Brentford – Newcastle 1:0 (kon.) | Arsenal – Manchester City 1:4 (kon.)
Arsenal FC
1:4 (1:1)
Manchester City
cz Utorok 22.12.2020, 21:00 • Emirates Stadium, Londýn • Anglický Ligový pohár • Štvrťfinále

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 4:4. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 9:8. (22:54:32)

Fotbalisté Manchesteru City potvrdili dlouhodobou skvělou úspěšnost proti Arsenalu, který vyprovodili ze stadiónu vysokým výsledkem 4:1 a postupují do semifinále anglického Ligového poháru.
    Hosté začali lépe a od 3. minuty po Zinčenkově centru a Jesusově hlavičce zblízka vedli. Po vyrovnávacím gólu z obdobné situace, kdy centroval Martinelli a hlavičkoval Lacazette, Arsenal vyrovnal hru, ale byl to jen chvilkový výkyv.
    Druhý poločas patřil hostům, kterým čtyři střely stačily na tři góly. Z trestného kopu dal vítěznou branku Mahríz, po něm proměnil rychlou akci Foden gólem, který pro těsný ofsajd neměl platit. V závěru zpečetil skóre další hlavičkou po rohu obránce Laporte.

90+2

90+1
    Mahríz si navedl míč na střelu v šestnáctce a po rychlé kličce mířil po zemi na bližší tyč. Rúnarsson konečně, i když poněkud pozdě, předvedl úspěšný zákrok.

90+1
    Od postupu dělí Manchester City dvě nastavené minuty.

90
    Ceballosovo prostrčení do vápna Manchesteru neprošlo.

89
    Poněkud korigovat ostudný výsledek se možná chtěl pokusit Smith Rowe, po sprintu na kolmici však centruje do země nikoho.

87
    Mahríz vystihl ledabylou rozehrávku Arsenalu, Agüero přihrál na pokutový oblouk Zinčenkovi, jenže ukrajinskému reprezentantovi střela vůbec nesedla a od vnější šajtle letí míč do horních pater ochozů.

86
    Mahrízovi odskakuje míč k Rúnarssonovi, nešťastníku dnešního večera. Rozhodnutý zápas se dohrává jen z povinnosti.

85
    Arsenal kromě gólové hlavičky ze 31. minuty neohrozil bránu soupeře, teď si alespoň připsal druhou čárku do statistik střel mimo neškodným pokusem z dálky Pépé.

84
    Mahríz, jehož jméno se skutečně nečte "Mahrez", se neprosadil individuálním průnikem do šestnáctky.

83
    Domácím se podařilo zastavit brejk, který táhl osou hřiště Foden.

81
    Kolašinac si na dlouhém útočném výletě narazil s Rowem, jeho akci však zastavil Diasův skluz, který po odrazu o jeho botu přinesl jen odkop od brány City.

80
    Baloguna použil Zinčenko jako odrazovou stěnu a získal autové vhazování pro hosty.

77
    Dostřídal také Arsenal: místo střelce jediného gólu Lacazettea přichází Folarin Balogun.

77
    Poslední změnu přichystal trenér Manchesteru City Guardiola: ze hřiště odchází Rodrigo Hernández, nastupuje Kyle Walker.

74
    Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Sergio Agüero.
    73. Aymeric LAPORTE - 1:4

73
    Manchester City právě vstřelil branku!
    Po rozehrávce rohu nakrátko zakroutil Foden míč nádherně levačkou před bránu, kam nabíhali dva zcela volní spoluhráči. Hlavou z malého vápna nedal gólmanovi šanci AYMERIC LAPORTE.