S. Macedónsko – Izrael 1:1 (kon.) | Estónsko – Srbsko 0:0 (kon.) | Grécko – Chorvátsko 0:1 (kon.)
Lotyšsko – Rusko 1:4 (kon.) | Moldavsko – Belgicko 1:0 (kon.) | Luxembursko – Island 0:2 (kon.)
Gruzínsko – Azerbajdžan 1:0 (kon.) | Taliansko – Írsko 2:0 (kon.) | Litva – Česko 0:1 (kon.)
San Maríno – Škótsko 0:7 (kon.) | Švajčiarsko – Lichtenštajnsko 3:0 (kon.) | Poľsko – Bulharsko 1:1 (kon.)
Faerské ostrovy – Čierna Hora 1:0 (kon.) | Cyprus – Holandsko 0:7 (kon.) | Dánsko – Fínsko 2:1 (kon.)
Nemecko – Bosna 1:0 (kon.) | Švédsko – Arménsko 10:0 (kon.) | Španielsko – Kazachstan 3:0 (kon.)
Kosovo – Andorra 1:0 (kon.) | Nórsko – Bielorusko 0:0 (odl.) | Gibraltar – Portugalsko 0:3 (kon.)
Sev. Írsko – Ukrajina 1:0 (kon.) | Rumunsko – Malta 4:1 (kon.) | Anglicko – Turecko 2:1 (kon.)
Španielsko
3:0 (0:0)
Kazachstan
cz Utorok 13.10.2020, 18:45 • Estadio Santo Domingo, Alcorcón • Kvalifikácia na ME U21 • Skupina 6

To je ode mě z tohoto zápasu všechno. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (20:44:30)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 9:0.
    Střely mimo: 11:1.
    Rohy: 5:2.
    Ofsajdy: 1:4.
    Fauly: 4:9.

V dalších dnešních zápasech této skupiny se z domácí výhry 1:0 nad Černou Horou radovaly Faerské ostrovy a Severní Makedonie remizovala s Izraelem 1:1. Španělsko touto výhrou tedy definitivně rozhodlo o svém triumfu v kvalifikační Skupině 6, protože po osmi odehraných zápasech má před druhou Severní Makedonii náskok 8 bodů. Třetí Izrael má 12 bodů a na druhou Severní Makedonii ztrácí 2 body. Čtvrtý Kazachstán má 10 bodů a protože už mu zbývá jen jeden zápas, tak už nemá šanci ani na druhé místo. Černá Hora má 7 bodů a poslední Faerské ostrovy 6 bodů.

Španělé ve druhém poločase potvrdili roli velkého favorita a obrovským tlakem napokon Kazachstán zlomili. Hosté se drželi více než hodinu a i když se ve druhé půli hrálo jen na jednu branku, tak je skvělými zákroky držel brankář Šaizada. Zlomovým a rozhodujícím momentem byl napokon gól Guillamóna, po kterém to už Španělům, konkrétně Danimu Gómezovi, začalo padat a dalšími dvěma brankami napokon navýšil rozdíl v konečném skóre na tři góly. Kazachstán nepředvedl za celý zápas směrem dopředu prakticky nic a počet střel ve druhém poločase (20:0 pro Španělsko) mluví výstižně o tom, jak tento poločas probíhal.

90+3

90+3
    Poslední útok v zápase patří paradoxně Kazachstánu, který se alespoň v poslední minutě zápasu usadil na španělské polovině hřiště. Jeho kombinace ale probíhá daleko od domácí branky.

90+2
    K jeho exekuci se postavil Porro, jenž vypálil tvrdě nad Šaizadovu branku.

90+1
    Sagnajev podkopl těsně před vlastní šestnáctkou Beltrána. Přímý kop pro Španělsko ze skvělé střelecké pozice.

90
    Bude se hrát ještě tři minuty.

89
    Gólman Kazachstánu znovu vykopl míč přímo k Španělům a asi vůbec poprvé v druhém poločase se míč dostal k domácímu brankáři Fernándezovi. Ten ho po malé domů hned rozehrál na spoluhráče.

88
    Porro vystřelil ze střední vzdálenosti na kazašskou branku, namířil ale jen do středu branky na připraveného Šaizadu.

87
    Zápas se už víceméně jen dohrává. Španělé pokračují v kombinaci na útočné polovině, už ale hrají více na krásu jako ještě před několika minutami.
    85. Dani GÓMEZ - 3:0

85
    Španělsko právě vstřelilo branku!
    Španělé asi definitivně rozhodují o svém dnešním vítězství! Žagorov vypíchl před vlastní šestnáctkou Beltránovi míč tak, že se dostal k volnému DANIMU GÓMEZOVI, jenž neváhal a hned vystřelil na branku hostů. Jeho střela po zemi však byla i tak úplně přesná a skončila u pravé tyče Šaizadovy branky.

85
    Skvěle hrající Porro se snažil o sólový průnik po pravém křídle, při jeho kličce ho ale podrazil Bachtijarov. Domácí se nepokusili o nákop do pokutového území, místo toho rozehráli po zemi do strany a pokračují v postupné kombinaci.

84
    Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Hugo Guillamón, přichází Manu Hernando.

82
    Bachtijarov obral při presinku o míč Cuencu, jenž jako poslední obránce začal zbytečně kličkovat ve středu pole. Míč si ale předkopl příliš daleko a domácí obránce ho dostihl včas.

81
    Cuenca se rozběhl po levé straně přímo do šestnáctky a už skoro z brankové čáry centroval před branku. Jeho nákop byl ale příliš vysoký a žádný z hráčů ho neměl šanci zasáhnout.

80
    Po útočném faulu Porra Španělé o míč přišli, kazašský útok se ale zasekl ve středu pole. Hosté si neporozuměli ve středovém kruhu a odevzdali míč domácím.