Zlatá tretra Ostrava 2020 (kon.)
koniec udalosti
Zlatá tretra Ostrava 2020

cz Utorok 08.09.2020, 16:30 • Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích • Zlatá tretra Ostrava
     
    Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 16:30.
     
    Všem fanynkám a fanouškům altetiky přeju krásné úterní odpoledne! Vítám vás při sledování ostravské Zlaté tretry, která i letošní rok přilákala velká jména a slibuje atrativní podívanou.
     
    Pandemie koronaviru Zlatou trestu odložila, ale nezrušila. Místo původně plánovaného termínu v květnu byla největší atletická událost roku v ČR přeložena na září, na tribuny pak může maximálně pět tisíc diváků.

    Program odstartuje už v 16:30, to se představí muži i ženy ve skoku o tyči. Mezi muži bude horkým favoritem Američan Sam Kendricks, jenž minulý týden v Lausanne přeletěl přes šest metrů. V soutěži žen bude favoritkou Britka Holly Bradshawová. V kouli uvidíme olympijského vítěze Ryana Crousera, který však loni absolvoval jediný start. Běžec na 5 000 metrů Selemon Barega vyhlásil útok na rekord Zátopkova memoriálu, ten momentálně drží El Guerrouj.

    Velká výzva čeká na Zuzanu Hejnovou. Na netradiční trati 300 metrů překážek sice drží nejlepší čas historie 38,16, avšak bude proti sobě mít hvězdné soupeřky. Tou první je aktuální světová jednička z Holandska Femke Bolová, druhou pak Švýcarka Lea Sprungerová, jež letos vítězí v jednom závodě za druhým.

    Vrcholem večera bude závod můžu na 400 metrů přes překážky. V této disciplíně se totiž představí norský běžecký fenomén Karsten Warholm, který minulý týden ve Stockholmu zaostal za světovým rekordem Younga o devět setin. Další možnost má čtyřiadvacetiletý atlet právě na severu Moravy.
     
    Program Zlaté tretry:

    16:25 Skok o tyči M+Ž
    16:28 Skok do výšky M
    16:55 Hod oštěpem M
    18:17 Hod oštěpem Ž
    18:20 Vrh koulí M+Ž
    18:30 300 m překážek Ž
    18:40 1500 m M
    18:50 800 m Ž
    19:00 800 m M
    19:10 5000 m Ž
    19:35 Trojskok M
    19:38 1500 m Ž
    19:48 5000 m M
    19:48 Hod diskem M
    20:12 150 m Ž
    20:24 150 m M
    20:35 400 m překážek M
     
    Zlatá tretra začala.
     
    Tyč
    Hlavní program startuje až v 18 hodin, avšak už o půl páté nastupují do svých sektorů tyčkaři a tyčkařky. Aktuálně probíhá jejich představování.
     
    TyčM
    Startovní listina skok o tyči M:

    Matěj Ščerba (Česko)
    Jules Cypres (Francie)
    Dan Bárta (Česko)
    Ernes John Obiena (Filipíny)
    Paweł Wojciechowski (Polsko)
    Matt Ludwig (USA)
    Raphael Holzdeppe (Německo)
    Thiago Braz (Brazílie)
    Renaud Lavillenie (Francie)
    Sam Kendricks (USA)
     
    TyčŽ
    Startovní listina skok o tyči Ž:

    Sophie Cooková (Velká Británie)
    Robeilys Peinadová (Venezuela)
    Romana Maláčová (Česko)
    Amálie Švábíková (Česko)

    Angelica Moserová (Švýcarsko)
    Michaela Meijerová (Švédsko)
    Holly Bradshawová (Velká Británie)
     
    TyčM
    Obrovské problémy měla hned v úvodu největší hvězda v tyčce Sam Kendricks. Američan minulý týden v Lausanne přeletěl přes šest metrů, dnes v Ostravě skočil 524 cm až na poslední pokus! Momentálně se skáče na výšce 534 cm, ze hry už je Matt Ludwig, jenž nezdolal základní výšku.
     
    TyčŽ
    Mezi ženami už je také jedna vypadnuvší. Na výšce 424 centimetrů skončila venezueslá reprezentantka Robeilys Penadová, poslední pokus má před sebou Češka Amálie Švábíková.
     
    VýškaM
    Startovní listina skok do výšky M:

    Andrijus Glebauskas (Litva)
    Marek Bahník (Česko)
    Stefano Sottile (Itálie)
    Norbert Kobielski (Polsko)
    Mateusz Przybyłko (Polsko)
    Maxim Nedasekov (Bělorusko)
    Gianmarco Tamberi (Itálie)
     
    VýškaM
    Rozběhla se už rovněž soutěž výškařů. Český závodník Marek Bahník třikrát shodil laťku 215 cm, kterou překonali pouze tři skokané.
     
    OštěpM
    Startovní listina hod oštěpem M:

    Jaroslav Jílek (Česko)
    Cyprian Mrzygłód (Polsko)
    Petr Frydrych (Česko)
    Gatis Čakšs (Lotyšsko)
    Marcin Krukowski (Polsko)
    Vítězslav Veselý (Česko)
     
    OštěpM
    První pokusy za sebou má kompletní šestice oštěpařů. Nejdále dohodil Polák Krukowski, jeho výkon činí 82,05 metrů. Jílek je prozatím čtvrtý, Veselý i Frydrych přešlápli.
     
    VýškaM
    Ve výšce je rozhodnuto! Vítězem se stává Maxim Nedasekov, jeho soupeři totiž nedokázali pokořit výšku 220 centimetrů. Teď už bude tento Bělorus skákat sám.
     
    TyčM
    Tyčkaři se přesunuli na výšku 534 cm. Napoprvé tuto laťku zdolali Obiena, Wojciechowski a Kendricks, bohužel Bárta, Ščerba a ještě Francouz Cypres na této laťce skončili.
     
    OštěpM
    Lotyšský oštěpař Gatis Čakšs dýchá na záda vedoucímu Krukowskému. Jeho 81,24 ale na první místo nestačí, ještě potřebuje přidat nějakých 60 centimetrů.
     
    OštěpM
    Jaroslav Jílek svůj výkon z první série bohužel nezlepšil. Dosud nejleéším hodem 68,85 zaostává daleko za konkurencí.
     
    TyčŽ
    Výška 444 centimetrů dělá tyčkařkám velké problémy. Zatím i překonala jenom Švédka Meijerová, Maláčová s Cookovou mají za sebou druhý křížek.
    Neúspěšný druhý pokus Maláčové na 444 centimetrech
     
    TyčM
    Úspěšný základ mají za sebou Thiago Braz a Renaud Lavillenie. Tato brazilsko-francouzská dvojice s přehledem zdolala 544 cm. Vzápětí je napodobil i Kendricks.
     
    OštěpM
    Druhý pokus v oštěpu už si Vítězslav Veselý nechal změřit. Výsledkem 78,54 metrů se zařadil na solidní třetí příčku.
     
    TyčŽ
    Michaela Meijerová má soupeřku. Holly Bradshawová z Velké Británie druhým pokusem zdolala 444 cm, naopak Češka Švábíková i Švýcarka Mosrová podruhé shodily.
     
    TyčŽ
    Výborně! Romana Maláčová měla nůžna krku, 444 centimetrů ovšem třetím skokem zdolala a doplňuje švédsko-britskou dvojici. naopak Cooková se Švábíkovou končí.
    Maláčová se třetím pokusem udržela v soutěži
     
    TyčM
    Zkušený tačka Raphael Holzdeppe vstoupil do závodu křížkem. při druhém pokusu ale nenechal nic náhodě a 544 cm přeletěl.
     
    TyčM
    Organizároři velmi rychle zvedli laťku na 554 cm. Při chuti skákající Obiena prvním pokusem uspěl, na rozdíl od Holzdeppeho a Braze. Končí Polák Wojciechowski, jenž si nechal poslední možný pokus právě na tutu výšku.
     
    TyčŽ
    Gatis Čakšs přidává dalších pár centimetrů navíc, ale stále zůstává na druhé příčce. Výkonem 81,87 se však Krukowskému přiblížil na dosah.
    Hod za 80 metrů v podání Čakšse
     
    TyčM
    Bezchybného Obienu doplnil úspěšným pokusem 554 centimetrů největší favorit závodu Sam Kendricks. Lavillenie, možná překvapivě, shodil.
     
    TyčŽ
    První zaváhání má na kontě tyčkačka Michaela Meijerová. Její skok na 454 nebyl vůbec povedený. Skončila Angelica Moserová, třetím pokusem shodila laťku od 10 čísel nižší.
     
    TyčM
    Raphael Holzdeppe druhým pokusem 554 cm pokořil a doplňuje dvojici Kendricks-Obiena! Totéž se podařilo Lavilleniemu, naopak Braz má před sebou poslední pokus.
     
    TyčŽ
    Průběžné vedení v tyčce přebírá Holy Bradshawová. Britka totiž, na rozdíl od Meijerová, přeskočila s velkým štěstím 454 cm napoprvé, naopak Maláčová shodila.
     
    TyčŽ
    Meijerová to Bradshawové určitě nedá zadarmo. Druhým skokem laťku 554 centimetrů přeletěla i s drobnou rezervou. Jak zareaguje Maláčová?
    Meijerová doplnila úspěšnou Bradshawovou
     
    TyčM
    Thiago Braz se zachránil v posledním možném okamžiku. Olympijský vítěz z roku 2012 třetím skokem přeletěl 554 cm. Pokračuje pět tyčkařů.
     
    TyčŽ
    V soutěži tyčkařek zbývají poslední dvě jména, a sice Holly Bradshawová a Michaela Meijerová, Maláčová bohužel třetím pokusem 454 cm nepřeletěla.
    Maláčová končí v tyčce na třetím místě
     
    OštěpM
    Gatis Čakšs si posledním šestým pokusem zajistil vítězství mezi oštěpaři! Výkonem 83,41 překonal Poláka Krukowskéjo, jenž následně také vylepšil svůj pokus, ale na Lotyše nestačil o 14 centimetrů!
     
    Konečné pořadí skok do výšky M:

    1. Maxim Nedasekov (Bělorusko) 224 cm
    2. Andrijus Glebauskas (Litva) 220
    3. Gianmarco Tamberi (Itálie) 220
    4. Marek Bahník (Česko) 215
    4. Norbert Kobielski (Polsko) 215
    6. Stefano Sottile (Itálie) 215
    7. Mateusz Przybyłko (Polsko) 215
     
    TyčM
    Mezi tyčkaři jde do vedení Sam Kednricks. Ten totiž pokořil 564 centimetrů prvním pokusem, zatímco Obiena "až" druhým. Ostatní soutěžící napoprvé shodili.
    Kendricks zvládl 564 cm napoprvé
     
    Konečné pořadí hod oštěpem M:

    1. Gatis Čakšs (Lotyšsko) 83,41 m
    2. Marcin Krukowski (Polsko) 83,27
    3. Vítězslav Veselý (Česko) 77,02
    4. Cyprian Mrzygłód (Polsko) 72,29
    5. Petr Frydrych (Česko) 70,97
    6. Jaroslav Jílek (Česko) 66,78
     
    TyčŽ
    Vrcholí tyčka žen! Holly Bradshawová druhým pokusem zdolala 460 cm, Meijerová nikoliv! Švédka si poslední pokus nechává na laťku 466 centimetrů.
     
    TyčŽ
    Je rozhodnuto, vítězkou tyčky žen se stává Bradshawová z Velké Británie. Meijerová jediným pokusem na 466 cm shodila laťku.
     
    TyčM
    Renaud Lavillenie třetím pokusem zdolal 564 cm, což oslavil hlasitým pokřikem. Podobně se vedlo i Brazovi, končí Holzdeppe. Další výška činí 574 centimetrů.
     
    400přM
    Čtvrtá překážek je považována za vrchol Zlaté tresty, závodu se totiž účastní Karsten Warholm. Proto byla zařazena až na konec programu. Avšak organizátoři čas změnili, kvůli počasí se poběží už v 18:40.
     
    TyčŽ
    Holly Bradshawová si nechala nastavit laťku do výšky 470 centimetrů. Na této výšce již má dva křížky.
     
    TyčM
    Ani jeden ze čtyř tyčkařů, kteří zůstali v soutěži, nedokázali prvním pokusem přeletět 574 centimetrů. Šanci na vítězství má stále kdokoliv.
     
    TyčM
    Ernest Joh Obiena útočí! Čtyřiadvacetiletý Filipínec s velkou dávkou štěstí přeskočil 574 cm a bude te´d pozorovat, jak se povede konkurenci.
     
    TyčŽ
    Tyčkařská soutěž žen definitivně skončila. Vítězkou se stala Holly Bradshawová, jež jíž i přes neúspěch na 470 cm zůstal úsměv na rtech.
    Poslední pokus Bradshawové
     
    TyčM
    Druhým úspěšným skokanem na 574 centimetrech je Renaud Lavillenie, i pro něj se jedná o letošní nejlepší výsledek! Braz a Kendricks mají dva křížky.
    Lavillenie si skočil sezónní maximum
     
    TyčM
    Největší favorit na vítězství Sam Kendricks končí! Při posledním pokusu shodil laťku už při cestě nohama do vzduchu. Braz nechává poslední pokus na vyšší laťku.
    Kendricks svůj vlastní ostravský rekord nepokoří
     
    Konečné pořadí skok o tyči Ž:

    1. Holly Bradshawová (Velká Británie) 460 cm
    2. Michaela Meijerová (Švédsko) 454
    3. Romana Maláčová (Česko) 444
    4. Sophie Cooková (Velká Británie) 434
    4. Angelica Moserová (Švýcarsko) 434
    6. Amálie Švábíková (Česko) 434
    7. Robeilys Peinadová (Venezuela) 424
     
    Odbila šestá hodina večerní, což znamená, že probíhá oficiální zahájení Zlaté tretry. Tyčka mužů je tedy na okamžik přerušena, my se můžeme brzy těžit na oštěp žen, koulaře i koulařky a začnou také běžecké závody.
     
    TyčM
    To bylo opravdu velmi těsné! Thiago Braz byl kousek od zdolání výšku 584 centimetrů, ale laťka nakonec spadla dolů.
     
    TyčM
    Lavillenie i Obiena mají za sebou dva pokusy na 584 centimetrech. Ani jeden laťku nepřeskočil, za okamžik půjdou na svůj poslední pokus.
     
    TyčM
    Usměvavý Filipínec Ernest John Obiena laťku 584 cm shodil i potřetí, národní rekord tedy nepřekonal. Stále však zůstává na prvním místě, protože má lepší zápis, než Lavillenie. Ten má poslední pokus.
    Neúspěšný pokus Obieny o národní rekord
     
    TyčM
    Tyčka mužů má senzačního vítěze! Je jím asijský šampión Ernest John Obiena, protože má lepší výkon oproti Lavilleniumu, který také nepřekonal výšku 584 centimetrů.
    Beznadějný skok Lavillenieho
     
    Konečné pořadí skok o tyči M:

    1. Ernest John Obiena (Filipíny) 574 cm
    2. Renaud Lavillenie (Francie) 574
    3. Sam Kendricks (USA) 564
    4. Thiago Braz (Brazílie) 564
    5. Raphael Holzdeppe (Německo) 554
    6. Paweł Wojciechowski (Polsko) 534
    7. Matěj Ščerba (Česko) 524
    8. Dan Bárta (Česko) 524
    9. Jules Cypres (Francie) 524
    Matt Ludwig (USA) – bez platného pokusu
     
    Startovní listina hod oštěpem Ž:

    Martina Píšová (Česko)
    Andrea Železná (Česko)

    Lina Muzeová (Lotyšsko)
    Maria Andrejczyková (Polsko)
    Nikola Ogrodníková (Česko)
    Sara Kolaková (Chorvatsko)
    Barbora Špotáková (Česko)
     
    Startovní listina vrh koulí M:

    David Storl (Německo)
    Konrad Bukowiecki (Polsko)
    Leonardo Fabbri (Itálie)
    Michał Haratyk (Polsko)
    Ryan Crouser (USA)
     
    Startovní listina vrh koulí Ž:

    Markéta Červenková (Česko)
    Paulina Gubová (Polsko)
    Auriole Dongmová (Portugalsko)
     
    OštěpŽ
    Parádní první hod v podání Barbory Špotákové, která svým prvním pokusem zapisuje své letošní maximum a pátý nejlepší hod sezóny! Skvělý základ.
    Špotáková prvním pokusem přehodila letošní maximum
     
    KouleM
    Koulaři za sebou mají první sérii. Nejdále zatím dohodil favorit Ryan Crouser, kouli dohodil do vzdálenosti 21,79 metrů. Druhý je Haratyk s výkonem 21,14 m, třetí Storl.
     
    KouleŽ
    Koulařky dnes bojují pouze ve třech. Česká reprezentantka Markéta Červenková je po úvodních pokusech druhá za Dongmovou a před Gubovou.
     
    OštěpM
    Špotáková je po první sérii na prvním místě, druhým pokusem přešlápla. Nikola Ogrodníková je pátá, následuje Píšová a Železná.
     
    Startovní listina 300 m překážek Ž:

    Sára Mátóvá (Maďarsko)
    Martina Hofmannová (Česko)
    Jessie Knightová (Velká Británie)
    Zuzana Hejnová (Česko)
    Femke Bolová (Nizozemsko)
    Lea Sprungerová (Švýcarsko)
    Emma Zapletalová (Česko)
    Agata Zupinová (Slovinsko)
     
    300přŽ
    Běh na 300 metrů překážek odstartoval. Držme palce hlavně Zuzaně Hejnové.
     
    300přŽ
    Femke Bolová potvrdila parádní formu, dvacetiletý příslib nizozemské atletiky zaběhl nejlepší výkon sezóny a druhý nejlepší v historii 38,55 vteřin. Parádní výkon má za sebou Emma Zapletovalá, jež skončila životním výkonem 38,97 druhá. Osobní maximum vylepšila i třetí Britka Knightová. Hejnová doběhla na šesté pozici.
    Závod žen na 300 metrů přes překážky
     
    Konečné pořadí 300 m překážek Ž:

    1. Femke Bolová (Nizozemsko) 38,55 s
    2. Emma Zapletalová (Česko) 38,97
    3. Jessie Knightová (Velká Británie) 39,35
    4. Lea Sprungerová (Švýcarsko) 39,54
    5. Martina Hofmannová (Česko) 40,40
    6. Zuzana Hejnová (Česko) 40,80
    7. Sára Mátóvá (Maďarsko) 40,89
    8. Agata Zupinová (Slovinsko) 41,86
     
    KouleM
    Olympijský vítěz a stříbrný medailista Ryan Crouser si zatleskal a není divu, třetím pokusem hodil kouli do vzdálenosti 22,31 metrů! Američan zatím drtí konkurenci, na Haratyka má více jak půl metru.
     
    OštěpM
    I po třech sériích zůstává ve vedení oštěpařek Barbora Špotáková. Druhá zůstává Lotyška Lina Muzeová a na třetí místo se vyhoupla třetím pousem dlouhým 61,62 m Nikola Ogrodníková.
     
    Startovní listina 400 m překážek M:

    Martin Juránek (Česko)

    Gabriel Mikołajewski (Polsko)
    Matej Baluch (Slovensko)
    Vít Müller (Česko)

    Ludvy Vaillant (Francie)
    Martin Kučera (Slovensko)
    Karsten Warholm (Norsko)
     
    Zaútočí Karten Warholm světový rekord? To se dozvíme během následujících okamžiků!
     
    400přM
    Karsten Warholm v Ostravě světový rekord neatakoval, se svým výkonem je viditelně nespokojený, i když překonal rekord mítinku a konkurenci deklasoval. Čas má hodnotu 47,62, o více jak sekundu zaostal druhý Francouz Ludvy Vaillant. Pomyslný bronz bere česká běžec Vít Müller.
    Warholm světový rekord nepřekonal
     
    Konečné pořadí 400 m překážek M:

    1. Karsten Warholm (Norsko) 47,62 s
    2. Ludvy Vaillant (Francie) 49,14
    3. Vít Müller (Česko) 50,18
    4. Matej Baluch (Slovensko) 50,74
    5. Martin Kučera (Slovensko) 50,84
    6. Gabriel Mikołajewski (Polsko) 51,43
    7. Martin Juránek (Česko) 51,71
     
    OštěpŽ
    V soutěži oštěpařek jsou první dvě ženy průběžného pořadí z České republiky! Nikola Ogrodníková zapsala platný pokus 62,96 metrů, čímž přehodila Muzeovou.
     
    Koule
    Ryan Crouser se čtvrtým pokusem ještě zlepšil, rekord mítinku vylepšil na 22,43 m. Druhý zůstává Haratyk, třetí Fabbri.
     
    Startovní listina 150 m M:

    Taymir Burnet (Nizozemsko)
    Mike Rodgers (USA)
    Jan Veleba (Česko)
    Ján Volko (Slovensko)
    Ramil Guliyev (Turecko)
    Jiří Polák (Česko)
    Arthur Gue Cissé (Pobřeží Slonoviny)
     
    150mM
    Sprinterský souboj na 150 metrů ovládl závodník z Pobřeží Slonoviny Arthur Gue Cissé. Výkon 15,15 je rekordem mítinku a třetím nejlepším časem letošního roku. O dvě desetiny zaostal Taymir Burnet, v souboji o třetí pozici Guliyev na cílové čáře překonal Rodgerse.
    Sprint na 150 metrů mužů
     
    Konečné pořadí 150 m M:

    1. Arthur Gue Cissé (Pobřeží Slonoviny) 15,15 s
    2. Taymir Burnet (Nizozemsko) 15,34
    3. Ramil Guliyev (Turecko) 15,38
    4. Mike Rodgers (USA) 15,38
    5. Jiří Polák (Česko) 15,39
    6. Jan Veleba (Česko) 15,51
    7. Ján Volko (Slovensko) 15,54
     
    KouleŽ
    U konce je koule žen. V boji se proti sobě utkaly pouze tři závodnice. Z vítězství se může radovat výkonem 18,42 Portugalka Auriole Dongmová, druhá Markéta Červenková zapsala 17,96 m a třetí Polka Paulina Gubová 17,94 m.
     
    OštěpŽ
    Barbora Špotáková je vítězkou Zlaté tretry v hodu oštěpem! Její úvodní hod hodnoty 65,19 žádná ze soupeřek nepřehodila. Posledním pokusem ulétla Maria Andrejczyková, jež sesadila z druhé příčku Nikolu Ogrodníkovou.
    Andrejczyková posledním pokusem přehodila do té doby druhou Ogrodníkovou
     
    150mŽ
    Nizozemská sprinterka Dafne Schippersová potvrdila roli favoritky. Na Zlaté tretře padá jeden mítinkový rekord za druhým, tento závod nebyl výjimkou. Čas 16,56 s je navíc evropským rekordem a třetím časem historie. Na stupních vítězů doplní Holanďanku druhá Ponte Alja Delová (16,74) a třetí skončila její krajanka Lieke Klaverová (16,89), za zaběhla osobní maximum.
    Schippersová ve sprintu potvrdila roli favoritky
     
    Konečné pořadí 150 m Ž:

    1. Dafne Schippersová (Nizozemsko) 16,56 s
    2. Ponte Alja Delová (Švýcarsko) 16,74
    3. Lieke Klaverová (Nizozemsko) 16,89
    4. Nadine Visserová (Nizozemsko) 16,94
    5.Marie Josée Ta Louová (Pobřeží Slonoviny) 16,99
    6. Nikola Bendová (Česko) 17,09
    7. Maja Mihalinecová (Slovinsko) 17,30
    8. Ivet Lalova-Colliová (Bulharsko) 18,76
     
    KouleM
    Ryan Crouser i svým posledním pokusem přehodil hranici 22 metrů, ale svůj nejlepší počin nepřekonal. Přesto vítězí s velkým náskokem před druhým Haratykem, i třetím Fabbrim.
     
    Konečné pořadí vrh koulí M:

    1. Ryan Crouser (USA) 22,43 m
    2. Michał Haratyk (Polsko) 21,65
    3. Leonardo Fabbri (Itálie) 21,27
    4. Konrad Bukowiecki (Polsko) 20,80
    5. David Storl (Německo) 20,79
     
    Startovní listina 800 m Ž:

    Vendula Hluchá (Česko)
    Claudia Boboceaová (Rumunsko)
    Sofia Ennaouiová (Polsko)
    Ciara Maggeanová (Irsko)
    Gabriela Gajanová (Slovensko)
    Laura Muirová (Velká Británie)
    Noélie Yarigová (Benin)
    Habitam Alemuová (Etiopie)
    Anna Sabatová (Polsko)
    Bianka Bartha-Kériová (Maďarsko) – vodička
    Iveta Putalová (Slovensko)
     
    800mŽ
    Výborný výkon Laury Muirové z Velké Británie, zaběhla parádní čas 1:58,84. Jako jediná se dostala pod dvě minuty, těsně za ní zůstala druhá Ennaouiová. Třetí Alemuová zaostala o další vteřinu.
     
    Konečné pořadí 800 m Ž:

    1. Laura Muirová (Velká Británie) 1:58,84 min
    2. Sofia Ennaouiová (Polsko) 2:00,82
    3. Habitam Alemuová (Etiopie) 2:01,06
    4. Claudia Boboceaová (Rumunsko) 2:01,37
    5. Ciara Maggeanová (Irsko) 2:01,40
    6. Gabriela Gajanová (Slovensko) 2:01,67
    7. Noélie Yarigová (Benin) 2:01,80
    8. Anna Sabatová (Polsko) 2:02,24
    9. Iveta Putalová (Slovensko) 2:04,91
    10. Vendula Hluchá (Česko) 2:05,94
    11. Bianka Bartha-Kériová (Maďarsko) DNF
     
    Konečné pořadí hod oštěpem Ž:

    1. Barbora Špotáková (Česko) 65,19 m
    2. Maria Andrejczyková (Polsko) 63,59
    3. Nikola Ogrodníková (Česko) 62,96
    4. Lina Muzeová (Lotyšsko) 62,86
    5. Sara Kolaková (Chorvatsko) 60,52
    6. Andrea Železná (Česko) 55,24
    7. Martina Píšová (Česko) 53,88
     
    Startovní listina 800 m M:

    Tony Van Diepen (Nizozemsko)
    Álvaro De Arriba (Španělsko)
    Wesley Vázquez (Portoriko)
    Benjamin Robert (Francie)
    Adam Kszczot (Polsko)
    Guy Learnmonth (Velká Británie)
    Elliot Giles (Velká Británie)
    Wycliffe Kinyamal (Keňa)
    Andreas Kramer (Švédsko)
    Amel Tuka (Bosna a Hercegovina)
    Filip Šnejdr (Česko)
    Lukáš Hodboď (Česko)

    Jake Wightman (Velká Británie)
    Andrés Arroyo (Portoriko) – vodič
     
    800mM
    Osmistovku mužů zvládl ve finiši nejlépe Jake Wightman z Velké Británie, který si časem 1:44,18 vylepšil osobní maximum a zaběhl čtvrtý nejlepší výkon sezóny. Druhý Kramer (1:44,47) vylepšil národní rekord, třetí doběhl v sezónním maximu Amel Tuka. Pochvalu zaslouží Jakub Davidík, který sice doběhl jedenáctý, ale časem 1:46,67 s překonal juniorský český rekord.
    Závěr mužské osmistovky
     
    Konečné pořadí 800 m M:

    1. Jake Wightman (Velká Británie) 1:44,18 min
    2. Andreas Kramer (Švédsko) 1:44,47
    3. Amel Tuka (Bosna a Hercegovina) 1:44,51
    4. Tony Van Diepen (Nizozemsko) 1:44,82
    5. Wesley Vázquez (Portoriko) 1:45,18
    6. Elliot Giles (Velká Británie) 1:45,51
    7. Wycliffe Kinyamal (Keňa) 1:45,53
    8. Guy Learnmonth (Velká Británie) 1:46,00
    9. Lukáš Hodboď (Česko) 1:46,34
    10. Benjamin Robert (Francie) 1:46,65
    11. Jakub Davidík (Česko) 1:46,67
    12. Filip Šnejdr (Česko) 1:46,98
    13. Adam Kszczot (Polsko) 1:47,26
    14. Álvaro De Arriba (Španělsko) 1:47,35
    Andrés Arroyo (Portoriko) – DNF
     
    Startovní listina 5000 m Ž:

    Isabel Mattuzziová (Itálie)
    Maureen Kosterová (Nizozemsko)
    Yasemin Canová (Turecko)
    Genevieve Gregsonová (Austrálie)
    Renata Pliśová (Polsko)
    Sheila Chelangatová (Keňa)
    Laura Petersenová (Dánsko)
    Sylwia Indeková (Polsko)
    Melissa Courtney-Bryantová (Velká Británie)
    Meraf Bahtaová (Švédsko)
    Tsehay Gemechuová (Etiopie)
    Gudaf Tsegayová (Etiopie)
    Sifan Hassanová (Nizozemsko)
    Eva Cheronová (Keňa) – vodička
    Anna Šimková (Česko) – vodička
     
    5000mŽ
    První kilometr dokázaly ženy zaběhnout pod tři minuty. To je zatím velmi dobrý počin.
     
    5000mŽ
    Sifan Hassanová nenechává nic náhodě, Holanďanka si sama určuje tempo. Spolu s ní se drží Kelangatová z Keni a další tři atletky.
     
    5000mŽ
    Právě Sheila Kelangatová na chvilku vystřídala Hassanovou na čele. Ta ovšem vypadá ve velmi dobrém rozpoložení. Do konce zbývá posledních pět kol.
     
    5000mŽ
    Závodnice nabíhají do posledního kola! Vepředu nadále Hassanová a Chelangatová, této dvojice se drží už jen Canová a Tsegayová.
     
    5000mŽ
    Sifan Hassanová v polovině posledního okruhu přidala na tepu, kterému dvojice soupeřek nestačila, aletka z Nizozemska si doběhla pro vítězství a čas 14:37,85, což je její nejlepší sezónná výkon, protože tuto štaci bežela poprvé. V souboji o druhé místo Chelangatová ještě přesprintovala Canovou.
    Hassanová si v posledním kole doběhla pro první místo
     
    Konečné pořadí 5000 m Ž:

    1. Sifan Hassanová (Nizozemsko) 14:37,85 min
    2. Sheila Chelangatová (Keňa) 14:40,51
    3. Yasemin Canová (Turecko) 14:40,70
    4. Gudaf Tsegayová (Etiopie) 14:46,22
    5. Tsehay Gemechuová (Etiopie) 14:54,03
    6. Melissa Courtney-Bryantová (Velká Británie) 15:16,50
    7 Maureen Kosterová (Nizozemsko) 15:20,93
    8. Laura Petersenová (Dánsko) 15:21,44
    9. Genevieve Gregsonová (Austrálie) 15:24,33
    10. Meraf Bahtaová (Švédsko) 15:27,54
    11. Renata Pliśová (Polsko) 15:39,76
    12. Isabel Mattuzziová (Itálie) 15:55,67
    13. Sylwia Indeková (Polsko) 16:15,77
    Eva Cheronová (Keňa) – DNF
    Anna Šimková (Česko) – DNF
     
    Startovní listina trojskok M:

    Zdeněk Kubát (Česko)
    Jiří Vondráček (Česko)

    Tomáš Veszelka (Slovensko)
    Max Hess (Německo)
    Pedro Pablo Pichardo (Portugalsko)
    Hugues Fabrice Zango (Burundi)
    Christian Taylor (USA)
     
    Startovní listina hod diskem M:

    Marek Bárta (Česko)

    Piotr Malachowski (Polsko)
    Simon Petersson (Švédsko)
    Kristjan Čeh (Slovinsko)
    Andrius Gudžius (Litva)
    Daniel Stahl (Švédsko)
     
    TrojsM
    Začala soutěž trojskokanů. Ve vedení je zatím reprezentant Burkiny Faso Zango, který zapsal druhým pokusem výkon 17,42 metrů. Taylor se rozehřál skokem dlouhým 16,82 m.
     
    DiskM
    Soupeření už probíhá i v mužském disku. Gudžius z Litvy hodil povedený hod měřící 64,56 metrů, zatímco favorit Stahl začíná pomaleji, 63,90 m.
     
    TrojsM
    Ve trojskoku se bohužel nedaří české dvojici Kubát. Vondráček. První jmenovaný druhým skokem nepřeletěl ani 15 metrů.
     
    Startovní listina 1500 m Ž:

    Britt Ummelsová (Nizozemsko)
    Sarah Healyová (Irsko)
    Jelena Burkardová (Německo)
    Hanna Kleinová (Německo)
    Hanna Hermanssonová (Švédsko)
    Simona Vrzalová (Česko)
    Lemlem Hailuová (Etiopie)
    Eilish McColganová (Velká Británie)
    Laura Weightmanová (Velká Británie)
    Jemma Reekieová (Velká Británie)
    Faith Kipyegonová (Keňa)
    Winnie Nanyondová (Uganda)
    Kateřina Hálová (Česko) – vodička
    Zdeňka Seidlová (Česko) – vodička
     
    1500mŽ
    Faith Kipyegonová nenechala nikoho na pochybách, závod na 1500 metrů ovládla s velkým přehledem. Ještě dokázala stáhnout finální čas pod čtyři minuty (3:59,05), čímž pokořila rekord mítinku. V bitve o druhou pozici Weightmanová porazila Reekiovou.
    Kipyegonová si doběhla pro jasné vítězství
     
    Konečné pořadí 1500 m Ž:

    1. Faith Kipyegonová (Keňa) 3:59,05 min
    2. Laura Weightmanová (Velká Británie) 4:01,96
    3. Jemma Reekieová (Velká Británie) 4:03,25
    4. Hanna Kleinová (Německo) 4:04,90
    5. Lemlem Hailuová (Etiopie) 4:05,50
    6. Jelena Burkardová (Německo) 4:06,85
    7. Hanna Hermanssonová (Švédsko) 4:07,07
    8. Simona Vrzalová (Česko) 4:07,30
    9. Winnie Nanyondová (Uganda) 4:07,94
    10. Britt Ummelsová (Nizozemsko) 4:10,50
    11. Eilish McColganová (Velká Británie) 4:12,07
    12. Sarah Healyová (Irsko) 4:17,60
    Kateřina Hálová (Česko) DNF
    Zdeňka Seidlová (Česko) DNF
     
    DiskM
    David Stahl ve druhé sérii disku zabral a hodil do vzdálenosti 66,01, do rekordu mítinku mu chybějí ještě dva metry.
     
    TrojsM
    Americký favorit ve trojskoku Christian Taylor třetím skokem vylepšil své statistiky, alena vedení to nestačí. Jeho pokus činí 17,12 m.
     
    Startovní listina 5000 m M:

    Elzan Bibić (Srbsko)
    Andreas Vojta (Rakousko)
    Abdessamad Oukhelfen (Španělsko)
    Said El Otmani (Itálie)
    Ouassim Oumaiz (Španělsko)
    Suldan Hassan (Švédsko)
    Jacob Kiplimo (Uganda)
    Daniel Simiyu (Keňa)
    Yemaneberhan Crippa (Itálie)
    Selemon Barega (Etiopie)
    Jan Sýkora (Česko) – vodič
    Mike Foppen (Nizozemsko) – vodič
    Lamecha Girma (Etiopie) – vodič
    Hakim Saleh (Česko) – vodič
     
    DiskM
    Po čtvrté sérii vede v dosku Daniel Stahl z Německa výkonem 66,42 metrů. Druhé místo okupuje Pettersson (65,90), třetí pak Gudžius (64,69).
     
    TrojsM
    Trojskokani za sebou mají rovněž čtyři série. Vedoucí Zango (17,42) i druhý Taylor (17,12) čtvrté pokusy dokonce vynechali. Záda jim kryje výkonem 16,89 m Němec Hess.
     
    5000mM
    Závod na 5000 metrů se vyvíjí velmi zajímavě, Barega útočí na fantastický čas. Na prvním místě běží vodič Girma, jenž táhne hlavního favorita Baregu, ostatní už zaostávají. Zbývá šest kol.
     
    5000mM
    Barega už běží, jak se říká, za své. Všichni vodiči odpadli a Etiopan drží mezičasy, které by mohli stačit na nový rekord mítinku.
     
    5000mM
    Všechno je jinak! Baregu v druhé polovině trati jej totiž doběhl Uganďan Jacob Kiplimo, který na cílové rovince měl více sil a časem 12:48,63 stanovil nový rekord mítinku! Druhý Barega bude určitě zklamaný. Raduje se i třetí Ital Yemaneberhan Crippa (13:02,26), jenž vyrázně vyepšil osobní maximum a postaral se o národní rekord.
    Dramatický finiš na pěti kilometrech
     
    Konečné pořadí 5000 m M:

    1. Jacob Kiplimo (Uganda)
    2. Selemon Barega (Etiopie)
    3. Yemaneberhan Crippa (Itálie)
    4. Ouassim Oumaiz (Španělsko)
    5. Abdessamad Oukhelfen (Španělsko)
    6. Andreas Vojta (Rakousko)
    7. Said El Otmani (Itálie)
    8. Elzan Bibić (Srbsko)
    Suldan Hassan (Švédsko) – DNF
    Jan Sýkora (Česko) – DNF
    Mike Foppen (Nizozemsko) – DNF
    Lamecha Girma (Etiopie) – DNF
    Hakim Saleh (Česko) – DNF
     
    TrojsM
    Posledním šestým pokusem si Christian Taylor doskočil pro vítězství! Američan předvedl parádní skok o délce 17,46 metrů, druhého Zanga porazil o čtyři centimetry! Třetí místo bere za 16,89 m Němec Hess.
     
    DiskM
    Moc atraktivity nepobrala soutěž v disku. Daniel Stahl (66,42) s přehledem zvítězil, druhého Petterssona přehodil o půl metru, Litevec Gudžius se proházel ke třetí pozici.
     
    Startovní listina 1500 m M:

    Michał Rozmys (Polsko)
    Mike Foppen (Nizozemsko)
    Abdel Abdelwahed (Itálie)
    Federico Riva (Itálie)
    Jan Friš (Česko)
    Johan Rogestedt (Švédsko)
    Jakub Davidík (Česko)
    Kumari Taki (Keňa)
    Jimmy Gressier (Francie)
    Matthew Ramsden (Kanada)
    Ryan Gregson (Austrálie)
    Pierrik Jocteur-Monrozier (Francie)
    Filip Sasínek (Česko)
    Ignacio Fontes (Španělsko)
    Yomif Kejelcha (Etiopie)
    Stewart McSweyn (Austrálie)
    Adam Czerwiński (Polsko) – vodič
    Martin Růžička (Česko) – vodič
     
    1500mM
    Máme tu poslední závod! Vodiči běží především pro norského mladíka Ingebritsena, jenž útočí na překonání své vlastního maxima.
     
    1500mM
    Jacob Ingebritsen vzal poslední kolo na sebe, protože měl nejvíce sil. To se ukázalo hlavně v druhé polovině posledního kruhu, protože druhý Taki a třetí McSweyn jeho tempu nestačili. Nor ale žádný rekord nevylepšil. Skvělý běh má za sebou čtvrtý Filip Sasínek, jenž zapisuje osobní rekord v hodnotě 3:35,02.
    Ingebritsen si pohlídal vítězství na 1500 metrů
     
    Konečné pořadí 1500 m M:

    1. Jacob Ingebritsen (Norsko) 3:33,92 min
    2. Kumari Taki (Keňa) 3:34,14
    3. Stewart McSweyn (Austrálie) 3:34,25
    4. Filip Sasínek (Česko) 3:35,02
    5. Ignacio Fontes (Španělsko) 3:35,23
    6. Matthew Ramsden (Kanada) 3:35,74
    7. Ryan Gregson (Austrálie) 3:35,96
    8. Yomif Kejelcha (Etiopie) 3:36,01
    9. Mike Foppen (Nizozemsko) 3:38,94
    10. Jimmy Gressier (Francie) 3:39,32
    11. Michał Rozmys (Polsko) 3:39,61
    12. Johan Rogestedt (Švédsko) 3:39,32
    13. Abdel Abdelwahed (Itálie) 3:39,61
    14. Jan Friš (Česko) 3:39,92
    15. Federico Riva (Itálie) 3:45,74
    Adam Czerwiński (Polsko) – DNF
    Martin Růžička (Česko) – DNF
     
    Konečné pořadí hod diskem M:

    1. Daniel Stahl (Švédsko) 66,42 m
    2. Simon Pettersson (Švédsko) 65,90
    3. Andrius Gudžius (Litva) 64,88
    4. Piotr Malachowski (Polsko) 63,97
    5. Kristjan Čeh (Slovinsko) 63,92
    6. Marek Bárta (Česko) 61,29
     
    Konečné pořadí trojskok M:

    1. Christian Taylor (USA) 17,46 m
    2. Hugues Fabrice Zango (Burkina Faso) 17,42
    3. Max Hess (Německo) 16,89
    4. Pedro Pablo Pichardo (Portugalsko) 16,88
    5. Tomáš Veszelka (Slovensko) 16,40
    6. Jiří Vondráček (Česko) 15,67
    7. Zdeněk Kubát (Česko) 15,55
     
    Hlavní program zlaté tretry je u konce. (20:46:30)

    Milan Huppert

    Program Zlaté tretry:
    16:25 Skok o tyči M+Ž
    16:28 Skok do výšky M
    16:55 Hod oštěpem M
    18:17 Hod oštěpem Ž
    18:20 Vrh koulí M+Ž
    18:30 300 m překážek Ž
    18:40 1500 m M
    18:50 800 m Ž
    19:00 800 m M
    19:10 5000 m Ž
    19:35 Trojskok M
    19:38 1500 m Ž
    19:48 5000 m M
    19:48 Hod diskem M
    20:12 150 m Ž
    20:24 150 m M
    20:35 400 m překážek M