Ilja Ivaška
Ilja Ivaška
2
6 6
Nedeľa 25.10.2020, 11:38Challenger Istanbul - Istanbul Challenger TED Open (tvrdý povrch) • Finále

4:6
    GEM, SET, ZÁPAS Ilja Ivaška! Martin Kližan napokon nezvládol servis na udržanie sa a prehráva druhý set pomerom 4:6! Slovenský tenista na sieti pokazil ľahký úder a tak žiaľ prehráva toto finálové stretnutie challengerového turnaja v Istnabule.

40-A
    Ilja Ivaška po presnom returne získava mečbal!

4:5
    Ivaška od siete ukončil tento gem presným smečom a v druhom sete vyhráva 5:4! Martin Kližan tak musí podávať na udržanie sa v tomto finálovom zápase.

4:4
    Martin Kližan po returne súpera sa rýchlo presunul na sieť a úderom do odkrytého priesotru vyrovnáva na 4:4 v druhom sete!

3:4
    Ten aj využíva a v druhom sete sa ujíma vedenia 4:3!

3:3
    Slovenský tensita od siete ukončil tento gem a vyrovnáva na 3:3 v druhom sete!

2:3
    Na druhý pokus bol už Ilja Ivaška úspešný a tento brejk potvrdil! Bielorus vyhráva v druhom sete 3:2.

2:2
    Kližanov úder zastavila páska! Slovenský tenista tak nedokázal potvrdiť brejk, stratil svoj servis a Ilja Ivaška vyrovnáva na 2:2 v druhom sete!

40-A
    Slovenský tenista sa previnil dvojchybou a Ilja Ivaška získava druhý brejkbal!

30-40
    Bieloruský tenista získava brejkbal! Zrodí sa teda ribrejk?

2:1
    Druhý brejkbal je už minulosťou! Martin Kližan tak získava prvýkrát v tomto zápase servis súpera a ujíma sa vedenia 2:1 v druhom sete! Teraz slovenský tenista potrebuje brejk potvrdiť.

40-15
    Ilja Ivaška musí čeliť dvom brejkbalom!

1:1
    Martin Kližan si pomohol priamym bodom a vyrovnáva na 1:1 v druhom sete!

0:1
    Až teraz evidujeme prvé eso v tomto zápase, Ilja Ivaška ide v druhom sete do vedenia 1:0!

1:6
    Martin Kližan už tento setbal súpera nedokázal odvrátiť a tak Ilja Ivaška ukončil prvý set pri servise súpera! Bielorus vyhráva úvodný set jednoznačným pomerom 6:1 a tak Martin Kližan bude mať v druhom sete veľmi náročnú úlohu.

40-A
    Ilja Ivaška posiela presný forhend na čiaru a získava piaty setbal pri podaní slovenského tenistu!

40-A
    Kližanov úder zastavuje páska! Ilja Ivaška získava štvrtý setbal pri servise súpera!

40-A
    Nevynútená chyba od Kližana na sieti a prichádza tretí setbal!

40-A
    Na return súpera reagoval Kližan nepresne a Bielorus získava druhý setbal!

30-40
    Na smeč súpera reagoval Kližan nepresným úderom do autu a tak tu je setbal pre Bielorusa!

1:5
    Ilja Ivaška umiestnil presný úder na čiaru, gembal tak využil a po potvrdení brejku vyhráva 5:1 v prvom sete! Martin Kližan musí podávať a udržanie sa v úvodnej sade tohto finálového zápasu.

1:4
    Pokus o skrátený úder od Kližana nebol úspešný a loptičku zastavuje páska! Ilja Ivaška tak získava aj druhý servis svojho súpera v prvom sete a ujíma sa vedenia 4:1!

40-A
    Ilja Ivaška však získava druhý brejkbal!

30-40
    Martin Kližan nezvládol tento servis a Ilja Ivaška získava brejkbal!

1:3
    Bieloruský tenista čistou hrou potvrdil brejk a v prvom sete vyhráva 3:1!

1:2
    Nízky forhend slovenského tenistu zastavila páska! Ilja Ivaška tak získava prvé podanie súpera v tomto zápase a ujíma sa vedenia 2:1 v prvom sete!

30-40
    Je tu brejkbal pre Ivašku, ktorý znova vytiahol presný return!

1:1
    Ilja Ivaška získal päť fiftínov v rade a napokon si svoj prvý servis v tomto zápase udržal! Veľká škoda pre nášho tenistu, ktorý mal k dispozícií tri brejkbaly, ale súperove podanie preraziť nedokázal.

40-0
    Slovenský tenista získava tri brejkbaly! Ilja Ivaška tak má hneď veľké problémy pri svojom servise.

1:0
    Martin Kližan zvládol rýchly prechod na sieť a posledný gembal využíva, čím sa dostáva do vedenia 1:0 v prvom sete!