3:2 (3:0, 0:1, 0:1) Stav série: 1:1
Dallas Stars
Utorok 22.09.2020, 02:15 • Rogers Place, Edmonton • Play-off NHL • Finále

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekné ráno. (04:56:13)

Tampa Bay Lightning položila základy víťazstva v prvej tretine. Dallas Stars síce manko takmer vyrovnal, no to sa nepodarilo. Finálová séria play-off NHL 2019/20 je po dvoch stretnutiach vyrovnaná 1:1. Tretí duel je na programe v noci zo stredy na štvrtok tiež o 02:00.

59:56
    Zakázané uvoľnenie Tampy Bay.

59:32
    Zakázané uvoľnenie Dallasu, Anton Chudobin späť v bránke.

59:24
    Yanni Gourde bol na vrchole ľavého kruhu v útočnom pásme Tampy Bay, netrafil však bránku, kde nie je Chudobin.

59:09
    Anthony Cirelli vytlačil puk do stredného pásma, Joe Pavelski ho vrátil naspäť do útočného.

59:02
    John Klingberg síce nahadzoval dosť nepresne, asi aj vedľa bránky, lenže puk sa všelijako odrazil od hráčov a Andrej Vasilevskij ho musel chytiť.

58:51
    Anton Chudobin je na svojej striedačke, Dallas Stars to skúsi so šiestimi hráčmi.

58:51
    Tréner Rick Bowness si zobral oddychový čas.

58:51

58:50
    Tampa Bay fantasticky bráni stredné pásmo, Dallas sa nevie dostať do útočnej tretiny.

58:17
    Miro Heiskanen a John Klingberg získali puk vo svojej tretine, Dallas ho rýchlo musí dostať dopredu, aby sa pokúsil o záverečnú powerplay.

57:54
    Roope Hintz si pripravil pozíciu na ľavom krídle, jeho pokus neprešiel na Andreja Vasilevskijho. Defenzíva Tampy Bay puk posunula do stredného pásma.

57:18
    Tampa Bay zvláda tieto momenty veľmi dobre. V čase, kedy má mať tlak Dallas držia puk Lightning pred Khudobinom.

56:48
    Yanni Gourde výborne prihrával pred bránku, kde číhal Barclay Goodrow. Ten potreboval veľmi málo, aby puk usmerňoval za Chudobina.

56:18
    Anthony Cirelli padá na ľad po súboji s vysokým Oleksiakom, o faul beka Dallasu nešlo. Stars preto zakladajú ďalšiu akciu od vlastnej bránky.

55:40
    Blíži sa záver zápasu, Tampa Bay je v defenzíve čoraz pozornejšia. Navyše, mohla aj udrieť, lenže Nikita Kučerov zľava pálil do bočnej siete.

54:59
    Nahodenie do bránkoviska, v ktorom sa nachádzal Andrej Vasilevskij, chcel zakončiť Corey Perry, puk sa mu nepodarilo trafiť.

Matej Kubove

Góly a asistencie: 12. B. Point (Kučerov, Hedman), 15. Palát (Kučerov, Hedman), 16. Shattenkirk (Coleman, Cirelli) – 35. Pavelski (J. Klingberg, Radulov), 46. Janmark (J. Klingberg, Radulov)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Shattenkirk, Hedman (A), Černák, Sergačov, Rutta, McDonagh – Kučerov, B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli (A), Killorn – Coleman, Gourde, Goodrow – Paquette, Maroon, Verhaeghe (A).
    Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Sekera, Hanley – Radulov, Seguin, Ja. Benn (C) – Gurianov, Pavelski, Janmark – Perry, Hintz, Kiviranta – Comeau (A), Dickinson, Cogliano.