Washington – NY Islanders 2:4 (kon.) | Colorado – Arizona 3:0 (kon.) | Philadelphia – Montreal 2:1 (kon.)
St. Louis – Vancouver 2:5 (kon.) | Tampa Bay – Columbus 1:3 (kon.) | Vegas – Chicago 4:3 (po pr.)
St. Louis Blues
2:5 (1:1, 1:1, 0:3) Stav série: 0:1
Vancouver Canucks
cz Štvrtok 13.08.2020, 04:30 • Rogers Place, Edmonton, AB • Play-off NHL • Štvrťfinále Z. konferencie

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

První kolo Play-off NHL 2020 • Západní konference
    ST. LOUIS BLUES vs. VANCOUVER CANUCKS
    → Čtvrtek 13. srpna 2020, 04:30 SEČ • Rogers Place, Edmonton, AB

ST. LOUIS BLUES #4
    → bilance 0-2-1 ve skupině o umístění

Blues se vůbec nepovedla skupina o umístění –⁠ prohráli všechna tři utkání. V základní části přitom měli nejlepší procentuální bodový zisk v Západní konferenci (66.2%).

Minulou neděli padli s Dallas Stars 1:2 po samostatných nájezdech. Brankář Jake Allen zde předvedl celkem 37 úspěšných zákroků.

VANCOUVER CANUCKS #5
    → kvalifikace ... úspěch 3-1 proti Minnesota Wild

Canucks v kvalifikačním kole porazili Minnesota Wild –⁠ za čtyři zápasy vsítili 12 branek. Zazářil obránce Quinn Hughes, jenž zapsal celkem šest kanadských bodů.

St. Louis a Vancouver se v play-off střetnou počtvrté, přičemž vždy se zatím radovali Canucks. Naposledy na jaře 2009 jim stačily čtyři zápasy.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY – SEZONA 2019-20

Vzájemné duely v základní části 2019-20 zvládli lépe Canucks –⁠ vyhráli dvě ze tří utkání. Útočník J.T. Miller vstřelil tři góly a zapsal celkem čtyři kanadské body.

ČESKÁ A SLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Do tohoto utkání nenastoupí žádný český ani slovenský hokejista.

Vítejte ještě jednou při sledování NHL! Zde budete moci sledovat první zápas čtvrtfinále Západní konference mezi týmy St. Louis Blues a Vancouver Canucks.

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Gunnarsson, Pietrangelo (C), Scandella, Parayko, Dunn, Faulk – Schwartz, B. Schenn, Tarasenko (A) – Sanford, R. O'Reilly (A), Perron – Sundqvist, Thomas, Bozak – MacEachern, J. de La Rose, Brouwer.

Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Edler (A), Stecher, Q. Hughes, Ch. Tanev, Fantenberg, T. Myers – J. T. Miller, E. Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat (C), L. Eriksson – Roussel, B. Sutter (A), Virtanen – Motte, Beagle, MacEwen.

Rozhodčí: Rooney, McIsaac – Racicot, Smith.

Zahajovací formace

STL: Binnington – Scandella, Parayko – Schwartz, Schenn, Tarasenko

VAN: Markström – Edler, Stecher – Pearson, Horvat, Eriksson

Zahajovací formace stojí na modré čáře, zazní americká a kanadská státní hymna.

Hymny jsou minulostí, utkání za malou chvíli začne.

Na úvodní vhazování se do středového kruhu staví Schenn a Horvat, jdeme na to!

00:01

00:58
    Sanford vystřelil z levé strany, Markström kotouč vyrazil před sebe, zapsal první zákrok.

01:22
    Zakázané uvolnění v podání Vancouveru.

01:56
    Další icing od Canucks, vhazovat se tak bude znovu před Markströmem.

02:45
    Parayko zkusil štěstí od modré zprava, Markström neměl problémy touš vyrazit betonem do rohu.

02:56
    Rychlý útočný výpad Pearsona, hokejista ovšem z pravé strany minul tři tyče.

04:17
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Justin Faulk – 2 min., sekání).

04:29
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Rychle využitá přesilovka Canucks, kteří tak otevírají skóre utkání! Z levé strany Binningtona překonal střelou bez přípravy BO HORVAT. Jeho třetí trefa v letošním play-off! Asistence: Quinn Hughes, J.T. Miller.
    04:29 Bo HORVAT - 0:1

05:06
    Střely na bránu: 4 – 3

07:19
    St. Louis kotouč poslalo na zakázané uvolnění, následuje tedy vhazování před Binningtonem.

08:20
    Virtanen vystřelil dobře z mezikruží, Binnington má touš v lapačce. Proběhne první reklamní přestávka.

08:20

09:56
    Jsme v polovině první třetiny. Dobrý úvod Canucks, kteří vedou díky využité přesilovce 1:0 – trefil se Horvat.

10:39
    Střelecký pokus Schwartze zleva z úhlu a Markström má puk pod kontrolou. Na řadě je reklamní přestávka.

10:39
    Zpět do akce! Schenn a Horvat v souboji na vhazování po pravé ruce Markströma.

12:11
    Střely na bránu: 7 – 5

12:58
    Stecher otestoval pozornost Binningtona nahozením od pravého mantinelu.

13:57
    Na opačné straně hřiště měl šanci Scandella od modré čáry zleva, Markström ale připraven.

15:58
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Antoine Roussel – 2 min., sekání).

15:58
    Po reklamní přestávce uvidíme první přesilovku Blues.

16:37
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Také Blues využívají přesilovku, máme vyrovnáno! Podobná situace jako v případě přesilovky Vancouveru, skóroval DAVID PERRON. Jeho třetí trefa v letošním play-off, 1:1! Asistence: Brayden Schenn, Alex Pietrangelo.
    16:37 David PERRON - 1:1

17:40
    Sutter útočil po levé straně, nepochodil však. Binnington zasahovat nemusel.

18:42
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Alex Pietrangelo – 2 min., vysoká hůl).

18:42
    Druhá přesilová hra pro Vancouver. Uvidíme zde branku do šatny?

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

19:43
    Pettersson pálil dvakrát bez přípravy zprava, Binnington ale bez práce.

20:00

Po 1. třetině:
    ST. LOUIS BLUES vs. VANCOUVER CANUCKS 1:1

Využitá přesilovka na obou stranách, po úvodní periodě je skóre nerozhodné 1:1. Nejprve se trefil Bo Horvat, srovnával potom David Perron.

Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 12 – 9; Vhazování: 50% – 50%; Hity: 13 – 11; Přesilovka: 1/1 – 1/2; Trestné minuty: 4 – 2

Obě mužstva se vrátila zpět na ledovou plochu. Canucks začnou druhou třetinu na přesilovce.

20:01

20:40
    Střelecký pokus Millera z levé strany na Binningtona neprošel, dvě vteřinky nás dělí od návratu Pietrangela.

20:42
    St. Louis Blues v plném počtu.

21:53
    Dunn vystřelil od modré čáry zprava, Markström zde měl připravenou lapačku.

22:19
    Zakázané uvolnění v podání hokejistů St. Louis.

23:13
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tyler Myers – 2 min., držení).

23:13
    Druhá přesilová hra pro Blues, vhazování po pravé ruce Markströma.

24:10
    Pietrangelo pálil bez přípravy od modré a skvělá lapačka Markströma.

24:45
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Tyler Bozak – 2 min., podrážení).

25:06
    Střely na bránu: 18 – 12

25:13
    Vancouver Canucks v plném počtu, přičemž začíná jejich zkrácená přesilovka.

26:37
    Pettersson zkusil štěstí z pravé strany, ale jeho střelecký pokus zablokoval Sanford – Binnington bez práce.

26:45

27:43
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Brayden Schenn – 2 min., podrážení).

27:43
    První reklamní přestávka ve druhé třetině a následně si Vancouver zahraje další přesilovku.

28:37
    Druhá úspěšná přesilová hra Canucks – vedou 2:1! Nejprve to zkoušel Boeser, potom ELIAS PETTERSSON zprava vymetl pravý horní růžek. Jeho druhá trefa v letošním play-off! Bez asistence.
    28:37 Elias PETTERSSON - 1:2

29:38
    Edler střelou zleva prověřil Binningtonovu pozornost.

29:49
    2:2! JADEN SCHWARTZ využil zaváhání Taneva a dostal se do samostatného úniku; na Markströma vyzrál bekhendovým blafákem, zakončil mezi betony. Bez asistence.
    29:49 Jaden SCHWARTZ - 2:2

31:25
    Nahození Erikssona zleva, Binnington má puk pod kontrolou. Pokračovat budeme po reklamní přestávce.

31:49
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Zack MacEwen – 2 min., hrubost).

33:28
    Thomas vystřelil z pravého kruhu pro vhazování, byl to ovšem nepřesný pokus.

33:49
    Vancouver Canucks v plném počtu.

34:11
    Střely na bránu: 22 – 17

34:59
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Mackenzie MacEachern – 2 min., podrážení).

36:06
    Pettersson mohl přidat třetí branku Canucks, jeho střelecký pokus z pravé strany ale skončil na tyči.

36:59

37:31
    Pietrangelo střelou z pravé strany našel pouze lapačku Markströma.

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

40:00

Po 2. třetině:
    ST. LOUIS BLUES vs. VANCOUVER CANUCKS 2:2

Čtyřicet minut je za námi, skóre nerozhodné 2:2. Také v prostřední části jsme viděli po jedné brance na obou stranách. A opět vedli Canucks díky využité přesilovce.

Statistiky po druhé třetině

Hokejisté St. Louis a Vancouveru jsou zpátky na ledové ploše, je tady závěrečná dvacetiminutovka!

40:01

40:45
    Schenn útočil po levé straně, Markström však zasahovat nemusel.

42:13
    Nahození Faulka od modré zprava minulo Markströmovu bránu.

42:50
    Canucks poslali kotouč na zakázané uvolnění, hra je ve třetí třetině poprvé přerušena.

44:09
    Dobrá střela Sanforda z pravé strany, Markström puk vyráží do rohu.

44:33
    A další práce pro Markströma, tentokrát jej zaměstnal střelou od modré čáry zleva Dunn.

45:06
    Střely na bránu: 24 – 17

45:37
    Canucks potřetí v zápase vedou! TROY STECHER od pravého mantinelu propálil Binningtona, jehož tahle inkasovaná branka musí nepochybně mrzet. Asistence: Tanner Pearson, Brock Boeser.
    45:37 Troy STECHER - 2:3

47:47
    Nepřesnosti na obou stranách, nyní se píská zakázané uvolnění Vancouveru.

47:52
    Markström má touš v rukavici a následuje první reklamní přestávka ve třetí třetině.

48:01
    Začátek 49. minuty a dvougólové vedení pro Canucks! Autorem branky je BO HORVAT, jenž se na pravé straně nádherně zbavil Dunna a následně prostřelil Binningtona. Jeho druhá trefa v dnešním zápase! Asistence: Tanner Pearson.
    48:01 Bo HORVAT - 2:4

50:10
    Neúspěšná útočná akce St. Louis – odpískáno postavení mimo hru. Pokračovat budeme po reklamní přestávce.

50:10
    Necelých 10 minut do konce třetí třetiny a Blues prohrávají o dvě branky. Podaří se jim ještě vrátit zpět do utkání?

52:11
    Střely na bránu: 28 – 20

53:31
    Boeser zkoušel štěstí zleva bez přípravy, střela mu ale moc nesedla.

53:44
    St. Louis v postavení mimo hru.

55:12
    Další pokus Boesera, zleva z úhlu ovšem Binningtona neohrozil.

56:33
    Faulk měl na hokejce snížení na 3:4, z mezikruží těsně minul Markströmovu bránu.

56:55
    Binnington je na střídačce, St. Louis tedy zkouší hru bez brankáře.

57:51
    Hra přerušena kvůli posunuté bráně za Markströmovými zády, proběhne poslední reklamní přestávka.

57:51
    Dvě minuty a devět vteřin do konce třetí třetiny. Vhazuje se po levé ruce Markströma, Blues samozřejmě v šesti.

58:32
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Alex Pietrangelo – 2 min., nedovolené bránění).

58:32
    Zdá se, že je hotovo. Vancouver si zahraje přesilovku a 88 vteřin do konce.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:21
    Třetí využitá přesilová hra Canucks – 5:2! Krásná kombinace a J.T. MILLER zakončoval zprava do odkryté klece. Jeho druhá trefa v letošním play-off! Asistence: Brock Boeser, Christopher Tanev.
    59:21 J.T. Miller - 2:5

59:21
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Zachary Sanford – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Jake Virtanen – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

Konečný výsledek:
    ST. LOUIS BLUES vs. VANCOUVER CANUCKS 2:5

Canucks v prvním zápase čtvrtfinále Západní konference porazili St. Louis, rozhodla závěrečná perioda. Útočník Bo Horvat vstřelil dva góly. Vítěznou trefu obstaral ve 46. minutě obránce Troy Stecher.

STATISTICKÉ OKÉNKO

KDO SE POSTAVIL DO BRANKOVIŠTĚ?

STL: Jordan Binnington – prohra, 17 zákroků, 5 OG, úspěšnost 77.3%, čas 57:58

VAN: Jacob Markström – výhra, 29 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93.5%, čas 59:57

Do tohoto utkání bohužel nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.

TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

Troy Stecher (VAN), Bo Horvat (VAN), Jacob Markström (VAN) (07:25:46)

Jiří Sameš

Góly a asistencie: 17. Perron (B. Schenn, Pietrangelo), 30. Schwartz – 5. Horvat (Q. Hughes, J. T. Miller), 29. E. Pettersson, 46. Stecher (Pearson, Boeser), 49. Horvat (Pearson), 60. J. T. Miller (Boeser, Ch. Tanev)

Rozhodca: Rooney, McIsaac – Racicot, Smith