tretiny je za nami, už 5 minút hráme bez prerušenia hry.

10:32
    Hra je prerušená, strelu Branislava Mezeia skryl do svojej lapačky pozorný Kiviaho. V Nových Zámkoch nasleduje reklamná prestávka.

11:22
    Znovu sa hrá pomerne dlho bez prerušenia, domáci sa snažia byť aktívni smerom do útoku.

12:12
    Rogoň aktívne napádal Švarného pri rozohrávke, Nitrania majú veľký problém s prechodom do stredného pásma.

12:55
    V tomto momente však nasledovalo zakázané uvoľnenie domáceho tímu, vhadzovať sa bude pred Kiviahovou bránkou.

13:00
    Nitra dala gól!
    Po buly sa pri modrej čiare dostal k puku obranca MARTIN HŘEBÍČEK a jeho strela zápästím končí v siete prekvapeného Kiviaha! Asistencie: Marek Slovák.

13:33
    Samuel Rehák sa mohol vybrať na útočný výlet, ale nerozumel si so spoluhráčmi.

13:58
    Nitriansky Sýkora prešiel parádne cez celé klzisko, vychutnal si obrancu Holendu, ale jeho zakončenie letela nad bránku Henriho Kiviaha!

14:32
    Domáci v týchto momentoch kombinujú v útočnom pásme, Cowley zatiaľ nemusel zasahovať.

15:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút, Nové Zámky hrajú s Nitrou zatiaľ nerozhodne 1:1.

15:15
    Filip Bajtek dvakrát v krátkom čase vystrelil, druhá strela bola navyše tečovaná, no Cowley oba puky bez problémov vyriešil.

15:41
    Marek Slovák sa po pravej strane vrútil do pásme, z uhla sa snažil ešte prihrávkou nájsť Mareka Tvrdoňa, ale puk končí v lapačke pozorného Kiviaha.

16:13
    Hostia znovu stiahli puk za vlastnú bránku, oba tímy striedajú počas hry.

16:35
    Samuel Zahradník sa dostal do výbornej streleckej pozície, jeho zakončenie však nebolo ideálne a puk znovu končí v moci Evana Cowleyho.

16:58
    Obranca Hřebíček sa snažil zopakovať gólovú strelu, ale tentoraz minul Kiviahovu bránku.

17:12
    Tvrdoň podcenil situáciu pred vlastnou bránkou, spoluhráči ho však zastúpili. Nasledovať bude buly pred Cowleym.

17:29
    Veľká šanca domácich, Patrik Števuliak nabral rýchlosť a dostal sa do úniku, jeho strelu však Evan Cowley vyriešil svojou vyrážačkou!

18:01
    Začali sa posledné dve minúty prvej tretiny.

18:29
    Výborná kombinácia po osi Rogoň – Holovič. Výsledkom bola šancu Västiläho, ktorý však nedokázal dostať svoj tím do vedenia.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:10
    Nitrania sa snažia o vysoký napádanie súpera.

19:27
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Šťastný – 2 min.).

19:53
    Domácim sa nedarí prechod do útočného pásma.

20:00

Po prvej tretine hrajú Nové Zámky na domácom ľade s Nitrou nerozhodne 1:1. Druhá tretina sa začne približne o 16:52.

20:01

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech Nitry, ktorá však hrá v oslabení.

20:35
    Domácim sa zatiaľ nedarí dostať sa do útočného pásma.

20:43
    Västilä nahodil puk do pásma, no ten bol tečovaný na striedačku. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

21:00
    Ďalšia útočná snaha Býkov zastavená pre postavenie mimo hru.

21:24
    Nitra sa skvele bráni a získava cennú sekundy.

21:27
    Hostia v plnom počte.

21:43
    Holenda vystrelil od modrej čiary, Holovič puk tečoval a ten končí v sieti! Domáci sa síce radujú, ale Holovič mal hokejku príliš vysoko a gól zrejme platiť nebude. Musíme si však počkať na verdikt videorozhodcu zápasu.

21:43
    Porada s videorozhodcom bola veľmi krátka – gól neplatí!

21:54
    Patrik Rogoň skúsil strelu zo zaujímavej pozície, Cowley si však s pukom bez problémov poradil.

22:09
    Branislav Mezei vypálil tesne nad ľadom, Kiviaho puk chytá, číhajúci Adrián Holešinský sa ku dorážke nedostal.

22:26
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Mezei – 2 min., podrazenie).

22:35
    Dobrá strela Bajteka, minul však tesne bránku hostí.

23:03
    Domáci sa snažia usadiť v útočnom pásme.

23:10
    Krížna prihrávka našla Graemeho Clarkea, ktorý skúsil strelu z prvej. Cowley sa však stihol presunúť a puk končí v jeho lapačke.

23:30
    Nové Zámky kombinujú v útočnom pásme.

23:35
    Domáci využívajú presilovú hru po parádnej biliardovej akcii. Doggett ideálne nabil z pravej strany SAMUELOVI HAINOVI, ktorý do prázdnej bránky hostí pridáva druhý gól Nových Zámkov! Asistencie: Slater Doggett, Juraj Majdan.

24:19
    Domáci sú v týchto momentoch pri chuti, Samuel Fereta strelou z dobrej pozície míňa súperovu bránku!

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, Nové Zámky vedú nad Nitrou zatiaľ 2:1.

25:37
    Vhadzovanie pri bránke Henriho Kiviaha.

26:12
    Hostia operujú v útočnom pásme, navyše budú hrať presilovú hru.

26:21
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Västilä – 2+2 min, nebezpečná hra vysokou hokejkou).

26:40
    Nitra už kombinujú v útočnom pásme.

27:01
    Bodákova strela od modrej čiary preletela ponad bránku Kiviaha.

27:14
    Šanca domáceho tímu, Rogoň našiel prihrávkou Doggetta, ktorý však nenašiel recept na Evana Cowleyho.

27:56
    Hostia spod Zobora znovu kombinujú v útočnom pásme.

28:09
    Okoličány v strednom pásme úplne zbytočne dostal Zecha a hostia pôjdu do presilovky o dvoch hráčov.

28:09
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Okoličány – 2 min., vrazenie na mantinel + 10 min. osobný trest, vrazenie na mantinel).

28:21
    Nitra začína druhá časť presilovej hry za vylúčenie Västiläho.

28:40
    Mezei na modrej čiary príliš špekuloval s pukom, Rogoň ho získal a poslal ho von z pásma.

29:10
    Nitrania znovu v kombinácii pred Kiviahom.

29:35
    Nitra je stále pri puku v útočnom pásme, ale zatiaľ to vôbec nie je ideálne.

29:55
    Marek Tvrdoň pálil, mieril však len do bočnej konštrukcie bránky. Následne sa Tvrdoň dostal znovu k puku, ale všetko rieši Kiviaho.

30:01
    Máme za sebou polovicu zápasu, Nové Zámky vedú nad Nitrou 2:1.

30:06
    Obrovská šanca hostí, Roman Žitný sa snažil zo všetkých síl pretlačiť puk do domácej siete, bravúrnym zákrokom však Kiviaho zachránil svoj tím od pohromy!

30:09
    Nové Zámky so štyrmi hráčmi.

30:21
    Domáci v plnom počte. Hostia tak nevyužili dlhú presilovú hru o dvoch hráčov a za to ich Antonín Stavjaňa veru nepochváli.

31:09
    Domáci sa dostali do dobrej šance, ale nemierili presne.

31:40
    Ďalšia šikovná akcia domáceho celku, Brent Clarke však z ľavej strany nemieril presne!

32:02
    Domáci sa po dlhej hre v oslabení zakusli do súpera.

32:02
    Oddychový čas hostí.

32:02
    Nuž a počas oddychového času bolo Antonina Stavjaňu počuť až k nám na komentátorské miesta.

32:25
    Nahodený puk do útočného pásma Cowley riešil bez problémov.

33:00
    Domáci stiahli puk za vlastnú bránku a striedajú počas hry.

33:22
    Majdan inkasoval v strede poľa tvrdý hit a skončil na ľade. Následne sa snažil oplácať, lenže Žitný to predpokladal a tak Majdan opäť inkasoval.

33:41
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Bajtek – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Bodák – 2 min., hrubosť).

34:12
    Hřebíček sa snažil o kombináciu s Tvrdoň za Kiviahovou bránkou, no prišiel o puk.

34:36
    Zaváhanie štvorice Nitranov sa snažili využiť domáci hokejisti, ale Cowley si so strelou Samuela Haina poradil bez väčších problémov.

34:42
    Adrián Holešinský sa mohol rútiť sám na Kiviaha, v útočnom pásme však bol skôr ako puk.

34:51
    Bekhendový pokus Šišku narobil Kiviahovi starosti, ale fínsky brankár si napokon poradil a číhajúci Minárik sa už k dorážke nedostal.

35:01
    Začína sa posledných 5 minút druhej tretiny, Nové Zámky stále vedú nad Nitrou 2:1.

35:23
    V osobných súbojoch sa nám začína poriadne iskriť.

35:41
    Oba tímy s plným počtom hráčov.

36:08
    Mezeiovu strelu od modrej čiary šikovne tečoval Adrián Holešinský, no Kiviaho bol pozorný.

36:25
    Na opačnej strane sa snažil strelecky presadiť Filip Bajtek, ale Cowley bol pripravený.

37:09
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Vitaloš – 2 min., hákovanie).

37:43
    Domáci hokejisti kombinujú v útočnom pásme.

37:55
    Seppänen v dobrej pozícii neuspel, následne si Cowley poradil aj so strelou Haina z otočky.

38:01
    Začali sa posledné dve minúty druhej tretiny.

38:54
    Domáci rozkrútili v presilovej hre poriadny kolotoč, po strele Feretu zvoní tyč nitrianskej bránky!

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:09

39:50
    Vitaloš mohol strieľať, ale príliš dlho váhal so zakončením.

40:00

Po dvoch tretinách vedú Nové Zámky nad Nitrou na domácom ľade 2:1. Tretia tretina sa začne približne o 17:48.

40:01

40:01
    Úvodné buly v prospech Nových Zámkov.

40:24
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Mezei – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

41:02
    Domáci hokejisti sa snažia zakombinovať v útočnom pásme.

41:43
    Brent Clarke nahodil puk do útočného pásma, následne v dorážke nepochodil jeho brat Graeme Clarke.

42:03
    Domáci hokejisti znovu kombinujú v útočnom pásme.

42:24

42:24
    Jeden z bratov Clarkeovcov ešte v závere presilovky skúsil zakončenie a la Mikael Granlund, ale nebol úspešný.

42:55
    Vhadzovanie po pravej ruke Evana Cowleyho.

43:20
    Útočná snaha Nitry zastavená pre avizované postavenie mimo hru.

43:38
    Na opačnej strane solídne zakončenie Brenta Clarkea po prihrávke bratam Graemeho, Cowley bol úspešný.

44:32
    Zápas v Nových Zámkoch má stále veľmi slušné tempo.

44:44
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Okoličány – 2 min., filmovanie pádu).

45:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, Nové Zámky zatiaľ vedú nad Nitrou 2:1.

45:35
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Clarke Graeme – 2 min., nedovolené bránenie).
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Kollár – 2 min., filmovanie pádu).

46:13
    Jeden z domácich hráčov sa šikovne predral až pred Evana Cowleyho, ktorý však výborným zákrokom znovu podržal svoj tím.

46:56
    Bajtekov strelecký pokus bol zblokovaný na ochrannú sieť.

47:05
    V hre už pokračujeme vo formáte 5 na 5, tresty Kollár a Graemeho Clarkea sa berú ako tiché.

47:54
    Mikuš pálil od modrej čiary, pred bránkou Nitry ešte operoval Patrik Rogoň a následne vzniká medzi nám a Andrejom Šťastným menšia šarvátka.

48:10
    Hostia sa snažia natlačiť puk aj s Kiviahom do bránky. To úspešné síce nebolo, ale minimálne sa im na chvíľku poradilo vyrušiť fínskeho brankára z koncentrácie.

48:36
    Domáci hokejisti opäť kombinujú v útočnom pásme, Doggett a ani Fereta však v zakončení nepochodili.

49:01
    Holendovi síce puk vypichol Andrej Šťastný, následne sa však pri prechode do útočného pásma ocitol v postavení mimo hru.

49:34
    Nitra je v týchto momentoch smerom dopredu viacmenej bezzubá, Kiviaho nemusel už hodnú chvíľu nič vážnejšie riešiť.

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Nové Zámky stále vedú nad Nitrou 2:1.

50:35
    Kiviaho tentoraz musel zasahovať a hneď išlo o vážny zákrok. Marek Tvrdoň po ľavej strane nabral rýchlosť a solídnym zakončením preveril pozornosť fínskeho gólmana Býkov.

51:01
    Minárik nahodil puk do útočného pásma, Šiška sa však k nemu nedostal.

51:25
    Nitra znovu v kombinácii v útočnom pásme.

51:35
    Cowley chyboval, Janne Seppänen sa však nedokázal strelecky presadiť!

51:59
    Na opačnej strane snaha Mareka Slováka, no všetko riešil Kiviaho, ktorý však následne prišiel o hokejku.

52:15
    Hostia spod Zobora sa zo všetkých síl snažia o vyrovnanie, Henri Kiviaho je však zatiaľ výraznou oporou svojho tímu.

52:46
    Pred Cowleym to teraz poriadne horelo, neuspel Holovič a následne Okoličány z druhej dorážky trafil tyč bránky hostí!

53:33
    Brent Clarke obišiel s pukom Romana Žitného, domáci sa snažia usadiť v útočnom pásme.

54:10
    Slater Doggett sa oprel do strely, ale nemieril presne.

54:23
    Obrovská šanca hostí, ktorí sa dostali do prečíslenie 3 na 1. Bodák zobral zodpovednosť na seba, ale strelou z ľavej strany neprekonal Henriho Kiviaha!

55:01
    Začína sa posledných 5 minút riadneho hracieho času, v Nových Zámkoch nás čaká mimoriadne napínavý záver zápasu.

55:24
    Vylúčenie v tíme HK Nitra (Múčka – 2 min., podrazenie).

55:46
    Doggett nabil do pozície Hainovi, ktorý vypálil tvrdo, ale nepresne.

56:14
    Domáci zobrali puk za vlastnú bránku a striedajú.

56:40
    Domáci hokejisti stále v kombinácii pred Evanom Cowleym.

57:02
    Stále sa hrá v útočnom pásme Nových Zámkov.

57:15
    Ivan Švárny sa snažil poslať puk von z pásma, získal pre svoj tím niekoľko cenných sekúnd.

57:24

58:01
    Začali sa posledné dve minúty riadneho hracieho času.

58:19
    MÁRIO MÚČKA krátko po návrate z trestnej lavice odčinil svoj trest a Kiviahom vyrazený puk poslal z dorážky do siete domáceho celku! Asistencie: Adrián Holešinský, Cooper Zech.

58:55
    Domáci sa ešte snažia v útoku niečo vymyslieť.

59:01
    Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času.

59:12
    Strela tečovaná Marekom Tvrdoňom si cestu do Kiviahovej siete nenašla.

59:52
    Patrik Števuliak našiel vo výbornej pozícii Filipa Bajteka, ktorý však netrafil puk ideálne a Cowley tam pohodlne podržal svoj tím.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

V riadnom hracom čase sa v Nových Zámkoch zrodila remíza 2:2. Po krátkej prestávke sa začne predĺženie v trvaní 5 minút.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:13
    Hneď v úvode rýchle prečíslenie domácich, Okoličányho zakončenie však bolo tečované nad bránku Nitry.

60:40
    Cooper Zech sa snažil v útoku predrať cez jedného z bratov Clarkeovcov, nebol však úspešný.

61:05
    Marek Slovák prihrávkou v útočnom pásme hľadal Mareka Tvrdoňa, no neúspešne.

61:43
    Domáci sa snažia dostať do útočného pásma, Majdanovi sa to aj podarilo.

62:00
    Västilä stiahol puk za svoju bránku, oba tímy striedajú počas hry.

62:31
    Útoky sa striedajú na oboch stranách, zatiaľ však ani jeden z brankárov nemusel riešiť vážnejší problém.

63:01
    Hostia majú puk vo vlastnom pásme, oba tímy opäť menia svoje trojčlenné formácie na ľadovej ploche.

63:36
    O puk sa vedú ťažké boje v útočnom pásme Nitry pri pravom mantineli, hra je napokon prerušená.

63:50
    Ďalšie zakončenie Okoličányho, znovu neúspešné.

64:01
    Začala sa posledná minúta predĺženia.

64:05
    Patrik Rogoň sa natlačil pred Cowleyho, ktorý si so zakončením žilinského rodáka na dvakrát poradil.

64:45
    O puk sa bojuje za bránkou Henriho Kiviaha.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

V predĺžení sme víťaza zápasu nespoznali, po krátkej prestávke budú nasledovať samostatné nájazdy.