Rusko – Nemecko 2:1 (kon.) | Fínsko – Švédsko 3:2 (kon.)
Rusko
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Nemecko
Sobota 02.01.2021, 18:10 • Rogers Place, Edmonton • Majstrovstvá sveta do 20 rokov • Štvrťfinále

To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (20:41:03)

Rusko napokon tento zápas zvládlo a postúpilo do semifinále, Nemcom však nechýbalo vôbec veľa, aby ho dotiahli aspoň do predĺženia. Elias dokázal znížiť na 1:2 a hra sa potom úplne otvorila. Zjavne nervózni Rusi mali šance na to, aby možno definitívne rozhodli, podobne však na tom boli i Nemci. Obaja brankári ale predviedli niekoľkých skvelých zákrokov, ktorými držali svoje tímy a napokon už žiadny puk za svoj chrbát nepustili. Sympaticky bojujúci Nemci tak svoju cestu turnajom končia vo štvrťfinále, zatiaľ čo Rusi budú čakať na svojho semifinálového súpera.

Strely na bránku v 3. tretine (celkovo): 9:8 (27:19)

59:50
    Amirov navyše v strednom pásme vystihol prihrávku na Stützleho a v páde sa pokúsil namieriť do odkrytej nemeckej bránky, tú však minul.

59:36
    Rusi buly vyhrali a vyhodili puk z vlastného pásma. Zimmermann zastavil puk za vlastnou bránkou a Nemci odtiaľ musia založiť svoj útok.

59:25
    Oddychový čas Ruska.

59:25
    Peterkovu strelu z pravej strany brankár Askarov vyrazil pred seba k svojmu obrancovi, ktorý puk vyhodil na zakázané uvoľnenie.

58:59
    Nemci sa dostali do útočnej tretiny. Ich brankár Bugl opustil svoju bránku a Nemci hrajú so šiestimi korčuliarmi.

58:52
    Nemci prehrali buly vo vlastnom pásme a až po zhruba 10 sekundách sa dostali k puku.

58:40
    Oddychový čas Nemecka.

58:40
    Stützle hľadal dlhou prihrávkou z vlastného pásma Peterku, ten si ale puk nespracoval. Zakázané uvoľnenie Nemecka.

58:30
    Nemci sa snažia dostať do útočnej tretiny, Rusi ich ale skvele napádajú a nepúšťajú ich ani len na svoju polovicu klziska.

58:01
    Baškirov sa na pravom krídle dostal do útočnej tretiny, nedostal sa však ani k strele a ani k nebezpečnej prihrávke a o puk prišiel.

57:33
    Nemecko v plnom počte.

57:00
    Elias sa z ľavej strany tlačil pred bránku a po vypichnutí puku ruským obrancom sa k nemu dostal naspäť. Z ničoho nič sa tak ocitol pred Askarovovom, ktorý ho však dokázal vychytať.

56:54
    Rusko v plnom počte.

56:43
    Ponomarjov sa dostal k odrazenému puku medzi nemeckými obrancami a spomedzi kruhov sa natlačil pred bránku. Jeho bekhendovú strelu zlikvidoval ďalším skvelým zákrokom nemecký brankár Bugl.

Michal Sadlek

Góly a asistencie: 10. Ponomarjov (Čisťakov, Bardakov), 29. Baškirov (Afanasjev, Gricjuk) – 44. Elias

Rusko: Askarov (Achťamov) – Čisťakov (A), Muchamadullin, Byčkov, Kuznecov, Kňazev, Kirsanov, Čajka, Šechovcov – Amirov (A), Chusnutdinov, Podkolzin (C) – Gricjuk, Baškirov, Afanasjev – Spiridonov, Safonov, Firstov – Grošev, Ponomarjov, Bardakov.
    Nemecko: Bugl (Tiefensee) – Glötzl, Gnyp (A), Zimmermann, Münzenberger, Szuber, Raabe, Flade – Reisnecker, Dubé, Alberg – Stützle (C), Elias, Peterka (A) – Nijenhuis, Samanski, Schweiger – Chrobot, Henriquez-Morales, Schumacher.

Rozhodca: Kowalski, Menniti – Harris, Mackey (CAN)