2
6 3 6
Štvrtok 08.10.2020, 15:07Challenger Barcelona (antuka) • Osemfinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.

Vítam vás pri sledovaní osemfinálového zápasu na challengeri v Barcelone medzi slovenským zástupcom Filipom Horanským a jeho súperom bude taliansky tenista Lorenzo Giustiono. Menším favoritom zápasu je o dva roky starší Giustino, ktorý sa nachádza v rebríčku ATP o dvadsať miest vyššie ako Horanský.

Lorenzo Giustino: Taliansky tenista zažil výborné French Open, na ktorom vyhral celkovo štyri zápasy a v druhom kole ho zastavil Diego Schwarzman, ktorý už je momentálne až v semifinále. V úvodnom zápase v Barcelone si poradil bez straty setu s Cerundolom. Snaží sa nadviazať na formu z Paríža, kde zaznamenal cenné víťazstvo nad Moutetom po vyše než šesťhodinovej dráme, piaty set vyhral Giustino pomerom 18:16.

Filip Horanský: Slovenský tenista sa bohužiaľ nekvalifikoval do hlavnej súťaže na French Open, keďže skončil po prehre s Gomezom v kvalifikácii. Preto mal čas sa zúčastniť na challengeri v Bielle, kde sa dostal do štvrťfinále a v ňom prehral celkom jasne s Bagnisom. Takže sa vybral na ďalší challenger do Barcelony, kde na začiatok Horanský zvládol trojsetový zápas proti Zapata Mirallesovi. Nie že by forma Horanského bola na vysokej úrovni, ale chce sa dostať v Barcelone čo najďalej.

0:0

0-15
    Horanský začína na príjme a získava prvý bod v zápase.

15-15
    Giustinovmu bekhendu pomohla páska a Horanský nemal žiadnu šancu.

30-15
    Giustino sa dostal na sieť a výmenu zakončil bekhendovým volejom.

30-30
    Horanský dostal Giustina do ťažkej pozície a taliansky tenista poslal na sieti loptičku do siete.

30-40
    Horanský dokázal zvládnuť dlhú výmenu a zakončil ju fantastickým obhodením z bekhendu, takže má prvý brejkbal.

40-40
    Giustino ho odvracia tiež výborným obhodením a Horanský sa nedostal ani k voleju na sieti.

A-40
    Giustino otáča a má výhodu, Horanský teraz vyhodil forehand za základnú čiaru.

40-40
    Horanský však odpovedá znova perfektne zvládnutou výmenou od základnej čiary a prinútil Giustina k chybe.

40-A
    Druhý brejkbal pre Horanského, keď sa ubránil smeču Giustina a ten už potom následný forehand zahral do siete.

0:1
    Horanský hneď na úvod získava dôležitý brejk, pretože Giustino pokazil forehand a slovenský tenista sa ujíma vedenia 1:0.

0-15
    Giustinovi nevyšiel pokus o dropshot, takže Horanský začína na podaní dobre.

0-30
    Giustino chcel zaútočiť, ale jeho forehand bol výrazne nepresný.

15-30
    Horanského forehand zastavila sieť, takže Giustino získava prvý fiftín na returne.

15-40
    Horanský sa prepracoval k dvom gembalom, lebo dokázal zahrať víťazný úder do otvorenej časti kurtu.

30-40
    Gem však pokračuje, lebo Horanského forehand znova letel len do siete.

40-40
    Aj ďalšia zbytočná nevynútená chyba z tejto strany a Giustino sa doťahuje na zhodu.

A-40
    Prvý brejkbal v zápase pre talianskeho tenistu, keďže Horanského bekhend letel do outu.

40-40
    Horanský ho však odvracia, lebo na sieti už dokázal zahrať presný volej.

40-A
    Výhoda pre Horanského, Giustino sa nedokázal ubrániť smečom a pod tlakom chybuje.

0:2
    Horanský si pomáha priamym bodom a napriek tomu, že si gem zbytočne skomplikoval, tak potvrdil brejk a vedie už 2:0.

15-0
    Horanský pomáha Giustinovi forehandom do siete na začiatku tretej hry.

15-15
    Slovenský tenista je ale aktívnejším hráčom, tentokrát mu to prinieslo bod po víťaznom údere z forehandu.

15-30
    Horanský znova výborne dostal Giustina pod tlak a potom už len zahral winner do otvoreného priestoru.

15-40
    Ďalšie dva brejkbaly pre Horanského, lebo Giustino namieril bekhend do siete.

30-40
    Prvý sa podarilo Giustinovi odvrátiť, lebo mu Horanský pomohol zbytočnou chybou.

0:3
    Druhý však Horanský využíva, vďaka tvrdšiemu úderu prinútil Giustina k chybe a vedie v prvom sete už 3:0 a bude podávať.

0:3
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

0:3
    Koniec prestávky, podávať bude Filip Horanský.

0-15
    Giustinovi sa zatiaľ naozaj nedarí, teraz vyhodil forehand za základnú čiaru.

15-15
    Taliansky tenista odpovedá už lepším útokom a Horanský zahral forehand do siete.

15-30
    Lenže od základnej čiary je zatiaľ presnejší Horanský, ktorý sa znova dočkal Giustinovej chyby z forehandu.

30-30
    Horanský si však komplikuje aj túto hru na podaní, lebo jeho bekhend neprešiel cez sieť.

40-30
    Giustino sa dostáva aj v tomto geme ku brejkbalu, lebo obhodil Horanského na sieti výborným forehandom.

40-40
    Ale ani Giustino na sieti nepochodil a Horanský ho dokázal prestreliť, takže vyrovnáva na zhodu.

A-40
    Druhý brejkbal pre Giustina v tomto geme, Horanského bekhend letel do siete.

1:3
    No a ten už taliansky tenista využíva vďaka presnému forehandu na sieti a berie si jedno stratené podanie späť, znižuje na 1:3.

15-0
    Giustino je už presnejší a prinútil Horanského poslať bekhend z ťažkej pozície do siete.

15-15
    Horanský sa odvážil na útok z forehandu a vyplatilo sa, pretože dopadol presne na čiaru a Giustino nemal šancu.

15-30
    Horanský opäť zagresívnil hru, dostal Giustina do úzkych a ten už nedokázal poslať loptičku cez sieť.

30-30
    Škoda trochu ľahkej chyby zo strany Horanského, lebo jeho forehand letel do siete.

30-40
    Horanský sa dostáva k brejkbalu, lebo Giustina rozbehal a počkal si na jeho forehand do outu.

40-40
    Giustino ho zlikvidoval, Horanského lob z obrany sa nezmestil do kurtu.

A-40
    Taliansky tenista má výhodu, tentokrát Horanský zaznamenal nevynútenú chybu z bekhendu.

2:3
    Horanský na sieti prestrelil bekhend a Giustino znižuje už na 2:3 v prvom sete, takže sa pomaly vracia do boja oň.

2:3

2:3

0-15
    Giustino vyhodil bekhend a Horanský odštartoval tento gem, tak ako si predstavoval.

0-30
    Druhý bod pre Horanského po forehande do siete od Giustina.

0-40
    Vyzerá to dokonca aj na čistú hru, lebo Giustinov dropshot neprešiel cez sieť.

15-40
    Giustino ju odmietol, na jeho presný return z bekhendu nemal Horanský nárok.

30-40
    Horanský chcel výmenu zakončiť na sieti, ale znova sa nechal nachytať a Giustino ho obhodil forehandom.

2:4
    Ale Horanský odpovedá podobným spôsobom, obhodil nepripraveného Giustina a vedie 4:2.

15-0
    Horanského bekhend z returnu skončil v sieti.

15-15
    Horanský dobehol dropshot a zahral presne na čiaru, Giustinov lob z ťažkej pozície už letel do outu.

30-15
    Horanský už mal výmenu takmer vyhratú, ale jeho finálny forehand poslal do siete.

40-15
    Horanský prestrelil forehand a Giustino sa dostáva k dvom gembalom.

40-30
    Gem bude pokračovať, lebo Giustino nedostal bekhend na druhú stranu.

40-40
    Horanský sa presnými údermi z forehandu dostal do útoku a Giustino už poslal úder z bekhendu len do outu.

40-A
    Horanský sa dostáva k brejkbalu po dvojchybe Giustina.

40-40
    Giustino však ovládol kvalitnú dlhú výmenu od základnej čiary, víťazný bekhend poslal do protipohybu Horanského.

A-40
    Tento raz výhoda pre Giustina, pretože Horanského bekhend letel do siete.

40-40
    Máme tu znova zhodu, Giustino taktiež urobil rovnakú chybu ako pred chvíľou Horanský.

40-A
    Horanský bol odvážnejší a dokázal sa prebojovať ku druhému brejkbalu v tomto geme, lebo Giustino sa neubránil.

40-40
    Ani ten ale Horanský nevyužíva, jeho bekhend opäť skončil v sieti.

A-40
    Takže druhá výhoda pre Giustina, Horanského dropshot letel do outu.

40-40
    A zhoda, lebo Giustinov forehand letel až za základnú čiaru.

A-40
    Tretí gembal pre talianskeho tenistu, jeho bekhend skončil presne na základnej čiare.

3:4
    Horanský pokazil return z bekhendu, Giustino si s problémami drží podanie a znižuje na 3:4 v prvom sete.

3:4

3:4

0-15
    Horanský začína túto hru na podaní priamym bodom.

0-30
    Prvé eso v zápase pre slovenského tenistu.

0-40
    Znova to vyzerá na ľahkú hru na podaní Horanského, lebo Giustino trafil bekhend do siete.

15-40
    Prvý gembal Horanský nevyužil, jeho forehand bol trafený rámom.

3:5
    Ale dobré podanie, ktoré Giustino nevrátil a Horanský vedie v prvom sete už 5:3.

0-15
    Giustino sa dostal k sieti a pokazil veľmi ľahkú smeč.

0-30
    Giustiono sa dostáva do problémov, lebo vyhodil forehand do outu.

0-40
    Tri setbaly pre Horanského po dvojchybe.

3:6
    Giustino vyhodil forehand za základnú čiaru a Horanský vyhral prvý set 6:3! Aj keď skóre môže znieť jasne, ale Horanský to jednoduché určite nemal. Na returne však bol lepší ako Giustino, pretože mu zobral podanie až trikrát a svoje prehral iba raz. Zaslúžene tak ovládol prvý set tohto osemfinálového zápasu. Snáď mu podobný výkon vydrží aj v druhom sete.

0:0

0:0

15-0
    Horanský začína druhý set na podaní, prvú výmenu prehral, lebo jeho bekhend bol nepresný.

15-15
    Slovenský tenista odpovedá tvrdým forehandom, ktorý Giustino vrátil len do outu.

15-30
    Giustino pokazil aj ďalší úder a Horanský otáča tento gem.

15-40
    Dva gembaly pre Horanského, lebo Giustino nevrátil dobré podanie na druhú stranu.

30-40
    Horanský znova trochu zbytočne gem predlžuje, tentokrát zahral bekhend za základnú čiaru.

40-40
    Ani forehand Horanského neprešiel cez sieť, takže je tu zhoda.

A-40
    Ľahká chyba z forehandu hneď z druhého úderu a Giustino má brejkbal.

40-40
    Horanský zabral v dôležitej chvíli a dočkal sa chyby Giustina po dobrom útoku.

A-40
    Ale Giustino si vypracoval druhý brejkbal, lebo Horanský dlhú výmenu zakončil forehandom do siete.

1:0
    Giustino ho využíva po chybe z forehandu od Horanského, takže teraz zaznamenal výborný vstup do druhého setu taliansky tenista.

0-15
    Dobrý return Horanského, ktorý Giustino vrátil do outu.

0-30
    Následne výborné skrátenie a Giustino na sieti už nedostal loptičku na druhú stranu.

15-30
    Giustino zatiaľ k brejkbalom Horanského nepúšťa, výmenu zakončil víťazným forehandom.

15-40
    Giustinov úder zastavila sieť a Horanský má už dva brejkbaly.

1:1
    Horanský obhodil Giustina na sieti, takže vyrovnáva hneď na začiatku druhého setu.

0-15
    Horanský si pripisuje prvý bod tretieho gemu vďaka dobrému podaniu.

15-15
    Giustino na sieti zakončil výmenu presvedčivým smečom.

30-15
    Problémy pre Horanského po zbytočnej dvojchybe.

30-30
    Ale Horanského drží výborné podanie, ktoré ani teraz Giustino nemal šancu vrátiť.

30-40
    Horanský má gembal, vychutnal si Giustina na sieti.

1:2
    Gem zakončil Horanský víťazným forehandom, takže už vedie 2:1 v druhom sete.

1:2

1:2
    Koniec prestávky, podávať bude Lorenzo Giustino.

15-0
    Chyba z forehandu Horanského na začiatok štvrtého gemu.

15-15
    Giustino tiež pomáha, teraz mu uletel forehand za základnú čiaru.

15-30
    Giustino si znova gem na podaní komplikuje, trafil tretiu dvojchybu v zápase.

15-40
    Horanskému pomohla aj páska, nakoniec znova obhodil Giustina na sieti a má dva brejkbaly.

30-40
    Giustino prvý odvrátil vďaka prvému esu v zápase.

40-40
    Ani pri druhom Horanský nemal žiadnu šancu, Giustino výmenu dohral na sieti smečom.

A-40
    Giustino už má výhodu, Horanský trafil forehand nečisto.

40-40
    Horanský sa dostal do tlaku a všetko ukončil víťazným forehandom.

40-A
    Horanský má tretí brejkbal v tejto hre, lebo Giustinov forehand do outu odrazila páska.

40-40
    Lenže priamy bod pre Giustina, ktorý nepúšťa Horanského do trháku.

A-40
    Horanský nedostal ani toto podanie na druhú stranu, takže gembal pre Giustina.

2:2
    Do tretice nedostal Horanský loptičku do výmeny, takže zahodil tri brejkbaly a Giustino vyrovnáva na 2:2 v druhom sete.

15-0
    Horanský nezačína dobre gem na podaní, jeho forehand letel do outu.

30-0
    Giustino pritlačil a Horanský sa nedokázal ubrániť, takže šanca pre talianskeho tenistu.

30-15
    Ľahká chyba z bekhendu od Giustina pomohla Horanskému.

40-15
    Giustino má dva brejkbaly, lebo Horanský na sieti pokazil volej.

40-30
    Prvý Horanský odvrátil, lebo Giustinov return z bekhendu letel do siete.

3:2
    Horanského dropshot skončil v sieti, takže Giustino vedie znova o brejk v druhom sete. Bude podávať za stavu 3:2.

3:2

3:2

15-0
    Giustino začína cestu za potvrdením brejku presným forehandom, ktorému sa Horanský neubránil.

15-15
    Ale potom zaznamenal štvrtú dvojchybu v zápase.

15-30
    Giustinov forehand sa nezmestil do kurtu, takže znova sa otvára šanca pre Horanského.

30-30
    Lenže Giustino si výmenu postrážil a presným forehandom dostal Horanského do neriešiteľnej situácie.

40-30
    Giustino otáča nepriaznivý vývoj, Horanský poslal loptičku do siete z dobrej pozície.

40-40
    Gem pôjde cez zhodu, Horanský si pripisuje na svoje konto víťazný forehand.

A-40
    Giustino má výhodu, lebo Horanského bekhend skončil v sieti.

4:2
    Horanského return zastavila sieť, takže Giustino tentokrát potvrdil brejk a vedie 4:2.

15-0
    Horanský nezačína dobre ani tento gem na podaní, začína dvojchybou.

30-0
    Giustino výmenu zakončil volejom na sieti a Horanský bude mať problémy.

30-15
    Taliansky tenista však nedokázal dostať do hry podanie Horanského.

40-15
    Horanského forehand skončil v tesnom oute, čo potvrdil aj empajrový rozhodca a Giustino má dve veľké šance.

5:2
    Giustino zahral víťazný forehand, berie druhýkrát za sebou podanie Horanskému a bude podávať na víťazstvo v druhom sete za stavu 5:2.

5:2

5:2

0-15
    Horanský sa snaží ešte bojovať, na jeho forehand nemal Giustino nárok.

0-30
    Giustino nezvládol na sieti smeč a nebude to mať jednoduché s dopodávaním.

0-40
    Horanského return bol presný a priniesol mu tri brejkbaly.

5:3
    Giustinov úder z forehandu letel do siete, takže set bude pokračovať a Horanský znižuje na 3:5.

15-0
    Ale svoje podanie začína Horanský chybou z bekhendu.

30-0
    Aj druhý bod získava Giustino po nevynútenej chybe Horanského.

30-15
    Setbaly zatiaľ nie sú, lebo Horanský zahral víťazný forehand.

30-30
    Výborný volej na sieti od Horanského z ťažkej pozície, ktorý nedáva Giustinovi nič zadarmo.

30-40
    Horanský sa dostáva z najhoršieho, výmenu znova dokončil winnerom z forehandu.

40-40
    Giustinov úder dopadol na základnú čiaru, takže Horanský už nedokázal dostať loptičku na druhú stranu.

40-A
    Horanský má výhodu, lebo Giustino vyhodil forehand do outu.

40-40
    Ani tento gembal Horanský nevyužil, na sieti poslal volej do outu.

A-40
    Horanského forehand do outu potvrdil aj empajrový rozhodca, takže Giustino má prvý setbal.

6:3
    Zle trafený forehand na koniec, takže Giustino vyrovnáva stav zápasu, druhý set vyhral 6:3! Horanský druhý set nezvládol na podaní, stratil si ho až štyrikrát, takže zaslúžene Giustino vyrovnal. O chvíľu nás čaká rozhodujúci tretí set.

0:0

0:0

15-0
    Giustino odštartoval tretí set víťazným forehandom do protipohybu.

30-0
    Horanský nedostal loptičku cez sieť, takže Giustino má aj druhý bod.

30-15
    Horanský má prvý fiftín v treťom sete po víťaznom returne z forehandu.

30-30
    Dvojchyba Giustina, takže tento gem si komplikuje.

30-40
    Horanský sa dostal na sieť a poslal víťazný bekhend okolo Giustina, to znamená preňho prvý brejkbal.

0:1
    Giustino vyhodil forehand, takže výborný vstup Horanského do tretieho setu a slovenský tenista vedie 1:0 v rozhodujúcom sete.

0-15
    Horanskému pomáha aj šťastie, prasiatko mu pomohlo k prvému bodu v tomto geme.

15-15
    Ale potom znova zbytočne pokazený forehand Horanského.

30-15
    Následne ľahká chyba z bekhendu, takže problémy na podaní pre Horanského.

30-30
    Výmenu zvládol Horanský, preto nepúšťa Giustina k brejkbalom.

30-40
    Giustino prestrelil úder do outu a Horanský sa dostáva ku gembalu.

0:2
    Giustinov bekhend letel do siete, takže Horanský potvrdil brejk a vedie 2:0 v rozhodujúcom sete.

15-0
    Giustino začína tretí gem víťazným forehandom.

30-0
    Opäť výborný útok talianskeho tenistu a Giustino zakončil ďalším winnerom z forehandu.

40-0
    Giustinov úder letel presne na základnú čiaru a Horanský trafil loptičku rámom rakety.

40-15
    Čistá hra to pre Giustina nebude, teraz pokazil bekhend.

1:2
    Horanský netrafil return z forehandu do kurtu a Giustino znižuje na 1:2 v rozhodujúcom sete.

1:2

1:2

0-15
    Horanský začína štvrtý gem priamym bodom.

0-30
    Ani ďalší return nedostal Giustino do kurtu.

15-30
    Giustino sa dostal na sieť a zahral víťazný volej z forehandu.

15-40
    Horanskému opäť pomohla aj páska, ale poslal presný lob z ťažkej pozície, ktorý Giustino už nedostal na druhú stranu.

1:3
    Horanský si pomáha dobrým podaním a vedie v treťom sete 3:1.

15-0
    Giustino začína svoju hru na podaní presným forehandom na čiaru.

30-0
    Priamy bod pre Giustina mu priniesol druhý fiftín.

30-15
    Horanského return z bekhendu už Giustino nevrátil do kurtu.

30-30
    Horanský vytiahol výborný forehand a Giustino na sieti nemal žiadnu šancu.

40-30
    Giustino však nepúšťa Horanského k brejkbalu a má gembal.

2:3
    Krásny víťazný forehand predviedol aj Giustino a znižuje na 2:3 v rozhodujúcom sete.

2:3

2:3

15-0
    Horanský začína na podaní nepresným forehandom.

15-15
    Giustino však tiež pomáha chybou z forehandu.

30-15
    Horanského forehand letel do siete, takže Giustino má ďalší bod.

30-30
    Horanský zvládol nasledujúcu výmenu a dorovnáva sa v tejto hre.

30-40
    Ďalšia dôležitá výmena na konto Horanského, ktorý má gembal.

2:4
    Giustinov bekhend skončil za základnou čiarou, takže Horanský vedie v rozhodujúcom sete 4:2.

15-0
    Giustino si musí držať podanie, Horanský zahral bekhend do siete.

15-15
    Horanský odpovedá zvládnutou výmenou a má bod.

15-30
    Horanský sa približuje k brejkbalom, lebo zatlačil a prinútil Giustina k chybe z forehandu.

15-40
    Giustino zahral dvojchybu a Horanský má možno rozhodujúce dva brejkbaly.

2:5
    Giustino pokazil bekhend a Horanský získava v rozhodujúcom sete druhý brejk, za stavu 5:2 bude podávať na víťazstvo a postup do šštvrťfinále!

2:5

2:5

0-15
    Horanský začína výborne, jeho podanie vrátil Giustino do outu.

15-15
    Ale prichádza chyba z bekhendu, ktorá ešte dáva Giustinovi malú nádej.

15-30
    Horanský sa však približuje k mečbalom. Giustino vyhodil forehand za základnú čiaru.

15-40
    Horanský má dva mečbaly, keďže Giustinov return letel do outu!

2:6
    Na záver chyba Giustina z bekhendu, takže Filip Horanský postupuje po víťazstve nad Lorenzom Giustinom do štvrťfinále na challengeri v Barcelone po setoch 6:3, 3:6 a 6:2!

Koniec zápasu

Videli sme zaujímavý zápas medzi Horanským a Giustinom, aj keď nebol príliš kvalitný po tenisovej stránke. Horanský ho nakoniec zvládol v troch setoch, aj keď až v treťom predviedol celkom dobrý výkon. V prvom sete využil až tri šance na brejk, preto zaslúžene vyhral 6:3. V druhom sete si však až štyrikrát prehral svoje podanie, takže Giustino ho rovnakým vyhral výsledkom a poslal zápas do rozhodujúceho setu. V ňom dokázal Horanský dvakrát zobrať podanie talianskemu tenistovi a zápas doviedol do víťazného konca. Vo štvrťfinále na challengeri v Barcelone si zahraje proti španielskemu tenistovi Alcarazovi. Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa na vás pri tenisu znova nabudúce! (17:32:51)