Hattrick Brno – Střešovice 3:4 (po pr.) | Česká Lípa – Královské Vinohrady 11:5 (kon.) | Vítkovice – Bohemians 8:7 (kon.)
Chodov – Sparta 6:4 (kon.) | Black Angels – Mladá Boleslav 8:9 (kon.) | Ostrava – Otrokovice 6:7 (kon.)
1. SC TEMPISH Vítkovice
8:7 (1:2, 5:0, 2:5)
FbŠ Bohemians
cz Nedeľa 29.11.2020, 16:00 • Sportovní centrum Dubina, Ostrava-jih • Livesport Superliga (CZ) • 9. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek nedělního večera. Na počtenou! (18:09:55)

Co se po druhé třetině zdálo být rozhodnutým střetnutím se nakonec v závěrečné dvacetiminutovce proměnilo ve velké drama! Vítkovice si na své konto připisují devátou výhru v řadě, ač jim Bohemians do posledních sekund šlapali na paty a snažili se duel poslat do prodloužení. Nakonec se jim to ale přes veškerou snahu nepodařilo, a tři body tak zůstávají v Ostravě.

Střely na branku: 29 – 23.

Nejlepší hráči utkání
    VIT: #86 Marek Matejčík (1+3)
    BOH: #13 Michal Vojtíšek (2+0)

59:51 Domácí 9 vteřin před koncem zachránilo břevno

59:51
    Nepříjemný závar před Součkem skončil jen vyhozením míčku nad mantinel!

59:38
    Domácí drží hosty daleko od své branky, tohle už nejspíš zvládnou a duel dotáhnou do vítězného konce.

59:21
    Zezulka rozehrál kotouč dopředu, Bohemians se nyní snaží něco vymyslet před Součkovou klecí.

58:55
    Oddechový čas pro hosty.

58:54
    Pražané se snaží zaútočit, Vítkovičtí si ale pečlivě hlídají středovou čáru a nepouští je dopředu.

58:28
    Branka Bohemky zeje prázdnotou!

57:38
    Ostravská obrana aktivně napadá soupeře a snaží se jej co nejdříve obrat o míček.

56:59
    Besta zabránil Formanovi v zakončení, Ostravané se nyní snaží vyvézt kotouč ven ze své poloviny.

56:27
    Bohemians jsou aktivní a snaží se co nejdříve vyrovnat, vítkovická obrana má plné ruce práce.
    55:41 Matyáš KREBNER - 8:7

55:41
    Bohemians právě vstřelili branku!
    No, možné to je, ale jednoduché to nepochybně mít nebudou! Kontaktní branka je na světě, Pražané vstávají z mrtvých a zásahem MATYÁŠE KREBNERA vrací stav na rozdíl jedné jediné trefy – 8:7! Asistence: Viktor Kopecký.

55:02
    Míříme do finiše, je tu poslední pětiminutovka základní hrací doby. Udrží se Vítkovice ve vedení?

54:29
    Vítkovice budou rozehrávat od vlastní branky, Bohemians mezitím bleskově střídají.

53:51
    Bohemka se zuby nehty drží před soupeřovou brankou, ani jí se ale nedaří vyprodukovat lepší střelu.

53:15
    Krátká kombinace vedla ke střele Buršíka, kterou zblokoval jeden z bránících protihráčů.

52:50
    Početní výhodu si nyní vyzkouší zase Pražané, Lukáš Hájek (VIT) je trestán za sekání.

52:24
    Vítkovice v dosavadním průběhu přesilovky Michajloviče ani jednou pořádně neohrozily.

51:37
    Bohemce se v oslabení podařilo zavézt kotouč před Součka, kde se o něj nyní bojuje.

50:35
    Jan Malič (BOH) dnes nejspíš dohrál, za nesportovní chování dostává trest dvě a deset minut.
    50:17 Viktor KOPECKÝ - 8:6

50:17
    Pražská kanonáda pokračuje dál, VIKTOR KOPECKÝ přesným zakončením upravuje na 8:6! Souček v průběhu necelých sedmi minut inkasuje už počtvrté a hosté se dostávají na rozdíl dvou branek! Asistence: Adam Růžek.

49:16
    Sledujeme bitvu o každý centimetr, z takřka rozhodnutého utkání se po dvou rychlých gólech Bohemians stal tuhý boj.

48:46
    Souček nyní čelil nebezpečnému zakončení z hranice brankoviště, hosté jsou ve varu a tlačí.
    48:03 Michal VOJTÍŠEK - 8:5

48:03
    Podaří, tak tenhle souboj bude asi ještě pěkně zajímavý! Znovu recept na Součka našel MICHAL VOJTÍŠEK, který tak stejně jako domácí Hubálek může ještě zkompletovat hattrick. Rozdíl mezi oběma týmy činí už jen tři branky – 8:5! Asistence: Filip Forman.
    47:02 Michal VOJTÍŠEK - 8:4

47:02
    Pražané se stále nehodlají vzdát, po rychlé souhře Maliče a MICHALA VOJTÍŠKA znovu seřezávají náskok domácího celku na "pouhé" čtyři branky – 8:4! Uvidíme, jestli se jim podaří Součka překonat i popáté. Asistence: Jan Malič.

46:43
    Bohemka se snaží se vyhrabat ven z vlastní poloviny hrací plochy, Vítkovice dravě forčekují.

46:34
    Vítkovice zakládají další útočnou akci z vlastního pásma, kde nyní chvilku operovali hosté.
    45:42 Jakub HUBÁLEK - 8:3

45:42
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat, JAKUB HUBÁLEK si pět a tři čtvrtě minuty po startu třetí části zadělává na hattrick! Matejčík jej našel krátkou přihrávkou a gólman Bohemky následně nestačil na jeho ukázkovou střelu z voleje – 8:3! Asistence: Marek Matejčík.
    44:41 Filip FORMAN - 7:3

44:41
    Že by začátek velkého drama? Pražané se snad poprvé ve třetí třetině na delší dobu dostali před Součka a hned se jim podařilo gólmana ostravského výběru překonat! Na rozdíl čtyř branek snižuje z prudkého výpadu na klec FILIP FORMAN – 7:3! Asistence: Jan Malič.

44:19
    Hosté rychle zneškodnili domácí výpad, následný protiútok končí nedovoleným zákrokem vítkovického hráče. Po krátké pauze uvidíme volný úder.

43:51
    Bohemka ještě nehodlá hodit ručník do ringu a snaží se snížit, vítkovická obrana je ale ve střehu.

42:54
    Sidunov chtěl nyní míček za Michajloviče doslova procpat, ten si ale bílý kus plastu pohlídal.
    41:55 Šimon KUCZERA - 7:2

41:55
    ŠIMON KUCZERA zakončením z levé strany zvyšuje na 7:2! Michajlovič jeho střelu sice zvládl vykrýt, od jeho ruky se ale míček smolně odrazil přesně do branky, a Vítkovice tak vedou už o pět gólů. Asistence: Adam Choma.

41:25
    Kuczera se vrací do hry, Pražanům se dvouminutovou přesilovku ve třetí gól přetavit nepodařilo.

40:55
    Hosté jsou zatím aktivnějším výběrem na palubovce, Vítkovice jsou zmáčklé ve svém pásmu.

40:19
    Bohemians rozjeli kombinaci v polovině soupeře, jejíž hlavní postavou je Matyáš Krebner.

40:01

Prostřední část, zejména její druhá polovina, patřila jednoznačně hráčům Vítkovic, kteří postupně začali na palubovce dominovat a svou aktivitu přetavili hned v pět konsekutivních zásahů. Před třetím dějstvím tak proti Bohemians vedou o čtyři branky a pokud budou i nadále hrát tak jako dosud, mají vítězství v kapse.

Střely celkem (ve 2. třetině): 19 – 14 (14 – 6).

Další třetina začne přibližně v 17:21.

40:00

39:52
    Bohemians jsou usazení před svatyní soupeře, kterou se jim ale dosud v přesilovce nepodařilo ohrozit.

39:18
    Před pauzou se ještě poprvé vylučuje, dvouminutový trest za hru rukou dostává Šimon Kuczera (VIT).
    39:03 Jakub HUBÁLEK - 6:2

39:03
    Pro hosty to začíná být dost hororový závěr druhé třetiny, kterou měli ze začátku rozehranou celkem slibně! Na 6:2 necelou minutu před přestávkou upravuje JAKUB HUBÁLEK, jehož zásah je už pátou vítkovickou trefou v prostřední části. Asistence: Marek Matejčík.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny!

38:48
    Bohemka je zralá na ručník, Souček už několik minut nečelil ani jednomu střeleckému pokusu.
    37:51 Adam DELONG - 5:2

37:51
    Ostravští hráči pokračují bez slitování dál, Michajlovič inkasuje už popáté! Tentokrát jej přesným zakončením překonal muž s dvaasedmdesátkou na zádech, ADAM DELONG! Bez asistence.

37:18
    Vítkovice stále ovládají hru, tentokrát míček na soupeřovu polovinu hrací plochy zaváží Jiří Besta.
    36:08 Marek MATEJČÍK - 4:2

36:08
    Domácím se opět daří překonat statečně bojující pražskou obranu a necelé čtyři minuty před druhou přestávkou míří do dvoubrankového vedení! Úspěšným střelcem je tentokrát MAREK MATEJČÍK – 4:2! Asistence: Lukáš Hájek.

35:22
    Slibně vypadající akci překazila nepřesná přihrávka, Bohemians vyváží míček ven z vlastního pásma.

34:57
    Sudí po kontaktu u mantinelu opět přerušil hru, po střídaní hráčů budeme pokračovat úderem Vítkovic.

34:26
    Jiří Besta nahodil míček za soupeřovu svatyni, kde se o něj nyní bojuje. Uvidíme, kdo jej ukořistí.

33:42
    Pražané se ani tentokrát nedostali do útoku, Vítkovičtí je odzbrojili už těsně za středovou čárou.

32:50
    Ostravští hráči jsou ve varu a chtějí co nejdřív znovu skórovat, Bohemka se zatím zvládá bránit.
    31:47 Rostislav GATTNAR - 3:2

31:47
    Zvýšená aktivita nese ovoce, Vítkovice jdou poprvé v utkání do vedení! Tentokrát se v duelu prosazuje ROSTISLAV GATTNAR, který brankáře Bohemians překonal střelou z pravé strany hrací plochy – 3:2! Asistence: Adam Delong.

30:45
    Vítkovice jsou ve varu, z otočky nyní zakončoval Kaleta. Kvůli dotěrnému obránci ale střele chyběla razance, Michajlovič míček hravě zastavil.

29:52
    Šindler si na další kanadský bod bude muset počkat, jeho pokus šel vysoko nad mantinel.

29:21
    Ondřej Sidunov zakončil z levé strany, jeho projektilu ale chyběla notná dávka přesnosti.

28:50
    Bohemka je už dlouho na míčku, Vítkovice ale kvalitně brání a nepouští svého soka dopředu.
    27:24 Jan ŠEBESTA - 2:2

27:24
    Tentokrát se jí ale udržet soupeře na uzdě a zabránit gólu nepovedlo, sedm a půl minuty po startu druhé třetiny máme vyrovnáno! Gólman nyní nestačil zareagovat za zakončení JANA ŠEBESTY – 2:2! Asistence: Marek Matejčík.

27:12
    Vítkovicím se stále nedaří přijít na kloub hostující obraně, která je drží daleko od své branky.

26:15
    Souček podržel svůj tým a zakročil proti Čihákovu zakončení z bezprostřední blízkosti branky!

25:23
    Gattnar se dostal do dobré šance, nezvládl ale udržet neposedný míček na své florbalce.

24:41
    Dobisík operuje s míčkem za svou brankou a snaží se ze sebe setřást dotěrného protihráče.

23:54
    Pomyslné misky vah se začínají překlápět na stranu Vítkovic, které jsou častěji na míčku.

23:16
    Míček nyní klouzal před opuštěnou hostující klecí, kam ho nikdo ale nedokázal doklepnout!

22:46
    Kopecký málem proklouzl přes domácí obranu až před Součka, nezvládl si ale zpracovat míček.

22:20
    Oba výběry znovu prostřídaly, hra bude pokračovat rozehrávkou domácích od jejich vlastní klece.

21:50
    Vítkovice se snaží najít nějakou skulinu v hostující obraně, která by jim umožnila proniknout dopředu.

21:13
    Pěkná akce Bohemky skončila střelou zleva, se kterou si ale připravený Souček včas poradil.

20:36
    Míček prosvištěl kolem Součkovy svatyně a odrazil se od mantinelu, nyní se k němu dostávají domácí.

20:11
    Druhá část je tu, Michajlovič už si na své konto připsal první úspěšný zákrok prostředního dějství.

20:01

První část je u konce, přestřelka se zatím nekoná. Dva z nejproduktivnějších týmu letošní Superligy v úvodních dvaceti minutách vyprodukovaly jen tři trefy: první dvě padly do domácí sítě, ta poslední do té pražské. Stav je tak 2:1, přičemž Bohemians jsou ve vedení po zásluze. Po většinu části byli na palubovce aktivnějším týmem a zvládli si vyprodukovat kvalitnější šance.

Střely v 1. třetině: 5 – 8.

Další třetina začne přibližně v 16:39.

20:00

19:55
    Domácí ještě něco zkouší před soupeřovou svatyní, na nějakou větší akci už jim ale nezbývá čas.

19:25
    Souček poslal míček Kuczerovi, který se jej ale kvůli dravému protihráči musel rychle zbavit.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

18:40
    Konec první části se blíží, do sirény zbývá odehrát jen minuta a půl. Na míčku jsou domácí.

18:16
    Bohemka se snažila na inkasovaný zásah rychle odpovědět, vítkovická obrana jí ale nepustila ke střele.
    17:06 Štěpán KALETA - 1:2

17:06
    Ostravští po rychle akci snižují, rázem už je to jen o jednu branku! Gólovou tečku za prudkým tažením na soupeřovu klec udělal ŠTĚPÁN KALETA – 1:2! Asistence: Adam Choma.

16:37
    Zezulka poslal míček dopředu Pěničkovi, který se ale nezvládl ze slušné pozice dostat do zakončení.

15:52
    Bohemians jsou stále více vidět na ostravské palubovce, domácím se nedaří se přesunout před jejich klec.

15:11
    Formanovo nahození se od holeně protihráče odrazilo k Součkovi, který míček lapil do nastražené náruče.

14:25
    Neheru protihráč odmítl pustit do pásma, vítkovický borec tak pro jistotu nabídl míček spoluhráči.

13:55
    Obrana Bohemians znovu rychle rozebrala soupeřovu akci, Pražané se přesouvají před Součka.

13:24
    Jeden z hostů byl úplně sám před Součkem, místo střely z první ale jen promáchl!

12:52
    Domácí budou rozehrávat z rohu u Michajlovičovy svatyně, tohle by mohlo být zajímavé...

12:21
    Rychlá akce Bohemky končí nepřesnou střelou z pravé strany, míček po mantinelu sjel za klec.

11:58
    Sledujeme rychlou podívanou, ani jednomu celku se nyní nedaří na delší dobu zkrotit neposedný míček.

11:28
    Kuczera za brankou obral protihráče o míček, Bohemians se stahují ven ze soupeřovy půlky.

10:54
    Domácí jsou nyní aktivnějším celkem na hrací ploše, stále jsme ale od nich neviděli pořádnou akci.

10:21
    Vojtíšek trpělivě drží míček před svou brankou, oba celky využívají situace a střídají.

09:43
    Vítkovice stále operují v útoku, Šebestova střela z velké vzdálenosti uvízla na holi hráče Pražanů.

09:10
    Besta se rychle dostal až nebezpečně blízko k brance Bohemky, jeden z protihráčů mu ale na poslední chvíli zvládl vypíchnout míček z hole.

08:24
    Trochu ostřejší zacházení u středové čáry vede k volnému úderu pro Vítkovice, které můžou dopředu.

07:52
    Vítkovice dnes působí poněkud bezzubě, Michajlovič má zatím naprosté minimum opravdové práce.

07:14
    Forman pronesl míček dopředu a vystřelil, jeho tečovaná střela ale jen přeskočila mantinel.
    06:35 Viktor KOPECKÝ - 0:2

06:35
    Hosté už v Ostravě vedou o dvě branky, Souček musí ze své klece lovit další míček! Tentokrát přesně mířil VIKTOR KOPECKÝ, který chladnokrevně rozvlnil síť domácí svatyně – 0:2! Asistence: Matěj Pěnička.

05:45
    Hra se přesouvá z jednoho konce palubovky na druhý, nyní sledujeme vesměs vyrovnanou podívanou.

04:56
    Kuczerovo zakončení bylo zblokováno, Michajlovič tak ani tentokrát nemusel projektilu čelit.

04:18
    Ostravané se snaží prorazit za středovou čáru, obrana jejich soupeře ale pracuje jako švýcarské hodinky.

03:38
    Bohemians jsou stále u kormidla a nepouští soupeře k míčku, Vítkovice ztrácí se svým soupeřem krok.

02:34
    První pořádný brejk Bohemky v utkání končí úspěšně, Pražané jdou už v polovině třetí minuty do vedení! Jako první se na střeleckou listinu zapisuje JAN MALIČ, na jehož zakončení položený Souček nedosáhl – 0:1! Asistence: Filip Forman.

01:41
    Kuczera rozehrál míček dopředu Kaletovi, který o něj následně musel bojovat s jedním z hostů.

01:10
    Aktivnější jsou momentálně Bohemians, kterým se ale nedaří se na delší dobu usadit před Součkem.

00:33
    Ostravané se dostali až před Michajloviče, jeden z hostů ale Bestovi zabránil v zakončení.

00:05
    Duel byl se zpožděním zahájen, jako první se k míčku dostávají domácí florbalisté Vítkovic.

00:01

Sudí svolává hráče do středového kruhu, jdeme na to!

Oba celky jsou na palubovce, za chvíli začínáme.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček (Jasiok) – Kuczera, Jan Šebesta, Nehera, Švajný, Hatala, Hubálek, Kaleta – Choma, Gattnar, Sidunov – Šindler, Vojáček, Hájek – Delong, Matejčík, Besta.

FbŠ Bohemians: Michajlovič (Hyršl) – Zezulka, Šebek, Dobisík, Kuncman, Čihák, Krbec – Krebner, Forman, Vojtíšek – Kopecký, Buršík, Tomčo – Malič, Pěnička, Forman – Růžek, Šárka.

Rozhodčí: Sojka K., Sojka T.

Obě střetnutí loňské základní části vyhrály Vítkovice, které nejprve 22. listopadu porazily Bohemians 10:7 a v únorové odvetě na půdě soupeře uspěly dokonce 10:5. Vítězně pro ně skončilo i klání na Czech Open v srpnu, jenž zvládly výsledkem 4:2. Pokud by se dnes Pražanům podařilo na východě republiky duel ovládnout, skolili by svého soupeře vůbec poprvé od února 2017.

Nejproduktivnějším hráčem Bohemians je teprve osmnáctiletý Filip Forman, jenž se včera ve svém prvním superligovém utkání pro krátkém angažmá ve švédském Kalmarsundu blýskl hned šesti body! Celkem jich nasbíral už osmnáct, přičemž tolik jich shodou okolností mají na kontě i dva hráči Vítkovic, Rostislav Gattnar a Adam Delong. Ani jeden z nich ale není v Ostravě týmovým lídrem – ta pozice patří dvacetiletému Matyáši Šindlerovi, který je s třiadvaceti body na králem kanadského bodování celé soutěže.

Uvidíme dnes v Ostravě přestřelku? Vítkovice zdobí hlavně výborná ofenzíva, která soupeřům nasázela už přesně 70 branek, zatímco Pražané jsou v produktivitě s 52 góly třetí. Mezi oběma celky stojí jen Střešovice.

Dnes bychom měli sledovat poměrně kvalitní podívanou, jelikož ani hráči Bohemky na tom nejsou vůbec špatně. Po včerejším drtivém vítězství 15:6 nad předposlední Českou Lípou se posunuli na čtvrtou pozici, přičemž na třetí Ostravu ztrácí pouhopouhé dva body. Výhra nad Severočechy byla navíc už třetí v řadě, jelikož ještě před koronavirovou pauzou si poradili 11:6 s devátými Pardubicemi a 8:4 s Otrokovicemi, které jsou poslední.

Vítkovickým florbalistům se zatím daří navázat na výbornou loňskou základní část, kterou zakončili na druhém místě. Ba co víc, momentálně jsou na tom ještě lépe než tehdy – po osmi odehraných utkáních ještě neokusili hořkou pachuť porážky a se čtyřiadvaceti body na kontě jim patří pozice na samotné špici tabulky. Naposledy šli do akce před téměř dvěma týdny, kdy porazili své městské rivaly, FBC, vysoko 9:3.

Příjemnou neděli u sledování florbalové Superligy! Dnešní deváté kolo nabídne mimo jiné i souboj soutěž vedoucích Vítkovic s pražskými Bohemians.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Vojtěch Martinek

Góly a asistencie: 18. Kaleta (Choma), 28. Jan Šebesta (Matejčík), 32. Gattnar (Delong), 37. Matejčík (Hájek), 38. Delong, 40. Hubálek (Matejčík), 42. Kuczera (Choma), 46. Hubálek (Matejčík) – 3. Malič (Forman), 7. Kopecký (Pěnička), 45. Forman (Malič), 48. Vojtíšek (Malič), 49. Vojtíšek (Forman), 51. Kopecký (Růžek), 56. Krebner (Kopecký)

Rozhodca: Sojka K., Sojka T.