FC Viktoria Plzeň
3:1 (1:1)
Slezský FC Opava
Piatok 21.08.2020, 18:00 • Doosan Arena, Plzeň • Česká FORTUNA:LIGA • 1. kolo

Oslabená Ostrava v druhom polčase inkasovala dva góly, do streleckej listiny sa zapísal Beauguel a aj nová posila domácich Ba Loua, čím stanovili konečný výsledok tohto zápasu na 3:1! Plzeň tak úlohu favorita splnila a úspešne odštartovala nový ročník, ale úplne presvedčivý výkon to nebol a to hlavne v prvom polčase. Premiéru v českej lige si napokon odkrútil aj bývalý kapitán Žiliny Miroslav Káčer, ktorý sa do hry dostal v 83. minúte. Už v stredu čaká českého majstra dôležité stretnutie v Holandsku, kde v rámci druhého predkola Ligy majstrov vyzve AZ Alkmaar.

Ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera! (20:01:49)

90+3

90+2
    Ešte tu bol jeden pokus o zakončenie z tábora domácich, ale nasledovať bude len odkop od hosťujúcej brány.

90+1
    V druhom polčase sa nadstavujú 3 minúty!

90
    Center od hosťujúceho Šcudli neštastne tečoval Hejda a lopta konči na tyčke! No, veľa nechýbalo a dráma mohla byť na svete.

90
    Čoskoro sa naplní riadny hrací čas prvého polčasu. Čakáme na údaj o nadstavenom čase.

89
    Výborný center na zadnú tyč opavskej brány, tam sa lopta dostala na Kovaříka, ale jeho slabé zakončenie z dobrej pozície brankár Fenrich pokryl!

88
    Znova sledujeme útočné ťaženie domáceho celku, ktorý tak už zrejme s najväčšou pravdepodobnosťou úlohu favorita naplní a úspešne odštartuje nový ročník.

87
    Beauguel zaviezol loptu do pokutového územia Opavy, svojou prihrávkou našiel Káčera, ale jeho center odvrátil súper do bezpečia.

86
    Aj naďalej hostia operujú na polovici súpera, ale ťažko sa presadzujú cez plzeňskú defenzívu. Uvidíme, či sa ešte dočkáme nejakej zaujímavej situácie.

85
    Hosťujúci Řezníček zahrával priamy kop po nedovolenom zákroku, jeho moc dlhý center však nič zaujímavého neponúkol.

84
    Veľa času do konca tohto stretnutia už nezostáva. Tri body by mali zostať v Doosan Aréne, Opava však ešte skúša bojovať.

83
    Striedanie v tíme FC Viktoria Plzeň: z ihriska odchádza David Limberský, prichádza Marko Alvir.
    Striedanie v tíme FC Viktoria Plzeň: z ihriska odchádza Pavel Bucha, prichádza Miroslav Káčer.

82
    Čoskoro budú realizované striedania na domácej strane, čaká sa na prerušenie hry.

81
    Adrián Guľa už dáva pokyny novým hráčom, ktorí pôjdu na ihrisko. Medzi nimi je aj bývalý kapitán MŠK Žilina Miroslav Káčer, ktorý tak zažije premiéru v českej lige.

80
    Jean-David Beauguel našiel v pokutovom území presnou prihrávkou Ba Loua, ale ten svoj druhý gól v tomto zápase nepridal, jeho zakončenie smeruje mimo súperovu bránu!

79
    Domáci celok aj naďalej pokračuje vo svojej aktivite a snaží sa ešte pridať nejaký ten gólik. Uvidíme, čo nám prinesie už záverečná časť druhého polčasu.