Lacko – Horanský 2:0 (kon.) | Ferreira Silva – Kližan 2:0 (kon.)
Gulbis – Svrčina 2:0 (kon.) | Džazírí – Kolář 0:2 (kon.)
Dalibor Svrčina
Dalibor Svrčina (WC)
0
4 1
cz Pondelok 31.08.2020, 14:34 • Centrální kurt, TK SC Ostrava (CZE) • Challenger Ostrava - Ostra Group Open by Moneta (antuka) • 1. kolo

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme za pozornost, krásný zbytek dne. Na viděnou. (15:59:00)

Dalibor Svrčina dohrál na challengeru v Ostravě hned v úvodním kole. V tom nestačil sedmnáctiletý talent na zkušeného Ernestse Gulbise z Lotyšska, s nímž prohrál za hodinu a 14 minut 4:6, 1:6. S bývalým desátým tenistou žebříčku ATP držel domácí tenista krok pouze do stavu 4:4 v prvním setu, v desátém gemu se pak Gulbis radoval na příjmu z prvního brejku, čímž celé dějství ukončil. Pohodu si přenesla turnajová čtyřka i do druhé sady, když v prvních třech gemech ztratil Gulbis jen jediný fiftýn. Za stavu 3:1 pro soupeře měl pak Svrčina hned pět brejkbolů, ani jeden ale neproměnil. Místo toho v dalším gemu znovu ztratil vlastní servis a dvouhra pro něj tak na domácím turnaji o několik minut později skončila. Po boku krajana Paulsona tak bude Čech pokračovat už jen v deblu.

Konec zápasu
    2:0; 6:1 - Ernests Gulbis

6:1
    Zápas zakončuje Ernests Gulbis vítězným forhendem ze středu kurtu, který poslal do růžku kurtu bezprostředně po Daliborově returnu.

40-15
    A Ernests Gulbis má rovnou dva. Lotyš vykouzlil fantastický kraťas jen těsně za síť, Svrčina byl u balonu pozdě.

30-15
    Tentokrát je ostravskému rodákovi hlášen aut. Ernests Gulbis je ve hře o první mečbol.

15-15
    Dalibor Svrčina srovnává skóre gemu vítězným returnem. Patnáct oba.

15-0
    Soupeřův nabíhaný bekhend vracel Dalibor Svrčina prudkým forhendem do zámezí. Měl to být patrně pokus o prohoz, ten ale vůbec nevyšel.
    1:0; 5:1 - Ernests Gulbis

5:1
    Druhý brejkbol už Ernests Gulbis využívá, když zrychlil rytmus výměny prudkým bekhendem po čáře. Lotyšský tenista jde podávat na vítězství.