Žilina B – Trebišov 2:2 (kon.) | L. Mikuláš – Skalica 2:1 (kon.) | Púchov – B. Bystrica 0:3 (kon.)
Košice – Slovan Bratislava U21 3:0 (kon.) | Bardejov – Petržalka 1:1 (kon.) | Šamorín – KFC Komárno 0:1 (kon.)
Poprad – Podbrezová 0:0 (odl.)
FC ŠTK 1914 Šamorín
0:1 (0:0)
KFC Komárno
Streda 23.09.2020, 15:30 • Pomlé, Šamorín (kapacita: 2000) • MONACObet liga • 9. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:30.

FC ŠTK Šamorín

Šamorín by mal v tomto stretnutí podľa akejsi postupnosti bodovať, nakoľko zatiaľ prehral v 1., 3., 5. aj 7. svojom zápase novej sezóny, avšak v druhom porazil Poprad (3:1), vo štvrtom Púchov (2:0) a v šiestom remizoval v Bardejove (1:1). Pre tím z južného Slovenska je z toho v tabuľke jedenáste miesto so ziskom 7 bodov pri skóre 8:13. Najlepší strelec Jakub Čunta sa presadil trikrát.

KFC Komárno

Komárno v prvom kole prehralo v Podbrezovej, potom ale dvakrát vyhralo proti MŠK Žilina B a Popradu. Túto krátku séria vystriedali dve prehry proti Liptovskému Mikulášu a Košiciam, kde to skončilo vysoko 0:5. Naposledy Komárno doma porazilo tesne Partizán Bardejov (1:0). V tabuľke je na ôsmom mieste, má deväť bodov. KFC je už navyše vo 4. kole Slovnaft Cupu, keď prešlo cez MFK Rusovce a FC Slovan Modra. Najlepší strelec Jozef Pastorek sa trafil trikrát.

FC ŠTK Šamorín: F. Valach – J. Pančík, Oinkonomou, Marič-Bjekič, Fujak – P. Nagy, Baéz (C) – Čunta, Veselovský, Jančo – E. Boateng
    Náhradníci: Bubák – Mezovský, Stašík, Rymarenko, L. Nagy, Švec, Méry

KFC Komárno: Leckéši – Daniel, Saláta, Šimko, Janso – Domonkos (C), T. Kiss – G. Matič, Pinte, Vajs – G. Tóth
    Náhradníci: Čellár – Szöcs, Pastorek, Doktorík, Popovič, Lovász, Kneževič

Rozhodca: Kolofík – Kmec, Bobko – Holas.

1

1
    Domáci tím nastupuje v čiernych dresoch, hostia sú v bielom a mali výkop tohto stretnutia.

2
    Ernest Boateng sa síce nedostal k nákopu do pokutového územia súpera, ale získal rohový kop.

3
    Nízky center z rohového kopu defenzíva Komárna dostala do bezpečia, ale Šamorín pokračuje v ofenzívnej aktivite.

4
    Po faule na ľavom krídle získali hostia priamy a budú mať šancu ohroziť bránku Valacha. Následný center sa však nepodaril.

5
    Komárno sa snaží prebrať aktivitu na lopte, ďalšiu akciu po ľavom krídle zastavuje ofsajdové postavenie.

6
    Oliver Janso po ďalšej akcii získal autové vhadzovanie, následne loptu po prihrávke do vápna odkopával Oinkonomou.

7
    Jeden z hráčov Komárna síce avizoval zdravotné problémy a na chvíľu ostal na hracej ploche, ale bude v poriadku. Môže teda pokračovať v hre.

8
    Ernest Boateng sa nedostal k ďalšiemu dlhému pasu za obranu súpera, brankár Leckéši môže rozohrávať päťku.

9
    Útočný faul končí ďalšiu rodiacu sa aktivitu Komárna už krátko po prekročení poliacej čiary.

10
    Ľavá strana je dnes na strane hostí veľmi aktívna. Tentoraz prihrávku do pokutového územia prečítal kapitán Aldo Baéz.

11
    Hostia vybojovali rohový kop. Prudký center smeroval priamo na bránku, odvrátil ho obranca Konstantinos Oinkonomou.

12
    Stephen Adayilo Daniel bol dnes v akcii prvýkrát. Z vlastnej polovice si loptu fantasticky na štýl Alphonsa Daviesa hodil za obrancov súpera, lenže v pokutovom území našiel prihrávkou iba Valacha a nie Tótha.

13
    Marič-Bjekič sa snažil na malom vápne zakončil center z rohu do pokutového územia súpera, ale Kornel Saláta dostal loptu preč.

14
    Jančo predviedol pekný prienik na krídle, potom centroval bohužiaľ pre Šamorín presne medzi dvoch spoluhráčov číhajúcich na päťke.

15
    Dobrá šanca domácich. Center zľava bol zakončený, dobrý blok predviedol jeden z hráčov Komárna.

16
    Zatiaľ sa hrá aktívne z oboch strán. Fanúšikovia sa majú na čo pozerať, nuda našťastie doposiaľ nehrozila.

17
    Rohový kop malo k dispozícii aj Komárno, zakončenie spred päťky mierilo nad brvno bránky Valacha.

18
    Ernest Boateng síce avizoval menšie zdravotné problémy, ale bude v poriadku a môže pokračovať v hre.

20
    Dvadsať minút nám ubehlo ako voda. Zatiaľ sledujeme aktívny ofenzívny zápas z oboch strán barikády.

21
    Faul domácich v strede poľa. Saláta poslal dlhý nákop na ľavé krídlo, následný pas do šestnástky chytil Valach.

22
    Daniel si veľmi dobre splnil defenzívne úlohy, aktívny Jančo okolo neho neprešiel. Navyše päťku obstará Leckéši.

23
    Juraj Pančík prehadzoval loptu do pokutového územia, výborne ju prečítal Janson. Komárnu však nevyšiel protiútok.

24
    Ernest Boateng skvele posunul loptu do otvoreného priestoru vo vápne súpera, kde si nabehol Jančo. Mohol mať veľkú šancu, jeden z obrancov ho odtlačil na trávnik. Penalta sa nepískala.

25
    Po centri z pravého krídla si loptu našiel na rohu malého vápna osamotený Fujak, z prvej tesne minul bránku Leckéšiho. Tu už ale mal byť otvorené skóre.

26
    Žltú kartu dostáva Patrik Pinte (KFC Komárno).

28
    Tempo hry v posledných minútach jemne upadlo. Momentálne je to hlavne o osobných súbojoch.

29
    Hráči FC ŠTK Šamorín rozohrávajú z vlastnej polovice ihriska, akciu si chcú pripraviť, a potom sa presunúť smerom dopredu.

30
    Aldo Baéz sa v strede ihriska previnil nedovoleným zákrokom, rozohrávať mohol Janso. Komárno to tiež skúša zozadu.

31
    Žltú kartu dostáva Goran Matić (KFC Komárno).

32
    Dominik Veselovský prenikol po pravom krídle, ho poslal na trávnik obranca Janso. Domáci celok získal dobrú pozíciu na priamy kop pred bránku.

33
    Nízky center z priameho kopu domáci síce zakončili, lenže v ťažkej pozícii išla lopta vedľa priestoru troch žrdí.

34
    Emócie začínajú pracovať čoraz viac. Hlavný arbiter Kolofík má čo robiť, aby duel udržal vo svojich rukách. Zatiaľ to zvláda.

35
    Desať minút do konca riadneho hracieho času v prvom polčase. Uvidíme do prestávky nejaký gólový moment?

36
    Goran Matić dostal prihrávku na otvorenú pravú stranu a loptu dostal až do šestnástky. Jeho prudký pokus tesne minul bránku Valacha.

38
    Brankár Leckéši musel zasahovať po strele spred pokutového územia. Pokus do stredu bránky si ale postrážil bez problémov.

39
    Šamorín je usadený v strede poľa, snaží sa kombinovať. Defenzíva Komárna ale pracuje dobre.

40
    Centrovaná lopta z priameho kopu sa v šestnástke hostí dlho neohriala, Šamorín však môže zahrávať rohový kop.

41
    Veľmi dobrý center bol zakončený k žrdi, spred bránkovej čiary odkopával jeden z obrancov Komárna.

42
    Ďalší roh pre Šamorín. Pokus o signál vôbec nevyšiel, následný pas odvrátil do bezpečia obranca Daniel.

43
    Pas za domácu obranu nebol pre Tótha uspokojivý, lopta skončila až pri brankárovi Valachovi.

44
    Séria rohových kopov na strane Šamorína pokračovala, znova sme ale nevideli nejaké dobré zakončenie.

45
    Nadstavuje sa 1 minúta.

45+1

Šamorín a Komárno hlavne prvých dvadsať minút hrali veľmi dobrý futbal, potom na úkor krásy vstúpila do hry nervozita. Je sa však na čo pozerať a po zmene strán by sa to malo dať tiež.

46

47
    Ani jeden tréner cez prestávku nestriedal, takže oba celky nastupujú tak ako celé stretnutie aj začali.

48
    Ernest Boateng v súboji neodtiahol nohu, na trávniku skončil jeden z jeho protihráčov, ale po chvíli je v poriadku.

49
    Strohý úvod druhého polčasu, zatiaľ je to veľmi opatrné z oboch strán. Verme, že priebeh sa zlepší.

50
    Spred pokutového územia strieľal útočník Boateng, jeho pokus smerujúci k žrdi brankár Leckéši na dvakrát dokázal zlikvidovať.

51
    KFC Komárno dáva gól!
    Hostia idú do vedenia. Po prihrávke do šestnástky zľava najskôr loptu Valach iba vyrazil pred seba a pohotovú dorážku obstaral útočník GÁBOR TÓTH.

52
    Šamorín mohol odpovedať, lenže centrovaná lopta z priameho kopu skončila v rukaviciach brankára Leckéšiho.

53
    Komárno prešlo dopredu po ľavom krídle, kde hostia boli aktívni hlavne v úvode. Pískal sa ich útočný faul.

55
    Vladimír Fuják a Jakub Čunta sa snažili niečo vymyslieť na krídle, loptu do pokutového územia nedostali. Komárnu nevyšiel protiútok.

56
    Draško Matej Marič-Bjekič fauloval v strede ihriska, zastavil tak možnosť hostí prejsť do ďalšej akcie.

57
    Dlhý nákop pred bránku Šamorína sa neujal, obranca Konstantinos Oinkonomou sklepol loptu hlavou na gólmana Valacha.

58
    Komárno sa držalo na útočnej polovici ihriska, prejsť pred bránku Valacha sa tentoraz nepodarilo. Dopredu tak môže skúsiť isť Baéz.

59
    Center z pravého krídla v pokutovom území Komárna nenarobil žiadne problémy, pretože obranca Saláta okamžite loptu odkopol do bezpečia.

60
    Hostia mali k dispozícii rohový kop. V ťažkej pozícii loptu zakončil hlavou Čunta, ale jeho pokus smeroval vedľa priestoru troch žrdí.

61
    Hodina hry ubehla. Po zmene strán padol prvý gól, inak je to futbal bez výraznejšieho nasadenia na jednej či druhej strane.

62
    Vladimír Fuják v snahe sklzom zastaviť kontru súpera celkom nebezpečne zasiahol jedeného z hráčov hostí, ten potrebuje ošetrenie. Obranca Šamorína prekvapivo nedostal žltú kartu.

63
    Striedanie v tíme FC ŠTK Šamorín: z ihriska odchádza Dominik Veselovský, prichádza Martin Rymarenko.
    Striedanie v tíme FC ŠTK Šamorín: z ihriska odchádza Ernest Boateng, prichádza Jakub Švec.

64
    Hráči Šamorína postupovali po ľavom krídle dopredu, tam akciu prerušil obranca Daniel.

65
    Úspešné to nebolo ani na strane hostí, pretože center z pravého krídla skončil mimo hracej plochy. Päťky tak rozohrá Valach.

67
    Naďalej je to v druhom polčase dosť chabé. Málo šancí aj kombinácií vedúcich pred pokutové územie.

68
    Šamorín získal priamy kop. Je z toho veľmi dobrá pozícia na priame zakončenie medzi tri žrde.

69
    Aldo Omar Baez strieľal iba do dobre postaveného múru, ten jeho loptu nepustil do priestoru bránky.

70
    Dvadsať minút do konca riadneho hracieho času v tomto zápase. Dokáže Šamorín s týmto výsledkom ešte niečo vymyslieť?

71
    Vyskytli sa menšie technické problémy. Veríme, že čoskoro bude všetko poriadku.

79
    Už by to malo byť v poriadku. Za tých osem minút sa toho veľa nestalo. Viac z hry má ale Komárno.

80
    Desať minút do konca riadneho hracieho času. Šamorín sa nevie dostať na dostrel bránky Leckéšiho. Navyše, obrovskú šancu mal Tóth. Sám pred päťkou dostal loptu na kopačku, trestuhodne sa pošmykol a netrafil bránku.

81
    Žltú kartu dostáva Konstantinos Oinkonomou (FC ŠTK Šamorín).

82
    Z priameho kopu to vyskúšal Jakub Čunta, jeho prudká strela smerovala tesne vedľa bránky Leckéšiho, ktorý teda nemusel zasahovať.

83
    Žltú kartu dostáva Tomáš Kiss (KFC Komárno).

84
    Striedanie v tíme KFC Komárno: z ihriska odchádza Gábor Tóth, prichádza Lazar Knežević.

85
    Baéz posunul loptu na ľavú stranu pokutového územia, obranca Vladimír Fuják poslal center do malého vápna, kde ho zastavil brankár Leckéši.

86
    Striedanie v tíme FC ŠTK Šamorín: z ihriska odchádza Denis Jančo, prichádza Ladislav Nagy.
    Striedanie v tíme FC ŠTK Šamorín: z ihriska odchádza Aldo Omar Baez, prichádza Ľubomír Mezovský.

87
    Komárno získalo na pravom krídle priamy kop. Goran Matić poslal nízky center, ktorý defenzíva odkopla a následne pálil z diaľky vysoko nad Oliver Janso.

88
    Striedanie v tíme KFC Komárno: z ihriska odchádza Tomáš Kiss, prichádza Ladislav Szöcs.

89
    Goran Matič poslal zaujímavú kolmicu do šestnástky súpera, kde nabiehal jeden z jeho spoluhráčov. Dobre ale zapracoval obranca Marič-Bjekič.

90
    Komárno zvláda posledné minúty veľmi dobre, Šamorín sa poriadne nevie dostať na útočnú polovicu. Teraz hostia nazbierali čas pri rohovej zástavke.

90+1
    Striedanie v tíme KFC Komárno: z ihriska odchádza Goran Matić, prichádza Jozef Pastorek.

90+1
    Nadstavujú sa 3 minúty.

90+3

FC ŠTK Šamorín dnes na domácej pôde nestrelil ani jeden gól, zatiaľ čo hosťom sa raz podarilo presadiť a preto berú do Komárna tri body. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (17:24:33)