Chabarovsk – Viťaz 3:1 (kon.) | Omsk – CSKA Moskva 1:4 (kon.) | Petrohrad – Jekaterinburg 7:2 (kon.)
SKA Petrohrad
7:2 (5:1, 1:1, 1:0)
Avtomobilist Jekaterinburg
cz Štvrtok 10.12.2020, 17:30 • Ledovyj dvorec, Petrohrad • KHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou! (19:55:02)

Série porážek Jekatěrinburgu se protahuje na deset utkání, hosté dnes v Petrohradu za suverénním domácím týmem od první minuty zaostávali a domu se po vysoké porážce 2:7 vrací s prázdnou. Silnému SKA zvládl trápící se celek vzdorovat jen v hrstce krátkých pasáží, jinak po většinu hry na ledě jasně dominoval soupeř, a jeho výhra je tak zasloužená.

59:53
    Závar před Samonovem úpravu skóre nepřinesl, domácí pro jistotu vyhazují puk ven z pásma. Je konec.

59:27
    Domácí se ještě přesouvají do útočného pásma. Uvidíme, jestli se jim podaří vyčarovat osmou trefu.

58:53
    V Petrohradu se nyní zasekla časomíra, která stále ukazuje 1:07. Závěr utkání se zřejmě o chvíli protáhne.

58:22
    Samonov si nyní na své konto připsal další zákrok, střela z modré čáry zmizela v jeho výstroji.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:50
    O vítězi je dávno rozhodnuto, Petrohrad kontroluje závěr střetnutí a nepouští svého soka ke kotouči.
    56:39 Vladimir E. Tkačjov - 7:2

56:39
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Sedmá branka je na světě, bývalý armádní klub znovu rozebral soupeřovu obranu a krátce před koncem základní hrací doby rozšiřuje svůj náskok na pět branek! Švec-Rogovoj nahrál k opačné tyči úplně volnému VLADIMIRU TKAČJOVOVI, který měl hodně jednoduchý úkol – 7:2! Asistence: Arťom Švec-Rogovoj, Danila Galeňuk.

55:46
    Dacjuk v rohu přišel o kotouč, jeden z petrohradských borců jej okamžitě vyhodil za modrou čáru.

55:10
    Už téměř tři minuty se hraje bez přerušení, Petrohrad má průběh závěru utkání plně pod kontrolou.

54:27
    Jevgenij Ketov se rozhodl vystřelit z modré, jeho slabší zakončení ale ke Galkinovi ani nedoklouzalo.

53:37
    Avtomobilist je pevně usazený v soupeřově pásmu a kombinuje, ke střele se ale hosté ještě neodhodlali.

52:58
    Golyšev našel za kruhem volného Šumakova, který si ale nezvládl rychle zpracovat přihrávku.

51:08
    Antipin se ujal kotouče, Petrohrad i hosté střídají. Do konce utkání zbývá odehrát kolem devíti minut.

Vojtěch Martinek

Góly a asistencie: 3. Starkov (K. Marčenko, Belov), 6. K. Marčenko (Starkov, Vey), 13. Tokranov (Tkačjov, Kuzmenko), 17. Vey (Timkin, Ožiganov), 18. Burdasov (Belov, Ivan Morozov), 37. Kuzmenko (Tokranov, Tkačjov), 57. Tkačjov (Švec-Rogovoj, Galeňuk) – 8. Dacjuk (Makejev), 36. Platt (Belousov)

SKA Petrohrad: Samonov (Hellberg) – Antipin, Tokranov, Chafizullin, Fantenberg, Ožiganov, Galeňuk, Belov (A) – Tkačjov, Kemppainen, Švec-Rogovoj – Ivan Morozov, Burdasov (A), Kuzmenko – Timkin, Ketov (C), M. Aaltonen – Starkov, K. Marčenko, Vey – Trenin.
    Avtomobilist Jekaterinburg: Jakub Kovář (17. Galkin) – Mamkin, Arzamascev, Trjamkin (A), Alexej Vasilevskij, Holzer, Ch. Genoway, D. Zajcev – P. Kulikov, Litovčenko, Bočarov – Dacjuk (C), Macek, Makejev – Golyšev, Holland (A), Šumakov – Belousov, Ovčinnikov, Protapovič – Platt.

Rozhodca: Sidorenko, Judakov – Kučava, Šišlo.

Diváci: 3 073