KHL
D. Moskva – Ufa 3:4 (po pr.) | CSKA Moskva – Soči 7:0 (kon.) | Čerepovec – Petrohrad 0:2 (kon.)
Kazaň – Nižnekamsk 3:2 (kon.) | Red Star Kunlun – Čeljabinsk 3:5 (kon.) | Viťaz – S.Moskva 3:7 (kon.)

Martin Bakoš (Spartak Moskva) 0+1. 4 střely, čas na ledě 18:01
    Július Hudáček (Spartak Moskva) 60 minut, 3 góly, 27 střel (17:29:47)

Spartak Moskva naprosto zaslouženě vyhrává tento zápas na půdě soupeře. Hostující celek udělal důležité kroky k výhře už v první třetině, kterou vyhrál 4:1. Následně se dostal do vedení 5:1. Domácí snížili na 3:5, ale pak přidal Spartak další dva góly, čímž o své výhře rozhodl definitivně.

58:59 Lukáš RADIL - 3:7

58:59
    Spartak právě vstřelil branku!
    Při vlastním oslabení se do situace dva na brankáře dostali Jori Lehterä a LUKÁŠ RADIL. Prvně jmenovaný dojel před branku, kde přihrál Lukáši Radilovi, který snadno prostřelil brankáře. Hezká rychlá akce. Asistence: Jori Lehterä a Andrej Zubarev.

58:34
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Arťjom Serikov – 2 min., podrážení).
    58:10 Anatolij NIKONCEV - 3:6

58:10
    Ze středního pásma poslal kotouč do prázdné domácí branky nedostatečně pokrytý ANATOLIJ NIKONCEV. Asistence: Robin Hanzl a Arťom Fjodorov.

58:00
    Dvě minuty zbývají do konce třetí třetiny.

57:32
    Robin Hanzl (Spartak Moskva) zkoušel trefit prázdnou branku, ale neuspěl.

56:35
    Domácí hrají v šesti bez brankáře.

56:29
    Július Hudáček (Spartak Moskva) přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Nejprve ale komerční přestávka.

55:43
    Anatolij Nikoncev (Spartak Moskva) rozehrál kotouč do útočného pásma, tam se ale dostal do kontaktu s obránci, kteří jej nenechali vypálit.

55:00
    Jegor Voronkov (Viťaz) rozehrává od své branky, ve středním pásmu ale domácí celek o kotouč přišel.

54:33
    Sledujeme rychlý hokej, dlouho se nepřerušovalo, Maxim Cyplakov pálil z dobré pozice, ale brankáře neprostřelil.

53:00
    Na nějakou výraznější šanci v posledních minutách čekáme. Ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit před brankou soupeře.

52:31
    Jori Lehterä (Spartak Moskva) pálil z velké dálky, jeho ránu snadno Ilja Ježov vyrazil nad branku.

52:14
    Domácí nahodili kotouč do pásma tak, aby z toho nebyl icing, a pak šli střídat.

51:50
    Spartak rozehrává od své branky, následně se rychle dostal do útočného pásma, ale vypálit nedokázal.

51:34

50:40
    Spartak má na ledě elitní přesilovkovou formaci, ale na nějakou výraznější šanci momentálně čeká.

50:30
    Přesilovku hraje hostující celek, který se usadil v útočné třetině a pokouší se něco vymyslet. Hra je přerušená.

49:34
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Igor Golovkov – 2 min., podrážení).

49:10
    4:48, tak dlouho se nepřerušovalo. Ilja Ježov ukryl kotouč do rukavice. Komerční přestávka.

48:54
    Rána Spartaku od modré čáry byla zblokovaná, a tak gólman zasahovat nemusel.

48:00
    Bezmála čtyři minuty se nyní nepřerušovalo.

47:13
    Michail Smolin (Viťaz) mohl zakončovat, ale ještě potečoval v akci. Následně to vzal na sebe právě on, ale neuspěl.

46:52
    Domácí rozehrávají od své branky Igor Golovkov vedl akci.

46:30
    Arťom Fjodorov (Spartak Moskva) se pokoušel dostat do útočného pásma, ale kotouč mu v rozhodující chvíli odskočil od hokejky, a tak vypálit nedokázal.

46:03
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do střeleckých pozic.

44:17
    Domácí hráči se nastěhovali do útočného pásma, Danila Mojsejev pálil a jeho pokus našel v rukavici Július Hudáček.

43:38
    Justin Danforth (Viťaz) pálil od modré čáry, ale minul.Na druhé straně rychle zakončoval Arťom Fjodorov (Spartak Moskva). Jeho rána byla zblokovaná nad branku.

43:05
    Hostující celek vyhrál buly v útočném pásmu, pokoušel se něco vymyslet, ale rána od modré čáry byla zblokovaná..

42:37
    Hostující celek se snadno ubránil akci soupeře, následně kotouč vypadl z hrací plochy. 2:44 se hrálo bez přerušení.

42:17
    Dvě a půl minuty se nyní nepřerušovalo, hraje se rychlý hokej, do kterého sudí nezasahují.

41:48
    Jakub Jeřábek (Viťaz) rozehrává od své branky, chtěl hrát rychle dopředu, ale nakonec zvolnil postupnou rozehrávku,

40:25
    Domácí celek nyní rozehrává od své branky a postupně se pokouší propracovat se do střelecké pozice.

40:01

Tři branky jsme viděli ve druhé třetině, Spartak se dostal do vedení 5:1, a pak se dvakrát prosadili domácí. Viťaz sice zlepšil hru, ale stále má dvoubrankový deficit a před domácími rozhodně nic snadného nestojí.

40:00

39:40
    Už se pravděpodobně ni nestane.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:41
    Domácí jsou nyní aktivnější, hrají dobře, další rána mířila na branku Spartaku. Július Hudáček uklidnil hru a se střelou si poradit. Buly před jeho brankou.

38:00
    Domácí propadli v útočném pásmu, Andrej Zubarev (Spartak Moskva) se dostal do brejku, ale nedokázal situaci dva na jednoho dobře vyřešit.

37:40
    Daniil Pylenkov (Viťaz) pálil z kruhu, jeho ránu Július Hudáček vyrazil jen před sebe, ale pak hráli obránci.

37:06
    Sledujeme hodně dramatickou část hry, Moskva hraje aktivněji, ale inkasovala nyní branky, což znamená, že se domácí výrazně přiblížili soupeři.
    35:23 Mattias TEDENBY - 3:5

35:23
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Je sníženo na rozdíl dvou branek. Po rychlém přechodu do útočného pásma našěl Justin Danforth najetého MATTIASE TEDENBYHO. Ten se střelou počkal, a pak vypálil. Gólmnaovi kotouč propadl mezi rukou a tělem ke vzdálenější tyči. Asistence: Justin Danforth.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině.

34:42

34:30
    Další rána hostujícího celku od modré čáry byla zblokovaná, následně Viťaz vyhodil.

34:01
    Moskva se znovu nastěhovala do útočného pásma, ale tentokrát si výraznější šanci vypracovat nedokázala.

33:18
    Robin Hanzl (Spartak Moskva) pálil, Jori Lehterä (Spartak Moskva) dorážel, ale Ilja Ježov udržel kotouč před brankovou čárou. Buly v útočném pásmu Spartaku.

33:00
    Bakoš pálil bez přípravy, ale neuspěl. Rána končí na mantinelu za brankou.

32:42
    Přesilovka pro hostující celek.

32:42
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Alexandr Sjomin.
    31:43 Justin DANFORTH - 2:5

31:43
    Tak to bylo rychlé. Domácí vyhráli buly v útočném pásmu, puk získal Sjomin, který našel u druhé tyče zcela volného JUSTINA DANFORTHA. Ten dostal pas před odkrytou část branky a snadno zakončoval. Július Hudáček neměl hokejku v optimální poloze, chtěl kotouč vypíchnout, ale nepodařilo se mu to. Asistence: Alexandr Sjomin a Kaspars Daugavinš.

31:39
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jevgenij Kulik – 2 min., vysoká hůl).

31:34
    Július Hudáček přerušuje hru, komerční přestávka.
    30:05 Sergej ŠIROKOV - 1:5

30:05
    Přesilovku pět na tři dokázal hostující celek proměnit. Ránou z horní hranice kruhu se prosazuje přesně pod horní tyč SERGEJ ŠIROKOV. Jeho rána byla nechytatelná. Asistence: Jori Lehterä.

29:30
    Domácí vyhazují přes všechny čáry, obrana si dokázala vyhodit a střídá.

28:39
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jegor Voronkov – 2 min., hrubost).

28:19
    Další přesilovka pro Spartak, Radil pálil od modré čáry, Ilja Ježov byl připravený.

28:10
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Mattias Tedenby – 2 min., vysoká hůl).

27:53
    Július Hudáček (Spartak Moskva) rozehrává od své branky, rychle přenechal kotouč spoluhráčům. Ti však zahráli jen na icing. Buly znovu před brankářem Spartaku.

27:26
    Viťaz se propracoval do útočného pásma, Jevgenij Arťuchin ale při přechodu útočné modré čáry přišel o kotouč, směr hry se tedy otáčí.

26:12
    Ve druhé třetině zatím na nějakou výraznější šanci čekáme, optickou převahu dál má hostující celek.

25:37
    Hraje se spíše ve středním pásmu, následně se hosté dostali do útočného pásma, ale hra byla přerušená pro ofsajd. Komerční přestávka.

24:50
    Alexandr Sjomin (Viťaz) pálil z dobré pozice, jeho pokus z bezprostřední blízkosti dokázal Július Hudáček ukrýt do své výstroje.

24:40
    Hra je nyní přerušena, kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se znovu bude před domácí brankou.

24:26
    Viťaz hraje v plném počtu.

23:36
    Dobrá, rána českého Robina Hanzla. Dostal od Bakoše pas meti kruhy, ale brankáře prostřelit nedokázal. Buly v útočném pásmu.

22:32
    Spartak hraje přesilovku, na ledě je jeho elitní formace v čele s Robinem Hanzlem.

22:19
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Jurij Pautov – 2 min., držení).

21:18
    Domácí vstoupili do druhé třetiny aktivně, Alexandr Sjomin (Viťaz) pálil z dobré pozice, jeho pokus vyrazil brankář Július Hudáček, který následně přerušil hru.

20:01
    Utkání pokračuje druhým poločasem, sledujeme klidnější pasáž hry.

20:01

Velmi dobře sehrál hostující celek první třetinu tohoto zápasu, prosadil se hned čtyřikrát, domácí jen jednou. Za Spartak se trefili Lukáš Radil a Martin Bakoš s Robinem Hanzlem mají "ačko".

20:00

18:54
    Střídání v týmu HC Viťaz Moskevská oblast: ze hřiště odchází Anton Todykov, přichází Ilja Ježov.
    18:54 Andrej ZUBAREV - 1:4

18:54
    Tak také odchovanec ústeckého hokeje Robin Hanzl o sobě dává vědět. Nádhernou přihrávkou našel na modré čáře najehého ANDREJE ZUBAREVA, jehož důrazná rána zapadla až za brankovou čáru. Anton Todykov nedokázal zareagovat proti střele z dáílky.. Asistence: Robin Hanzl Maxim Cyplakov.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, domácí jsou nyní pasivní a nemohou se prosadit.

17:32
    Jurij Kozlovskij (Spartak Moskva) byl u kotouče první, píská se zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před brankou VIťazu. Anton Todykov (Viťaz) tak musí být pozorný.

17:00
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, Spartak vede o dva góly a má momentálně blíže k výhře, domácí mají problémy v koncovce.
    15:23 Lukáš RADIL - 1:3

15:23
    Hostující celek využil přesilovou hru a navyšuje své vedení. Bakoš tečoval kotouč před brankou, Anton Todykov měl puk pod sebou, ale byl hratelný. Toho si všiml LUKÁŠ RADIL, který jej snadno dorazil za brankovou čáru. Asistence: Martin Bakoš a Jakov Rylov.

14:53
    Lukáš Radil (Spartak Moskva) pálil od modré čáry, jeho pokus snadno kryje domácí brankář Anton Todykov. Vhazovat se tak bude před jeho brankou.

14:27
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Justin Danforth – 2 min., nedovolené bránění).

14:00
    Kaspars Daugavinš (Viťaz) dostal kotouč do útočného pásma, přibrzdil akci, a pak hledal přihrávkou spoluhráče. Pak postrádal přesnost.
    13:25 Danila MOJSEJEV - 1:2

13:25
    Z ničeho nic se prosazuje domácí celek a je sníženo na rozdíl jediné branky. Individuální akci zakončil vybruslením před branku a zakončením pod horní tyčku DANILA MOJSEJEV. Asistence: Svjatoslav Grebenščikov.

13:00
    Lukáš Radil (Spartak Moskva) vyhrál buly v útočném pásmu, ale jeho spoluhráči se po jeho dobré akci ke střele dostat nedokázali. Následný pokus od modré čáry byl zblokovaný.

12:50
    Nyní pálil jeden z hostujících hráčů, ale kotouč byl zblokovaný do ochranné sítě nad brankou.

10:50
    5:5, tak aktuálně vypadá statistika střel na branku. Hosté dokázali už vsřelit dva góly.

10:30
    Alexandr Sjomin (Viťaz) nahodil kotouč do útočného pásma, obrana ale akci soupeře dokázala zblokovat. Jori Lehterä otáčí směr hry a rychle se dostal do útoku.

10:24
    Viťaz rozehrává od své branky, následně se vyloučený hráč vrátil do hry, domácí přesilovku neproměnili.

10:22
    Přesilovku sice hrají domácí, ale nemohou se propracovat do výraznějších pozic. Obrana Spartaku hraje zodpovědně a nedává soupeři mnoho prostoru.

09:38
    Kotouč po střele Mattiase Tedenbya kryje hostující brankář. Július Hudáček byl připravený, a tak přerušil hru.

08:45
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Jevgenij Kulik – 2 min., podrážení).
    07:25 Ilja TALALUJEV - 0:2

07:25
    Krásně sehraná přesilovková kombinace a hosté vedou už o dva góly. Kotouč po přihrávce Fjodorova doklepl za brankovou čáru je ILJA TALALUJEV. Asistence: Arťom Fjodorov.

06:40
    Jori Lehterä (Spartak Moskva) tečoval kotouč před brankou, ale Anton Todykov byl připravený a dokázal si poradit s akcí soupeře. Buly před brankou domácích.

06:15
    Martin Bakoš (Spartak Moskva) vyslal tvrdou ránu od modré čáry, jeho projektil ale končí vedle branky. Následně mu rána nesedla.

05:33
    Komerční přestávka.

05:33
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Ivan Laričev – 2 min., držení).
    04:53 Anatolij NIKONCEV - 0:1

04:53
    Hostující celek se dostává do vedení, trestný nájezd z bezprostřední blízkosti proměnil ANATOLIJ NIKONCEV. Počkal si na první pohyb brankáře, a pak vypálil mimo jeho dosah. Rozhodl se pro střelu mezi betony.

04:53
    Uvidíme nájezd, kotouč sice skončil v brance, ale následovat bude nájezd, gól neplatí.

04:53
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Alexandr Sjomin – trestné střílení, podrážení).

04:09
    Július Hudáček (Spartak Moskva) raději přerušuje hru, pálil Justin Danforth. Buly před brankou Spartaku.

03:42
    Justin Danforth (Viťaz) vedl útočnou akci domácích, jeho rána z mezikruží z otočky končí mimo branku. Július Hudáček (Spartak Moskva) zasahovat nemusel.

03:20
    Moskva hraje v úvodu zápasu aktivně, znovu se dostala do střelecké pozice, Jakov Rylov nedokázal přesněji vypálit.

02:34
    Jori Lehterä (Spartak Moskva) se usadil v útočném pásmu, dostal se do střelecké pozice, ale jeho pokus domácí brankář vyrazil.

02:06
    Nyní se hraje spíše ve středním pásmu, kde se bojuje o kotouč.

01:53
    Július Hudáček (Spartak Moskva) kryje střelecký pokus domácího hráče. Ivan Laričev (Viťaz) si protlačil do zakončení, ale z ostré pozice neuspěl.

01:33
    Hra je přerušena pro postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

01:05
    Július Hudáček si poradil s rozehrávkou soupeře, kotouč odrazil od své branky, a tak mohli hrát obránci.

00:40
    Alexandr Nikišin (Spartak Moskva) pálil z dobré pozice, jeho pokus kryje do rukavice Anton Todykov. Buly před jeho brankou.

00:01
    Úvodní buly vyhrál domácí celek, který se rychle usadil v útočném pásmu.

00:01

HC Viťaz Moskevská oblast: Todykov (I. Ježov) – Hultström, Voronkov, Jeřábek, Pylenkov, Golovkov, Pautov, Vorobej – Daugavinš, Danforth, Tedenby – Bardakov, V. Popov, A. Sjomin – Mojsejev, Laričev, Grebenščikov – Malychin, Ivanjuženkov, Smolin – Arťuchin.

Spartak Moskva: J. Hudáček (Truškov) – Rylov, Nikišin, Zubarev, Sokolov, Kozlovskij, Kulik, Serikov, D. Musin – Širokov, Lehterä, Radil – Fjodorov, R. Hanzl, Nikoncev – M. Majorov, Ljubimov, Bakoš – Talalujev, M. Cyplakov, Juňkov.

Rozhodčí: Naumov, Sidorenko -Gordenko, Osipov.

Jakub Jeřábek (VIT) 13 zápasů, 1+1, 2 body
    Robin Hanzl (SPA) 20 zápasů, 3+9, 12 bodů
    Lukáš Radil (SPA) 19 zápasů, 11+3, 14 bodů

HC Viťaz Moskevská oblast odehrál 24 zápasů s bilancí 8-4-1-11 a získal 25 bodů. V tabulce Západní konference je na sedmé pozici. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál tři. Poradil si s Dynamem Moskvou 5:1, Čerepovcem 3:0 a v prodloužení se Soči 4:3. Tým nestačil na Dynamo Moskvu 1:2 a Petrrohrad 1:8.

Spartak Moskva odehrála 23 zápasů s bilancí 7-3-5-8 a získal 25 bodů. V tabulce Západní konference je tento tým na osmé pozici, poslední postupové. Z posledních pěti zápasů Spartak vyhrál tři. Poradil si se Soči 4:1, v prodloužení s Omskem 2:1 a v prodloužení s CSKA Moskvou 4:3. Nestačil na Čerepovec 3:4 a v prodloužení na CSKA Moskvu 2:3.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí HC Viťaz Moskevská oblast a Spartak Moskva.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 14. Mojsejev (Grebenščikov), 32. Danforth (A. Sjomin, Daugavinš), 36. Tedenby (Danforth) – 5. Nikoncev (t.s.), 8. Talalujev (Fjodorov), 16. Radil (Bakoš, Rylov), 19. Zubarev (R. Hanzl, M. Cyplakov), 31. Širokov (Lehterä), 59. Nikoncev (R. Hanzl, Fjodorov), 59. Radil (Lehterä, Zubarev)

Viťaz Moskovská oblasť: Todykov (19. I. Ježov) – Hultström, Voronkov, Jeřábek, Pylenkov, Golovkov, Pautov, Vorobej – Daugavinš, Danforth, Tedenby – Bardakov, V. Popov, A. Sjomin – Mojsejev, Laričev, Grebenščikov – Malychin, Ivanjuženkov, Smolin – Arťuchin.
    Spartak Moskva: J. Hudáček (Truškov) – Rylov, Nikišin, Zubarev, Sokolov, Kozlovskij, Kulik, Serikov, D. Musin – Širokov, Lehterä, Radil – Fjodorov, R. Hanzl, Nikoncev – M. Majorov, Ľubimov, Bakoš – Talalujev, M. Cyplakov, Juňkov.

Rozhodca: Naumov, Sidorenko -Gordenko, Osipov