Ilja Ivaška
Ilja Ivaška
2
6 6
Nedeľa 25.10.2020, 11:38Challenger Istanbul - Istanbul Challenger TED Open (tvrdý povrch) • Finále

Martin Kližan tak do svojej zbierky nepridá ôsmy challengerový titul, z tretej trofeje na tomto okrhuhu vo svojej kariére sa naopak raduje Ilja Ivaška z Bieloruska. Finálový zápas nášmu tenistovi vôbec nevyšiel, čo jasne dokazuje prvý set. V tom druhom to už bolo vyrovnanejšie, ale v dôležitý moment nezvládol svoj servis a tak žiaľ toto stretnutie prehráva.

Ja vám už teda ďakujem za pozornosť, to je z nášho prenosu všetko a budem sa na vás tešiť opäť nabudúce. Prajem ešte pekný zvyšok dňa! (13:07:47)

Koniec zápasu

4:6
    GEM, SET, ZÁPAS Ilja Ivaška! Martin Kližan napokon nezvládol servis na udržanie sa a prehráva druhý set pomerom 4:6! Slovenský tenista na sieti pokazil ľahký úder a tak žiaľ prehráva toto finálové stretnutie challengerového turnaja v Istnabule.

40-A
    Ilja Ivaška po presnom returne získava mečbal!

40-40
    Veľmi pekná výmena z oboch strán, jej víťazom sa však stáva po chybe nášho tenistu Ivaška a tak sme na zhode.

40-30
    Dvojchyba od Kližana, opäť je znížené na rozdiel jednej loptičky.

40-15
    Martin Kližan získava dva gembaly na udržanie sa v tomto finálovom zápase.

30-15
    Úder nášho tenistu zastavila páska, Ivaška znižuje na rozdiel jedného fiftínu.

30-0
    Vôbec prvé eso nášho tenistu v tomto zápase.

15-0
    Dôležité podanie začal Kližan úspešne, dlhšiu výmenu ukončil presným forhendom.

4:5
    Koniec prestávky, podávať bude Martin Kližan.

4:5
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

4:5
    Ivaška od siete ukončil tento gem presným smečom a v druhom sete vyhráva 5:4! Martin Kližan tak musí podávať na udržanie sa v tomto finálovom zápase.

15-40
    Forhend podávajúceho tenistu končí v aute, čistá hra to napokon nebude.

0-40
    Prichádzajú tri gembaly po priamom bode.

0-30
    Bileorus musel cez druhý servis, ktorý však zvládol a získava druhý fiftín v rade.

0-15
    Ilja Ivaška otvára deviaty gem druhého setu priamym bodom.

4:4
    Martin Kližan po returne súpera sa rýchlo presunul na sieť a úderom do odkrytého priesotru vyrovnáva na 4:4 v druhom sete!

40-30
    Dvojchyba od slovenského tenistu, prvý gembal je minulosťou.

40-15
    Slovenský tensita si pomáha servisom a získava dva gembaly.

30-15
    Martin Kližan zahral presný smeč a znova vyhráva o jeden fiftín.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, od siete zahral Ivaška presný forhend po čiare.

15-0
    Priamym bodom zahájil Martin Kližan tento gem.

3:4

3:4

3:4
    Ten aj využíva a v druhom sete sa ujíma vedenia 4:3!

30-40
    Bielorus získava gembal.

30-30
    Po 30, skrátený úder od Ivašku na druhú stranu pásky neprešiel. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Ilja Ivaška si pomáha servisom a vyhráva o jeden fiftín.

15-15
    Ďalšia dlhšia výmena a tú od siete úspešne zakončil Ivaška, po 15.

15-0
    Dlhšiu výmenu zakončil Ivaška úderom do autu, fiftín pre Kližana.

3:3
    Slovenský tensita od siete ukončil tento gem a vyrovnáva na 3:3 v druhom sete!

40-30
    Martin Kližan získava gembal.

30-30
    Od siete prichádza presná smeč nášho tenistu, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Loptu získava Ivaška.

15-15
    Potom si však pomohol úspešný servisom, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Ivaška zahral presný return a tak tento servis nezačal Kližan úspešne.

2:3

2:3

2:3
    Na druhý pokus bol už Ilja Ivaška úspešný a tento brejk potvrdil! Bielorus vyhráva v druhom sete 3:2.

30-40
    Loptu získava Kližan.

15-40
    Ďalšie eso bieloruského tenistu a tak tu sú dva gembaly na potvrdenie brejku.

15-30
    Ilja Ivaška si na svoje konto pripisuje druhé eso a získava tak druhý fiftín v rade.

15-15
    Bielorus si pomáha priamym bodom, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Po druhom servise poslal Ivaška bekhend do siete, fiftín pre nášho tenistu.

2:2
    Kližanov úder zastavila páska! Slovenský tenista tak nedokázal potvrdiť brejk, stratil svoj servis a Ilja Ivaška vyrovnáva na 2:2 v druhom sete!

40-A
    Slovenský tenista sa previnil dvojchybou a Ilja Ivaška získava druhý brejkbal!

40-40
    Martin Kližan úspešne obhodil súpera na sieti a tento gem pôjde cez zhodu.

30-40
    Bieloruský tenista získava brejkbal! Zrodí sa teda ribrejk?

30-30
    Po 30 na oboch stranách, Ivaška zahral presný return. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

15-15
    Ivaška je úspešný na sieti, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Martin Kližan zahájil priamym bodom cestu za potvrdením brejku.

2:1

2:1

2:1
    Druhý brejkbal je už minulosťou! Martin Kližan tak získava prvýkrát v tomto zápase servis súpera a ujíma sa vedenia 2:1 v druhom sete! Teraz slovenský tenista potrebuje brejk potvrdiť.

40-30
    Forhend slovenského tenistu končí v aute, prvý brejkbal je minulosťou.

40-15
    Ilja Ivaška musí čeliť dvom brejkbalom!

30-15
    Martin Kližan získava pri servise súpera druhý fiftín v rade a to po presnom returne.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, situáciu na sieti teraz zvládol lepšie slovenský tenista.

0-15
    Kližanov dlhý forhend putoval do autu, fiftín pre podávajúceho tenistu.

1:1
    Martin Kližan si pomohol priamym bodom a vyrovnáva na 1:1 v druhom sete!

A-40

40-40
    Po druhom servise nasledovala pekná výmena, ktorý Ivaška ukončil presným bekhendom a tak v tomto geme musíme ísť cez zhodu.

40-30
    Slovenský tenista od siete zahral presný bekhend a získava gembal.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15
    Martin Kližan si pomáha priamym bodom a získava druhý fiftín v rade.

15-15
    Forhend bieloruského tenistu končí v aute, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Ani Martin Kližan nezačal svoj prvý servis v tomto zápase úspešne, Ilja Ivaška zahral presný return.

0:1
    Až teraz evidujeme prvé eso v tomto zápase, Ilja Ivaška ide v druhom sete do vedenia 1:0!

15-40
    Ivaška si pomohol servisom a získava dva gembaly.

15-30
    Smola pre slovenského tenistu. Martin Kližan zahral pekný dropšot, ktorý Ivaška stihol dobehnúť a následne mu pomohlo tenisové prasiatko.

15-15
    Priamy bod, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Ilja Ivaška nezačal svoj prvý servis v druhom sete úspešne, prestrelku na sieti zvládol lepšie Martin Kližan.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Ilja Ivaška.

0:0

1:6
    Martin Kližan už tento setbal súpera nedokázal odvrátiť a tak Ilja Ivaška ukončil prvý set pri servise súpera! Bielorus vyhráva úvodný set jednoznačným pomerom 6:1 a tak Martin Kližan bude mať v druhom sete veľmi náročnú úlohu.

40-A
    Ilja Ivaška posiela presný forhend na čiaru a získava piaty setbal pri podaní slovenského tenistu!

40-40
    Opäť je tu priamy bod a aj tento setbal je minulosťou! No, Martin Kližan začína hrýzť a ešte to vyzerá na zaujímavé finálové stretnutie.

40-A
    Kližanov úder zastavuje páska! Ilja Ivaška získava štvrtý setbal pri servise súpera!

40-40
    Po presnom smeči je odvrátený aj tretí setbal!

40-A
    Nevynútená chyba od Kližana na sieti a prichádza tretí setbal!

40-40
    Priamym bodom odvrátil Kližan aj druhý setbal, prvý set tak stále pokračuje ďalej.

40-A
    Na return súpera reagoval Kližan nepresne a Bielorus získava druhý setbal!

40-40
    Ilja Ivaška zahral presný skrátený úder a gembal odvracia. Sme späť na zhode a uvidíme, ako sa to vyvinie ďalej.

A-40
    Priamy bod a slovenský tenista získava gembal na udržanie sa v úvodnom sete.

40-40
    Martin Kližan vytiahol presný forhend po čiare a setbal súpera odvracia! V tomto geme sa pôjde cez zhodu, prvý set zatiaľ pokračuje.

30-40
    Na smeč súpera reagoval Kližan nepresným úderom do autu a tak tu je setbal pre Bielorusa!

30-30
    Po druhom servise súpera zahral Ivaška bekhend do autu, 30:30. Tak, príde gembal či setbal?

15-30
    Kližanov nízky úder sa cez pásku nedostal a znova tak náš tenista pri dôležitom servise prehráva o jeden fiftín.

15-15
    Ivaška chcel obhodiť súpera na sieti, čo sa mu však nepodarilo. Po 15 na oboch stranách.

0-15
    Dôležitý servis nezačal Kližan úspešne, súper zahral presný return z forhendu.

1:5
    Ilja Ivaška umiestnil presný úder na čiaru, gembal tak využil a po potvrdení brejku vyhráva 5:1 v prvom sete! Martin Kližan musí podávať a udržanie sa v úvodnej sade tohto finálového zápasu.

30-40
    Po priamom bode prichádza gembal na potvrdenie brejku.

30-30
    Ivaška úspešný na sieti, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

15-15
    Po 15 na oboch stranách, teraz si už bieloruský tenista pomáha presným servisom.

15-0
    Ivaška musel cez druhý servis, po ktorom nasledovala výmena a tú Bielorus zakončil dlhým úderom do autu.

1:4

1:4

1:4
    Pokus o skrátený úder od Kližana nebol úspešný a loptičku zastavuje páska! Ilja Ivaška tak získava aj druhý servis svojho súpera v prvom sete a ujíma sa vedenia 4:1!

40-A
    Ilja Ivaška však získava druhý brejkbal!

40-40
    Slovenský tenista sa včas presunul na sieť a brejkbal odvrátil, pôjde sa tak v tomto geme cez zhodu.

30-40
    Martin Kližan nezvládol tento servis a Ilja Ivaška získava brejkbal!

30-30

15-30
    Ilja Ivaška zahral presný return pri nevydarenom servise nášho tenistu a získava druhý fiftín v rade.

15-15
    Po 15 na oboch stranách, Bielorus ukončil dlhšiu výmenu presným úderom na čiaru.

15-0
    Ivaška sa pokúsil zahrať dropšot, ale nebol úspešný a loptička končí na páske.

1:3
    Bieloruský tenista čistou hrou potvrdil brejk a v prvom sete vyhráva 3:1!

0-40
    Ďalší priamy bod a Ilja Ivaška má k dispozícií tri gembaly na potvrdenie brejku.

0-30
    Kližanov úder zastavuje páska, podávajúci tenista vyhráva o dva fiftíny.

0-15
    Ilja Ivaška začína priamym bodom cestu za potvrdením brejku.

1:2

1:2

1:2
    Nízky forhend slovenského tenistu zastavila páska! Ilja Ivaška tak získava prvé podanie súpera v tomto zápase a ujíma sa vedenia 2:1 v prvom sete!

30-40
    Je tu brejkbal pre Ivašku, ktorý znova vytiahol presný return!

30-30
    Priamy bod, po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Bieloruský tenista umiestnil presný forhend na čiaru a na ten Kližan reagovať nedokázal. Znova tak náš tenista pri servise prehráva o jeden fiftín.

15-15
    Ivaškov bekhend zastavila páska, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Kližan nevstúpil do tohto gemu úspešne, jeho servis dokázal súper úspešne zreturnovať.

1:1
    Ilja Ivaška získal päť fiftínov v rade a napokon si svoj prvý servis v tomto zápase udržal! Veľká škoda pre nášho tenistu, ktorý mal k dispozícií tri brejkbaly, ale súperove podanie preraziť nedokázal.

40-A
    Gembal pre podávajúceho tenistu.

40-40
    Aj tá je však odvrátený! Ilja Ivaška si opäť pomohol priamym bodom, odvrátil tri brejkbaly a tak v druhom geme prvého setu sa pôjde cez zhodu.

40-30
    Ivaška od siete odvrátil aj druhý brejkbal, stále je tu však ešte jedna hrozba.

40-15
    Bielorus priamym bodom odvrátil prvú hrozbu, zostávajú dva brejkbaly.

40-0
    Slovenský tenista získava tri brejkbaly! Ilja Ivaška tak má hneď veľké problémy pri svojom servise.

30-0
    Martin Kližan získava aj druhý fiftín v rade a pri servise súpera ide do vedenia o dve loptičky. Uvidíme, ako sa tento gem bude ďalej vyvíjať.

15-0
    Ilja Ivaška nezačal svoj prvý servis v tomto zápase úspešne, Kližan vytiahol presný return a získava prvý fiftín tejto hry.

1:0
    Martin Kližan zvládol rýchly prechod na sieť a posledný gembal využíva, čím sa dostáva do vedenia 1:0 v prvom sete!

40-30
    Ivaška zahral presný forhend po čiare a získava druhý fiftín v rade. Kližanovi sa situácia troška komplikuje, k dispozícií má posledný gembal.

40-15
    Čistá hra to napokon nebude, Ivaška po druhom servise súpera zahral presný return a získava svoj prvý fiftín v tomto zápase.

40-0
    Slovenský tenista si znova pomáha servisom a po priamom bode získava tri gembaly.

30-0
    Dlhšiu výmenu ukončil Kližan presným forhendom na čiaru a dostáva sa do vedenia o dva fiftíny.

15-0
    Martin Kližan vstupuje do finále priamym bodom.

0:0

Ako prvý začne na servise slovenský tenista Martin Kližan, prajem príjemný športový zážitok.

Obaja tenisti sú už na kurte a venujú sa svojej rozvičke, po ktorej sa toto finále môže začať!

Prajem príjemné športové dopoludnie všetkým fanúšikom tenisu. Dnes sa odohrá finálové stretnutie na challengerovom turnaji v Istanbule a v boji o challengerový titul proti sebe nastúpia slovenský tenista Martin Kližan a Ilja Ivaška z Bieloruska. Určite nás čaká veľmi zaujímavé stretnutie, spoločne tak budeme fandiť nášmu tenistovi, ktorý má šancu získať ôsmy titul na challengerovom okruhu.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia Martin Kližan a Ilja Ivaška. Predbežný začiatok je naplánovaný na 11:30.

Tento ročník tenisového podujatia Challenger Istanbul dnes vrcholí, na programe je finálové stretnutie mužskej dvojhry. Po kvalitných výkonoch sa do finále prebojoval slovenský tenista Martin Kližan, ktorý tak zabojuje o svoj ôsmy challengerový titul.

Slovenský tenista sa v rebríčku ATP momentálne nachádza až na 168. mieste. Dlhšiu dobu sa Kližanovi nedarí a neobchádzajú ho ani zranenia. Na tomto turnaji v Turecku sa mu však konečne darí, po kvalitných výkonoch sa dostal až do finále, doposiaľ stratil len jediný set. Ako už bolo spomenuté, Kližan zabojuje o ôsmy titul na tomto okruhu, naposledy sa mu podailo vyhrať turnaj ešte v roku 2018. Na ohroku ATP má náš tenista už šesť titulov.

Ilja Ivaška
    O päť rokov mladší bieloruský tenista sa v rebríčku ATP nachádza na 129. mieste. Ivaška na ceste do tohto istanbulského finále stratil rovnako iba jeden set a to vo včerajšom semifinále proti Bonzimu. Pred týmto Challengerom sa predstavil na kvalitnom ATP turnaji v Moskve, kde vypadol až v osemfinále so Shapovalom. Do hlavnej časti sa musel dostať až cez dve kvalifikačné stretnutia. Ivaška získal zatiaľ dva challengerové tituly, rovnako to bolo naposledny v roku 2018.

Finálové stretnutia sú veľmi špecifické a prakticky neamajú jasného favorita. Podľa vypísaných kurzov je však favoritom tohto istanbulského finále Ilja Ivaška. My budeme samozrejme držať palce Martinovi Kližanovi, aby na svoje konto pripísal ôsmy challengerový titul. Sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:30.