Havířov – Frýdek-M. 4:2 (kon.) | Levice – B. Bystrica 2:3 (0:1 po s.n.) | Zvolen – Bratislava Capitals 4:2 (kon.)
Šumperk – Opava 5:2 (kon.) | Ústí n/L – Kadaň 6:2 (kon.) | Litoměřice – Slavia 3:2 (kon.)
Nitra – Budapešť sk 5:0 (kon.) | Val. Meziříčí – Nový Jičín 3:5 (kon.)
HKM Zvolen
4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
iClinic Bratislava Capitals
Utorok 18.08.2020, 18:00 • Zimný štadión, Zvolen • Prípravný zápas

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

HKM Zvolen

"Bryndziari" znova pomýšľajú na titul. Na lavičku prišiel Peter Oremus, do hráčskeho kádru pribudli Robin Rahm, Branislav Kubka, Radovan Puliš, Václav Stupka, Peter Hraško, Bobby Shea, Mike Hammond, Mikko Nuutinen či Marek Viedenský. Ostávajú Ben Betker, Allan McPherson alebo Peter Zuzin. Zvolen sa v príprave stretne okrem iného aj s Banskou Bystricou, Košicami, Trenčínom, Nitrou alebo Popradom.

Klub z hlavného mesta bude pôsobiť v nadnárodnej súťaži IceHL. Aj preto na lavičku prišiel skúsený Rostislav Čada a kvalitne vyzerá hráčsky káder s brankármi Hamerlíkom a Barošom, obrancami Karolom Slobodom, Nemčíkom, Šedivým, Martinom Chovanom alebo Bohunickým. V ofenzíve majú byť oporami hlavne Brock Higgs, no takisto Bubela, Buc, Kapica, Lapšanský, Suja i Róbert a Tibor Vargovci.

00:01

00:18
    Prvá útočná akcia patrila hráčom hostí, ale Bubela zblízka v miernom uhle neprekonal Trenčana.

01:30
    Capitals je v úvode aktívnejší tímom, zatiaľ však čakáme na vážnejšie ohrozenie jednej či druhej bránky.

02:29
    Zatiaľ sa hrá hore-dole, ale s minimom striel, brankári teda nemajú veľa práce a málo sa aj prerušuje.

03:16
    Varga strieľal cez obrancu, brankár Trenčan puk vyrazil do hry a hra pokračuje ďalej.

04:33
    Tentoraz to skúšal Bezák, avšak Trenčan si dal pozor a puk ukryl vo svojej výstroji, čiže hra sa prerušuje.

06:54
    Zvolen sa zatiaľ nedostal k vážnejšiemu ohrozeniu bránky, zatiaľ čo Capitals hrá čoraz lepšie. Teraz prišlo nahodenie pred bránku a po teči zblízka predviedol Trenčan skvelý zákrok betónom.

07:50
    Capitals sú naďalej v útočnom pásme v tretine súpera. Zvolen sa doposiaľ herne hľadá, ale je to prvý prípravný zápas, takže sa nedajú očakávať žiadne veľké veci.

08:46
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Radovan Puliš – 2 min., nedovolené bránenie).

09:13
    Bratislava Capitals okamžite rozprúdila kolotoč v útočnej tretine ihriska, kde mal dobrú šancu Bohunický, ktorý sa ocitol sám pred Trenčanom, no neprekonal ho.

09:34
    iClinic Bratislava Capitals dáva gól!
    Miklík prihral na modrú čiaru, KAROL SLOBODA vystrelil tvrdú ranu a Trenčan cez Bohunického nič nevidel. Puk prepadol do siete. Hostia idú zaslúžene do vedenia.

10:38
    Hamerlík pod miernym tlakom dokázal rozohrať na spoluhráčov, hostia znova veľmi jednoducho zakladajú ofenzívnu akciu.

11:17
    Bohunický poslal z ľavého kruhu tvrdú ranu. Trenčan puk vyrazil pred seba, kde mal spoluhráčov, čiže to dopadlo dobre.

12:05
    Až teraz sa Zvolen zdržal niekoľko desiatok sekúnd v útočnej tretine súpera. Bolo z toho jedno prudké zakončenie, ktoré Hamerlík musel riešiť.

13:27
    Zvolen znova usadený v útočnej tretiny hracej plochy. V posledných minútach hru opticky vyrovnáva, ale Capitals si priestor pred bránkou dobre strážia.

14:16
    Dávid Buc dostal veľmi dobrú prihrávku medzi obrancov, prešiel okolo nich do obrovskej šance, lenže pokus pod rameno Trenčana neprekonal.

15:04
    Tvrdú ranu od mantinelu vyslal priamo do Hamerlíka obranca Michalčin. Hosťujúci gólman hru zákrokom prerušil.

15:19
    Hamerlík pre istotu hru prerušil, keďže z krídla prišla zrazená strela a puk pomaličky skákal k jeho bránke, čo zaváňalo nepríjemným závarom.

15:50
    Možno sa mohol vylučovať, keďže Kelemen sa individuálne tlačil do bránkoviska s pukom na hokejku. Zákrok obrancu bol podľa rozhodcov čistý.

16:47
    Zvolen je v posledných minútach veľmi aktívny. Teraz držal asi minútu puk v útočnej tretine, bolo to bez priamej strely na Hamerlíka.

17:21
    Už s istotou môžeme konštatovať, že HKM hru vyrovnal, nakoľko Capitals v posledných desiatkach sekúnd nevychádzajú zo svojej tretiny.

17:42
    Zvolen dal gól!
    HKM zaslúžene vyrovnáva. Z rohu hracej plochy prihral na ľavý kruh Peter Zuzin a nepokrytý MIKKO NUUTINEN strelou švihom pod brvno nedal šancu Hamerlíkovej lapačke.

18:49
    Po strelenom góle chcú Zvolenčania pridať ďalší. Nahodenie od mantinelu Hamerlík vyrazil, dorážky sa neujali, keďže mu pomohli obrancovia.

19:40
    Ďalší zákrok od Hamerlíka po nahodení od modrej čiary. Zvolen je vo vare a prestávka mu môže len ublížiť. Ak by neprišla, mal by veľkú šancu otočiť skóre.

20:00

Do stretnutia vstúpili veľmi aktívne hráči iClinic Bratislava Capitals a v desiatej minúte išli v presilovke po strele od Karola Slobodu do vedenia, ale potom tempo ešte viac zvýšili Zvolenčania. Premiérovým zásahom v novom pôsobisku sa prezentoval Fín Mikko Nuutinen.

20:01

20:39
    Zvolen sa snaží začať aktívne aj druhé dejstvo, hostia bránia svoju modrú čiaru. Pretečovaný puk poslal späť do hry Hamerlík.

22:04
    Domáci vstúpili do druhej tretine veľmi aktívne. Nahodenie od modrej čiary Hamerlík vyrazil pred seba, kde sa nachádzal MILOŠ KELEMEN a dorazil puk do prázdnej bránky.

23:01
    Hostia sa musia znova tlačiť dopredu, čo aj činia. Držia sa v útočnom pásme, avšak nahodenie od modrej čiary vyrazil Trenčan.

23:51
    Zvolen sa postupnou akciou dostal na útočnú modrú čiaru, tam o puk domáci hráči prišli. Znova ide dopredu Capitals.

24:22
    Nuutinen poslal dobrú strelu z krídla, Hamerlík ju vyrazil späť do hry. Na opačnej strane to skúsil Bohunický, ale pozor si dal aj Trenčan.

24:48
    Po nastrelenom puku do bránkoviska Zvolena dokázal Trenčan zakročil, následný pokus o dorážky nebol úspešný.

25:27
    Nahodenie z pravého krídla bránku Hamerlíka nepreverilo, keďže bolo nepresné. Dopredu prešli hostia, no ich akcia sa takisto nepodarila.

25:59
    Zakázané uvoľnenie hostí.

26:33
    Zuzin bol v dobrej pozícii, keďže po zisku puku stál sám pri bránkovisku, no zakončenie zblízka neohrozilo bránku Hamerlíka, keďže nebolo presné.

27:37
    Domáci hráči sú aj naďalej v útočnej tretine. Síce je to hlavne pri mantineloch, no Bratislava Capitals sa musí brániť.

28:28
    Karol Sloboda získal puk v rohu hracej plochy, pri rozohrávke oň hostia prišli a Hamerlík musel riešiť nahodenie od modrej.

28:51
    Po dlhšom čase si na puk siahol aj Adam Trenčan. Situáciu videl a nahodenie skryl vo svojej lapačke.

29:43
    Ofsajd sa píska proti domácej strane, vhadzovať sa bude v strednom pásme.

30:20
    Tibenský to skúsil cez obrancu, jeho pokus k žrdi dokázal brankár Hamerlík vyraziť a jeho spoluhráči prešli dopredu. Zakončenie Miklíka si zase našiel Trenčan.

31:12
    Po súbojoch pri mantineli získali puk hráči Capitals a ohrozili Trenčana. Ten znova vyskúšal svoju dnes istú lapačku.

32:33
    Niekoľkokrát po sebe zahučali plexisklá, čo značilo nepresné nahodenie od zvolenských hráčov.

32:47
    V posledných minútach tempo opadlo, nevideli sme ani nejako šance, ale teraz sledujeme gól. Nahodenie z pravého krídla Trenčan nešťastne vyrážačkou poslal pred seba, kde bol voľný MICHAL ŠALKA a ten na dvakrát dostal puk do siete.

33:48
    Capitals sú znova nasťahovaní v útočnom pásme, všetko je to len pri mantineloch, odkiaľ nebezpečenstvo nehrozí.

34:09
    Radovan Bondra sa veľmi pekne dostal cez dvojicu hráčov súpera až k bránkovisku. Mieril pod brvno okolo ramena Hamerlíka, no priestor troch žrdí tesne minul.

35:14
    Michalčin nahadzoval od modrej čiary, jeho puk brankár Hamerlík nevidel ideálne, aj tak ho skryl medzi betónmi.

36:17
    Zvolen je v útočnom pásme, prihráva si z hokejku na hokejku, nateraz to k strelám na Hamerlíka nevedie.

36:41
    Po tvrdej rane od modrej čiary Hamerlíkovi vypadol puk z lapačky, vedľa stojaci Puliš sa k nemu nedostal a tým pádom nemohol doraziť.

38:07
    Zvolenčania s viacerými hráčmi prešli do mierne otvorenej defenzívy súpera a aj keď to vyzeralo nádejne, tak nakoniec prišla zlá prihrávka.

38:40
    Zakázané uvoľnenie HKM Zvolen.

39:12
    Stupka číhal pri bránkovisku na teč alebo dorážku. Hamerlík ale strelu Viedenského vyrazil tak, že krídelník sa nedostal ani k jednému.

40:00

40:01

40:01
    Vylúčenie v tíme iClinic Bratislava Capitals (Róbert Varga – 2 min.).

40:59
    HKM presilovku využíva. Strelu od modrej čiary do Hraška brankár Hamerlík len vyrazil pred seba, kde sa najlepšie zorientoval MILOŠ KELEMEN a upratal puk do siete.

41:33
    Capitals musia doťahovať druhýkrát v zápase. Prvýkrát sa im to podarilo, teraz sú pri puku v útočnej tretine.

42:17
    Bohunický poslal tvrdú ranu z ľavého kruhu, ale Trenčan dokázal zareagovať a zrazil puk späť do hry.

43:09
    Mikko Nuutinen si veľmi pekne spravil priestor na pravom krídle, jeho pokus k žrdi brankár Hamerlík vyrazil.

43:54
    Zvolen je niekoľko desiatok sekúnd nasťahovaný v útočnej tretine, no len pri mantineloch. Nakoniec prichádza icing hostí.

44:28

44:42

45:02
    Gajdoš nahadzoval od modrej čiary, jeho puk zrazila defenzíva Capitals do bezpečia a odpálila preč, aby to nebol ďalší icing.

45:25
    Prvýkrát v stretnutí jeden z tímov odskakuje na dva presné zásahy. Postaral sa o to RADOVAN PULIŠ, ktorý si našiel voľný puk pri bránkovisku a prekonal ležiaceho Hamerlíka.

46:06
    Zvolen pokračuje v aktívnej hre aj ďalej. Spoza bránky prihral Marcinek a Jedlička z mierneho uhlu trafil Hamerlíka pri žrdi.

47:01
    Zvolen je v tomto zápase lepším tímom. Bratislava Capitals sa momentálne nevie ani dostať do útočnej tretiny ihriska.

47:38
    Teraz z toho bola veľmi pekná kontra troch proti dvom. Z druhej vlny to skúsil Bohunický, mieril tesne vedľa bránky Trenčana.

48:27
    Róbert Varga strieľal cez obrancu súpera do Trenčana. Na opačnej strane sa preštrikoval pred gólmana hostí Nuutinen, ale zblízka neuspel.

48:37
    Zakázané uvoľnenie Capitals.

48:50

49:03
    Ďalšia pekná kontra hostí. Z ľavého krídla prišla strela, Trenčan vyrazil puk pred seba a Ďurkech spred prázdnej bránky, no v ťažkej pozícii, minul.

50:05
    Marcinek sa chcel natlačiť až do zakončenia pri bránkovisku, dobre ho vytlačil jeden z obrancov súpera, a tak z toho nebolo nič.

50:40

51:29
    Zvolen sa tentoraz nedostal cez útočnú modrú čiaru, no to isté sa stalo aj hráčom Capitals. V posledných desiatkach sekúnd je to dosť opatrné.

51:54
    Tibenský potiahol puk po pravom krídle, pred bránku si nakorčuľoval úplne voľný Radovan Bondra a z prvej prestrelil brvno Hamerlíka. Bola to veľká šanca.

53:37
    Domáci sa snažia útočiť, lenže v týchto chvíľach si nevedia poradiť v koncovke. Nakoniec aj tak prišlo zakázané uvoľnenie hostí.

54:36
    Capitals sa síce držia v útočnej tretine, všetko je to pri mantineli. Nezdá sa, že by sa hostia hotovali do záverečného tlaku.

55:19
    Michel Miklík mal obrovskú šancu, keďže pred bránkoviskom ostal sám. Vyslal tvrdú ranu z prvej, Trenčan sa fantasticky premiestnil.

56:33
    Buc iba nahodil puk na zadný mantinel a so spoluhráčmi odišiel striedať. Zvolen zvláda záver až na šancu Miklíka dobre.

57:39
    Capitals sa síce dostali do útočného pásma, prišlo iba nahodenie a rýchla strata puku.

57:56
    Rozohrávku hostí vystihol Tibenský a išiel sám na Hamerlíka. Trochu mu ušiel puk, čo bolo rozhodujúce, keďže kvôli tomu nemohol ideálne zakončiť.

58:39
    Zvolen sa drží v útočnom pásme, to je pre neho ideálne, keďže vyhráva o dva presné zásahy.

59:29
    Zdá sa, že už aj hráči Capitals nebudú nič špekulovať. Síce skúsili dlhú prihrávku, ale tá končí icingom.

Do zápasu síce lepšie vstúpili hráči tímu iClinic Bratislava Capitals, lenže následne HKM Zvolen prebral taktovku a väčšinu duelu herne ovládol. Dvakrát sa trafil Miloš Kelemen, dva body získal Mikko Nuutinen. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (20:00:31)

Matej Kubove

Hľadáme spravodajcu pre tím iClinic Bratislava Capitals. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 18. Nuutinen (Zuzin), 23. Kelemen (Viedenský, Stupka), 41. Kelemen (Hraško, Stupka), 46. Puliš (Nuutinen, Kubka) – 10. K. Sloboda (Miklík, Bohunický), 33. Šalka (Ďurkech)

HKM Zvolen: Trenčan (Rahm) – Michalčin, Gajdoš, Hatala, Hraško, Kubka, Meliško, Klein – Puliš, Zuzin, Nuutinen – Tibenský, M. Halama, R. Bondra – Stupka, Viedenský, Kelemen – P. Halama, Jedlička, Marcinek – Ďuriš