Crotone – Spezia 4:1 (kon.) | Turín – Udinese 2:3 (kon.) | Lazio – Hellas Verona 1:2 (kon.)
FC Crotone
4:1 (1:1)
Spezia Calcio
cz Sobota 12.12.2020, 15:00Talianska Seria A • 11. kolo

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště. (16:59:13)

Zápas je u konce a relativně překvapivé tři body bere domácí Crotone. Nutno ovšem podotknout, že za druhý poločas to jsou body zasloužené. Do něho totiž domácí vstoupili hodně aktivně a výsledkem toho byly branky Reci a Henriqueho. Domácí tak berou tři body a už ztrácí na předposlední Janov pouze jediný bodík. Příště se utkají 15.12. na hřišti Udinese. Speziu v dalším utkání čeká o den později doma Bologna.

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 1:4. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 4:5. Fauly: 14:14.

90+6
    90+6. Junior MESSIAS - 4:1

90+6
    Crotone právě vstřelilo branku!
    Je hotovo, domácí budou brát tři body z dnešního zápasu. Simeon Nwankwo na středu hřiště parádně našel JUNIORA MESSIASE, který ukázal rychlost, když obešel brankáře a následně zakončil do prázdné branky.

90+5
    Matteo Ricci centroval do vápna, kde se na penaltě dostal k míči Simeon Nwankwo a odhlavičkoval ho do bezpečí.

90+5
    Rohový kop pro Speziu.

90+4
    Za vápnem se uvolnil domácí záložník Salvatore Molina a vypálil v solidní příležitosti jen do rukavic brankáře soupeře.

90+3
    Hosté se nyní neshodli při centru do vápna a s míčem je opět Alex Cordaz.

90+2
    Kousek za vápnem zkusil vypálit hostující Daniele Verde. Jeho levačka poslala míč pouze do rukavic připraveného Cordaze.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 6 minut.

90
    Hosté nyní hrají na vlastní polovině, což je hodně daleko od území Alexe Cordaze.

89
    Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Niccolò Zanellato, přichází Emmanuel Rivière.

88
    Branka se nepíská a pokračuje se dál.

88
    Rozhodčí ještě stále řeší branku domácích, tak uvidíme, jak rozhodne.

87
    Červenou kartu nyní inkasoval jeden z členů realizačního týmu hostujícího celku.

87
    Na druhé straně dostal míč do sítě Junior Messias. Rozhodčí ovšem odpískal ofsajd.

86
    Ještě se řešila potencionální penalta pro Speziu, ale pokračuje se za stavu 3:1.

85
    Hosté ho rozehráli na krátko a následný centr Riccarda Marchizzi byl hodně nepřesný.

84
    Giulio Maggiore faulován na středu hrací plochy a hosté si kopnou přímý kop.

83
    Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Eduardo Henrique, přichází Miloš Vulić.

82
    Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Simone Bastoni, přichází Riccardo Marchizza.
    Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Diego Farias, přichází Daniele Verde.

81
    Centr z voleje zkusil hostující Nahuel Estevez. Trefil ale pouze prvního soupeře.

80
    Máme před sebou už jen něco přes 10 minut. Na míči je nyní Spezia, která v posledních minutách tlačí soupeře, ale nemůže se dostat do nějakého pořádného zakončení.

79
    Centr našel na přední tyčce Simyho, který hlavičkoval v záklonu pouze do horní sítě.

78
    Rohový kop pro domácí tým.

77
    Po delší době se dopředu dostal i domácí tým, ale kolmice Messiase byla hodně nepřesná.

76
    Nahrávka po pravé straně našla Gyasiho. Střídající hráč si ale nepohlídal ofsajd a hrát bude moct domácí tým.

75
    Emoce se začínají dostávat na hrací plochu. Hlavně hosté nelibě nesou současný stav skóre.

74
    Junior Messias zbytečně dohrál soupeře u postranní čáry a mohl být rád, že za to nedostal kartu.

73
    Střídání v týmu FC Crotone: ze hřiště odchází Lisandro Magallán, přichází Giuseppe Cuomo.

73
    Zprava se do vápna protáhl šikovný Pedro Pereira. Zastavil ho až na poslední chvíli dobrý skluz Terziho.

72
    Z hodně velké dálky zkusil nacentrovat do vápna Simone Bastoni, ale jeho centr jen pohladil rukavice Cordaze.

71
    Centr z pravé strany našel ve vápně Chabota, který se dostal k hlavičce, jenže se nacházel v ofsajdu.

70
    Žlutou kartu dostává Lisandro Magallán (FC Crotone).

69
    Už už se mohl hrnout na branku sám Junior Messias. Na poslední chvíli mu míč dokázal ještě odebrat Julian Chabot.

68
    Do brejku se dostal Junior Messias, jež chtěl nahrávat na Simyho, ale jeho nahrávka byla nepřesná a celou akci ukončila.

67
    Alex Cordaz už je snad v pořádku a může se pokračovat ve hře.

66
    Na zemi se nachází domácí brankář Alex Cordaz, jež má nějaký zdravotní problém.

65
    Domácí měli k dispozici přímý kop ze středu hřiště, který si vzal na starost Junior Messias, ale jeho centr do vápna přeletěl všechny a skončil mimo.

64
    Žlutou kartu dostává Giulio Maggiore (ASD Spezia Calcio 2008).

63
    Giulio Maggiore získal na středu hřiště míč, dovedl si ho kousek za vápno a následně ho jeho levačka poslala jen kousek vedle branky.

61
    Na centr z levé strany si na zadní kličce naskakoval Pedro Pereira, který tím pouze fauloval soupeře.

60
    Na lajně fauloval nově příchozí Emmanuel Gyasi, hrát tak bude domácí tým z naprosto klidné pozice.

59
    Domácí se po třetí vstřelené brance zatáhli a rozhodně se neženou nikam moc dopředu.

58
    Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Tommaso Pobega, přichází Emmanuel Gyasi.
    Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Kevin Agudelo, přichází Giulio Maggiore.
    56. Eduardo HENRIQUE - 3:1

56
    Domácí vedou již o dvě branky a potvrzují výborný vstup do druhého poločasu. Na pravé straně předběhl všechny přítomné Pedro Pereira a poté předložil naprosto přesnou nahrávku před odkrytou branku EDUARDU HENRIQUEMU, který v klidu odkrytou klec trefil.

54
    Z levé strany se protáhl na střed hrací plochy Simone Bastoni a jeden z bránících hráčů ho okamžitě fauloval.

52
    Crotone se po pauze diametrálně zlepšilo, za což také dostalo branku. Nyní soupeře skoro nepouští na svoji polovinu.

51
    Branka platí, pokračuje se za domácího vedení 2:1.

50
    Rozhodčí ještě celou akci zkoumá s kolegou u videa.
    49. Arkadiusz RECA - 2:1

49
    Domácí jdou znovu do vedení. Salvatore Molina našel dlouhým pasem ARKADIUSZE RECU, který si na levé straně vápna položil soupeře na zem a následně zakončil přesně na přední tyčku hostující klece.

49
    O centr se z pravé strany pokoušel Pedro Pereira. Domácí wingbek trefil pouze soupeře před sebou.

48
    Domácí tým se po poločase zlepšil. Je rozhodně aktivnějším týmem momentálně.

47
    Z pravé strany zkoušel nahrávat do pokutového území Agudelo. Nerozuměl si však se spoluhráčem a míč skončil na kopačkách soupeřů.

46
    Střídání v týmu ASD Spezia Calcio 2008: ze hřiště odchází Salva Ferrer, přichází Jacopo Sala.

46

Druhý poločas začne přibližně v 16:01.

První poločas nabídl turbulentní začátek, když se hned v sedmé minutě prosadil domácí Junior Messias. Vyrovnání poté domácí svému soupeře vlastně nabídli, po nepřesné rozehrávce se totiž prosadil úplně volný Diego Farias. Hra v prvním poločase nebyla nijak extra záživná, snad se to do druhé půle zlepší, lepším a aktivnějším týmem byl ten hostující.

45
    Kolmice Ricciho ze středu hřiště také byla nepřesná a první poločas se chýlí ke konce.

44
    Centr Piccoliho z hloubi pole nikoho v bílém dresu nenašel a míč putoval do rukavic Cordaze.

43
    Eduardo Henrique upadl ve vápně a celé domácí tým se dožadoval penalty. Rozhodčí rezolutně odmítl pokutový kop.

41
    Po levé straně se dopředu protáhl hostující Farias a jeho následná střela skončila jen v rukavicích brankáře Cordaze.

40
    Po čtyřiceti minutách hry centroval Sebastiano Luperto míč do vápna, kde našel jen připravenou hruď hostujícího Terziho.

39
    Trochu volnosti dostal na pravé straně Pedro Pereira a hned centroval do vápna, kde zasáhl pohotový Ivan Provedel.

38
    Zajímavý centr poslal z pravé strany do vápna Nahuel Estevez. Míč pouze proletěl pokutovým územím, nikdo z hráčů na něho nedosáhl.

37
    Po nepřesné nahrávce Spezie šli domácí tři na dva, jenže klička Messiase skončila pouze na noze soupeře, čímž celá akce skončila.

36
    Na středu hřiště se uvolnil domácí Niccolò Zanellato a okamžitě byl poslán soupeřem k zemi.

35
    Bastoni se snažil z levé strany přenést hru doprava. Nepřesná nahrávka skončila na prázdné tribuně.

34
    Žlutou kartu dostává Eduardo Henrique (FC Crotone).

34
    Rohový kop pro hostující celek.

33
    Žlutou kartu dostává Junior Messias (FC Crotone).

32
    Claudio Terzi po nepříjemném zákroku soupeře ještě zůstal na trávníku, pokračovat se bude až za chvilku.

31
    Eduardo Henrique dostal na střed hřiště nahrávku a chtěl jít dopředu, ale při postupu pouze nakopl Terziho.

30
    Vysoký míč dopředu hledal Agudela a našel. Hostující křídelník byl ovšem v ofsajdu.

29
    Po nepřesné rozehrávce domácího brankáře letěla okamžitě nahrávka na Piccoliho, který si míč nedokázal zpracovat dobře.

28
    Sám se proti třem soupeřům snažil prosadit Simy, ale o míč pouze přišel.

27
    Matteo Ricci rozehrál přímý kop ze slibné pozice do lajny, odkud však Nahuel Estevez trefil pouze prvního soupeře.

26
    Přímý kop ze středu hřiště pro Speziu.

25
    Hosté jsou nyní lepším týmem, kombinují na polovině soupeře, ale zatím tomu chybí střelba.

23
    Šikovně se na levé straně uvolnil Arkadiusz Reca, ale jeho následný centr pouze zahřál rukavice Provedela.

22
    Žlutou kartu dostává Salva Ferrer (ASD Spezia Calcio 2008).

22
    Rohový kop Spezie mířil někam k penaltě, kde byl osamocený Luca Marrone a ten míč okamžitě odhlavičkoval do bezpečí.

21
    Roh pro hosty.

20
    Máme za sebou dvacet minut hry a už byly k vidění dvě branky. Výkony obou týmů zatím nejsou nijak závratné, ale s góly můžeme být spokojeni.
    18. Diego FARIAS - 1:1

18
    Spezia právě vstřelila branku!
    Obrovská chyba v domácí defenzivě a Spezia vyrovnává. Špatná rozehrávka Crotone se dostala na levé straně pokutového území na kopačku DIEGA FARIASE, který rozhodně na nic nečekal a poslal míč okamžitě do sítě.

17
    Za vápnem se dostal míč na kopačku Ricciho, který hned pálil, ale pouze hodně vysoko nad branku.

16
    Celkem podařený centr posílal z pravé strany Pereira, ale dobrou práci odvedl i Ivan Provedel, jež si pro míč došel.

15
    Piccoli si snažil pustit míč u pravé lajny, jenže nevěděl o soupeři, který mu vystavil stopku.

14
    Hostující Agudelo se nedokázal prosadit na pravém křídle a bude z toho jen aut pro hosty.

13
    Na levé křídlo mířila důrazná nahrávka na Simyho, který ovšem důrazný pas na hrací ploše nestihl.

12
    Tommaso Pobega dostal výbornou kolmici do vápna a následně pálil pouze do postranní sítě.

11
    Solidní nahrávku dostal za obranu domácí Junior Messias, jenže si nepohlídal pozici a byl v ofsajdu.

9
    O centr z pravé strany se staral hostující Salva Ferrer. Jeho nabídku však domácí obrana dokázala odvrátit.
    7. Junior MESSIAS - 1:0

7
    Domácí jdou hned v úvodu zápasu do vedení. JUNIOR MESSIAS dostal nahrávku z vlastní poloviny od Salvatora Moliny do běhu, nechal za sebou obránce soupeře, navedl si míč na střed a poté jeho levačka poslal míč přesně po zemi k tyčce.

6
    Z hloubky hřiště centroval dopředu Bastoni, který trefil pouze hráče před sebou.

5
    Z pravé strany centroval do vápna domácí Pedro Pereira, jehož nabídka našla pouze připravené rukavice Provedela.

4
    Dlouhým nákopem se dopředu snažil dostat hostující tým, jenže Agudelo se nacházel v ofsajdové pozici.

3
    Žlutou kartu dostává Julian Chabot (ASD Spezia Calcio 2008).

2
    Dlouhý míč si zpracoval domácí Eduardo Henrique, který se ale octl v ofsajdu.

1

FC Crotone: Cordaz – Magallán, Marrone, Luperto – P. Pereira, Reca, Zanellato, Henrique, S. Molina – Messias, Nwankwo.
    Náhradníci: Crespi, Festa – Cuomo, Djidji, Golemić, Crociata, Vulić, Rojas, Rivière, Dragus, Siligardi.

ASD Spezia Calcio 2008: Provedel – Ferrer, Terzi, Chabot, Bastoni – Estevez, M. Ricci, Pobega – Agudelo, Piccoli, Farias.
    Náhradníci: Krapikas – Sala, Marchizza, Erlić, Bartolomei, Acampora, Mora, Maggiore, Deiola, Agoumé, E. Gyasi, D. Verde..

ASD Spezia Calcio 2008

Spezia je na tom o něco lépe. Nyní je na patnáctém místě Serie A, v deseti zápasech získala deset bodů se skóre 14:19. Na sestupovou osmnáctou příčku má nyní náskok čtyř bodů. Nejlepším střelcem týmu je francouzský útočník M´Bala Nzola, jež vsítil 4 branky a na jednu další nahrál. Spezia z deseti bodů získala pouze dva jako domácí tým, své domácí utkání totiž hraje na stadionu v Ceseně. Hned osm bodů sebrala na hřišti soupeř, v čemž je na sedmém místě tabulky. V posledním zápase hrál tým doma proti Laziu, se kterým prohrála 1:2 po nepovedeném prvním poločase.

Poslední tři zápasy

Spezia VS. Lazio 1:2
    Cagliari VS. Spezia 2:2
    Bologna VS. Spezia 2:4 po prodloužení

FC Crotone

Domácí tým rozhodně nevstoupil dobře do nové ročníku nejvyšší italské soutěže. V dosavadních deseti kolech získal pouze dva body a vstřelil jen šest branky, inkasoval už čtyřiadvacet, což je nejvíce z celé soutěže. Na první nesestupovou příčku aktuálně ztrácí sedm bodů. Nejlepším střelcem týmu je Nigérijec Simy, jež dal tři branky, to je polovina gólů jeho týmu. Zajímavostí je, že jeden ze dvou bodů, které Crotone získalo, je za domácí remízu s Juventusem.

2016 Crotone VS. Spezia 0:0

Zdravím všechny fanoušky italské nejvyšší soutěže. V rámci 11. kola Serie A se utkají týmy Crotone a Spezii.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Ondřej Černý

Góly: 7. Messias (S. Molina), 49. Reca (S. Molina), 56. Henrique (P. Pereira), 90+6. Messias (Nwankwo) – 18. Farias

Karty:   33. Messias (COE), 34. Henrique (COE), 70. Magallán (COE) – 3. Chabot (SPZ), 22. Ferrer (SPZ), 64. Maggiore (SPZ)

FC Crotone: Cordaz – Magallán (73. Cuomo), Marrone, Luperto – P. Pereira, Reca, Zanellato (89. Rivière), Henrique (83. Vulić), S. Molina – Messias, Nwankwo.

Spezia Calcio: Provedel – Ferrer (46. Sala), Terzi, Chabot, Bastoni (82. Marchizza) – Estevez, M. Ricci, Pobega (58. E. Gyasi) – Agudelo (58. Maggiore), Piccoli, Farias (82. D. Verde).