Colorado – St. Louis 2:1 (kon.) | Toronto – Columbus 0:2 (kon.) | Vancouver – Minnesota 0:3 (kon.)
Carolina – NY Rangers 4:1 (kon.) | Calgary – Winnipeg 2:3 (kon.) | Tampa Bay – Washington 3:2 (2:1 po s.n.)
Calgary Flames
2:3 (0:1, 2:1, 0:1) Stav série: 1:1
Winnipeg Jets
cz Pondelok 03.08.2020, 20:35 • Rogers Place, Edmonton • Play-off NHL • Predkolo

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc! (23:12:00)

Československá stopa v utkání:

Do utkání nezasáhl nikdo z českých ani slovenských hokejistů. Brankář Calgary David Rittich sledoval duel jen ze střídačky.

Tři hvězdy utkání:
    1. Adam Lowry (WPG) 1+1
    2. Jack Roslovic (WPG) 0+2
    3. Nikolaj Ehlers (WPG) 1+0

Střely na branku: 30 – 26

Je konec! Winnipeg nakonec zvládl dramatický duel a srovnává stav série předkola s Calgary na 1:1. Flames sice v úvodu třetí části dohrávali přesilovku, ale šanci si nevypracovali. Naopak Winnipeg začal od začátku třetí části kousat. Cam Talbot dokonce zlikvidoval únik dvou hráčů Jets. Winnipeg se rozhodující branky dočkal v přesilovce, kterou šťastnou tečí proměnil Nikolaj Ehlers! Calgary sice v závěru tlačilo, ale svůj tlak si zbytečně zkomplikovalo vyloučením a Winnipeg už si vítězství pohlídal.

59:29

59:22
    Trenér Calgary si okamžitě vyžádal oddechový čas!

59:22
    Calgary ještě dostává šanci! Andrew Copp totiž dostává dvě minuty za sekání.

59:08
    Rasmus Andersson tvrdě zakončil od modré čáry, nicméně jeho dělovku zablokoval jeden z obránců před gólmanem Winnipegu.

58:40
    Brankář Talbot už je na střídačce! Calgary sází vše na jednu kartu!

58:15
    Wheeler našel přihrávkou mezi kruhy zcela volného Coppa, který mohl zakončovat v obrovské šanci, ale unáhlil se a poslal puk mimo tři tyče.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:29
    Velká komplikace pro Calgary! Dvě minuty za krosček dostává Andrew Mangiapane.

57:10
    Nikolaj Ehlers získal odražený puk v rohu útočného pásma, ze střední třetiny nahodil puk na Talbota, který si připsal snadný zákrok.

56:35
    Connor Hellebuyck zastavil za svou klecí nahození Flames a bez problémů rozehrál na dobře postaveného spoluhráče. Calgary ale zvyšuje napadání.

56:10
    Calgary se vydalo ve čtyřech do útočného pásma. Z pravé strany přiletěla prudká přihrávka mezi kruhy, jenže nikdo v červeném na pobídku nedosáhl.

55:35
    Oba týmy hrají v plném počtu.

55:10
    Eakin dojel nahození do rohu útočného pásma, kde si jej vzal do parády důrazný Hanifin. Obránce Flames rychle vybojoval puk pro svůj tým a rozjel útok.

Tomáš Kubečka

Góly a asistencie: 32. E. Lindholm, 38. S. Bennett (Lucic, Hanifin) – 8. Harkins (Lowry, Roslovic), 26. Lowry (Roslovic, Morrissey), 51. Ehlers (Pionk, Connor)

Calgary Flames: Talbot (Rittich) – Brodie, Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, E. Gustafsson, Forbort – E. Lindholm, Monahan (A), J. Gaudreau – M. Tkachuk, Backlund (A), Mangiapane – Dubé, S. Bennett, Lucic – Rieder, D. Ryan, Rinaldo.
    Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, D. Kulikov, Poolman, Beaulieu – Ehlers, Wheeler (C), Connor – Roslovic, Eakin, Perreault – Appleton, Lowry, Copp – G. Bourque, N. Shore, Harkins.

Rozhodca: Pochmara, Kozari – Cherrey, Smith