Almaty – Noah 4:1 (kon.) | Ordabasy – Botoşani 1:2 (kon.) | Ventspils – Dinamo-Auto Tiraspol 2:1 (kon.)
Banja Luka – Sutjeska 1:0 (kon.) | KF Teuta – Beitar Jeruzalém 2:0 (kon.) | Minsk – Gliwice 0:2 (kon.)
Sumgait – Škendija 0:2 (kon.) | Alaškert – Renova 0:1 (kon.) | Limassol – Saburtalo 5:1 (kon.)
Bodö/Glimt – Kauno Žalgiris 6:1 (kon.) | Neftçi Baku – Shkupi 2:1 (kon.) | Fehérvár – Bohemians Dublin 1:1 (4:2 po pen.)
Ljubljana – Víkingur Reykjavík 2:1 (po pr.) | Gjilani – APOEL 0:2 (po pr.) | Locomotive Tbilisi – Universitatea Craiova 2:1 (kon.)
CSKA Sofia – Sirens 2:1 (kon.) | Keşla FK – Laçi 0:0 (4:5 po pen.) | Vaduz – Hibernians FC 0:2 (kon.)
Aarhus – Honka Espoo 5:2 (kon.) | Malmö – Kraków 2:0 (kon.) | Hammarby IF – Puskás Akadémia 3:0 (kon.)
Rosenborg – Breidablik 4:2 (kon.) | Žalgiris Vilnius – Paide 2:0 (kon.) | Hafnarfjördur – Dunajská Streda sk 0:2 (kon.)
New Saints – Žilina sk 3:1 (po pr.) | Soligorsk – Sfîntul Gheorghe 0:0 (1:4 po pen.) | Be'er Sheva – Dinamo Bt. 3:0 (kon.)
Iskra Danilovgrad – Lokomotiv Plovdiv 0:1 (kon.) | CS Petrocub – Bačka Topola 0:2 (kon.) | Kukësi – Slavia Sofia 2:1 (kon.)
Valletta – Bala Town 0:1 (kon.) | Zrinjski Mostar – Differdange 3:0 (kon.) | B36 Tórshavn – Levadia Tallinn 4:3 (po pr.)
Servette – Ružomberok sk 3:0 (kon.) | FCSB – Shirak 3:0 (kon.) | Motherwell – Glentoran 5:1 (kon.)
Aberdeen – Runavík 6:0 (kon.) | Maribor – Coleraine 1:1 (4:5 po pen.) | Lech Poznań – Valmiera 3:0 (kon.)
Partizan – RFS Riga 1:0 (kon.) | Shamrock – Tampereen Ilves 2:2 (12:11 po pen.) | Honvéd Budapešť – Inter Turku 2:1 (po pr.)
koniec po penal. (4:2)
FC Fehérvár
1:1 (1:1)
Bohemians Dublin
cz Štvrtok 27.08.2020, 18:30 • MOL Aréna Sóstó, Székesfehérvár • Európska liga (predkolá) • 1. predkolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (21:38:03)

Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 13:2. Rohy: 10:0. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 14:10.

Fehérvár splnil povinnost v podobě postupu do druhého předkola, ale spokojeností oplývat určitě nemůže. Maďarský tým v první půli penaltou odpověděl na gól Warda, ale od té chvíle už nerozvlnil síť za zády McGuinnesse ani jednou. V půlhodinovém prodloužení se nic podstatného nestalo a o postupu favorita musel rozhodnout až penaltový rozstřel, který pro něj nezačal dobře, ale o to lépe skončil.

5. séria
    3:3
    Lyes Houri nabídnutý mečbol proměnil střelou do horního rohu branky. Fehérvár po boji postupuje!

4. séria
    3:2
    Bývalý mládežnický reprezentant České republiky v důležitý okamžik selhal! Twardek vůbec netrefil prostor branky.

4. séria
    3:2
    Stoper Stopira si dovolil střelu k horní tyči, kam McGuinness nemohl v žádném případě dosáhnout.

3. séria
    2:2
    Dan Casey trefil jenom tyč! Po třech sériích je vyrovnáno na 2:2.

3. séria
    2:2
    Čerstvý Géresi se rovněž nezmýlil. McGuinness skočil na opačnou stranu.

2. séria
    1:2
    Hosté jsou zase o penaltu napřed. Levingston precizně zavěsil do levé části branky.

2. séria
    1:1
    Boban Nikolov srovnal na 1:1. McGuinnessovi se nevyplatilo, že zůstal stát uprostřed branky.

1. séria
    0:1
    Daniel Mandroiu taktéž pálil ze svého pohledu k levé tyči. Kovácsik ho vychytal, jenže rozhodčí k jeho smůle nařídil opakování penalty, kterou už hostující hráč bezpečně proměnil.

1. séria
    0:0
    Skvělý start penaltového rozstřelu pro irského outsidera! Gólman McGuinness totiž vychytal Hodžiće.

Střílení penalt začíná.

120
    Druhé prodloužení skončilo.

120
    Asi poslední postupný útok Fehérváru skončil nepřesnou přihrávkou Houriho, která šla úplně mimo plánovaného adresáta Néga.

119
    Máté Pátkai zahnal Fiolu až k rohovému praporku, kde domácí krajní obránce ve skluzu fauloval Lyonse.

118
    Další odražený míč a střelecký pokus ze střední vzdálenosti, který se v tomto případě vůbec nepovedl Arminu Hodžićovi.

117
    Máté Pátkai se šestnáct metrů od branky pokusil o atraktivní střelu z halfvoleje, nicméně rozměry McGuinnessovy branky mu nestačily.

116
    Odpískaný faul Finnertyho na Hodžiće spustil menší vlnu nevole na hostující střídačce, jež bude muset trnout i při rohovém kopu.

115
    V posledních minutách se hraje v opravdu slabém tempu. Nevypadá to, že by se jeden z týmů zmohl na vítězný gól ještě před penaltovým rozstřelem.

113
    Fiola překazil pokus o vysunutí jednoho z hostujících útočníků. Hráči v modrých dresech budou znovu jenom vhazovat.

112
    Attila Fiola přes sebe nepustil Granta, nicméně vrátil míč za pomezní čáru, odkud bude z prostoru vedle vápna vhazovat Lyons.

111
    A nedostane ani v nejbližších vteřinách, protože Andy Lyons bude vhazovat na útočné polovině Bohemian FC.

110
    Obraz hry se nemění. Maďarský klub je mnohem více na míči, ale do šancí se prakticky vůbec nedostává.

109
    Střídání v týmu MOL Fehérvár FC: ze hřiště odchází Ivan Petrjak, přichází Krisztián Géresi.

109
    Střídání v týmu Bohemian FC: ze hřiště odchází Keith Buckley, přichází Daniel Mandroiu.

108
    První minuty druhé části prodloužení probíhají v poklidu, na kterém nic nezměnil ani nezachycený centr z pravého křídla.

107
    Fehérvár má poslední čtvrthodinu na to, aby potvrdil roli favorita. Pokud se však skóre nezmění, tak rozhodnou až penalty.

106
    Začalo druhé prodloužení.

105
    První prodloužení skončilo.

105
    Bamgboye patičkou nahrál Négovi, který ale trefil míč vnější stranou chodidla a zprvu nadějně vypadající střela tak ohrozila spíše rohový praporek.

104
    Štěstí pro hosty, kteří chybovali v rozehrávce. Zachránil je pouze špatný první dotek Bamgboyeho, který jednu z přihrávek vystihl.

103
    Houriho roh propadl až před šestnáctku na Petrjaka, po jehož přihrávce neudržel míč další nevýrazný náhradník, Máté Pátkai.

102
    Funsho Bamgboye byl zakřižován Buckleym, který zakopl míč do autu. Fehérvár má k dispozici rohový kop.

101
    Střídání v týmu MOL Fehérvár FC: ze hřiště odchází Evandro da Silva, přichází Boban Nikolov.

101
    Jedem z mála domácích útoků do nezformované obrany. Na začátku byl da Silva a na konci Hodžić, který hostující bránu vysoko přestřelil.

100
    Fehérvár po menší odmlce uzamkl soupeře před McGuinnessem. Nejnadějněji to vypadalo při centru Petrjaka, který si ale Hodžić nezpracoval.

99
    Houriho přihrávku do strany vystihl neúnavný Twardek. Od něj převzal míč Devoy, který lehce protáhl Kovácsika ambiciózní ranou z třicetimetrové vzdálenosti.

98
    Dawson Devoy nahrál Wrightovi k levé postranní čáře, kde z domácího pohledu zaúřadoval Rus s vracejícím se Hourim.

97
    Hostující kapitán Keith Buckley snadno obral o míč Hodžiće, který se po svém nástupu na hřiště zatím ničím nezaskvěl.

96
    Krásné přenesení hry doleva na Twardeka, který měl kolem sebe moře volného prostoru, jenže ho využil jen k hodně nepřesnému zakončení.
    96. Dawson Devoy (BOF)

96
    Négo nestíhal Twardeka, jehož přihrávku prodloužil směrem do branky Devoy, ale dobře postavený Kovácsik situaci vyřešil.

95
    Evandro da Silva to po nepovedené střele zpoza vápna trochu schytal od spoluhráčů, kteří si mu říkali i přihrávku. McGuinness nespěchá s odkopem.

94
    Hodžićova střela po přízemním pasu z pravé strany byla Lyonsem sražená k Petrjakovi, který pak ze stoje vypálil příliš vysoko.

93
    Bamgboye prodloužil přihrávku za sebe na Evandra da Silvu, jehož střelu zbrzdily nohy Caseyho a definitivně ji zastavil zákrok McGuinnesse.

92
    Adrian Rus zkušeně doprovodil míč do autu, když na něj zezadu dotíral útočící Dawson Devoy. Tomu byl nakonec odpískán faul.

91
    Začal první poločas prodloužení.

Devadesát minut hry o vítězi nerozhodlo. Vytrvalá převaha Fehérváru neměla žádný gólový efekt, a tak se můžeme těšit na půlhodinový přídavek.

90+4
    Druhý poločas skončil.

90+3
    Ianique Stopira nezaváhal v souboji s rozběhnutým Wrightem, kterého skluzem nepustil k možnému úniku na branku Kovácsika.

90+2
    To už se nám dávno rozběhl nastavený čas, který by měl všehovšudy trvat čtyři minuty.
    90+1. Evandro da Silva (FEH)

90+1
    Podařené individuální akci Evandra da Silvy scházelo jen lepší zakončení! Brazilec se podél okraje pokutového území prosmýkl přes několik obránců, ovšem pak nedostatečně mířil do protipohybu McGuinnesse, který míč do sítě nepustil.

90
    Centr zleva zrealizoval Petrjak velmi dobře. K míči se probil Stopira, jehož hlavička se od země odrazila jen pár centimetrů nad břevno.

89
    Ivan Petrjak měl před sebou hned dvě překážky. Jednou z nich byl Lyons, který pokus o centr srazil na rohový kop.

88
    Hodžić neustál souboj s přesilou. Hosté mohli vyrazit vpřed, kdyby nepřišla nepřesná přihrávka mimo dosah anglického útočníka Wrighta.

87
    Bamgboyemu utekl míč od kopaček. Rus poté naložil Twardekovi a rozhodčímu nezbylo nic jiného, než nařídit rozehrávku ve prospěch „Bohs“.

86
    Kris Twardek se dobře vrátil k vlastnímu vápnu a tam precizně obral o míč Néga, kterému několik posledních minut příliš nevychází.

85
    Loïc Négo školácky nezpracoval rutinní přihrávku. Míč vypadl ze hřiště, nicméně domácí hráči si ho během pár vteřin vybojovali zpět.

84
    Houri měl lepší rychlost než Buckley, který ho u půlící čáry vytrvale držel. Byl to jasný faul, za který padla žlutá karta.

83
    Střídání v týmu Bohemian FC: ze hřiště odchází Keith Ward, přichází Dawson Devoy.

83
    Keith Ward si navedl míč na pravačku, u hranice velkého vápna naznačením oklamal Stopiru a připravil si skvělou palebnou pozici. Zakončení mu ale sjelo na vnější nárt a Kovácsik zasahovat nemusel.

82
    Lyes Houri odcentroval do dlaně Lyonse. Ten však měl horní končetinu u těla a rozhodčí druhou domácí penaltu nenařídili.

81
    Rozhodující gól zůstává v nedohlednu. Deset minut před koncem druhé půle začíná být dost pravděpodobné, že půjdeme do prodloužení.

80
    Domácí po ztrátě míče čelili rychlému protiútoku Warda, který skončil u rohu pokutového území u Krise Twardeka.

79
    Střídání v týmu Bohemian FC: ze hřiště odchází Jonathan Lunney, přichází Conor Levingston.

78
    Většina akcí Fehérváru jde ve druhé půli přes Ukrajince Petrjaka. V první půli aktivní Bamgboye kvůli tomu ze hry naprosto vymizel.

77
    Négo pronikl až do šestnáctky. Tam už jeho cesta skončila na připravených stoperech irského mužstva.

76
    Houriho centr z levého křídla nenašel nikoho v červeném. Hosté ale nedostali míč do bezpečí a zůstávají pod vytrvalým tlakem.

75
    Střídání v týmu MOL Fehérvár FC: ze hřiště odchází Alef, přichází Máté Pátkai.

75
    Hráči toho začínají mít plné zuby. Problémy má také Alef, který se podle všeho stane dalším odchozím fotbalistou.

74
    Střídání v týmu MOL Fehérvár FC: ze hřiště odchází Nemanja Nikolić, přichází Armin Hodžić.

73
    Ward dal míč do křídla na Twardeka, který ale odcentroval příliš brzy. V pokutovém území byla jen hlava bránícího Fioly.

72
    Po dlouhé době trocha vzruchu u hostující brány! Evandru da Silvovi scházel krok, aby mohl dorazit do sítě skvělý centr Petrjaka.

71
    Střídání v týmu Bohemian FC: ze hřiště odchází Robert Cornwall, přichází James Finnerty.

71
    Finnerty přišel na hřiště bez svolení rozhodčích, kteří ho ještě před oficiálním nástupem potrestali žlutou kartou.

69
    Mezitím probíhá ošetřování na straně Bohemian FC. Na trávníku už jsou také nosítka, takže Cornwall pravděpodobně nebude moci pokračovat.

68
    Drobný konflikt mezi Nikolićem a Grantem vyřešil hlavní rozhodčí žlutými kartami pro oba tyto muže.

68
    Hodně kuriózní moment. Domácí pokračovali v útoku i přesto, že ve vápně zůstal ležet jeden ze soupeřů. A právě toho střelou z dálky trefil Alef.

67
    Alef zadělal na problémy Rusovi, kterému v nebezpečné situaci poblíž půlící čáry musel vypomoct až neúnavný Loïc Négo.

65
    Gábor Márton stále nesáhl ani pro jednu možnost střídání. Konec druhé půle a začátek prodloužení se přitom začíná pomalu blížit.

64
    Lyes Houri dával míč na zadní tyč, ale Alef ho z těžké pozice nenasměroval do prostoru mezi třemi tyčemi.

63
    Nikolić dostal na hraně šestnáctky kopanec do břicha. Faul se ale nepískal, pokračovat se bude rozehrávkou od rohového praporku.

62
    Drobné držení Lunneyho vůči Bamgboyemu pozornosti kyperského rozhodčího neušlo. Pokračuje územní převaha Fehérváru.

61
    Stopira dobře vystoupil z pozice středního obránce a nepustil vpřed Granta, který už natahoval krok u pravé autové čáry.

60
    Ivan Petrjak je ve druhé půli hodně vidět. Nyní zkoušel nastřelit míč do ohně, nicméně ten šel od nohy Lyonse do náruče McGuinnesse.

59
    S postupujícím časem bude narůstat také nervozita. Nespokojen teď byl Bamgboye, který na půlící čáře fauloval Keitha Buckleyho.
    58. Alef (FEH)

58
    Nikolić našel napravo úplně volného Néga, jehož centr byl odvrácen na Alefa. Brazislký záložník zkusil štěstí z pětatřiceti metrů, ale míč prosvištěl nad břevnem.

57
    Útočným choutkám Fehérváru chybí nějaká překvapivější myšlenka. A možná i vyšší tempo, ke kterému by se hráčům určitě hodilo skandující publikum.

55
    Bamgboye narazil Négovi, který si nejprve rozmyslel střelu a pak ještě přihrával na Petrjaka, jenž poslal složitou hlavičku vedle hostující brány.

54
    Alef měl v úmyslu útočit těžiště hry na pravou stranu. Pas do křídla ale letěl do prostoru nikoho a McGuinness díky tomu bude z klidu vykopávat.

53
    Kris Twardek to přehnal s razancí centru z rohu pokutového území. Wright zanedlouho pochopil, že míč ve hřišti nechytí.

52
    Petrjak si navedl míč na pravačku, kterou ale orazítkoval pouze svého osobního strážce. Hra se opět překlápí na opačnou stranu.

51
    Nevynucená chyba Stopiry nabídla hostům autové vhazování a ojedinělou možnost pobytu na útočné polovině.

50
    Petrjak z jedničky nabízel míč před branku, ale Négo toho ke střele na branku nevyužil. Z dálky pak nepřesně napřáhl Evandro da Silva.

49
    Breslin zastavil akci po křídle jen za cenu rohového kopu. Lyes Houri kroutil centr na přední tyč, ale tam našel jen hlavu stojícího protihráče.

48
    Šlapák Ruse na Warda se obešel bez žluté karty, za kterou by se rumunský stoper Fehérváru v žádném případě nemohl divit.

48
    Andre Wright poslal vpřed Granta, který zadrobil na pravém křídle a pak tam narazil do připraveného obránce Fioly.

47
    Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nevymyslel žádné střídání, a tak na obou stranách pokračujeme v původních základních sestavách.

Žluté karty: 0 – 1.

První poločas o postupujícím do druhého předkola Evropské ligy nerozhodl. Na hřišti však byla znát větší kvalita Fehérváru, který ve dvaadvacáté minutě překvapivě inkasoval od Warda, ale díky penaltě Nikoliće alespoň srovnal stav na 1:1. Dá se čekat, že i ve druhé půli se bude hrát výhradně na branku McGuinnesse.

45+1

45+1
    Twardek při svém výpadu po levé straně nechal míč za sebou. Bamgboye rychle otočil hru a nahrál da Silvovi, který to celé trochu zabrzdil souhrou s Petrjakem.

45
    Nastavuje se 1 minuta.

44
    Prázdným stadionem se teď rozezněl výkřik Bamgboyeho, který byl dohrán v souboji ve středu hřiště. O faul podle názoru sudích přitom nešlo.

43
    Velmi těsný ofsajd Warda, který sbíhal pro přihrávku k levému okraji hřiště. Na druhé straně pak došlo k nepřesnému nákopu Houriho na Petrjaka.

42
    Funsho Bamgboye ve vzdušném souboji nečistě srazil Dana Caseyho. Odpískaný útočný faul je pro hosty vysvobození.

41
    Evandro da Silva motal hlavy hned čtyřem obráncům, kteří nezabránili v přihrávce na Nikoliće. Jeho střela však byla sražená a kopat se bude jenom roh.

40
    Hosté se už nedostávají ani k náznakům protiútoku. Pro Bohemian FC bude úspěch, pokud udrží remízu do přestávky.

39
    Evandro da Silva si ublížil v souboji s Caseym, který do toho šel hodně tvrdě. Vše se tentokrát obešlo bez odpískání faulu.
    37. Nemanja NIKOLIĆ - 1:1

37
    Fehérvár právě vstřelil branku!
    Domácí v sedmatřicáté minutě srovnávají stav na 1:1. McGuinness ve snaze lapit pokutový kop skákal na špatnou stranu a NEMANJA NIKOLIĆ tak s přehledem zavěsil do odkryté části branky.

37
    Penalta pro maďarský tým! Cornwall na hranici vápna nešikovně zboural Fiolu, který se natahoval po přihrávce Houriho.

36
    Až na ofsajdovou trefu Nikoliće probíhá vcelku klidná pasáž zápasu. Bohemians dobře brání a hlídají si hubený náskok.

35
    Houri roztáhl hru doleva na Petrjaka, který mu míč vrátil. Francouzský záložník pak vsadil na centr, ale Bamgboye vpádu pořádně nezakončil.

34
    Ward důrazně dohrál Kovácsika, který nebezpečně otálel s přihrávkou. Podle sudích se jednalo o faul, takže domácí gólman má větší klid na další rozehrávku.

33
    Půlhodina hry je pryč. Fehérvár podle očekávání diktuje tempo, jenže do vyložených šancí se až na jednu výjimku nedostal.

32
    Bamgboye byl důrazně ubráněn již během krocení přihrávky. Nigerijský hráč skončil na zemi, ale píšťalka sudího zůstala němá.

31
    Attila Fiola zbytečně zakopl míč do autu. Hosté to zkusili dlouhým nákopem, který se však nepovedlo zpracovat Keithu Wardovi.

30
    Wright trochu překážel svému brankáři, který se kvůli tomu k centrovanému míči nedostal. Problémy to ale nezpůsobilo, prvně jmenovaný ve finále vytáhl hru do středu hřiště.

29
    Nepříjemný tečovaný centr v podání Petrjaka padal směrem do brány, a tak McGuinness raději vyrazil míč na rohový kop.

28
    Stopira sklepl centr z levé strany na Nikoliće, který metr před brankou snadno skóroval, ale radost mu překazil správně mávnutý ofsajd.

26
    Zvednutý praporek pomezního sudího značí ofsajd, do kterého byl při nákopu ze středu pole chycen domácí kapitán Nemanja Nikolić.

25
    Irové se v plném počtu zatáhli na vlastní polovinu. Domácí obehrávání zatím k ničemu kloudnému nevede.

24
    Kapverdský stoper Stopira vyrazil na útočný výlet. Bez kontaktu s protihráči ale ztratil stabilitu a s ní také balón.
    22. Keith WARD - 0:1

22
    Bohemian FC právě vstřelil branku!
    Irský klub jde do nečekaného vedení! Twardek u levého okraje pokutového území uspěl v souboji jeden na jednoho. Přes Néga přihrál před branku na KEITHA WARDYHO, jenž nenápadně dorazil z druhé vlny a střelou bez přípravy pokořil Kovácsika, který si na míč sice sáhl, ale vyrazit jej nedokázal.

21
    O malý moment později už Writht střílel zpoza šestnáctky, když u něj skončila přesměrovaná přihrávka Breslina. Zakončení ale nemělo razanci a Kovácsik zapsal snadný zákrok.

20
    Daniel Grant si udělal místo na centr z pravého křídla, avšak Andre Wright se v důrazném osobním souboji neprosadil.

19
    Twardek byl zezadu povalen Evandrem da Silvou. Došlo k tomu až po standardní situaci, která odšpuntovala nezakončený chaos u malého vápna.

18
    Andy Lyons si snad ani nemohl myslet, že mu držení Petrjaka projde. Kyperský sudí poprvé vytasil svou žlutou kartu.

17
    Nekomfortní centr rozběhnutého Néga nezpůsobil v hostující obraně žádné zmatky. Míč byl odehrán na Twardeka, který je synem českého otce.

16
    Dan Casey udržel za svými zády Evandra da Silvu a zároveň nechal projít balón za koncovou čáru. Na programu bude rozehrávka pětadvacetiletého brankáře Bohemian FC.

15
    Stopira křížem nakopával balón na Bamgboyeho. Hosté tento úmysl přečetli, jenže pak podobně odevzdali míč Kovácsikovi.

14
    Podobné brejky asi budou jedinou šancí pro „The Gypsies“, kteří už přežili několik nepříjemností u své branky.

13
    Loïc Négo fantasticky zastavil hostující hrozbu v podobě přečíslení dvou na jednoho, když zlikvidoval pokus o finální přihrávku Warda na Twardeka.

12
    I zleva rozehrál domácí roh středopolař Houri, avšak McGuinness zvládl vyboxovat míč do naprostého bezpečí.

11
    Ještě jedny velké zmatky v hostující obraně. Ve vlastním vápně byl o míč obrán Cornwall, který měl potom štěstí, že Bamgboye ve velké šanci vůbec netrefil branku.
    10. Ianique Stopira (FEH)

10
    Centrující Houri našel u penalty trestuhodně volného Stopiru, který však prudce hlavičkoval na prostředek branky a tím výrazně usnadnil život zasahujícímu McGuinnessovi.

9
    Négo přihrávkou podél pravé lajny startoval Bamgboyeho, jenže Casey mu ve skluzu vypíchl míč na premiérový rohový kop.

8
    Ianique Stopira ve sprinterském souboji s Grantem doprovodil míč za koncovou čáru, čímž zajistil rozehrávku brankáři Kovácsikovi.

7
    Daniel Grant nakopával míč na hrot útoku, ale tam z domácího pohledu všechno vyřešil francouzský obránce Loïc Négo.

6
    Houri skvělým diagonálním pasem našel Bamgboyeho, jehož centr ale vletěl do náruče Stephena McGuinnesse.

5
    Nákop z hostující obrany byl hodně přetažený. Míč si poprvé ošahal Ádám Kovácsik, jehož kolegové později zpackali rozehrávku.

4
    Bamgboye se v prostoru mezi střídačkami vysmýkl ze sevření, ale pak si ve sprintu předkopl míč natolik, že už ho doběhnout nemohl.

3
    Jeden z hostujících obránců přesměroval křižnou přihrávku na Evandra da Silvu, který okamžitě vypálil z dvaceti metrů, ale trefil jenom nohu předním stojícího soupeře.

2
    Jako první uvedli balón do pohybu hosté, kteří nastupují v modrých, zatímco domácí v převážně červených dresech.

1

MOL Fehérvár FC: Kovácsik – Négo, Rus, Stopira, Fiola – Alef, Houri – Bamgboye, da Silva, Petrjak – Nikolić (C).
    Náhradníci: Rockov – Nikolov, Hodžić, Pátkai, Géresi, Hangya, Bolla.

Bohemian FC: McGuinness – Lyons, Casey, Cornwall, Breslin – Buckley (C), Lunney – Twardek, Ward, Grant – Wright.
    Náhradníci: Talbot – Mandroiu, Corcoran, Levingston, Levingston, Finnerty, Devoy, Omochere.

Rozhodčí: Christofi – Soteriou, Kalogirou (CYP).

MOL Fehérvár FC

Hned na úvod se hodí říct, že domácí jsou tím samým týmem, který se ještě nedávno jmenoval Videoton FC či MOL Vidi FC. I nadále ale sídlí ve městě Székesfehérvár, kde má k dispozici svůj čtrnáctitisícový stadion. Fehérvár v uplynulé dekádě slavil hned tři mistrovské tituly. V sezóně 2019/20 podruhé za sebou skončil těsně pod vrcholem, byť na mistrovský Ferencváros ztratil z druhého místa třináct bodů. V předkolech pohárů je tento maďarský celek stálicí. Před dvěma lety si už podruhé zahrál ve skupině Evropské ligy, avšak zkraje předchozí sezóny překvapivě vypadl již ve druhém předkole s lichtenštejnským Vaduzem.

Bohemian FC

V roce 1890 založený irský klub bude hrát na mezinárodní scéně vůbec poprvé od sezóny 2012/13, kdy ho v prvním předkole evropské ligy vyřadilo islandské Akureyri. Bohemians se kvalifikovali do pohárů již v minulém roce, neboť tamní liga běží od jara do podzimu. V desetičlenné tabulce skončili na třetím místě, kde nabrali na mistrovský Dundalk obrovské manko šestadvaceti bodů. Možná ještě podstatnější ale je pohled na aktuální sezónu. Svěřenci Keitha Longa jsou po koronavirové pauze ve skvělé formě a díky pěti výhrám v řadě okupují za Shamrockem druhé místo.

Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu prvního předkola Evropské ligy. Od osmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na utkání mezi týmy MOL Fehérvár FC a Bohemian FC!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.