Zvolen – B. Bystrica 4:1 (kon.) | Michalovce – HC Slovan 4:1 (kon.) | Miškovec – Trenčín 0:0 (odl.)
Detva – Lipt. Mikuláš 5:3 (kon.) | Poprad – Nitra 2:3 (kon.)
Mountfield HK
5:6 (2:1, 1:4, 2:1)
HC Kometa Brno
cz Piatok 02.10.2020, 17:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Juniorská liga akademií • 9. kolo

Pro tuto chvíli je to ode mě již vše. Přeji příjemný nadcházející víkend a u dalších online přenosů z juniorského hokeje se těším na počtenou! (19:23:02)

Je dobojováno! Viděli jsme aktivní juniorský hokej s pohybem a šancemi a zakončený jedenácti góly, oko diváka dnes bylo potěšeno. Po úvodním vedení Brna otočil Hradec dvěma rychlými brankami průběžný stav, pak ale přišla druhá třetina. V její první polovině Kometa nasázela soupeři rovnou čtyři branky a vytvořila si pohodlný náskok, Východočeši ale ještě před sirénou jednu branku ukrojili. A i když Brno poté opět odskočilo do tříbrankového vedení, Lvi se nenechali zahnat do kouta a duel ještě pořádně zamotali, čtyři minuty před koncem se jim totiž povedlo vstřelit kontaktní gól! K dokonalosti ale stíhací jízdu už nedokázali dovést, a tak tři body za výhru 6:5 uhájili Moravané.

Za zmínku také stojí, že jsme viděli tři využité přesilovky – dvě na hostující straně a jednu na domácí, Mountfield navíc stihl vstřelit také branku ve vlastním oslabení. A opomenout nesmíme ani dosažený hattrick domácího forvarda Petra Poppla.

59:59
    Ještě se píská zakázané uvolnění Hradce a Jakub Tichý se symbolicky vrací do brány, o osudu duelu je však rozhodnuto!

59:57
    Brněnští vyhráli buly a poslali puk pryč od své brány!

59:53
    Po střetu skončil puk mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

59:50
    Hradečtí nahodili kotouč do pásma, nestihli jej ale dojet.

59:38
    Brno vyhrálo vhazování a povedlo se mu vyhodit.

59:37
    Patrik Fajmon vyhodil puk mimo hřiště, za což půjde na dvě minuty za katr, po oddechovém čase tak Hradečtí budou hrát v šesti proti čtyřem!

59:30
    Jakub Tichý míří na střídačku a Hradec zkouší hru v šesti!

59:02
    A Lukáš Pajer měl na holi hattrick, jenže z dorážky trefil tyčku!

58:42
    Marek Pelda střílel přes clonu, ale přestřelil!

58:12
    Východočeši jsou zpět v pásmu, pod tlakem hostů se ale motají jen kolem mantinelů.

57:46
    Kryštof Lang neusměrnil nahozený puk mezi tři tyče, Kometě se pak povedlo dostat touš na druhou stranu hřiště.

57:33
    Jakub Naar střílel od modré jen do brankáře, následně dobruslil vyhozený puk tak, aby se hostům pískal icing.

57:00
    A další hvizd přerušuje hru z důvodu domácího ofsajdu.

56:51
    Následná rozehrávka Mountfieldu doletěla jenom na icing a vhazovat se tak bude u Tichého.

56:37
    Nyní si domácí hráči dávali vedle brněnské brány přednost tak dlouho, až se kotouče ujali hosté a odvezli ho pryč.

56:13
    Hradec je v útočném pásmu, Brno jej ale drží u mantinelu v boji o puk.

55:38
    Hradec právě vstřelil branku!
    Tak s tím útokem na body to Lvi myslí opravdu vážně, protože čtyři minuty a dvaadvacet vteřin před třetí sirénou střílí kontaktní branku! Východočeši šli dopředu v rychlém útoku, kdy zakončení na sebe vzal LUKÁŠ PAJER, který bekhendem napodruhé překonal hostujícího strážce svatyně – 5:6. Asistence: Tadeáš Pinkas, Marek Pelda.

55:23
    Nahození Adama Studeného bylo hodně nepřesné a skončilo jenom na zadním mantinelu.

54:28
    Domácí se prosazují v oslabení a dál živí šanci na body! PETR POPPEL vystihl hostující rozehrávku a upaloval dopředu v samostatném úniku. Napoprvé trefil jenom výstroj brankáře, z dorážky ale už dokázal propasírovat puk skrz jeho výstroj do sítě a mohl slavit hattrick – 4:6. Bez asistence.

54:11
    Dominick Vašíček obdržel na levý kruh křižnou nahrávku, kterou umístil do rychle se přesunujícího Tichého.

53:49
    Kometa už nepotřebuje nikam spěchat, s rozehrávkou si tak dává načas.

53:29
    Krátce po buly jde Hradec opět do čtyřech, Jakub Naar totiž nedovoleně napadl protihráče a odpyká si faul loktem.

53:22
    Zakázané uvolnění Moravan§ teď stěhuje hru před jejich muže v masce.

53:07
    Jeden z Brněnských nechal kotouč za sebou na kruhu pro vhazování, hokejistům Moutnfieldu se však nepovedlo toto zaváhání využít v jejich prospěch.

52:24
    Lvi jsou na ledě kompletní, tuhle hru v početní nevýhodě zvládli dobře.

51:56
    Dvojice Tadeáš Pinkas – Petr Poppel se i v oslabení dostala do střelecké šance, tu však nedovolil proměnit v gól připravený Michal Postava.

51:31
    A znovu se kotouč zásluhou Hradeckých proletěl přes všechny čáry namalované na hrací ploše.

51:05
    Přes bránící Východočechy se Brnu zatím nepovedlo usadit v útočné třetině, další akci začínají Moravané od svého brankáře.

50:24
    Jakub Naar se snažil zablokovat hostující rozehrávku, místo toho ale jen oslabil Hradec, protože je vyloučen za sekání.

49:16
    Kometa právě vstřelila branku!
    Nedáš – dostaneš dnes opravdu platí, vzápětí totiž Kometa střílí svou šestou branku! Adam Studený našel DOMINICKA VAŠÍČKA mezi kruhy a pro brněnskou dvaadvacítku tato příležitost znamenala přesně umístěnou ránu – 3:6. Asistence: Adam Studený.

48:29
    Jan Gaspar měl na holi čtvrtý domácí gól, ten mu byl ale na poslední chvíli ukradnut! Gaspar totiž tváří v tvář brankáři poslal touš pod jeho betonem a černá pryž už putovala do sítě, Michal Postava ale ještě stihl pravým betonem po ledě pohnout a vychýlil puk mimo brankovou konstrukci!

47:56
    Kometa se ale nevzdává útočného snažení a Sebastian Bartes číhal na střelu za přesouvajícího se brankáře, Jakub Tichý byl ale tentokrát rychlý a pokus vykryl!

47:31
    Je to tak, dříve potrestaný Marco Lukačka je už zpět na ledové ploše.

47:19
    Lvům se povedlo vyhodit a vypadá to, že poslední vteřiny početní nevýhody zvládnou.

46:41
    Jeden z Brněnských si nyní najížděl osamocen k levé tyči, rychlou přihrávku ale zpracoval jenom k příklepu na zadní mantinel!

45:58
    Brno se dlouho drželo v útoku, nakonec od modré vypálil Jakub Malý a Tichý zasáhl vyrážečkou.

45:26
    Marco Lukačka obdržel trest za podrážení, oslabení teď Hradci zkomplikuje snahu vyrovnat.

45:22
    Dominick Vašíček střílel ve chvíli, kdy jeden z jeho spoluhráčů přejel přes výhled hradeckého brankáře, Jakub Tichý ale i tak zvládl situaci vyřešit lapačkou.

44:32
    Matěj Pinkas hned po buly střílel od modré lajny, brněnský brankář však schoval kotouč bezpečně ve výstroji.

44:13
    Na druhé straně pálil křížem Kryštof Lang, pro jeho ránu natáhl Michal Postava svou lapačku.

43:40
    Jakub Malý nabral rychlost na pravé straně hřiště a tvrdě vypálil, jeho jmenovec Jakub Tichý však odklonil puk do bezpečí.

43:16
    Pokus ze střední vzdálenosti měl sice sílu, ne ale přesnost, skončil totiž jenom na zadním hrazení za Tichým.

42:27
    Z boje o kotouč vyšli sice vítězně domácí, za hostující bránou ale Jaroslav Kašpar puk zase rychle ztratil, a tak z akce nebylo nic velkého.

41:41
    Lukáš Pajer vybojoval v útočné třetině puk a posunul jej do mezikruží na Jana Gaspara, který švihem prověřil připravenost Postavy.

40:52
    Petr Poppel mohl završit hattrick, z levého kruhu však napálil jenom tyč!

40:29
    Jakub Tichý odklidil do rohu nahození ze střední vzdálenosti.

40:01

Brněnští vzali prostřední část ve velkém stylu. V její první polovině totiž vstřelili rovnou čtyři branky, z toho dvě v početní převaze! Rázem se tak ujali tříbrankového vedení, do jehož stíhání se následně Hradec pustil. Stejně jako v první třetině, také v té druhé v závěru přidal na obrátkách a ostřeloval soupeřovu bránu ze všech možných stran, z čehož Lvi vytěžili jeden gól . po čtyřiceti minutách je tak stav utkání 3:5.

Třetí dvacetiminutovka začne přibližně v 18:48.

40:00

39:57
    Hosté jsou v plném počtu, i přes nesnáze oslabení zvládli bez inkasování.

39:40
    Východočeši tráví poslední vteřiny třetiny v útočném pásmu a střílí, odkud se dá, Postava ale všechny střely odráží pryč.

38:40
    Brno se osvobodilo přes všechny čáry a Tichý musel pomoci s rozehrávkou.

37:57
    Patrik Fajmon je poslán na trestnou lavici za držení, domácí tak mají k dispozici další přesilovku.

36:18
    Matyáš Budina chtěl v přečíslení nahrávat Marku Peldovi, přes bránící hokejku ale puk neprošel.

34:55
    Mountfield přesilovku využívá a rozdíl ve skóre se tenčí na dva góly! Kryštof Lang vypálil z vrcholu pravého kruhu a kotouč se od betonů gólmana odrazil na hůl PETRA POPPLA, jenž jej pohotově uklidil do sítě – 3:5. Asistence: Kryštof Lang, Matyáš Budina.

34:19
    Kryštof Lang od modré vystřelil, netrefil ale vzdálenější roh.

33:59
    Tadeáš Hrnčíř jde pykat za podrážení a Mountfieldu se naskytuje možnost početní převahy.

33:45
    Domácí hrají v ponechané výhodě, jeden z hostů totiž v útočné třetině fauloval.

33:22
    Se střelou v úhlu neměl Postava problém, vyrazil ji a hra pokračuje dál.

33:02
    Tadeáš Hrnčíř nejprve zakončil přečíslení tři na jednoho, hned nato se ještě postavil před bránu a tečoval střelu od modré. V obou případech předvedl výborný zákrok Jakub Tichý!

31:54
    Hradečtí jsou usazeni v pásmu, ale nedaří se jim najít cestu k bráně, hráči Komety je totiž dobře stínují.

30:25
    Východočeši se snaží ztenčit náskok soupeře, proti je ale brněnská obrana, která blokuje střely.

29:28
    Marek Pelda nastřelil od modré čáry prvního bránícího hráče, další pokusy domácích pochytal brankář.

29:09
    Po mele u brněnské brány, kdy se řada Hradeckých snažila o dorážku, se branková konstrukce posunula ze své pozice a na plochu jsou přivoláni ledaři, aby dali vše do pořádku.

28:14
    Brno využilo i svou druhou přesilovku utkání a odskakuje soupeři už na rozdíl tří branek! Brankář Michal Postava rozehrál kotouč na ADAMA STUDENÉHO, který z levého kruhu našel mezírku u bližší tyče – 2:5. Asistence: Michal Postava.

28:07
    Brno se ale rychle vrátilo do útoku a Tichý měl plné ruce práce s tečí na hraně brankoviště.

27:53
    Východočechům se povedlo vyhodit přes všechny čáry.

27:23
    Matěj Beneš je vyloučen za hákování, což znamená oslabení pro Hradec a přesilovku pro Kometu.

26:54
    Michalu Benešovi nevyšla útočná klička, a tak se musel rychle vracet, aby zabránil akci soupeře.

26:07
    Jakub Naar se ocitl v obranném rohu bez rukavice, jeden z protihráčů jej totiž v souboji přisekl; vylučovat se ale nebude.

25:45
    Hra se brněnskými góly viditelně oživila, aktuálně sledujeme svižný a aktivní hokej na obou stranách.

24:51
    Na obou stranách teď bylo živo – v hradeckém obranném pásmu domácí zlikvidovali únik dvou na jednoho, na opačné straně zase hosté přestáli situaci, kdy byl gólman úplně mimo bránu!

23:59
    Čtvrtá branka v síti Hradce vyhnala na střídačku Tomáše Sajdla, mezi tři tyče domácích se postavil nově Jakub Tichý.

23:59
    Kometa je v rauši a už vede o dvě branky! Brněnští využili zaváhání domácí obrany, kdy PATRIK KRŠKA obdržel nahrávku do samostatného úniku, kterou využil po vymíchání brankáře k přesné střele do horní části sítě – 2:4. Asistence: Jakub Malý, František Němec.

23:14
    Hradci se dlouho nedařilo získat puk a dostat jej od Sajdla, ten tak musel být neustále v permanenci.

22:25
    Zatím tu máme duel rychlých obratů, Kometa totiž v krátkém časovém úseku přidává další gól a je podruhé v mači ve vedení! PETR ŽÁK najížděl na bránu od pravého mantinelu, přičemž na druhé straně se mu nabízel spoluhráče. Rozhodl se ale nenahrávat přes hokejku a udělal dobře, střelou po ledu totiž našel místo pod gólmanovým betonem – 2:3. Bez asistence.

21:32
    Pokus Jana Holemého sice Sajd vyrazil před sebe, od dojíždějícího Sebastiana Bartese se ale puk nebezpečně odrazil na hradeckou bránu. Naštěstí pro domácí ji přeletěl.

20:40
    Začátek třetiny v oslabení zvládl Hradec dobře, Brno ale našlo recept na soupeře rychle a přesilovku přeci jen využilo! Eduard Šalé našel zpoza brankové lajny hůl JAKUBA MALÉHO, který neměl problém umístit touš do nechráněné části domácí svatyně – 2:2. Asistence: Eduard Šalé, Jan Holemý.

20:19
    Kometě se nepovedlo zavést puk do útočné třetiny, Hradec zatím oslabení brání dobře.

20:01

V první polovině třetiny probíhal zápas vcelku vyrovnaně, přestože Kometa měla na kontě o něco víc střel a Hradečtí zase vedli na vyložené šance. Pak se ale Brno rozhodlo vzít otěže do svých rukou a otevřelo skóre, Lvům se však stav na světelné tabuli nelíbil, a tak postupně zvyšovali obrátky, až se jim povedlo nejen vyrovnat, ale během dvou minut se dokonce dostat do vedení. Mountfield tak půjde do prostřední části s náskokem jedné branky, Brno ale zahájí třetinu v početní převaze.

Druhá třetina začne přibližně v 17:48.

20:00

19:51
    Jedna střela hostí skončila mimo bránu, ta druhá na Sajdlově výstroji a Hradec se osvobodil.

19:30
    Brno ale má vzápětí možnost srovnat z přesilovky, Lukáš Pajer je totiž vyloučen za držení.

18:59
    A hradecké přání se stalo skutečností, Mountfield se ujímá vedení! Jakub Naar vypálil od modré čáry a dorážek se ujala dvojice Tadeáš Pinkas – PETR POPPEL, přičemž druhý jmenovaný dokázal bekhendem zvednout hrací předmět nad ležícího gólmana – 2:1. Asistence: Tadeáš Pinkas, Jakub Naar.

18:42
    Východočeši jsou po vyrovnávací brance nabuzeni a cpou se dopředu, rádi by ještě před sirénou získali vedení.

17:51
    Marek Pelda krásně obešel protihráče a ocitl se před brankářem úplně sám, jeho přízemní křižná střela ale nemířila mezi tři tyče.

17:01
    Předchozí střela nevyšla, rychlá akce po vhazování už ano! Petr Moravec přiklepl puk skrz brankoviště sjíždějícímu si LUKÁŠI PAJEROVI, který jen nastavil hokejku a usměrnil kotouč do odkryté části klece – 1:1. Asistence: Petr Moravec.

16:59
    Štěpán Králik mířil od modré čáry na delší tyč, tam ale byla Postavova natažená lapačka.

15:59
    Za hostující bránou Kometa rozehrála akci, která skončila zajímavou šancí z pravého kruhu; Sajdl se musel pevně přilepit ke své tyčce.

14:58
    Jaroslav Kašpar jel v situaci jeden na jednoho, svou střelu ale uspěchal a pokus doprostřed brány Postava bez problémů vyrazil.

14:35
    Tahle rozehrávka domácího celku byla moc dlouhá, rozhodčí pískají icing.

14:14
    Matyáš Budina hledal u pravé tyče najíždějícího spoluhráče, přihrávku ale nemířil přesně a kotouč skončil jen v rohu.

13:32
    Na jedné straně Hradečtí nevyužili šanci, na té druhé Brněnští ano! SEBASTIAN BARTES obdržel nahrávku na levý kruh, kde si připravil střelu a švihem vymetl vzdálenější horní růžek – 0:1. Asistence: Karel Dufek, Patrik Krška.

13:23
    Před bránou teď stál dobře postavený Tadeáš Pinkas, který zkoušel tečovat střílenou nahrávku mezi betony, Michal Postava ale byl proti!

12:42
    Hradečtí se v posledních minutách více snaží projít do útoku a otevřít skóre, zatím se jim to ale nedaří.

11:12
    Tomáš Janoušek prokličkoval až k pravé tyči, tam však narazil na připraveného postavu.

10:05
    Hosté vystihli hradeckou rozehrávku a chvíli byli před Sajdlem v situaci dva na jednoho, východočeský brankář ale odolal.

09:37
    Tomáš Perička poslal kotouč na bránu zprostřed modré čáry, Michal Postava si černou pryž našel i mezi množstvím těl a ukryl ji v lapačce.

09:14
    Sajdlovi teď vypadla z vyrážečky hokejka a domácí gólman byl chvíli bez části výstroje, hra byla ale brzy přerušena.

08:58
    Petr Žák v situaci jeden na jednoho střílel v vrcholu levého kruhu, Tomáš Sajdl ale jeho ránu dobře viděl a neomylně ji ukryl v náručí.

08:40
    Petr Moravec zkusil jemně vystřelit z blízkosti brankoviště, jeho pokus i následné dorážky ale hostující maskovaný muž polapil.

08:02
    Kryštof Lang načasoval parádně nahrávku z rohu kluziště na osu hřiště, kam akorát dojížděl Tadeáš Pinkas. Ten ale svým příklepem Postavovy betony nepřekonal!

07:19
    Patrik Fajmon předvedl svižnou práci z hokejkou, když během chvilky obešel na levém kruhu obránce a následně cpal puk na bližší tyč, najít místo vedle Sajdlovy výstroje se mu ale nepovedlo.

06:35
    Matěj Beneš nahrával z pravého kruhu na teč před bránu Janu Gasparovi, ten ale ve velké rychlosti stihl jen prolétnout brankovištěm.

06:01
    Matěj Pinkas střílel od modré lajny z první, kotouč mu ale na hůl nesedl ideálně a s pomalejší ránou si Michal Postava poradil.

05:29
    Oba gólmani postupně vyjeli zpoza brány, aby pomohli s rozehrávkou, nějakou chvíli už se k nim nedostala žádná střela.

04:56
    Hradeckým se ani napotřetí nepovedlo přejít střední třetinu, podobně se ale vedlo také jejich soupeři.

03:30
    Eduard Šalé chtěl využít nepozornosti domácí obrany, Sajdl však jeho pokus z mezikruží vytěsnil.

02:46
    Východočeši sice vyhráli buly v útočné třetině, bekové však puk nezachytili, a tak se domácí museli přeci jen přesunout na opačný konec kluziště.

02:32
    Hosté jsou v plném počtu, ještě před tím ale mohli přeci jen inkasovat! Petr Moravec měl totiž v závěru přesilovky prostor v mezikruží a mířil do pravé části brány, kde touš na poslední chvíli vyškrábla Postavova lapačka!

02:06
    Brněnští zvládají své oslabení velmi dobře. Vyhazují kotouče z pásma a nedovolují Hradci usadit se.

01:49
    Další útočná akce domácích přinesla jenom postavení mimo hru.

01:28
    Od modré čáry vystřelil Kryštof Lang, a i když měl Postava zakrytý výhled, dokázal puk vyrazit betonem.

00:45
    Hosté se osvobodili tak, že Sajdl byl nucen zakročit. Vhazovat se bude po jeho levici.

00:28
    Dominick Vašíček se od pravého hrazení cpal do zakončení zblízka, vyfasoval ale jen dvě minuty za nedovolené bránění a Hradec si velmi rychle po startu zahraje početní výhodu.

00:01

Mountfield HK: Sajdl (Tichý) – Králik, M. Pinkas, Naar (A), Janoušek, Perička, Pelda – Lukačka, Matěj Beneš, Gaspar, T. Pinkas (C), Kašpar, Lang, Pajer, Michal Beneš, Budina, Šedivý, Moravec, Poppel.

HC Kometa Brno: Postava (Rachůnek) – Řehák, Grauer, Fajmon, Holemý (C), Běhůnek, Studený (A), Němec – Žák, Šalé, Bartes, Hrnčíř, Dufek, Sever, Malý (A), Krška, Vašíček, Boltvan.

Rozhodčí: Barek – Pechánek, Bohuněk.

6. místo, 8 zápasů, 13 bodů, skóre 19:18

Na rozdíl od dnešního soupeře je na tom Kometa v tabulce veseleji, se 13 body jí patří 6. příčka. Na druhou stranu ale z osmi odehraných utkání polovinu prohrála, na Moravě tedy 100% spokojenost nejspíš nepanuje. V posledních dvou týdnech se ale Brněnským vcelku dařilo, ze tří soubojů totiž dva vyhráli (s Kladnem 4.1, s Chomutovem dokonce 5:0). Naposledy ale Brno zavítalo do houževnatého Havířova, kde prohrálo 2:5. Na závěr ještě krátký pohled do vzájemných klání Hradce a Komety v loňském ročníku – obě střetnutí tehdy ovládli Lvi (5:2 a 2:0), Moravané tak budou chtít tuto bilanci letos otočit.

18. místo, 3 zápasy, 3 body, skóre 9:8

Při pohledu na tabulku by se mohlo zdát, že Hradeckým se vstup do sezóny vůbec nepovedl, aktuálně se totiž nacházejí až na třetím místě od konce. Jenže musíme vzít v potaz fakt, že z plánovaných osmi duelů byli Lvi donuceni hned pět odložit, v zádech tak mají teprve tři mače. Ve dvou případech přitom padli se soupeřem o jedinou branku (se Slavií 3:4, s Havířovem 1:2), minulý týden už ale okusili i vítězný pocit. V Třinci otočili nepříznivý vývoj a odvezli si domů výhru 5:2. Východočeský kádr slušně naplněný zajímavými jmény se pokusí dnes na tento zápas navázat a postupně stoupat tabulkou výš, do karet jim bude hrát letos poprvé domácí prostředí.

Příjemný konec pracovního týdne přeji všem příznivcům juniorského hokeje! Na soutoku Labe a Orlice nás dnes čeká souboj mezi domácím Mountfieldem HK a hostujícím celkem HC Kometa Brno.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Klára Petrásková

Góly a asistencie: 18. Pajer (Moravec), 19. Poppel (T. Pinkas, Naar), 35. Poppel (Lang, Budina), 55. Poppel, 56. Pajer (T. Pinkas, Pelda) – 14. Bartes (Dufek, Krška), 21. Malý (Šalé, Holemý), 23. Žák, 24. Krška (Malý, Němec), 29. Studený (Postava), 50. Vašíček (Studený)

Mountfield HK: Sajdl (24. Tichý) – Králik, M. Pinkas, Naar (A), Janoušek, Perička, Pelda – Lukačka, Matěj Beneš, Gaspar, T. Pinkas (C), Kašpar, Lang, Pajer, Michal Beneš, Budina, Šedivý, Moravec, Poppel.

Rozhodca: Barek – Pechánek, Bohuněk