Jekaterinburg – Dinamo Minsk 3:4 (kon.) | Helsinki – Novosibirsk 5:2 (kon.) | Jaroslavľ – Nižnekamsk 2:3 (kon.)
Omsk – Red Star Kunlun 3:1 (kon.) | Petrohrad – Kazaň 2:3 (0:1 po s.n.)
Jokerit Helsinki
5:2 (0:1, 3:1, 2:0)
HC Sibir Novosibirsk
cz Piatok 25.09.2020, 17:30 • Hartwall Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Československá stopa v utkání
    Jakub Krejčík (Jokerit): 2 zápasy, 0+0, +/- = 1
    David Sklenička (Jokerit): 2 zápasy, 0+0; +/-= 1

Za tým Novosibirsk nenastupuje žádný český nebo slovenský hráč!

Hostující celek zatím karanténa nepostihla a již má odehraných devět utkání. V nich dokázali nasbírat celkem sedm bodů a patří jim průběžná sedmá příčka ve východní konferenci. V posledním utkání porazili Petrohrad 4:1, nicméně petrohradští nehráli v plné sestavě, nejspíše se i u nich vyskytla nákaza a museli zápas odehrát s náhradními hráči.

Jokerit Helsinky
    Jokerit se po delší přestávce opět zapojí do dění nejvyšší ruské hokejové soutěže. Vinou jejich vynucené přestávky bylo koronavirové karanténní opatření. V probíhajícím ročníku stihl odehrát dvě utkání a jedno skončilo kontumačně v jejich neprospěch, když v úvodním zápase odmítli cestovat do Běloruska a tím Dinamo Minks získalo kontumací všechny body. Následně se utkal s Dinamem Riga (3:1) a taktéž vyhrál s Nižněkamskem (6:0).

Jokerit Helsinky: Lindbäck – Lehtonen, Pudas, A. Grant, Lööv, Kivistö, D. Sklenička – Nicklas Jensen, Schroeder, O'Neill (A) – Junttila, Haapala, Savinainen – Norman, Pakarinen, Joensuu (A) – Pihlström, Anttila (C), H. Ikonen.

HC Sibir Novosibirsk: Säteri – K. Alexejev, Chochlov, Menšikov, Gurkin, Ilja Morozov, J. Chabarov, Pastuchov – Milovzorov, Sajustov (A), Šarov – Puustinen, Ruohomaa, Sannikov (C) – Česalin (A), V. Komarov, Šaškov – N. Korotkov, Torčeňuk, Pervušin.

Rozhodčí: I. Fatejev.

00:01

00:43
    V první minutě zápasu se Jokerit pokoušel dostat do pásma skrze nahozené puky, avšak usadit se jim na delší dobu nepodařilo.

01:31
    Sklenička na modré čáře poslal přihrávku na svého spoluhráče, který vypálil z první od modré čáry, puk letěl mimo branku Novosibirsku.

02:10
    Další střelecký pokus domácích byl zablokován a Jokerit udává tempo hry v úvodu tohoto střetnutí.

03:14
    Plynulý začátek zápasu, Jokerit od své branky rozjíždí další útočnou akci.

03:47
    Novosibirsku se nepodařilo podržet útočné pásmo a puk se těsně ocitá ve středním pásmu. Hráč Novosobirsku jen nahodil na branku Jokeritu.

04:34
    Až nyní je tu první přerušení v první třetině, kdy se hosté provinili zakázaným uvolněním.

04:59
    Nahozený puk na Säteriho, kde se před ním snažil domácí hráč o teč. Puk nakonec končí v rohu kluziště.

05:48
    Rychlý přechod do útoku z pohledu domácího celku. V rychlosti si dva hráči vyměnili puk na pravém křídle a následné zakončení končí ve výstroji jednoho z obránců.

06:37
    Pro domácí se otevíral další rychlý protiútok, avšak soupeř nakonec stačil dobruslit tuto akci a v rohu kluziště se dokázal dostat k puku.

07:31
    První vyloučení zápasu. Henrik Haapala je vyloučen za vysokou hůl, když zasáhl Jaroslava Chabarova (Novosibirsk).

08:10
    Anders Lindbäck se nyní musel roztáhnout na brankovišti a stačil vyrazit puk za svou branku.

08:47
    Nepřesný puk na střed kluziště a pohotový hráč domácího celku ihned odpálil puk až za branku hostí. Jokerit má dost času k vystřídání unavené čtveřice.

09:31

09:40
    Novosibirsk příliš nezářil v přesilové hře, měl jednu zajímavější střelu na branku, jinak se nedostal k ničemu zajímavému.

10:20
    Säteri nyní nechal vyniknout svou lapačku proti střele z mezikruží.

10:36
    Sibir právě vstřelil branku!
    Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho. Česalin poslal puk mezi nohy bránícího Tommiho Kivistöa a VIKTOR KOMAROV už jen nastrčil puk, který skončil v brance. Asistence: Jevgenij Česalin a Konstantin Alexejev.
    10:36 Viktor KOMAROV - 0:1

11:34
    Sibir zatím tedy těží z minima maximum. Nyní se do zakončení dostával Stěpan Sannikov (Novosibirsk), ale soupeř jej dobruslil a neměl dostatek času k přesnějšímu zakončení.

13:28
    Domácí mají sice puk na svých hokejkách, ale nyní jim dělá problémy se dostat před branku soupeře.

14:01
    Alex Grant na modré čáře neměl vůbec čas ke střele a moc nechybělo, aby mu soupeř vypíchl puk a dostal se do samostatného úniku. Zkušený obránce si však poradil a nahodil puk za branku Säteriho.

14:48
    Domácí nyní motají soupeře v jeho pásmu, ale zatím je to bez střelby na branku.

15:23
    Tvrdá střela od modré čáry končí zablokovaná. Jokerit však stále drží pásmo.

16:05
    Až nyní se Novosibirsku daří dostat puk na druhou stranu, kde jej chvíli v souboji podržel za brankou Jokeritu.

17:17
    Dmitrij Sajustov (Novosibirsk) si nabruslil do pásma a svižnou střelou vyzkoušel pozornost Lindbäcka, který má puk ve své lapačce.

18:12
    Přesilovku si zahraje i Jokerit. Henrik Haapala si vysloužil faul na svou osobu. Na trestnou lavici usedá Nikita Šaškov za nedovolené bránění.

19:18
    Až nyní se Jokerit dokázal rozestavit v pásmu, ale stále jim chybí, tak jako po celou první třetinu, větší důraz na branku soupeře.

19:47
    Novosibirsk vyhodil puk a nejspíše zvládne ubránit tuto přesilovku v první třetině.

20:00

Je to tak! Jokerit byl sice pohyblivější a aktivnější, nicméně prohrává o jednu branku. Novosibirsku vyšlo jedno dobré přečíslení, díky kterému skóroval. Jinak jsme mohli sledovat vcelku plynulou první třetinu a také po jednom vyloučení na obou stranách. A také poměrně málo střel na branku, jen sedm celkově! Jokerit ještě bude dohrávat svou přesilovku v počátku druhé třetiny.

Střely na branku: 5:2!

20:01

20:33
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Jokerit se od úvodních minut druhé třetiny usadil v pásmu a z menšího tlaku je tu vyrovnávací branku. Autorem branky je MIKKO LEHTONEN, který vystřelil od modré čáry a dobře letící puk zaplul do branky. Asistence: Nicklas Jensen a Jordan Schroeder.
    20:33 Mikko LEHTONEN - 1:1

21:05
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., sekání).

21:24
    Vzápětí je tu druhá branka! A to vcelku kuriózní. DAVID SKLENIČKA zavážel puk do pásma a na modré čáře nahodil puk na branku. Säteri jej tečoval a následně netušil kde je puk, který se snesl do vzduchu a zapadl za jeho záda do branky. Asistence: Tommi Kivistö.
    21:24 David SKLENIČKA - 2:1

21:46
    Branka navíc padla v oslabení Jokeritu a pro domácí je to velmi dobrý start do druhé třetiny.

22:40
    Hostující celek je evidentně rozhozen z divokého úvodu druhé třetiny a nyní spíše musí čelit rychlý protiútokům soupeře.

22:50
    Säteri nyní musel vyrážečkou vyrazit puk, který letěl z pravé strany.

23:07
    Domácí jsou v plném počtu a tato přesilovka se hostům hodně nepovedla.

23:50
    Novosibirsk v útočném pásmu a snaží se rychle odpovědět. Nahození však nedošlo před branku a následně se puk ocitá ve středním pásmu.

24:43
    Anders Lindbäck se natáhl pro puk a zakryl jej svou lapačkou. Vhazování po jeho levici.

25:49
    Säteri nyní jistě ve své brance čelil proti nahození od modré čáry a následuje komerční přestávka.

26:23
    Souboj ve středním pásmu zvládli lépe domácí, kteří jen nahodili do pásma soupeře a pětice hráčů jde střídat.

27:03
    Dva hráči Novosibirsku se pokoušeli něco vymyslet v pravém rohu kluziště, ale nedostali se do zakončení či k přihrávce.

27:20
    Až z levé strany musel Lindbäck být pozorný a kryje puk na své hrudi.

Ilja Chochlov (Novosibirsk) se dostal ke střele od modré čáry, která byla sražená do ochranné sítě.

28:01
    Lindbäck zastavil puk za svou brankou a ihned jej přenechal spoluhráči, který však nedokázal dál puk rozehrát a soupeř drží pásmo.

28:28
    Hosté po udržení pásma nakonec srovnávají stav zápasu. MIKAEL RUOHOMAA byl trestuhodně sám před brankou Jokeritu a po střele od modré čáry dokázal zasunout puk pod brankáře Lindbäcka. Asistence: Jefim Gurkin a Ilja Chochlov.
    28:28 Mikael RUOHOMAA - 2:2

30:17
    Zápas se nám překlopil do druhé poloviny a zatím sledujeme poměrně atraktivní průběh hry. Ani jeden tým nehraje na obranu, naopak se snaží oba celky aktivně útočit.

31:14
    Alex Grant to zkusil střelou na branku, ale puk skončil v chumlu hráčů před brankou.

32:44
    Nyní je hra trochu rozkouskována častým přerušením a nepřesností na obou stranách.

Jegor Milovzorov (Novosibirsk) parádně přihrál na Ilju Morozova (Novosibirsk), který bekhendem nedokázal překonat dobře stojícího Lindbäcka.

33:28
    Hráč Novosibirsku si hezky stáhl puk, ale následně nedokázal zakončit, jelikož nechal puk za sebou.

33:41
    Jokerit rychlé útoky zvládá na jedničku. MARKO ANTTILA dostal rychlý a přesný pas k pravé tyčce a přesně jej poslal do branky. Asistence: Jesse Joensuu a Antti Pihlström.
    33:41 Marko ANTTILA - 3:2

35:40
    Brankář Žolíků má puk ve své lapačce. Vhazování před jeho brankou.

36:12
    Hosté se nyní pohybovali před brankou Jokeritu, ale pro jejich brankáře nyní nehrozilo žádné nebezpečí.

38:02
    Poslední dvě minuty druhé třetiny a hosté se snaží o opětovné vyrovnání.

38:56
    Nicklas Jensen se ocitl sám před brankou, ale zakončil přesně do Säteriho. Následně byl ještě zmatek před jeho brankou, ale obránci nakonec dokázali dostat puk od své branky!

40:00

Druhá třetina nám přinesla atraktivnější podívanou. Jokerit v jejím úvodu dokázal otočit stav skóre, když dal jednu branku v oslabení, kterou dal český hráč, David Sklenička! Novosibirsku se podařilo vyrovnat, ale Jokerit si dokázal ještě vzít vedení zpět a do závěrečné třetiny bude vstupovat s jednou brankou v zádech. Opět se hrál plynulý hokej bez faulů.

Střely na branku ve druhé třetině: 15:11!

40:01

41:07
    Z nenápadné útočné akce je tu odskok na dvou brankový rozdíl! Autorem branky je NICKLAS JENSEN, který od Lööva dostal přihrávku na modrou a Jensen vystřelil z levé strany a trefil přesně spojnici branky, od které se puk srazil do branky. Asistence: Viktor Lööv a Alex Grant.
    41:07 Nicklas JENSEN - 4:2

42:53
    Jefim Gurkin (Novosibirsk) se neohroženě vydal do útoku a dostal se až před brankáře. Nicméně na zádech mu visel soupeř a neměl dostatek klidu v zakončení.

44:23
    Domácí v poklidu ubránili další útočnou hrozbu ze strany hostí a otáčí hru na jejich branku.

45:27
    Jokerit si nyní hlídá své dvou brankové vedení a chytře rozehrává puky. Zatímco Novosibirsk aktivně napadá a bude chtít co nejrychleji vstřelit kontaktní branku.

46:37
    Střelecký pokus domácího hráče jen orazítkoval mantinel za brankou Säteriho.

47:23
    Menší trma vrma před Säterim, který dokázal podržet puk po svou výstrojí.

48:05
    A opět je tu pasáž hry, kdy si domácí chytře nahrávají a nutí soupeře napadat bez puku na svých čepelích.

49:02
    Hráč Jokeritu nyní při přechodu modré čáry nechal puk za sebou a dovolil Novosibirsku zaútočit. Ten se však v útoku neprosadil.

51:11
    Čas nyní plyne pro hosty velmi rychle a stále ztrácí dvě branky. Nicméně jejich soupeř již vsadil na lepší defenzívu a mají problémy výrazněji ohrozit Lindbäcka v jeho brance.

53:38
    Dmitrij Sajustov (Novosibirsk) nezpracoval puk na modré čáře a musí pro něj až k zadnímu mantinelu. Následně se hostům podařilo dostat puk před branku, ale tam si vše pohlídala defenzíva Jokeritu.

54:40
    Po celou dobu se nám hrál férový hokej. Až nyní se do souboje dostal Veli-Matti Savinainen a Konstantin Alexejev (Novosibirsk). Alexejev před soubojem tvrdě narazil Savinainena na mantinel, když byl čelem plexisklu.

54:40
    A nakonec je to Veli-Matti Savinainen, který sedí na trestní lavici a rovnou dostává 2+2 minuty! Dvě minuty za krosček a další dvě minuty za hrubost!

54:40
    No a Veli-Matti Savinainen neudržel nervy na střídačce, kde rozmlátil hokejku a po právu pro něj končí zápas a putuje rovnou do kabiny.

54:40
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Veli-Matti Savinainen – 2 min., nesportovní chování).

54:40
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Veli-Matti Savinainen – osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).

55:13
    Novosibirsk má tedy velmi slušnou šanci dát kontaktní branku a pokud to stihne v první dvou minutovce, tak pak i velkou šanci k vyrovnávací brance.

55:27
    Jokerit vyhazuje přes všechny čáry a zatím toto těžké oslabení zvládá.

56:06
    Hosté rozestavěni v pásmu a hledají vhodnou dobu ke střele.

56:24
    Nyní to již překombinovali a domácí dostávají puk alespoň do středního pásma.

57:48
    Domácí zatím brání dobře a nyní se jim v krátké době podařilo dvakrát vyhodit puk až k brance Säteriho.

58:22
    Novosibirsk svou početní převahu vyšperkoval dalším hráčem v poli navíc, neboť Säteri opustil svou branku!

58:22
    Oddechový čas pro hosty.

58:28
    Ihned po vyhraném buly přišla přihrávka mezi kruhy, odkud pálil Juuso Puustinen (Novosibirsk) a Lindbäck nyní svým zákrokem podržel mužstvo.

58:40
    Po střele od modré čáry, kterou vyslal Vitalij Menšikov (Novosibirsk) se opět přerušuje, což vyhovuje domácímu celku.

59:00
    Závěrečná minuta třetí třetiny. Novosibirsk v pásmu soupeře.

59:22
    Jokerit vyhazuje mimo prázdnou branku a již to pro ně vypadá hodně nadějně!

59:39
    Gurkin udělal chybu na modré čáře a JOHN NORMAN šel sám na prázdnou branku a pečetí vítězství pro svůj tým. Bez asistence.
    59:39 John NORMAN - 5:2

59:49
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (David Sklenička – 2 min., podrážení).

Jokerit zvládl závěrečnou periodou, když přidal ještě jednu branku a pak si pohodlně dvou brankový náskok hlídal. Problémy nastaly až v závěru, kdy měl soupeř dlouhou přesilovku, kterou se ještě snažili vylepšit power play. Novosibirsk se však již ke kontaktní brance nedostal a Norman, brankou do prázdné branky, pak rozhodl o osudu zápasu.

Střely na branku ve třetí třetině: 5:11
    Střely na branku celkem: 25:24

Utkání navštívilo 3 890 diváků!

David Sklenička (Jokerit): 1+0; jedno vyloučení v závěru zápasu; 1 střela na branku; 2 hity; celkový čas na ledě: 20:00.
    Jakub Krejčík (Jokerit): v dnešním zápase nenastoupil! (19:52:40)

Adam Dořák

Góly a asistencie: 21. Lehtonen (Nicklas Jensen, Schroeder), 22. D. Sklenička (Kivistö), 34. Anttila (Joensuu, Pihlström), 42. Nicklas Jensen (Lööv, A. Grant), 60. Norman – 11. V. Komarov (Česalin, K. Alexejev), 29. Ruohomaa (Gurkin, Chochlov)

Jokerit Helsinki: Lindbäck – Lehtonen, Pudas, A. Grant, Lööv, Kivistö, D. Sklenička – Nicklas Jensen, Schroeder, O'Neill (A) – Junttila, Haapala, Savinainen – Norman, Pakarinen, Joensuu (A) – Pihlström, Anttila (C), H. Ikonen.

Rozhodca: I. Fatejev

Diváci: 3 890