Kazachstan – Faerské ostrovy 2:3 (kon.) | S. Macedónsko – Čierna Hora 2:1 (kon.) | Malta – Fínsko 0:1 (kon.)
Slovensko – Lichtenštajnsko sk 6:0 (kon.) | Turecko – Kosovo 3:0 (kon.) | Grécko – Škótsko 1:0 (kon.)
Chorvátsko – Litva 7:0 (kon.) | Poľsko – Lotyšsko 3:1 (kon.) | Bulharsko – Estónsko 3:0 (kon.)
Ukrajina – Sev. Írsko 3:0 (kon.) | Bosna – Belgicko 3:2 (kon.) | Nemecko – Wales 2:1 (kon.)
Španielsko – Izrael 3:0 (kon.) | Rumunsko – Dánsko 1:1 (kon.) | Anglicko – Albánsko 5:0 (kon.)
Rakúsko – Andorra 4:0 (kon.)
Bulharsko
3:0 (2:0)
Estónsko
cz Utorok 17.11.2020, 17:30 • Slavia (Sofie) • Kvalifikácia na ME U21 • Skupina 5

Každopádně vítězství Bulharům zhořklo, neboť v souběžně hraném zápase Polsko porazilo Lotyšsko 3:1 a nakonec Bulharům patří třetí příčka, která již neznamená postup na ME. Estonsko i přes svou další prohru uhájilo předposlední pátou pozici, avšak s cejchem nejhorší obrany, která inkasovalo v součtu 34 branek! (19:30:06)

Bulharsko nakonec zvládá důležitý zápas a poráží Estonsko přesvědčivé 3:0. Druhý poločas rozhodně ubral na atraktivitě a často byla k vidění situace, kdy domácí drželi míč a v poklidu s ním kombinovali. Místy to vypadalo, jakoby se báli útočit, aby o své vedení náhodou nepřišli. Každopádně tato taktika jim vyšla a mohou slavit důležité vítězství.

90+4

90+3
    Bulhaři drží míč bezpečně daleko od své branky a již to nevypadá na nějakou změnu ve skóre.

90+1
    Nastavují se celkem čtyři minuty. Nicméně spíše se již dohrává utkání.

90
    Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Dimitrov, přichází Rusev.

89
    Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Krastev, přichází Jordanov.

89
    Nyní již o vítězství Bulharska není pochyb. Estonsko nejspíše ani v tomto zápase nedokáže vstřelit branku.
    88. Kalojan KRASTEV - 3:0

88
    Bulharsko právě vstřelilo branku!
    A tento roh nám přináší třetí branku domácích! Hezký centr dokázal využít KALOJAN KRASTEV, který přesně hlavičkoval do sítě.

87
    Dimitrov zakončoval přímo na branku ze standardní situace. Nömm skokem ke své tyčce dokázal vyrazit míč na roh!

86
    Estonsko se však stále a neúnavně snaží napadat kombinaci soupeře, ale nyní si jeden z hráčů pomohl faulem.

85
    Bulharsko se již snaží dohrát v poklidu tento zápas. Ostatně o to se snaží celý druhý poločas, kdy příliš Nömma neohrožovali. Nicméně nabité vedení jim stačí k vítězství.

83
    Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Järviste, přichází Komissarov.

81
    Z rohového kopu vyslal hráč Estonska centr na zadní tyč, kterou se pokoušel hráč hlavičkovat, ale míč byl příliš dlouhý.

80
    Časomíra nám ukazuje závěrečných deset minut zápasu. Bulhaři stále vedou dvou brankovým rozdílem a to díky dvěma slepeným brankám v prvním poločase.

80
    Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Rabotov, přichází Stojev.

79
    A nakonec to zkusil hráč střelou na branku a Naumov musel skokem ke své pravé tyči eliminovat hezký pokus!

78
    Šance pro hosty, jak se dostat na kontaktní branku. Ti se nyní domlouvají, jak naloží s nabídnutou standardní situací ze střední vzdálenosti.

77
    Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Uljanov, přichází Reimaa.

76
    Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Reinkort, přichází Mätas.

76
    Minčev vyslal takovou lehkou střelu, která nakonec zamířila mimo pravou tyč branky Estonska.

73
    Järviste již odchází po vlastních za pomezní čáru a hra může pokračovat.

72
    Nyní probíhá ošetřování hostujícího hráče a hra je přerušena. Ostatní hráči toho využívají k drobnému občerstvení.

70
    Ještě dobrých dvacet minut hry mají hosté k tomu, aby mohli dramatizovat závěr zápasu, avšak vzhledem k jejich dosavadním výsledkům v kvalifikaci se nedá příliš očekávat nějaký zvrat v zápase.

69
    Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Chandarov, přichází Tilev.
    Střídání v týmu Bulharsko: ze hřiště odchází Ivanov, přichází Minčev.

68
    Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Männilaan, přichází Eino.
    Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Saar, přichází Käos.

67
    Estonsko zahrávalo standardní situaci z pravé strany, která jim nepřinesla snížení stavu zápasu.

65
    Po rohovém kopu nedošlo k zakončení, následně vhazovali aut z pravé strany, který mířil až do pokutového území, kde si pro míč došel brankář Estonců.

64
    Bulharsko se po delší době dostalo k brance Estonska a budou zahrávat rohový kop.

63
    Faul na polovině hřiště a Estonci budou rozehrávat míč z poloviny hřiště.

62
    Stále sledujeme hru uprostřed hrací plochy a téměř bez nějakého pohybu ze strany domácího celku. Ten ví, že jde o klíčový zápas a hrají hodně na jistotu.

60
    Jejich soupeř se snaží aktivně napadat jejich mdlou kombinaci, ale zatím jen marně běhají za míčem.

59
    Hodně nudná pasáž hry. Bulhaři drží míč na vlastní polovině a vůbec nikam nespěchají.

57
    Uljanov signalizoval spoluhráčům, že by potřeboval pro příště kratší pobídku, aby mohl rozjet útočnou akci po levém křídle.

56
    Estonsko po zisku míče nedokáže projít před branku Naumova a většinou při přechodu půlící čáry ztrácí míč ve prospěch soupeře.

54
    Další útok Bulharska přinesl dlouhý míč, ač se jeden z hráčů snažil jej doběhnout, nestihl hrací předmět na hrací ploše.

53
    Ze standardní situace vzešel centr na pravou stranu pokutového území, který byl příliš dlouhý a Naumov si počkal na míč.

52
    Ve druhém poločase jsme zatím nebyli svědky vyložené šance a nyní nesledujeme příliš atraktivní podívanou. Možná se něco změní pop standardní situaci hostů.

50
    Estocni zaútočili po levé straně, ale centr nebyl přesný a zamířil přesně na bulharského hráče. Následně se Bulharsko dostalo do protiútoku, kdy nepřesně střílel Kotev.

49
    ...centr mířil na zadní tyč, ale byl notně nepřesný a Estonci odehrávají míč do autu.

48
    Po dlouhé kombinaci si domácí vybojovali rohový kop...

46
    Domácí začali druhý poločas s míčem na svých kopačkách.

46

První poločas nebyl nastaven ani o jednu minutu! Bulharsko v něm mělo jasně navrch a zaslouženě dalo dvě slepené branky. Estonsko si vypracovalo za celý poločas dvě šikovné střely, které vychytal Naumov. Estonci sice hrají sympaticky, ale směrem dozadu není jejich hra zrovna nejlepší.

45

43
    Valja napřáhl k pěkné střele, kterou Naumov vyrazil, ale měl s tím velkou práci. Střela byla hodně tvrdá!

42
    Žlutou kartu dostává Tombak (Bulharsko).

41
    Tombak musí přerušit své tažení na branku, neboť mu byl odpískán útočný faul. Závěrem prvního poločasu aktivita Bulharů trochu opadla.

39
    Estonci dostali puk před branku Naumova, míč však jen prošel pokutovým územím. Dále se z levé strany již k dalšímu centru nedostali.

39
    Žlutou kartu dostává Reinkort (Estonsko).

36
    Jeden z ojedinělých útoku Estonska nebyl zakončený střelou na branku, neboť míč hráči utekl do zázemí.

34
    Centr z pravé strany jen proletěl pokutovým územím, ač se Nömm snažil chytiti míč, nedokázal to a ten míří k levé autové čáře.

32
    Bulharský celek nyní nikde nespěchá a v poklidu kombinuje na polovině hrací plochy.

31
    Bulhaři tedy velmi rychle dosáhli dvou branek v krátké době za sebou a vypadá to, že Estonci opět zažijí zápas s větším brankovým rozdílem.
    30. Ertan TOMBAK - 2:0

30
    Vzápětí je tu slepená branka Bulharů. ERTAN TOMBAK je střelcem druhé branky a to po nádherné rychlé kombinaci ve vápně Estonska.
    28. Lačezar KOTEV - 1:0

28
    A máme tu první branku favorita zápasu! Autorem branky je LAČEZAR KOTEV, který vystřelil z velké dálky
    a jeho rána zapadla přesně pod horní tyčku.

26
    Bulhaři tedy přečkali první vlekou šanci soupeře, ale i nadále mají více ze hry a snaží se aktivně útočit!

23
    Žlutou kartu dostává Chandarov (Bulharsko).

24
    No, a střelecké zakončení přímo na branku bylo hodně povedené a Naumov musel skokem vyrazit míč!

23
    Faul těsně před šestnáctkou Bulharska a Estonsko bude zahrávat zajímavou standardní situaci!

21
    Dlouho se domácí domlouvali, jak bude roh zahrán. Nakonec nedokázali nic kloudného vymyslet.

20
    Hráč Bulharska vystřelil na branku a je toho další rohový kop pro domácí celek.

19
    Dimitrov se nyní pokoušel ukličkovat Saara, ale to se mu nepovedlo. Obránce Estonska si jej následně dobře pokryl svým tělem.

18
    Nyní jeden z hráčů zakončoval v bezprostřední blízkosti branky, ale nacházel se ve viditelném ofsajdu.

17
    Nyní není k vidění nic zajímavého. Domácí se stále snaží hrát s míčem, ale nyní se nedostávají k nebezpečným zakončením na branku Nömma.

15
    Bulhaři kombinují s míčem a hledají místo k dalšímu možnému útoku.

14
    Centr před branku Estonska přinesl hlavičku jednoho z domácích hráčů a míč zamířil mimo pravou tyč.

12
    Hristov nedovolil soupeři zaútočit a pohlídal celou situaci a přihrávkou na Naumova ukliňuje hru svého týmu

11
    Úvodních deset minut hry nám ukázalo, že Estonci budou týmem, který bude sázet na poctivou defenzívu a čekat na ojedinělé příležitosti.

9
    Ivanov se ve vápně snažil zpracovat vysoký míč, ale příliš se ohnal svou rukou a do tváře udeřil Edura. Píšťalka hlavního rozhodčí se ihned rozezvučela.

8
    Chandarov se provinil faulem na polovině hrací plochy a hostující celek může uvést míč do kombinace.

7
    A nevyjde jim to ani nyní, neboť se Uljanov provinil rukou.

7
    Estonci se zatím k brance Naumova vůbec nedostali a čekáme na jejich první střelecký pokus.

6
    Dimitrov se uvolnil na levé straně a tvrdou střelou vyprášil rukavice Nömma. Ten následně musel zasahovat proti další štiplavé střele!

4
    Ihned úvod zápasu nám ukazuje, že Bulharsko bude týmem, které bude aktivnější a požene se za úvodní brankou.

2
    Po rohovém kopu se domácí celek sice nedostal do šance, ale delší dobu držel míč. Nakonec přišlo zakončení ze střední vzdálenosti a míč minul branku Estonska.

1
    Bulharsko se dostalo do útoku po levé straně. Centr do pokutového území byl sražen na rohový kop.

1

Bulharsko: Naumov (C) – Tombak, Hristov, Rabotov, Popov – Chandarov, Ilijev, Kotev – Ivanov, Krastev, Dimitrov.
    Náhradníci: Simeonov – Stojev, Tilev, Jordanov, Gavrilov, Rusev, Minčev, Javorov

Estonsko: Nömm – Edur, Vilota, Seppik, Saar – Uljanov, Poom (C), Järviste, Männilaan – Välja – Reinkort.
    Náhradníci: Vallner – Roosalu, Maanas, Mätas, Eino, Pelt, Käos, Reimaa, Komissarov

Rozhodčí: W. Altmann – M. Gutschi, S. Gamper (všichni AUT).

Pro Bulharsko jde o klíčový zápas, neboť má stále reálnou šanci obsadit ve skupině druhé místo, které může v konečném zúčtování znamenat postup na ME.
    Zatímco Estonci již šanci nemají a jde jim jen o udržení aktuální páté příčky, kdy na poslední příčku mají náskok jednoho bodu.

Bulharsko je týmem, který v dosavadním průběhu kvalifikace obdržel jen čtyři branky, což je dobrá vizitka jejich obrany. Na druhou stranu vstřelili jen jedenáct branek, přičemž ve srovnání (s jistotou první v dané skupině) Rusko vstřelilo rovnou dvojnásobek. Bulhaři nyní ztrácí dva body na druhé Polsko a musí bezpodmínečně bodovat proti Estonsku a spoléhat, že Polsko nevyhraje proti Lotyšsku. Bulharsku stačí i remíza Polska, neboť má lepší vzájemnou bilanci, kdy nad Polskem jednou remizovali a ve druhém zápase slavili výhru.

Estonci v kvalifikaci obdrželi nejvíce branek ze všech týmů ve skupině a to 31 inkasovaných gólů! Přičemž poslední Lotyšsko inkasovalo o polovinu méně. Navíc Estonci vstřelili jen tři branky a to po devíti odehraných zápasech není rozhodně žádná sláva. Proti Bulharsku se neočekává jejich úspěch, zvláště, když je tento zápas pro jejich soupeře klíčovým duelem!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.