Washington – NY Islanders 2:4 (kon.) | Colorado – Arizona 3:0 (kon.) | Philadelphia – Montreal 2:1 (kon.)
St. Louis – Vancouver 2:5 (kon.) | Tampa Bay – Columbus 1:3 (kon.) | Vegas – Chicago 4:3 (po pr.)
St. Louis Blues
2:5 (1:1, 1:1, 0:3) Stav série: 0:1
Vancouver Canucks
cz Štvrtok 13.08.2020, 04:30 • Rogers Place, Edmonton, AB • Play-off NHL • Štvrťfinále Z. konferencie

TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

Troy Stecher (VAN), Bo Horvat (VAN), Jacob Markström (VAN) (07:25:46)

ČESKÁ A SLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Do tohoto utkání bohužel nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.

KDO SE POSTAVIL DO BRANKOVIŠTĚ?

STL: Jordan Binnington – prohra, 17 zákroků, 5 OG, úspěšnost 77.3%, čas 57:58

VAN: Jacob Markström – výhra, 29 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93.5%, čas 59:57

STATISTICKÉ OKÉNKO

Střely na bránu: 31 – 22; Vhazování: 51% – 49%; Hity: 30 – 18; Přesilovka: 1/3 – 3/6; Trestné minuty: 22 – 16

Konečný výsledek:
    ST. LOUIS BLUES vs. VANCOUVER CANUCKS 2:5

Canucks v prvním zápase čtvrtfinále Západní konference porazili St. Louis, rozhodla závěrečná perioda. Útočník Bo Horvat vstřelil dva góly. Vítěznou trefu obstaral ve 46. minutě obránce Troy Stecher.

59:21
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Zachary Sanford – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Jake Virtanen – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
    59:21 J.T. Miller - 2:5

59:21
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Třetí využitá přesilová hra Canucks – 5:2! Krásná kombinace a J.T. MILLER zakončoval zprava do odkryté klece. Jeho druhá trefa v letošním play-off! Asistence: Brock Boeser, Christopher Tanev.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:32
    Zdá se, že je hotovo. Vancouver si zahraje přesilovku a 88 vteřin do konce.

58:32
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Alex Pietrangelo – 2 min., nedovolené bránění).

57:51
    Dvě minuty a devět vteřin do konce třetí třetiny. Vhazuje se po levé ruce Markströma, Blues samozřejmě v šesti.

57:51
    Hra přerušena kvůli posunuté bráně za Markströmovými zády, proběhne poslední reklamní přestávka.

56:55
    Binnington je na střídačce, St. Louis tedy zkouší hru bez brankáře.

56:33
    Faulk měl na hokejce snížení na 3:4, z mezikruží těsně minul Markströmovu bránu.

55:12
    Další pokus Boesera, zleva z úhlu ovšem Binningtona neohrozil.

53:44
    St. Louis v postavení mimo hru.

53:31
    Boeser zkoušel štěstí zleva bez přípravy, střela mu ale moc nesedla.

52:11
    Střely na bránu: 28 – 20

50:10
    Necelých 10 minut do konce třetí třetiny a Blues prohrávají o dvě branky. Podaří se jim ještě vrátit zpět do utkání?

50:10
    Neúspěšná útočná akce St. Louis – odpískáno postavení mimo hru. Pokračovat budeme po reklamní přestávce.
    48:01 Bo HORVAT - 2:4

48:01
    Začátek 49. minuty a dvougólové vedení pro Canucks! Autorem branky je BO HORVAT, jenž se na pravé straně nádherně zbavil Dunna a následně prostřelil Binningtona. Jeho druhá trefa v dnešním zápase! Asistence: Tanner Pearson.

47:52
    Markström má touš v rukavici a následuje první reklamní přestávka ve třetí třetině.

47:47
    Nepřesnosti na obou stranách, nyní se píská zakázané uvolnění Vancouveru.
    45:37 Troy STECHER - 2:3

45:37
    Canucks potřetí v zápase vedou! TROY STECHER od pravého mantinelu propálil Binningtona, jehož tahle inkasovaná branka musí nepochybně mrzet. Asistence: Tanner Pearson, Brock Boeser.

45:06
    Střely na bránu: 24 – 17

44:33
    A další práce pro Markströma, tentokrát jej zaměstnal střelou od modré čáry zleva Dunn.

44:09
    Dobrá střela Sanforda z pravé strany, Markström puk vyráží do rohu.

42:50
    Canucks poslali kotouč na zakázané uvolnění, hra je ve třetí třetině poprvé přerušena.

42:13
    Nahození Faulka od modré zprava minulo Markströmovu bránu.

40:45
    Schenn útočil po levé straně, Markström však zasahovat nemusel.

40:01

Hokejisté St. Louis a Vancouveru jsou zpátky na ledové ploše, je tady závěrečná dvacetiminutovka!

Statistiky po druhé třetině

Po 2. třetině:
    ST. LOUIS BLUES vs. VANCOUVER CANUCKS 2:2

Čtyřicet minut je za námi, skóre nerozhodné 2:2. Také v prostřední části jsme viděli po jedné brance na obou stranách. A opět vedli Canucks díky využité přesilovce.

40:00

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

37:31
    Pietrangelo střelou z pravé strany našel pouze lapačku Markströma.

36:59
    St. Louis Blues v plném počtu.

36:06
    Pettersson mohl přidat třetí branku Canucks, jeho střelecký pokus z pravé strany ale skončil na tyči.

34:59
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Mackenzie MacEachern – 2 min., podrážení).

34:11
    Střely na bránu: 22 – 17

33:49
    Vancouver Canucks v plném počtu.

33:28
    Thomas vystřelil z pravého kruhu pro vhazování, byl to ovšem nepřesný pokus.

31:49
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Zack MacEwen – 2 min., hrubost).

31:25
    Nahození Erikssona zleva, Binnington má puk pod kontrolou. Pokračovat budeme po reklamní přestávce.
    29:49 Jaden SCHWARTZ - 2:2

29:49
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    2:2! JADEN SCHWARTZ využil zaváhání Taneva a dostal se do samostatného úniku; na Markströma vyzrál bekhendovým blafákem, zakončil mezi betony. Bez asistence.

29:38
    Edler střelou zleva prověřil Binningtonovu pozornost.
    28:37 Elias PETTERSSON - 1:2

28:37
    Druhá úspěšná přesilová hra Canucks – vedou 2:1! Nejprve to zkoušel Boeser, potom ELIAS PETTERSSON zprava vymetl pravý horní růžek. Jeho druhá trefa v letošním play-off! Bez asistence.

27:43
    První reklamní přestávka ve druhé třetině a následně si Vancouver zahraje další přesilovku.

27:43
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Brayden Schenn – 2 min., podrážení).

26:45

26:37
    Pettersson zkusil štěstí z pravé strany, ale jeho střelecký pokus zablokoval Sanford – Binnington bez práce.

25:13
    Vancouver Canucks v plném počtu, přičemž začíná jejich zkrácená přesilovka.

25:06
    Střely na bránu: 18 – 12

24:45
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Tyler Bozak – 2 min., podrážení).

24:10
    Pietrangelo pálil bez přípravy od modré a skvělá lapačka Markströma.

23:13
    Druhá přesilová hra pro Blues, vhazování po pravé ruce Markströma.

23:13
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tyler Myers – 2 min., držení).

22:19
    Zakázané uvolnění v podání hokejistů St. Louis.

21:53
    Dunn vystřelil od modré čáry zprava, Markström zde měl připravenou lapačku.

20:42

20:40
    Střelecký pokus Millera z levé strany na Binningtona neprošel, dvě vteřinky nás dělí od návratu Pietrangela.

20:01

Obě mužstva se vrátila zpět na ledovou plochu. Canucks začnou druhou třetinu na přesilovce.

Statistiky po první třetině

Po 1. třetině:
    ST. LOUIS BLUES vs. VANCOUVER CANUCKS 1:1

Využitá přesilovka na obou stranách, po úvodní periodě je skóre nerozhodné 1:1. Nejprve se trefil Bo Horvat, srovnával potom David Perron.

20:00

19:43
    Pettersson pálil dvakrát bez přípravy zprava, Binnington ale bez práce.

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

18:42
    Druhá přesilová hra pro Vancouver. Uvidíme zde branku do šatny?

18:42
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Alex Pietrangelo – 2 min., vysoká hůl).

17:40
    Sutter útočil po levé straně, nepochodil však. Binnington zasahovat nemusel.
    16:37 David PERRON - 1:1

16:37
    Také Blues využívají přesilovku, máme vyrovnáno! Podobná situace jako v případě přesilovky Vancouveru, skóroval DAVID PERRON. Jeho třetí trefa v letošním play-off, 1:1! Asistence: Brayden Schenn, Alex Pietrangelo.

15:58
    Po reklamní přestávce uvidíme první přesilovku Blues.

15:58
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Antoine Roussel – 2 min., sekání).

13:57
    Na opačné straně hřiště měl šanci Scandella od modré čáry zleva, Markström ale připraven.

12:58
    Stecher otestoval pozornost Binningtona nahozením od pravého mantinelu.

12:11
    Střely na bránu: 7 – 5

10:39
    Zpět do akce! Schenn a Horvat v souboji na vhazování po pravé ruce Markströma.

10:39
    Střelecký pokus Schwartze zleva z úhlu a Markström má puk pod kontrolou. Na řadě je reklamní přestávka.

09:56
    Jsme v polovině první třetiny. Dobrý úvod Canucks, kteří vedou díky využité přesilovce 1:0 – trefil se Horvat.

08:20

08:20
    Virtanen vystřelil dobře z mezikruží, Binnington má touš v lapačce. Proběhne první reklamní přestávka.

07:19
    St. Louis kotouč poslalo na zakázané uvolnění, následuje tedy vhazování před Binningtonem.

05:06
    Střely na bránu: 4 – 3
    04:29 Bo HORVAT - 0:1

04:29
    Rychle využitá přesilovka Canucks, kteří tak otevírají skóre utkání! Z levé strany Binningtona překonal střelou bez přípravy BO HORVAT. Jeho třetí trefa v letošním play-off! Asistence: Quinn Hughes, J.T. Miller.

04:17
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Justin Faulk – 2 min., sekání).

02:56
    Rychlý útočný výpad Pearsona, hokejista ovšem z pravé strany minul tři tyče.

02:45
    Parayko zkusil štěstí od modré zprava, Markström neměl problémy touš vyrazit betonem do rohu.

01:56
    Další icing od Canucks, vhazovat se tak bude znovu před Markströmem.

01:22
    Zakázané uvolnění v podání Vancouveru.

00:58
    Sanford vystřelil z levé strany, Markström kotouč vyrazil před sebe, zapsal první zákrok.

00:01

Na úvodní vhazování se do středového kruhu staví Schenn a Horvat, jdeme na to!

Hymny jsou minulostí, utkání za malou chvíli začne.

Zahajovací formace stojí na modré čáře, zazní americká a kanadská státní hymna.

Zahajovací formace

STL: Binnington – Scandella, Parayko – Schwartz, Schenn, Tarasenko

VAN: Markström – Edler, Stecher – Pearson, Horvat, Eriksson

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Gunnarsson, Pietrangelo (C), Scandella, Parayko, Dunn, Faulk – Schwartz, B. Schenn, Tarasenko (A) – Sanford, R. O'Reilly (A), Perron – Sundqvist, Thomas, Bozak – MacEachern, J. de La Rose, Brouwer.

Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Edler (A), Stecher, Q. Hughes, Ch. Tanev, Fantenberg, T. Myers – J. T. Miller, E. Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat (C), L. Eriksson – Roussel, B. Sutter (A), Virtanen – Motte, Beagle, MacEwen.

Rozhodčí: Rooney, McIsaac – Racicot, Smith.

Vítejte ještě jednou při sledování NHL! Zde budete moci sledovat první zápas čtvrtfinále Západní konference mezi týmy St. Louis Blues a Vancouver Canucks.

Do tohoto utkání nenastoupí žádný český ani slovenský hokejista.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY – SEZONA 2019-20

Vzájemné duely v základní části 2019-20 zvládli lépe Canucks –⁠ vyhráli dvě ze tří utkání. Útočník J.T. Miller vstřelil tři góly a zapsal celkem čtyři kanadské body.

→ kvalifikace ... úspěch 3-1 proti Minnesota Wild

Canucks v kvalifikačním kole porazili Minnesota Wild –⁠ za čtyři zápasy vsítili 12 branek. Zazářil obránce Quinn Hughes, jenž zapsal celkem šest kanadských bodů.

St. Louis a Vancouver se v play-off střetnou počtvrté, přičemž vždy se zatím radovali Canucks. Naposledy na jaře 2009 jim stačily čtyři zápasy.

ST. LOUIS BLUES #4
    → bilance 0-2-1 ve skupině o umístění

Blues se vůbec nepovedla skupina o umístění –⁠ prohráli všechna tři utkání. V základní části přitom měli nejlepší procentuální bodový zisk v Západní konferenci (66.2%).

Minulou neděli padli s Dallas Stars 1:2 po samostatných nájezdech. Brankář Jake Allen zde předvedl celkem 37 úspěšných zákroků.

První kolo Play-off NHL 2020 • Západní konference
    ST. LOUIS BLUES vs. VANCOUVER CANUCKS
    → Čtvrtek 13. srpna 2020, 04:30 SEČ • Rogers Place, Edmonton, AB

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Jiří Sameš

Góly a asistencie: 17. Perron (B. Schenn, Pietrangelo), 30. Schwartz – 5. Horvat (Q. Hughes, J. T. Miller), 29. E. Pettersson, 46. Stecher (Pearson, Boeser), 49. Horvat (Pearson), 60. J. T. Miller (Boeser, Ch. Tanev)

Rozhodca: Rooney, McIsaac – Racicot, Smith