Filip Horanský
2
6 3 6
Štvrtok 08.10.2020, 15:07Challenger Barcelona (antuka) • Osemfinále

Videli sme zaujímavý zápas medzi Horanským a Giustinom, aj keď nebol príliš kvalitný po tenisovej stránke. Horanský ho nakoniec zvládol v troch setoch, aj keď až v treťom predviedol celkom dobrý výkon. V prvom sete využil až tri šance na brejk, preto zaslúžene vyhral 6:3. V druhom sete si však až štyrikrát prehral svoje podanie, takže Giustino ho rovnakým vyhral výsledkom a poslal zápas do rozhodujúceho setu. V ňom dokázal Horanský dvakrát zobrať podanie talianskemu tenistovi a zápas doviedol do víťazného konca. Vo štvrťfinále na challengeri v Barcelone si zahraje proti španielskemu tenistovi Alcarazovi. Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa na vás pri tenisu znova nabudúce! (17:32:51)

Koniec zápasu

2:6
    Na záver chyba Giustina z bekhendu, takže Filip Horanský postupuje po víťazstve nad Lorenzom Giustinom do štvrťfinále na challengeri v Barcelone po setoch 6:3, 3:6 a 6:2!

15-40
    Horanský má dva mečbaly, keďže Giustinov return letel do outu!

15-30
    Horanský sa však približuje k mečbalom. Giustino vyhodil forehand za základnú čiaru.

15-15
    Ale prichádza chyba z bekhendu, ktorá ešte dáva Giustinovi malú nádej.

0-15
    Horanský začína výborne, jeho podanie vrátil Giustino do outu.

2:5
    Koniec prestávky, podávať bude Filip Horanský.

2:5
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

2:5
    Giustino pokazil bekhend a Horanský získava v rozhodujúcom sete druhý brejk, za stavu 5:2 bude podávať na víťazstvo a postup do šštvrťfinále!

15-40
    Giustino zahral dvojchybu a Horanský má možno rozhodujúce dva brejkbaly.

15-30
    Horanský sa približuje k brejkbalom, lebo zatlačil a prinútil Giustina k chybe z forehandu.

15-15
    Horanský odpovedá zvládnutou výmenou a má bod.

15-0
    Giustino si musí držať podanie, Horanský zahral bekhend do siete.

2:4
    Giustinov bekhend skončil za základnou čiarou, takže Horanský vedie v rozhodujúcom sete 4:2.

30-40
    Ďalšia dôležitá výmena na konto Horanského, ktorý má gembal.

30-30
    Horanský zvládol nasledujúcu výmenu a dorovnáva sa v tejto hre.

30-15
    Horanského forehand letel do siete, takže Giustino má ďalší bod.

15-15
    Giustino však tiež pomáha chybou z forehandu.

15-0
    Horanský začína na podaní nepresným forehandom.

2:3

2:3

2:3
    Krásny víťazný forehand predviedol aj Giustino a znižuje na 2:3 v rozhodujúcom sete.

40-30
    Giustino však nepúšťa Horanského k brejkbalu a má gembal.

30-30
    Horanský vytiahol výborný forehand a Giustino na sieti nemal žiadnu šancu.

30-15
    Horanského return z bekhendu už Giustino nevrátil do kurtu.

30-0
    Priamy bod pre Giustina mu priniesol druhý fiftín.

15-0
    Giustino začína svoju hru na podaní presným forehandom na čiaru.

1:3
    Horanský si pomáha dobrým podaním a vedie v treťom sete 3:1.

15-40
    Horanskému opäť pomohla aj páska, ale poslal presný lob z ťažkej pozície, ktorý Giustino už nedostal na druhú stranu.

15-30
    Giustino sa dostal na sieť a zahral víťazný volej z forehandu.

0-30
    Ani ďalší return nedostal Giustino do kurtu.

0-15
    Horanský začína štvrtý gem priamym bodom.

1:2

1:2

1:2
    Horanský netrafil return z forehandu do kurtu a Giustino znižuje na 1:2 v rozhodujúcom sete.

40-15
    Čistá hra to pre Giustina nebude, teraz pokazil bekhend.

40-0
    Giustinov úder letel presne na základnú čiaru a Horanský trafil loptičku rámom rakety.

30-0
    Opäť výborný útok talianskeho tenistu a Giustino zakončil ďalším winnerom z forehandu.

15-0
    Giustino začína tretí gem víťazným forehandom.

0:2
    Giustinov bekhend letel do siete, takže Horanský potvrdil brejk a vedie 2:0 v rozhodujúcom sete.

30-40
    Giustino prestrelil úder do outu a Horanský sa dostáva ku gembalu.

30-30
    Výmenu zvládol Horanský, preto nepúšťa Giustina k brejkbalom.

30-15
    Následne ľahká chyba z bekhendu, takže problémy na podaní pre Horanského.

15-15
    Ale potom znova zbytočne pokazený forehand Horanského.

0-15
    Horanskému pomáha aj šťastie, prasiatko mu pomohlo k prvému bodu v tomto geme.

0:1
    Giustino vyhodil forehand, takže výborný vstup Horanského do tretieho setu a slovenský tenista vedie 1:0 v rozhodujúcom sete.

30-40
    Horanský sa dostal na sieť a poslal víťazný bekhend okolo Giustina, to znamená preňho prvý brejkbal.

30-30
    Dvojchyba Giustina, takže tento gem si komplikuje.

30-15
    Horanský má prvý fiftín v treťom sete po víťaznom returne z forehandu.

30-0
    Horanský nedostal loptičku cez sieť, takže Giustino má aj druhý bod.

15-0
    Giustino odštartoval tretí set víťazným forehandom do protipohybu.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Lorenzo Giustino.

0:0

6:3
    Zle trafený forehand na koniec, takže Giustino vyrovnáva stav zápasu, druhý set vyhral 6:3! Horanský druhý set nezvládol na podaní, stratil si ho až štyrikrát, takže zaslúžene Giustino vyrovnal. O chvíľu nás čaká rozhodujúci tretí set.

A-40
    Horanského forehand do outu potvrdil aj empajrový rozhodca, takže Giustino má prvý setbal.

40-40
    Ani tento gembal Horanský nevyužil, na sieti poslal volej do outu.

40-A
    Horanský má výhodu, lebo Giustino vyhodil forehand do outu.

40-40
    Giustinov úder dopadol na základnú čiaru, takže Horanský už nedokázal dostať loptičku na druhú stranu.

30-40
    Horanský sa dostáva z najhoršieho, výmenu znova dokončil winnerom z forehandu.

30-30
    Výborný volej na sieti od Horanského z ťažkej pozície, ktorý nedáva Giustinovi nič zadarmo.

30-15
    Setbaly zatiaľ nie sú, lebo Horanský zahral víťazný forehand.

30-0
    Aj druhý bod získava Giustino po nevynútenej chybe Horanského.

15-0
    Ale svoje podanie začína Horanský chybou z bekhendu.

5:3
    Giustinov úder z forehandu letel do siete, takže set bude pokračovať a Horanský znižuje na 3:5.

0-40
    Horanského return bol presný a priniesol mu tri brejkbaly.

0-30
    Giustino nezvládol na sieti smeč a nebude to mať jednoduché s dopodávaním.

0-15
    Horanský sa snaží ešte bojovať, na jeho forehand nemal Giustino nárok.

5:2

5:2

5:2
    Giustino zahral víťazný forehand, berie druhýkrát za sebou podanie Horanskému a bude podávať na víťazstvo v druhom sete za stavu 5:2.

40-15
    Horanského forehand skončil v tesnom oute, čo potvrdil aj empajrový rozhodca a Giustino má dve veľké šance.

30-15
    Taliansky tenista však nedokázal dostať do hry podanie Horanského.

30-0
    Giustino výmenu zakončil volejom na sieti a Horanský bude mať problémy.

15-0
    Horanský nezačína dobre ani tento gem na podaní, začína dvojchybou.

4:2
    Horanského return zastavila sieť, takže Giustino tentokrát potvrdil brejk a vedie 4:2.

A-40
    Giustino má výhodu, lebo Horanského bekhend skončil v sieti.

40-40
    Gem pôjde cez zhodu, Horanský si pripisuje na svoje konto víťazný forehand.

40-30
    Giustino otáča nepriaznivý vývoj, Horanský poslal loptičku do siete z dobrej pozície.

30-30
    Lenže Giustino si výmenu postrážil a presným forehandom dostal Horanského do neriešiteľnej situácie.

15-30
    Giustinov forehand sa nezmestil do kurtu, takže znova sa otvára šanca pre Horanského.

15-15
    Ale potom zaznamenal štvrtú dvojchybu v zápase.

15-0
    Giustino začína cestu za potvrdením brejku presným forehandom, ktorému sa Horanský neubránil.

3:2

3:2

3:2
    Horanského dropshot skončil v sieti, takže Giustino vedie znova o brejk v druhom sete. Bude podávať za stavu 3:2.

40-30
    Prvý Horanský odvrátil, lebo Giustinov return z bekhendu letel do siete.

40-15
    Giustino má dva brejkbaly, lebo Horanský na sieti pokazil volej.

30-15
    Ľahká chyba z bekhendu od Giustina pomohla Horanskému.

30-0
    Giustino pritlačil a Horanský sa nedokázal ubrániť, takže šanca pre talianskeho tenistu.

15-0
    Horanský nezačína dobre gem na podaní, jeho forehand letel do outu.

2:2
    Do tretice nedostal Horanský loptičku do výmeny, takže zahodil tri brejkbaly a Giustino vyrovnáva na 2:2 v druhom sete.

A-40
    Horanský nedostal ani toto podanie na druhú stranu, takže gembal pre Giustina.

40-40
    Lenže priamy bod pre Giustina, ktorý nepúšťa Horanského do trháku.

40-A
    Horanský má tretí brejkbal v tejto hre, lebo Giustinov forehand do outu odrazila páska.

40-40
    Horanský sa dostal do tlaku a všetko ukončil víťazným forehandom.

A-40
    Giustino už má výhodu, Horanský trafil forehand nečisto.

40-40
    Ani pri druhom Horanský nemal žiadnu šancu, Giustino výmenu dohral na sieti smečom.

30-40
    Giustino prvý odvrátil vďaka prvému esu v zápase.

15-40
    Horanskému pomohla aj páska, nakoniec znova obhodil Giustina na sieti a má dva brejkbaly.

15-30
    Giustino si znova gem na podaní komplikuje, trafil tretiu dvojchybu v zápase.

15-15
    Giustino tiež pomáha, teraz mu uletel forehand za základnú čiaru.

15-0
    Chyba z forehandu Horanského na začiatok štvrtého gemu.

1:2

1:2

1:2
    Gem zakončil Horanský víťazným forehandom, takže už vedie 2:1 v druhom sete.

30-40
    Horanský má gembal, vychutnal si Giustina na sieti.

30-30
    Ale Horanského drží výborné podanie, ktoré ani teraz Giustino nemal šancu vrátiť.

30-15
    Problémy pre Horanského po zbytočnej dvojchybe.

15-15
    Giustino na sieti zakončil výmenu presvedčivým smečom.

0-15
    Horanský si pripisuje prvý bod tretieho gemu vďaka dobrému podaniu.

1:1
    Horanský obhodil Giustina na sieti, takže vyrovnáva hneď na začiatku druhého setu.

15-40
    Giustinov úder zastavila sieť a Horanský má už dva brejkbaly.

15-30
    Giustino zatiaľ k brejkbalom Horanského nepúšťa, výmenu zakončil víťazným forehandom.

0-30
    Následne výborné skrátenie a Giustino na sieti už nedostal loptičku na druhú stranu.

0-15
    Dobrý return Horanského, ktorý Giustino vrátil do outu.

1:0
    Giustino ho využíva po chybe z forehandu od Horanského, takže teraz zaznamenal výborný vstup do druhého setu taliansky tenista.

A-40
    Ale Giustino si vypracoval druhý brejkbal, lebo Horanský dlhú výmenu zakončil forehandom do siete.

40-40
    Horanský zabral v dôležitej chvíli a dočkal sa chyby Giustina po dobrom útoku.

A-40
    Ľahká chyba z forehandu hneď z druhého úderu a Giustino má brejkbal.

40-40
    Ani forehand Horanského neprešiel cez sieť, takže je tu zhoda.

30-40
    Horanský znova trochu zbytočne gem predlžuje, tentokrát zahral bekhend za základnú čiaru.

15-40
    Dva gembaly pre Horanského, lebo Giustino nevrátil dobré podanie na druhú stranu.

15-30
    Giustino pokazil aj ďalší úder a Horanský otáča tento gem.

15-15
    Slovenský tenista odpovedá tvrdým forehandom, ktorý Giustino vrátil len do outu.

15-0
    Horanský začína druhý set na podaní, prvú výmenu prehral, lebo jeho bekhend bol nepresný.

0:0

0:0

3:6
    Giustino vyhodil forehand za základnú čiaru a Horanský vyhral prvý set 6:3! Aj keď skóre môže znieť jasne, ale Horanský to jednoduché určite nemal. Na returne však bol lepší ako Giustino, pretože mu zobral podanie až trikrát a svoje prehral iba raz. Zaslúžene tak ovládol prvý set tohto osemfinálového zápasu. Snáď mu podobný výkon vydrží aj v druhom sete.

0-40
    Tri setbaly pre Horanského po dvojchybe.

0-30
    Giustiono sa dostáva do problémov, lebo vyhodil forehand do outu.

0-15
    Giustino sa dostal k sieti a pokazil veľmi ľahkú smeč.

3:5
    Ale dobré podanie, ktoré Giustino nevrátil a Horanský vedie v prvom sete už 5:3.

15-40
    Prvý gembal Horanský nevyužil, jeho forehand bol trafený rámom.

0-40
    Znova to vyzerá na ľahkú hru na podaní Horanského, lebo Giustino trafil bekhend do siete.

0-30
    Prvé eso v zápase pre slovenského tenistu.

0-15
    Horanský začína túto hru na podaní priamym bodom.

3:4

3:4

3:4
    Horanský pokazil return z bekhendu, Giustino si s problémami drží podanie a znižuje na 3:4 v prvom sete.

A-40
    Tretí gembal pre talianskeho tenistu, jeho bekhend skončil presne na základnej čiare.

40-40
    A zhoda, lebo Giustinov forehand letel až za základnú čiaru.

A-40
    Takže druhá výhoda pre Giustina, Horanského dropshot letel do outu.

40-40
    Ani ten ale Horanský nevyužíva, jeho bekhend opäť skončil v sieti.

40-A
    Horanský bol odvážnejší a dokázal sa prebojovať ku druhému brejkbalu v tomto geme, lebo Giustino sa neubránil.

40-40
    Máme tu znova zhodu, Giustino taktiež urobil rovnakú chybu ako pred chvíľou Horanský.

A-40
    Tento raz výhoda pre Giustina, pretože Horanského bekhend letel do siete.

40-40
    Giustino však ovládol kvalitnú dlhú výmenu od základnej čiary, víťazný bekhend poslal do protipohybu Horanského.

40-A
    Horanský sa dostáva k brejkbalu po dvojchybe Giustina.

40-40
    Horanský sa presnými údermi z forehandu dostal do útoku a Giustino už poslal úder z bekhendu len do outu.

40-30
    Gem bude pokračovať, lebo Giustino nedostal bekhend na druhú stranu.

40-15
    Horanský prestrelil forehand a Giustino sa dostáva k dvom gembalom.

30-15
    Horanský už mal výmenu takmer vyhratú, ale jeho finálny forehand poslal do siete.

15-15
    Horanský dobehol dropshot a zahral presne na čiaru, Giustinov lob z ťažkej pozície už letel do outu.

15-0
    Horanského bekhend z returnu skončil v sieti.

2:4
    Ale Horanský odpovedá podobným spôsobom, obhodil nepripraveného Giustina a vedie 4:2.

30-40
    Horanský chcel výmenu zakončiť na sieti, ale znova sa nechal nachytať a Giustino ho obhodil forehandom.

15-40
    Giustino ju odmietol, na jeho presný return z bekhendu nemal Horanský nárok.

0-40
    Vyzerá to dokonca aj na čistú hru, lebo Giustinov dropshot neprešiel cez sieť.

0-30
    Druhý bod pre Horanského po forehande do siete od Giustina.

0-15
    Giustino vyhodil bekhend a Horanský odštartoval tento gem, tak ako si predstavoval.

2:3

2:3

2:3
    Horanský na sieti prestrelil bekhend a Giustino znižuje už na 2:3 v prvom sete, takže sa pomaly vracia do boja oň.

A-40
    Taliansky tenista má výhodu, tentokrát Horanský zaznamenal nevynútenú chybu z bekhendu.

40-40
    Giustino ho zlikvidoval, Horanského lob z obrany sa nezmestil do kurtu.

30-40
    Horanský sa dostáva k brejkbalu, lebo Giustina rozbehal a počkal si na jeho forehand do outu.

30-30
    Škoda trochu ľahkej chyby zo strany Horanského, lebo jeho forehand letel do siete.

15-30
    Horanský opäť zagresívnil hru, dostal Giustina do úzkych a ten už nedokázal poslať loptičku cez sieť.

15-15
    Horanský sa odvážil na útok z forehandu a vyplatilo sa, pretože dopadol presne na čiaru a Giustino nemal šancu.

15-0
    Giustino je už presnejší a prinútil Horanského poslať bekhend z ťažkej pozície do siete.

1:3
    No a ten už taliansky tenista využíva vďaka presnému forehandu na sieti a berie si jedno stratené podanie späť, znižuje na 1:3.

A-40
    Druhý brejkbal pre Giustina v tomto geme, Horanského bekhend letel do siete.

40-40
    Ale ani Giustino na sieti nepochodil a Horanský ho dokázal prestreliť, takže vyrovnáva na zhodu.

40-30
    Giustino sa dostáva aj v tomto geme ku brejkbalu, lebo obhodil Horanského na sieti výborným forehandom.

30-30
    Horanský si však komplikuje aj túto hru na podaní, lebo jeho bekhend neprešiel cez sieť.

15-30
    Lenže od základnej čiary je zatiaľ presnejší Horanský, ktorý sa znova dočkal Giustinovej chyby z forehandu.

15-15
    Taliansky tenista odpovedá už lepším útokom a Horanský zahral forehand do siete.

0-15
    Giustinovi sa zatiaľ naozaj nedarí, teraz vyhodil forehand za základnú čiaru.

0:3

0:3

0:3
    Druhý však Horanský využíva, vďaka tvrdšiemu úderu prinútil Giustina k chybe a vedie v prvom sete už 3:0 a bude podávať.

30-40
    Prvý sa podarilo Giustinovi odvrátiť, lebo mu Horanský pomohol zbytočnou chybou.

15-40
    Ďalšie dva brejkbaly pre Horanského, lebo Giustino namieril bekhend do siete.

15-30
    Horanský znova výborne dostal Giustina pod tlak a potom už len zahral winner do otvoreného priestoru.

15-15
    Slovenský tenista je ale aktívnejším hráčom, tentokrát mu to prinieslo bod po víťaznom údere z forehandu.

15-0
    Horanský pomáha Giustinovi forehandom do siete na začiatku tretej hry.

0:2
    Horanský si pomáha priamym bodom a napriek tomu, že si gem zbytočne skomplikoval, tak potvrdil brejk a vedie už 2:0.

40-A
    Výhoda pre Horanského, Giustino sa nedokázal ubrániť smečom a pod tlakom chybuje.

40-40
    Horanský ho však odvracia, lebo na sieti už dokázal zahrať presný volej.

A-40
    Prvý brejkbal v zápase pre talianskeho tenistu, keďže Horanského bekhend letel do outu.

40-40
    Aj ďalšia zbytočná nevynútená chyba z tejto strany a Giustino sa doťahuje na zhodu.

30-40
    Gem však pokračuje, lebo Horanského forehand znova letel len do siete.

15-40
    Horanský sa prepracoval k dvom gembalom, lebo dokázal zahrať víťazný úder do otvorenej časti kurtu.

15-30
    Horanského forehand zastavila sieť, takže Giustino získava prvý fiftín na returne.

0-30
    Giustino chcel zaútočiť, ale jeho forehand bol výrazne nepresný.

0-15
    Giustinovi nevyšiel pokus o dropshot, takže Horanský začína na podaní dobre.

0:1
    Horanský hneď na úvod získava dôležitý brejk, pretože Giustino pokazil forehand a slovenský tenista sa ujíma vedenia 1:0.

40-A
    Druhý brejkbal pre Horanského, keď sa ubránil smeču Giustina a ten už potom následný forehand zahral do siete.

40-40
    Horanský však odpovedá znova perfektne zvládnutou výmenou od základnej čiary a prinútil Giustina k chybe.

A-40
    Giustino otáča a má výhodu, Horanský teraz vyhodil forehand za základnú čiaru.

40-40
    Giustino ho odvracia tiež výborným obhodením a Horanský sa nedostal ani k voleju na sieti.

30-40
    Horanský dokázal zvládnuť dlhú výmenu a zakončil ju fantastickým obhodením z bekhendu, takže má prvý brejkbal.

30-30
    Horanský dostal Giustina do ťažkej pozície a taliansky tenista poslal na sieti loptičku do siete.

30-15
    Giustino sa dostal na sieť a výmenu zakončil bekhendovým volejom.

15-15
    Giustinovmu bekhendu pomohla páska a Horanský nemal žiadnu šancu.

0-15
    Horanský začína na príjme a získava prvý bod v zápase.

0:0

Vítam vás pri sledovaní osemfinálového zápasu na challengeri v Barcelone medzi slovenským zástupcom Filipom Horanským a jeho súperom bude taliansky tenista Lorenzo Giustiono. Menším favoritom zápasu je o dva roky starší Giustino, ktorý sa nachádza v rebríčku ATP o dvadsať miest vyššie ako Horanský.

Lorenzo Giustino: Taliansky tenista zažil výborné French Open, na ktorom vyhral celkovo štyri zápasy a v druhom kole ho zastavil Diego Schwarzman, ktorý už je momentálne až v semifinále. V úvodnom zápase v Barcelone si poradil bez straty setu s Cerundolom. Snaží sa nadviazať na formu z Paríža, kde zaznamenal cenné víťazstvo nad Moutetom po vyše než šesťhodinovej dráme, piaty set vyhral Giustino pomerom 18:16.

Filip Horanský: Slovenský tenista sa bohužiaľ nekvalifikoval do hlavnej súťaže na French Open, keďže skončil po prehre s Gomezom v kvalifikácii. Preto mal čas sa zúčastniť na challengeri v Bielle, kde sa dostal do štvrťfinále a v ňom prehral celkom jasne s Bagnisom. Takže sa vybral na ďalší challenger do Barcelony, kde na začiatok Horanský zvládol trojsetový zápas proti Zapata Mirallesovi. Nie že by forma Horanského bola na vysokej úrovni, ale chce sa dostať v Barcelone čo najďalej.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.