Zlatá tretra Ostrava 2020 | (kon.) |
koniec udalosti
Zlatá tretra Ostrava 2020
Milan Huppert
Program Zlaté tretry:
16:25 Skok o tyči M+Ž
16:28 Skok do výšky M
16:55 Hod oštěpem M
18:17 Hod oštěpem Ž
18:20 Vrh koulí M+Ž
18:30 300 m překážek Ž
18:40 1500 m M
18:50 800 m Ž
19:00 800 m M
19:10 5000 m Ž
19:35 Trojskok M
19:38 1500 m Ž
19:48 5000 m M
19:48 Hod diskem M
20:12 150 m Ž
20:24 150 m M
20:35 400 m překážek M
16:25 Skok o tyči M+Ž
16:28 Skok do výšky M
16:55 Hod oštěpem M
18:17 Hod oštěpem Ž
18:20 Vrh koulí M+Ž
18:30 300 m překážek Ž
18:40 1500 m M
18:50 800 m Ž
19:00 800 m M
19:10 5000 m Ž
19:35 Trojskok M
19:38 1500 m Ž
19:48 5000 m M
19:48 Hod diskem M
20:12 150 m Ž
20:24 150 m M
20:35 400 m překážek M
1. Christian Taylor (USA) 17,46 m
2. Hugues Fabrice Zango (Burkina Faso) 17,42
3. Max Hess (Německo) 16,89
4. Pedro Pablo Pichardo (Portugalsko) 16,88
5. Tomáš Veszelka (Slovensko) 16,40
6. Jiří Vondráček (Česko) 15,67
7. Zdeněk Kubát (Česko) 15,55
1. Daniel Stahl (Švédsko) 66,42 m
2. Simon Pettersson (Švédsko) 65,90
3. Andrius Gudžius (Litva) 64,88
4. Piotr Malachowski (Polsko) 63,97
5. Kristjan Čeh (Slovinsko) 63,92
6. Marek Bárta (Česko) 61,29
1. Jacob Ingebritsen (Norsko) 3:33,92 min
2. Kumari Taki (Keňa) 3:34,14
3. Stewart McSweyn (Austrálie) 3:34,25
4. Filip Sasínek (Česko) 3:35,02
5. Ignacio Fontes (Španělsko) 3:35,23
6. Matthew Ramsden (Kanada) 3:35,74
7. Ryan Gregson (Austrálie) 3:35,96
8. Yomif Kejelcha (Etiopie) 3:36,01
9. Mike Foppen (Nizozemsko) 3:38,94
10. Jimmy Gressier (Francie) 3:39,32
11. Michał Rozmys (Polsko) 3:39,61
12. Johan Rogestedt (Švédsko) 3:39,32
13. Abdel Abdelwahed (Itálie) 3:39,61
14. Jan Friš (Česko) 3:39,92
15. Federico Riva (Itálie) 3:45,74
Adam Czerwiński (Polsko) – DNF
Martin Růžička (Česko) – DNF
Michał Rozmys (Polsko)
Mike Foppen (Nizozemsko)
Abdel Abdelwahed (Itálie)
Federico Riva (Itálie)
Jan Friš (Česko)
Johan Rogestedt (Švédsko)
Jakub Davidík (Česko)
Kumari Taki (Keňa)
Jimmy Gressier (Francie)
Matthew Ramsden (Kanada)
Ryan Gregson (Austrálie)
Pierrik Jocteur-Monrozier (Francie)
Filip Sasínek (Česko)
Ignacio Fontes (Španělsko)
Yomif Kejelcha (Etiopie)
Stewart McSweyn (Austrálie)
Adam Czerwiński (Polsko) – vodič
Martin Růžička (Česko) – vodič
1. Jacob Kiplimo (Uganda)
2. Selemon Barega (Etiopie)
3. Yemaneberhan Crippa (Itálie)
4. Ouassim Oumaiz (Španělsko)
5. Abdessamad Oukhelfen (Španělsko)
6. Andreas Vojta (Rakousko)
7. Said El Otmani (Itálie)
8. Elzan Bibić (Srbsko)
Suldan Hassan (Švédsko) – DNF
Jan Sýkora (Česko) – DNF
Mike Foppen (Nizozemsko) – DNF
Lamecha Girma (Etiopie) – DNF
Hakim Saleh (Česko) – DNF
Elzan Bibić (Srbsko)
Andreas Vojta (Rakousko)
Abdessamad Oukhelfen (Španělsko)
Said El Otmani (Itálie)
Ouassim Oumaiz (Španělsko)
Suldan Hassan (Švédsko)
Jacob Kiplimo (Uganda)
Daniel Simiyu (Keňa)
Yemaneberhan Crippa (Itálie)
Selemon Barega (Etiopie)
Jan Sýkora (Česko) – vodič
Mike Foppen (Nizozemsko) – vodič
Lamecha Girma (Etiopie) – vodič
Hakim Saleh (Česko) – vodič
1. Faith Kipyegonová (Keňa) 3:59,05 min
2. Laura Weightmanová (Velká Británie) 4:01,96
3. Jemma Reekieová (Velká Británie) 4:03,25
4. Hanna Kleinová (Německo) 4:04,90
5. Lemlem Hailuová (Etiopie) 4:05,50
6. Jelena Burkardová (Německo) 4:06,85
7. Hanna Hermanssonová (Švédsko) 4:07,07
8. Simona Vrzalová (Česko) 4:07,30
9. Winnie Nanyondová (Uganda) 4:07,94
10. Britt Ummelsová (Nizozemsko) 4:10,50
11. Eilish McColganová (Velká Británie) 4:12,07
12. Sarah Healyová (Irsko) 4:17,60
Kateřina Hálová (Česko) DNF
Zdeňka Seidlová (Česko) DNF
Britt Ummelsová (Nizozemsko)
Sarah Healyová (Irsko)
Jelena Burkardová (Německo)
Hanna Kleinová (Německo)
Hanna Hermanssonová (Švédsko)
Simona Vrzalová (Česko)
Lemlem Hailuová (Etiopie)
Eilish McColganová (Velká Británie)
Laura Weightmanová (Velká Británie)
Jemma Reekieová (Velká Británie)
Faith Kipyegonová (Keňa)
Winnie Nanyondová (Uganda)
Kateřina Hálová (Česko) – vodička
Zdeňka Seidlová (Česko) – vodička
Marek Bárta (Česko)
Piotr Malachowski (Polsko)
Simon Petersson (Švédsko)
Kristjan Čeh (Slovinsko)
Andrius Gudžius (Litva)
Daniel Stahl (Švédsko)
Zdeněk Kubát (Česko)
Jiří Vondráček (Česko)
Tomáš Veszelka (Slovensko)
Max Hess (Německo)
Pedro Pablo Pichardo (Portugalsko)
Hugues Fabrice Zango (Burundi)
Christian Taylor (USA)
1. Sifan Hassanová (Nizozemsko) 14:37,85 min
2. Sheila Chelangatová (Keňa) 14:40,51
3. Yasemin Canová (Turecko) 14:40,70
4. Gudaf Tsegayová (Etiopie) 14:46,22
5. Tsehay Gemechuová (Etiopie) 14:54,03
6. Melissa Courtney-Bryantová (Velká Británie) 15:16,50
7 Maureen Kosterová (Nizozemsko) 15:20,93
8. Laura Petersenová (Dánsko) 15:21,44
9. Genevieve Gregsonová (Austrálie) 15:24,33
10. Meraf Bahtaová (Švédsko) 15:27,54
11. Renata Pliśová (Polsko) 15:39,76
12. Isabel Mattuzziová (Itálie) 15:55,67
13. Sylwia Indeková (Polsko) 16:15,77
Eva Cheronová (Keňa) – DNF
Anna Šimková (Česko) – DNF
Isabel Mattuzziová (Itálie)
Maureen Kosterová (Nizozemsko)
Yasemin Canová (Turecko)
Genevieve Gregsonová (Austrálie)
Renata Pliśová (Polsko)
Sheila Chelangatová (Keňa)
Laura Petersenová (Dánsko)
Sylwia Indeková (Polsko)
Melissa Courtney-Bryantová (Velká Británie)
Meraf Bahtaová (Švédsko)
Tsehay Gemechuová (Etiopie)
Gudaf Tsegayová (Etiopie)
Sifan Hassanová (Nizozemsko)
Eva Cheronová (Keňa) – vodička
Anna Šimková (Česko) – vodička
1. Jake Wightman (Velká Británie) 1:44,18 min
2. Andreas Kramer (Švédsko) 1:44,47
3. Amel Tuka (Bosna a Hercegovina) 1:44,51
4. Tony Van Diepen (Nizozemsko) 1:44,82
5. Wesley Vázquez (Portoriko) 1:45,18
6. Elliot Giles (Velká Británie) 1:45,51
7. Wycliffe Kinyamal (Keňa) 1:45,53
8. Guy Learnmonth (Velká Británie) 1:46,00
9. Lukáš Hodboď (Česko) 1:46,34
10. Benjamin Robert (Francie) 1:46,65
11. Jakub Davidík (Česko) 1:46,67
12. Filip Šnejdr (Česko) 1:46,98
13. Adam Kszczot (Polsko) 1:47,26
14. Álvaro De Arriba (Španělsko) 1:47,35
Andrés Arroyo (Portoriko) – DNF
Tony Van Diepen (Nizozemsko)
Álvaro De Arriba (Španělsko)
Wesley Vázquez (Portoriko)
Benjamin Robert (Francie)
Adam Kszczot (Polsko)
Guy Learnmonth (Velká Británie)
Elliot Giles (Velká Británie)
Wycliffe Kinyamal (Keňa)
Andreas Kramer (Švédsko)
Amel Tuka (Bosna a Hercegovina)
Filip Šnejdr (Česko)
Lukáš Hodboď (Česko)
Jake Wightman (Velká Británie)
Andrés Arroyo (Portoriko) – vodič
1. Barbora Špotáková (Česko) 65,19 m
2. Maria Andrejczyková (Polsko) 63,59
3. Nikola Ogrodníková (Česko) 62,96
4. Lina Muzeová (Lotyšsko) 62,86
5. Sara Kolaková (Chorvatsko) 60,52
6. Andrea Železná (Česko) 55,24
7. Martina Píšová (Česko) 53,88
1. Laura Muirová (Velká Británie) 1:58,84 min
2. Sofia Ennaouiová (Polsko) 2:00,82
3. Habitam Alemuová (Etiopie) 2:01,06
4. Claudia Boboceaová (Rumunsko) 2:01,37
5. Ciara Maggeanová (Irsko) 2:01,40
6. Gabriela Gajanová (Slovensko) 2:01,67
7. Noélie Yarigová (Benin) 2:01,80
8. Anna Sabatová (Polsko) 2:02,24
9. Iveta Putalová (Slovensko) 2:04,91
10. Vendula Hluchá (Česko) 2:05,94
11. Bianka Bartha-Kériová (Maďarsko) DNF
Vendula Hluchá (Česko)
Claudia Boboceaová (Rumunsko)
Sofia Ennaouiová (Polsko)
Ciara Maggeanová (Irsko)
Gabriela Gajanová (Slovensko)
Laura Muirová (Velká Británie)
Noélie Yarigová (Benin)
Habitam Alemuová (Etiopie)
Anna Sabatová (Polsko)
Bianka Bartha-Kériová (Maďarsko) – vodička
Iveta Putalová (Slovensko)
1. Ryan Crouser (USA) 22,43 m
2. Michał Haratyk (Polsko) 21,65
3. Leonardo Fabbri (Itálie) 21,27
4. Konrad Bukowiecki (Polsko) 20,80
5. David Storl (Německo) 20,79
1. Dafne Schippersová (Nizozemsko) 16,56 s
2. Ponte Alja Delová (Švýcarsko) 16,74
3. Lieke Klaverová (Nizozemsko) 16,89
4. Nadine Visserová (Nizozemsko) 16,94
5.Marie Josée Ta Louová (Pobřeží Slonoviny) 16,99
6. Nikola Bendová (Česko) 17,09
7. Maja Mihalinecová (Slovinsko) 17,30
8. Ivet Lalova-Colliová (Bulharsko) 18,76
1. Arthur Gue Cissé (Pobřeží Slonoviny) 15,15 s
2. Taymir Burnet (Nizozemsko) 15,34
3. Ramil Guliyev (Turecko) 15,38
4. Mike Rodgers (USA) 15,38
5. Jiří Polák (Česko) 15,39
6. Jan Veleba (Česko) 15,51
7. Ján Volko (Slovensko) 15,54
Taymir Burnet (Nizozemsko)
Mike Rodgers (USA)
Jan Veleba (Česko)
Ján Volko (Slovensko)
Ramil Guliyev (Turecko)
Jiří Polák (Česko)
Arthur Gue Cissé (Pobřeží Slonoviny)
1. Karsten Warholm (Norsko) 47,62 s
2. Ludvy Vaillant (Francie) 49,14
3. Vít Müller (Česko) 50,18
4. Matej Baluch (Slovensko) 50,74
5. Martin Kučera (Slovensko) 50,84
6. Gabriel Mikołajewski (Polsko) 51,43
7. Martin Juránek (Česko) 51,71
Martin Juránek (Česko)
Gabriel Mikołajewski (Polsko)
Matej Baluch (Slovensko)
Vít Müller (Česko)
Ludvy Vaillant (Francie)
Martin Kučera (Slovensko)
Karsten Warholm (Norsko)
1. Femke Bolová (Nizozemsko) 38,55 s
2. Emma Zapletalová (Česko) 38,97
3. Jessie Knightová (Velká Británie) 39,35
4. Lea Sprungerová (Švýcarsko) 39,54
5. Martina Hofmannová (Česko) 40,40
6. Zuzana Hejnová (Česko) 40,80
7. Sára Mátóvá (Maďarsko) 40,89
8. Agata Zupinová (Slovinsko) 41,86
Sára Mátóvá (Maďarsko)
Martina Hofmannová (Česko)
Jessie Knightová (Velká Británie)
Zuzana Hejnová (Česko)
Femke Bolová (Nizozemsko)
Lea Sprungerová (Švýcarsko)
Emma Zapletalová (Česko)
Agata Zupinová (Slovinsko)
Markéta Červenková (Česko)
Paulina Gubová (Polsko)
Auriole Dongmová (Portugalsko)
David Storl (Německo)
Konrad Bukowiecki (Polsko)
Leonardo Fabbri (Itálie)
Michał Haratyk (Polsko)
Ryan Crouser (USA)
Martina Píšová (Česko)
Andrea Železná (Česko)
Lina Muzeová (Lotyšsko)
Maria Andrejczyková (Polsko)
Nikola Ogrodníková (Česko)
Sara Kolaková (Chorvatsko)
Barbora Špotáková (Česko)
1. Ernest John Obiena (Filipíny) 574 cm
2. Renaud Lavillenie (Francie) 574
3. Sam Kendricks (USA) 564
4. Thiago Braz (Brazílie) 564
5. Raphael Holzdeppe (Německo) 554
6. Paweł Wojciechowski (Polsko) 534
7. Matěj Ščerba (Česko) 524
8. Dan Bárta (Česko) 524
9. Jules Cypres (Francie) 524
Matt Ludwig (USA) – bez platného pokusu
1. Holly Bradshawová (Velká Británie) 460 cm
2. Michaela Meijerová (Švédsko) 454
3. Romana Maláčová (Česko) 444
4. Sophie Cooková (Velká Británie) 434
4. Angelica Moserová (Švýcarsko) 434
6. Amálie Švábíková (Česko) 434
7. Robeilys Peinadová (Venezuela) 424
1. Gatis Čakšs (Lotyšsko) 83,41 m
2. Marcin Krukowski (Polsko) 83,27
3. Vítězslav Veselý (Česko) 77,02
4. Cyprian Mrzygłód (Polsko) 72,29
5. Petr Frydrych (Česko) 70,97
6. Jaroslav Jílek (Česko) 66,78
1. Maxim Nedasekov (Bělorusko) 224 cm
2. Andrijus Glebauskas (Litva) 220
3. Gianmarco Tamberi (Itálie) 220
4. Marek Bahník (Česko) 215
4. Norbert Kobielski (Polsko) 215
6. Stefano Sottile (Itálie) 215
7. Mateusz Przybyłko (Polsko) 215
Jaroslav Jílek (Česko)
Cyprian Mrzygłód (Polsko)
Petr Frydrych (Česko)
Gatis Čakšs (Lotyšsko)
Marcin Krukowski (Polsko)
Vítězslav Veselý (Česko)
Andrijus Glebauskas (Litva)
Marek Bahník (Česko)
Stefano Sottile (Itálie)
Norbert Kobielski (Polsko)
Mateusz Przybyłko (Polsko)
Maxim Nedasekov (Bělorusko)
Gianmarco Tamberi (Itálie)
Sophie Cooková (Velká Británie)
Robeilys Peinadová (Venezuela)
Romana Maláčová (Česko)
Amálie Švábíková (Česko)
Angelica Moserová (Švýcarsko)
Michaela Meijerová (Švédsko)
Holly Bradshawová (Velká Británie)
Matěj Ščerba (Česko)
Jules Cypres (Francie)
Dan Bárta (Česko)
Ernes John Obiena (Filipíny)
Paweł Wojciechowski (Polsko)
Matt Ludwig (USA)
Raphael Holzdeppe (Německo)
Thiago Braz (Brazílie)
Renaud Lavillenie (Francie)
Sam Kendricks (USA)
16:25 Skok o tyči M+Ž
16:28 Skok do výšky M
16:55 Hod oštěpem M
18:17 Hod oštěpem Ž
18:20 Vrh koulí M+Ž
18:30 300 m překážek Ž
18:40 1500 m M
18:50 800 m Ž
19:00 800 m M
19:10 5000 m Ž
19:35 Trojskok M
19:38 1500 m Ž
19:48 5000 m M
19:48 Hod diskem M
20:12 150 m Ž
20:24 150 m M
20:35 400 m překážek M
Program odstartuje už v 16:30, to se představí muži i ženy ve skoku o tyči. Mezi muži bude horkým favoritem Američan Sam Kendricks, jenž minulý týden v Lausanne přeletěl přes šest metrů. V soutěži žen bude favoritkou Britka Holly Bradshawová. V kouli uvidíme olympijského vítěze Ryana Crousera, který však loni absolvoval jediný start. Běžec na 5 000 metrů Selemon Barega vyhlásil útok na rekord Zátopkova memoriálu, ten momentálně drží El Guerrouj.
Velká výzva čeká na Zuzanu Hejnovou. Na netradiční trati 300 metrů překážek sice drží nejlepší čas historie 38,16, avšak bude proti sobě mít hvězdné soupeřky. Tou první je aktuální světová jednička z Holandska Femke Bolová, druhou pak Švýcarka Lea Sprungerová, jež letos vítězí v jednom závodě za druhým.
Vrcholem večera bude závod můžu na 400 metrů přes překážky. V této disciplíně se totiž představí norský běžecký fenomén Karsten Warholm, který minulý týden ve Stockholmu zaostal za světovým rekordem Younga o devět setin. Další možnost má čtyřiadvacetiletý atlet právě na severu Moravy.