Švédsko – Rusko 1:2 (1:2 po s.n.) | Fínsko – Česko 0:2 (kon.)
Fínsko
0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Česko
Sobota 07.11.2020, 16:35Euro Hockey Tour

Posledná tretina už žiadny presný zásah neponúkla a tak Česko zvíťazilo nad Fínskom 2:0 a získava druhé víťazstvo v rade, čím sa dostáva na prvé miesto v tabuľke! Zajtra sa môžme tešiť na súboj Česka a Rusko o 12:30 a potom Fínska a Švédska o 16:30. Aj z týchto zápasov vám ponúkneme online prenos.

Ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera! (19:00:00)

59:34
    Čas už sa kráti veľmi rýchlo, s najväčšou pravdepodobnosťou je o výhre Česka rozhodnuté.

59:04
    Oddychový čas Česko.

58:36
    Rajaniemi je na striedačke! Fínsko to skúša s hrou bez brankára.

58:01
    Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny!

57:41
    Navyše česká reprezentácia drží puk na svojich hokejkách, nemusí sa nikam ponáhľať, čas už hrá výrazne v jej prospech.

56:35
    Domáca reprezentácia nevyužila dve presilovky po sebe. Česko si tak už zrejme víťazstvo dokáže postrážiť.

56:07
    Česko v plnom počte.

55:34
    Fínom sa stále v početnej výhode nedarí, český celok všetko zvláda úspešne a opäť dostáva puk do bezpečia.

54:23
    Nestrašil je späť na ľadovej ploche, Fínsko pokračuje v presilovke 5 na 4!

54:15
    Český výber dostáva puk do bezpečia, fínska presilovka o dvoch hráčov je čoskoro minulosťou.

54:07
    Oddychový čas Fínsko.

54:07
    Vylúčenie v tíme Česko (Radan Lenc – 2 min., hákovanie).

53:23
    Prvú polovicu oslabenia dokázal český celok zvládnuť, ale aj naďalej Fíni kombinujú v útočnom pásme.

52:33
    Fínsko získava presilovku! Domáci tak majú šancu na strelenie kontaktného gólu, jednoznačne musia túto presilovku využiť.

52:23
    Vylúčenie v tíme Česko (Andrej Nestrašil – 2 min., sekanie).

51:48
    Česko sa stále úspešne bráni a posúva puk do stredného pásma. Veľa času už Fínsku na strelenie dvoch gólov nezostáva.

51:10
    Po ďalšej reklamnej prestávke už pokračuje opäť ďalej. Fínsko sa snaží vyvíjať tlak, ale český výber je pozorný a približuje sa k zisku troch bodov.

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 13. A. Nestrašil (H. Zohorna, J. Galvas), 21. Ordoš (Moravčík, J. Galvas)

Fínsko: Rajaniemi (Setänen) – Saarijärvi, Parikka, Kemiläinen (A), Lappalainen, Rindell, Seppälä, Lintuniemi, Eronen – Saarela, Koivistoinen, Innala – Turkulainen, Sallinen (C), Suomi – Oksanen, Björninen, Björkqvist – Nurmi, Siikonen, J. Peltola (A).
    Česko: Hrachovina (Bartošák) – Jeřábek (A), J. Galvas, Mozík, Klok, Hronek (A), Moravčík, Kubíček – H. Zohorna, T. Zohorna (C), A. Nestrašil – Lenc, O. Roman, Ordoš – Koblížek, Špaček, Smejkal – Pytlík, Červený, Š. Stránský – P. Novák.

Rozhodca: Vikman, Heikkinen – Sormunen, Niittylä (FIN)