Sevilla – AS Rím 2:0 (kon.) | Leverkusen – Rangers 1:0 (kon.) | Bazilej – Frankfurt 1:0 (kon.)
Wolverhampton – Olympiakos 1:0 (kon.)
Bayer Leverkusen
1:0 (0:0)
Glasgow Rangers
Štvrtok 06.08.2020, 18:55 • BayArena, Leverkusen • Európska liga • Osemfinále

V druhom polčase padol napokon jeden gól, o ktorý sa postaral v 51. minúte Diaby a Leverkusen po zaslúženom výkone postupje do štvrťfinále Európskej ligy, kde narazí na taliansky Inter Miláno.

Ďakujem za pozornosť, prajem ešte pekný zvyšok večera! (20:50:04)

90+2

90+2
    Útočná akcia hostí končí u brankára Hrádeckého, to je z tohto zápasu všetko!

90+1
    V druhom polčase sa nadstavujú 2 minúty!

90
    Riadny hrací čas druhého polčasu sa čoskoro naplní, uvidíme, koľko sa prípadne bude ešte nadstavovať.

90
    Žltú kartu dostáva Jonathan Tah (Bayer Leverkusen).

89
    Bailey to napokon skúsil podľa očakávania priamo na bránu, ale lopta medzi tri žrde nesmerovala.

88
    Volland ťahal zaujímavý útok domácich a tesne pred pokutovým územím bol faulovaný. Leverkusen získava priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti.

87
    Striedanie v tíme Bayer Leverkusen: z ihriska odchádza Exequiel Palacios, prichádza Adrian Stanilewicz.

86
    Z uhla sa pokúsil o zakončenie Havertz, ale ani v tomto prípade sa mu skórovať nepodarilo, šancí dnes nato mal veru dosť.

85
    Rangers vysoko napáda súperovu rozohrávku, ale domáci sú stále pri lopte a už to teda vyzerá na nezáživný záver tohto stretnutia.

84
    Leverkusen drží loptu na svojich kopačkách a kontroluje záver tohto stretnutia. Uvidíme, či ešte prídu nejaké zaujímavé momenty.

83
    Zakrátko hostia znova zahrávali rohový kop, ale nasledovať bude len odkop od Hrádeckého brány.

82
    Rohový kop napokon nič zaujímavého neponúkol, k lopte sa už dostávajú domáci futbalisti, ktorí sa snažia preniesť hru čo najďalej od svojej brány.

81
    Mohlo byť vyrovnané! Tak až teraz je tu najväčšia šanca pre hostí a tú im daroval brankár Hrádecký, keď zle rozohral loptu, následne sa snažil do prázdnej brány zakončovať Stewart, ale jeho streli zblokovala obrana na rohový kop!

80
    Necelých desať minút zostáva do konca tohto zápasu, možno sa niečo málo ešte bude nadstavovať.

79
    Lukáš Hrádecký v bráne domácich by si však určite chcel udržať čisté konto, dnes hostia vyložene gólovú šancu nemali.

78
    Pomaly sa dostávame do záverečnej časti tohto zápasu. O postupujúcom je dávno rozhodnuté, už len toto stretnutie treba dohrať.

Miroslav Revaj

Góly: 51. Diaby

Karty:   15. Aránguiz (LEV), 45. Sinkgraven (LEV), 90. Tah (LEV) – 53. Barker (RFC), 67. Hagi (RFC)

Bayer Leverkusen: Hrádecký – L. Bender (C) (68. Dragović), Tapsoba, S. Bender (77. Tah), Sinkgraven – Aránguiz, Palacios (87. Stanilewicz) – Wirtz (68. Baumgartlinger), Havertz, Diaby (68. Bailey) – Volland.
    Náhradníci: Lomb, R. Özcan – Tah, Wendell, Stanilewicz, Bailey, Alario, Dragović, Baumgartlinger.

Glasgow Rangers: McGregor – Tavernier (C) (77. Patterson), Goldson, Helander, Barišić – Aribo, Jack, Barker (60. Hagi) – S. Davis (66. Arfield), Kent (66. Jones) – Morelos (77. Stewart).
    Náhradníci: Firth – Edmundson, Jones, Hagi, Stewart, Arfield, Mayo, Patterson, Barjonas, Ross.

Rozhodca: Makkelie – Diks, Steegstra (všetci Holandsko)
    12.03.2020
    Rangers - Leverkusen 1:3

Góly: 75. Edmundson (Tavernier) – 37. Havertz (pen.), 67. Aránguiz, 88. Bailey (Diaby)

Karty:   19. Kamara (RFC), 72. Arfield (RFC), 79. Kent (RFC) – 29. Demirbay (LEV), 77. Wendell (LEV), 81. Weiser (LEV), 86. Diaby (LEV)

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 11:13. Střely mimo: 5:3. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 12:14.