Ufa – Omsk 5:6 (po pr.) | CSKA Moskva – Jekaterinburg 1:2 (0:1 po s.n.) | Jaroslavľ – Novosibirsk 3:2 (kon.)
Red Star Kunlun – Čerepovec 2:4 (kon.) | Nižnekamsk – Novgorod 1:0 (2:1 po s.n.) | Soči – Helsinki 0:5 (kon.)

Jakub Krejčík – nebyl v sestavě
    David Sklenička – 0+1; počet střel na branku: 1; čas na ledě: 19:36. (17:33:04)

Je dobojováno. Soči sice zvýšilo svou střeleckou aktivitu, ale vesměs jejich střelba byla neškodná a nepříliš nebezpečná. Zatímco jejich soupeř využil na začátku třetiny přesilovku a v samotném závěru ještě přidal další branku. Jokerit dnes podal precizní výkon a dokonce s nulou v zádech, což se u nich často nevidí. Nicméně Soči bylo dnes v útoku bezzubé. O tom svědčí i celkový počet střel – 19:37!

59:36
    Hosté se ještě snaží o šestý zásah, tentokrát však Krasikov se štěstím zastavil puk, když se dobře roztáhl v bankovišti.
    59:22 Antti PIHLSTRÖM - 0:5

59:22
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Vhazovalo se před brankou Jokeritu, vyhrané buly se příhodně odrazilo na ANTTI PIHLSTRÖMA, který nabral rychlost a v samostatném úniku poslal puk pod horní tyčku a dává pátou branku.

58:55
    Nyní už se domácí dokázali dostat z menšího sevření a vyhazují puk do středního pásma.

58:20
    Stále je Jokerit s pukem před Krasikovem, který se musí mít stále na pozoru, jestliže nechce inkasovat popáté.

57:07
    Hosté nyní operují s pukem v pásmu soupeře a zatím se nedostávají k zakončení. Spíše chtějí v poklidu dohrát zápas.

56:23
    Kalninš a jeho další sebejistý zákrok. Nutno podotknout, že střely soupeře jsou často viditelné a nikdo mu necloní ve výhledu.

55:57
    2 339 diváků sleduje v hale tento duel!

55:00
    Závěrečných pět minut zápasu a nyní to bude o tom, jestli Soči vstřelí alespoň čestnou branku a připraví Kalninše o čisté konto.

54:08
    Až ofsajd nyní přerušuje hru a vhazovat se bude ve středním pásmu. To vše po komerční pauze.

53:40
    Již čtyři minuty se nyní hraje bez přerušení a hra má ve třetí třetině celkově rychlý spád.

52:47
    Marko Anttila již poněkolikáté předvedl výborné držení puku. Dobruslil až do střelecké pozice, která však neohrozila významně Krasikova.

51:23
    Soči je v této třetině aktivnější a dokonce vede v počtu střel na branku – 11:8!

50:27
    Soči nyní útočilo dva na dva, ale z této akce se nedokázalo dostat do střelecké pozice a Kalninš nemusel zasahovat.

49:10
    Marko Anttila si s pukem objel branku Soči, ale Krasikov si pohlídal jeho pokus o zasunutí puku u pravé tyčky.

48:43
    Soči je v posledních minutách více na puku a před brankou Kalninše. Ovšem hosté již trochu ubrali na své hře.

46:31
    Obránce hostí si nyní musel pospíšit do obranného pásma, neboť soupeř nebezpečně rychle dojížděl puk.

45:47
    Ivan Volodin nyní vyzkoušel střelou ze střední vzdálenosti pozornost helsinského brankáře, který proti jeho střele nastavil lapačku.

45:16
    Hosté nyní krouží v pásmu Soči, jakoby hráli přesilovku. Nakonec přišlo zakončení, které končí u Krasikova.

44:19
    Nepřesná rozehrávka hráče Jokeritu donutila celý celek se stáhnout ke své brance a zahájit nový útočný výpad.

43:06
    Janis Kalninš nyní zaklekl proti zakončení z pravé strany a připsal si jistý zákrok.

42:40
    Jejich pokus nyní nedošel na Kalninše a puk byl před ním sražen k mantinelu.

42:00
    Soči v dnešním zápase příliš nestřílí a již těžko se jim bude s dnešním výsledkem něco dělat. Každopádně mají před sebou skoro celou třetinu.

41:36
    Krasikov nyní předvedl důležitý zákrok. Julius Junttila obdržel přihrávku zpoza branky a před brankou přesně zakončoval mezi tři tyče. Brankář Krasikov nyní předvedl dobrý zákrok!

40:56
    Těžko říci, co se jim ještě nezdálo, každopádně branka je potvrzena!

40:56
    Ale pozor! Již se vhazovalo buly a najednou hra přerušena a rozhodčí usedá podruhé v zápase k videu.
    40:56 Jesse JOENSUU - 0:4

40:56
    A jejich přesilovka je v závěru využita. Brian O'Neill nahodil puk před branku, který byl dvakrát protečován, nejprve Reginem a jako poslední se puk dotkl hole JESSE JOENSUUA. Asistence: Peter Regin a Brian O'Neill.

40:32
    Jokerit dohrává svou přesilovku z konce druhé třetiny a již se usazuje v pásmu před Krasikovem.

40:01

Střely na branku ve druhé třetině: 2:12!

Druhou třetinu jasně ovládli hosté. První polovina nebyla sice příliš záživná, ale následně se začali prosazovat hráči Jokeritu, kteří prolomili kouzlo Krasikovo a postupně mu nasázeli tři branky. Uvidíme, jestli Soči najde síly do závěrečné třetiny a dokáže ještě se zápasem něco udělat.

40:00

39:23
    Vyloučení v týmu HK Soči (Jurij Alexandrov – 2 min., držení).
    38:17 Nicklas JENSEN - 0:3

38:17
    Autorem branky je NICKLAS JENSEN, kterého viděl dobře postaveného u pravé tyčky Lööv, který na něj vyslal střílenou přihrávku. Jensen si zpracoval puk a poslal pohodlně puk do branky. Asistence: Viktor Lööv a Jordan Schroeder.

37:14
    Soči je nyní v pásmu a pokouší se dostat na kontaktní branku. Ovšem jejich hra podél mantinelu nepřinesla nic kýženého.
    36:32 Henrik HAAPALA - 0:2

36:32
    Autorem branky je HENRIK HAAPALA, který si sjel od pravého mantinelu a dostal se s pukem až před branku a zavěsil puk za záda Krasikova. Asistence: John Norman.

34:36
    Krasikov musí být stále v pozoru, nyní musel opět zasahovat a Soči se nyní jen brání a směrem dopředu je tak trochu v křeči.

33:43
    Hráči Jokeritu opět krouží kolem branky Krasikova. Nyní se musel ohlížet za svou branku, kde si hráč hostí sjel s pukem.
    32:07 Jensen NICKLAS - 0:1

32:07
    Branka je nakonec skrze video uznána. Autorem branky je NICKLAS JENSEN, který operoval u tyčky a po střele Skleničky se puk odrazil od zadního mantinelu a následně od brusle Jensena do branky. Asistence: David Sklenička a Jonathan Pudas.

Jokerit docílil branky, ale ještě se bude kontrolovat situace u videa! V době střely stál Nicklas Jensen u tyčky a puk se odrazil od zadního mantinelu o jeho brusle do branky.

31:33
    Hosté v plném počtu a tato přesilovka se domácímu celku tuze nevyvedla.

31:08
    Úspěšné vyhození a vůbec to nevypadá, že by hosté měli o jednoho hráče méně.

30:30
    Minuta přesilovky je minulostí a tým Soči se zatím nedokázal usadit v pásmu svého soka. Ten stále dobře napadá a rozbíjí veškerou snahu domácích.

29:58
    První přesilovka pro Soči se zatím nevyvíjí nejlépe. Puk mají hosté, kteří zkušeně hrají podél mantinelu a šetří čas.

29:30
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Nicklas Jensen – 2 min., podrážení).

27:45
    Vzápětí dobrý pokus z levé strany, kdy u tyčky ještě další hráč Jokeritu chtěl tečovat letící puk. Krasikov jej nakonec našel ve své výstroji.

27:23
    Po zajímavém nahození se ocitl puk před Krasikovem, který puk nedokázal dostat do své moci. Jeho defenzívě chvíli trvalo, než zažehnala nebezpečí.

25:56
    Soči si na své modré čáře dobře přebralo puk a nepustilo nyní soupeře do zakončení.

25:25
    Sergej Šmeljov si v komerční pauze vyměnil hůl a doufá, že ta bude střelecky aktivnější.

24:55
    Sergej Šmeljov měl tedy zatím nejlepší pozici ke skórování v této třetině, ale musel by mít lepší mušku.

24:37
    A další ze střed hostů, která se ani nedostala na brankáře a obránci dokázali svým dobrým postavením zastavit puk.

23:24
    Nyní chyba na straně Jokeritu a do úniku se dostal jeden z hráčů, který měl na pravé straně dostatek prostoru, ale netrefil vůbec branku.

22:51
    I začátek druhé třetiny se nese ve znamení poklidnější hry bez šancí.

21:22
    Soči nyní dobře bránilo modrou čáru a brzy se jim podařilo vyhodit puk až k brance Kalninše a spíše vyčkávají s čím dalším přijde jejich soupeř.

20:39
    V první minutě se do pásma Soči dostali hostující hráči, ale nedokázali dostat puk směrem na branku.

20:01

Střely na branku: 4:12!

První třetina nám přinesla bezbrankový stav. Hosté byli o něco aktivnější, nicméně bylo to dáno i tím, že hráli celkem dvě přesilové hry. Krasikov však zatím chytá sebejistě, nicméně soupeř zatím nepřišel s ničím překvapivým a Soči pohodlně brání jejich útočné pokusy.

20:00

19:18
    Ani druhá přesilovka Jokeritu neznamenala branku. Byla o něco lépe sehraná, ale bez nějakého momentu překvapení.

18:39
    Nyní už hosté stříleli na branku a to z velmi blízka. Jednou dokázal Krasikov zastavit puk, podruhé došlo k pěknému bloku ze strany hráče Soči.

18:03
    Hráči Jokeritu si nechávají na přesilovce záležet a stále kombinují s pukem. Nejspíše se snaží celou čtveřici unavit.

17:36
    Těm se daří držet puk v pásmu soupeře, avšak zatím bez viditelné střelby na Krasikova.

17:16
    Uvidíme, jak se hostům podaří druhá nabídnutá přesilová hra.

16:59
    Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Točickij – 2 min., vysoká hůl).

16:38
    Brankář HK nyní vyrazil přízemní střelu, kterou velmi dobře viděl a zaměstnal tak své betony.

16:03
    Nyní se jim podařilo vybojovat puk v rohu kluziště a nyní mohou oni zahájit ofenzívu.

15:24
    Jeden z hráčů Jokeritu se pokoušel ujet po pravé straně, avšak neměl dostatečnou rychlost a domácí ubránili další útočný výpad soupeře.

14:12
    Je to tak. Ve druhé části přesilovky se Jokerit nedokázal dostat do tlaku a na ukazateli skóre stále svítí dvě nuly.

13:45
    Nyní už se hostům nedaří na delší dobu usadit v pásmu soupeře a ten nejspíše dokáže ubránit své první oslabení.

13:02
    Jejich kombinace už svírala celou čtveřici těsně před brankou a finální zakončení skončilo mimo tři tyče. Soči se následně osvobozuje.

12:28
    Finský celek začal přesilovou hru vyhraným buly a kombinací před brankou Soči.

12:10
    Amir Garajev podrazil soupeře u mantinelu a bude prvním potrestaným hráčem tohoto utkání.

11:42
    A uvidíme první přesilovku, pokud tedy Jokerit nerozhodne v signalizované výhodě.

11:13
    Hosté nyní drželi pásmo delší dobu a po sérii přihrávek nakonec puk opouští útočnou třetinu.

09:36
    Nájezd po pravé straně hráče Soči nevedl k přesnému zakončení. Ani další pokus od levého mantinelu nezamířil mezi tři tyče.

09:11
    Střela od modré čáry se odrazila za branku Krasikova. Ten o chvíli později kryje lehčí nahození od modré čáry a přerušuje hru.

08:40
    Alexej Krasikov nyní zalehl puk před brankovou čarou, kde se vehementně pokoušel dorážet Jesse Joensuu.

08:09
    Zatím sledujeme sice svižný průběh třetiny, ale bez výrazných šancí. Nyní se o útok snaží Jokerit.

07:10
    Sami Lepistö si najížděl na střed, odkud už mohl střílet, nakonec ještě volil přihrávku na levou stranu, kde spoluhráč netrefil letící puk.

06:18
    Domácí si nyní dobře rozebrali najíždějící hráče Jokeritu a ti se nedokázali dostat do zakončení. Na druhé straně chytá nepříliš nebezpečný puk Kalninš.

05:58
    Zakázané uvolnění Soči a bude se vhazovat před Krasikovem.

05:07
    Amir Garajev se dostal ke střelou, kterou Janis Kalninš vyrazil jen před sebe. K dorážce se domácí celek již nedostal.

04:15
    Zatím oba celky jezdí po ledové ploše, ovšem bez nebezpečných zakončení na jednu či druhou svatyni.

03:37
    Až nyní dochází k prvnímu přerušení, kdy se Jere Karjalainen provinil ofsajdovým postavením.

03:04
    Sledujeme svižný úvod zápasu a zatím se nám hra ani jednou nepřerušovala.

02:25
    Na druhé straně už musel zasahovat Alexej Krasikov, který neudržel puk a ten skončil za jeho brankou, kde obránce Soči nakonec zvládl dostat puk ven z pásma.

01:51
    Ani další útočný pokus Soči nepřinutil brankáře helsinského celku k nějakému zákroku.

00:50
    A tak se do útočení dostalo Soči, kdy jeden z hráčů nahazoval od modré čáry, ovšem defenzíva Jokeritu si dokázala udělat pořádek před svou brankou.

00:26
    Hosté jako první napadali rozehrávku soupeře, ale nepodařilo se jim dostat k puku.

00:01

HK Soči: Krasikov (Treťjak) – Rundblad, Miščenko, Miromanov, J. Alexandrov (C), Valencov, Batyršin, Sedov, Pogorišnyj – Točickij (A), Petkov, Šmeljov – J. Karjalainen, Glotov, Ruděnkov (A) – Volodin, Kolgotin, Garajev – Feoktistov, Kurbatov, A. Galimov.

Jokerit Helsinky: Kalninš (Jukuri) – Friman, A. Grant, Pudas, D. Sklenička, Lööv, Lepistö – H. Ikonen, Anttila (C), Pihlström – Norman, Junttila, Haapala – Nicklas Jensen, Schroeder, Savinainen – Regin, Joensuu (A), O'Neill (A).

Rozhodčí: R. Gofman, A. Gofman – K. Gordenko, A. Sjsujev.

HK Soči

Soči má špatnou formu a drží desátou předposlední pozici s celkovým počtem 30 bodů. Po sérii proher sice přišla nedávno výhra 6:2 nad Čerepovcem, avšak v minulém kole opět prohráli 5:2 s Novgorodem.
    Tým Soči doma zatím vyhrál jen pět duelů a paradoxně nasbírali doposud více bodů z kluzišť soupeřů. Navíc Soči dostává nejvíce branek v rámci celé Západní konference (141 inkasovaných branek).

Jokerit Helsinky

Helsinský celek dlouho držel osmou příčku a nyní se již dokázal dostat na šestou příčku. Pomohly k tomu hlavně špatné výsledky Spartaku Moskva a Čerepovce v posledních kolech. Avšak i Jokerit v posledních kolech začal sbírat body – vždy po dvou bodech v zápasech s Čerepovcem, Jaroslavlí a Petrohradem. V posledním kole brali alespoň bod za remízu 4:4 se silným CSKA Moskva.

Vzájemné letošní zápasy
    Oba zápasy se odehrály v říjnu minulého roku. Na ledě Soči vyhrál Jokerit 5:4 po prodloužení, na svém ledě pak porazil ruský celek 3:0!

Jokerit

Jakub Krejčík – 3+9 (26 odehraných zápasů); +/- = 1; průměr střelby na branku = 1,6.
    David Sklenička – 4+5 (29 odehraných zápasů); +/- = 2; průměr střelby na branku = 1,8.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Adam Dořák

Góly a asistencie: 33. Nicklas Jensen, 37. Haapala (Norman), 39. Nicklas Jensen (Lööv, Schroeder), 41. Joensuu (Regin, O'Neill), 60. Pihlström

HK Soči: Krasikov (Treťjak) – Rundblad, Miščenko, Miromanov, J. Alexandrov (C), Valencov, Batyršin, Sedov, Pogorišný – Točickij (A), Petkov, Šmeľov – J. Karjalainen, Glotov, Rudenkov (A) – Volodin, Kolgotin, Garajev – Feoktistov, Kurbatov, A. Galimov.
    Jokerit Helsinki: Kalniņš (Jukuri) – Friman, A. Grant, Pudas, D. Sklenička, Lööv, Lepistö – H. Ikonen, Anttila (C), Pihlström – Norman, Junttila, Haapala – Nicklas Jensen, Schroeder, Savinainen – Regin, Joensuu (A), O'Neill (A).

Rozhodca: R. Gofman, A. Gofman – K. Gordenko, A. Sjsujev

Diváci: 2 339