Vondroušová – Minnenová 2:0 (kon.) | Plíšková – Kalininová 2:0 (kon.)
Beguová – Kvitová 0:2 (kon.) | Martincová – Martičová 1:2 (kon.)
6 6
Greetje Minnenová
0
1 4
cz Pondelok 31.08.2020, 17:06 • Kurt č. 7, Flushing Meadows, New York (USA) • US Open - ženy - US Open (tvrdý povrch) • 1. kolo

63 minut strávila na kurtu Markéta Vondroušová v prvním kole US Open. Výborně vstoupila do zápasu s Greetje Minneovou. Dominovala. Z prvních patnácti výměn vyhrála hned čtrnáct. V úvodním dějství jí Belgičanka neměla vůbec čím ublížit. Vondroušové vycházelo všechno. Měla i lepší mezihru.

Navíc druhý set odstartovala brejkem bez ztráty fiftýnu a všechno nasvědčovalo tomu, že se celý zápas bude jednoznačnou záležitostí. Jenže poté se Minnenová zvedla. Vondroušová si poprvé v zápase prohrála podání, když v gamu udělala dvě dvojchyby (celkově jich statistici napočítali na konto Markéty hned pět ve druhém setu). Docela nenápadně se Minnenová dostala až ke stavu 40:15, 4:3 ze svého pohledu, jenže Vondroušová ji dvakrát nepustila do výměny a při následném gamu využila druhý nabídnutý brejkbol. Duel nakonec dopodávala, když při skóre třicet obě ji podrželo podání a vzápětí Minnenová na mečbol vyhodila volej.

Nicméně nutnou podotknout, že Minnenová nebyla daleko od toho, aby se hrál třetí set a v něm by se mohlo stát cokoliv. Vondroušová ale nepřipustila překvapení a může se těšit na druhé kolo, ve kterém se střetne buď s domácí Francescou Di Lorenzovou (129.), nebo Běloruskou Sasnovičovou /106.)

Děkujeme za pozornost, hezký zbytek dne. (18:22:42)

Konec zápasu
    2:0; 6:4 - Markéta Vondroušová

6:4
    Minnenová byla jednoznačně aktivnější tenistkou, po třech forhendech se dostala až k síti, jenže vyhodila forhendový volej do pravého koridoru pro debl, což odnesla raketa belgické hráčky. Zápas tak končí!

40-30
    Přímý bod do středu kurtu v důležitou chvíli, mečbol!

30-30
    Postupný útok Minnenové končí vítězným forhendem po pravé lajně.

30-15
    Belgičanka returnuje křižným bekhendem do levého koridoru pro debl.

15-15
    Vondroušová zahrála servisem do bekhendu a forhendem po levé lajně si řekla o vynucenou chybu do sítě.

0-15
    Dvojchyba na úvod gamu.
    1:0; 5:4 - Markéta Vondroušová

5:4
    Markéta Vondroušová půjde podávat na vítězství v zápase! Greetje Minnenová ji sice dostala pod obrovský tlak, jenže nezakončila smečí. Češka se vyhrabala z hluboké obrany, zkrátila výměnu, následně vypálila forhend z levé strany, načež volej belgické tenistky dopadl do sítě.

40-15
    Vondroušová trefila nečistě forhendový return, pak se bránila jednou forhendem, ale poté byla bez šance při vítězném forhendu po pravé lajně.

40-0
    Bekhendový return směřoval na základní lajnu, soupeřka couvala a hrála forhendem do sítě, tři brejkboly!

30-0
    Dvojchyba druhým servisem do sítě.

15-0
    Minnenová byla aktivnější, jenže všechno si pokazila bekhendem zleva do středu sítě.
    1:0; 4:4 - Markéta Vondroušová

4:4
    Skvěle! Vondroušová si pomohla servisem a trefila vítězný bekhend k pravé lajně do protipohybu, tohle by ji mohlo nakopnout!

A-40
    Vondroušová se přesunula k síti, umístila balón do bekhendu a zakončila krásně vítězným volejem s citem pro míč.