Den 2: Modrý tým (I.ČLTK) – Žlutý tým (Spoje) 16:8 (kon.) | Den 2: Červený tým (Sparta) – Bílý tým (Prostějov) 4:21 (kon.)
koniec udalosti
Den 2: Červený tým (Sparta) – Bílý tým (Prostějov)

4:21

cz Piatok 10.07.2020, 10:00 • TK Sparta Praha • Tenis – Barvy pro budoucnost ČTS by MONETA

15:05
    Hodně divoký třetí set mají za sebou Lucie Havlíčková s Lindou Fruhvirtovou. Obě dívky ztrácely jedno vlastní podání za druhým, až do stavu 5:4 pro Fruhvirtovou, která v posledním desátém gemu doservírovala zápas čistou hrou. Starší ze sester Fruhvirtových tak zvítězila 6:1, 2:6 a 6:4.

14:16
    Obratem se blýskl po prohrané první sadě rovněž David Poljak, jenž dorazil Marka Řeháčka kanárem. Po favoritově výhře 4:6, 6:2 a 6:0 získal bílý tým jubilejní dvacátý bod.

14:07
    U konce je rovněž dvou a půl hodiny trvající střetnutí mezi Michaelem Vrbenským a Zdeňkem Kolářem. Lépe do něj vstoupil domácí tenista, jenž před měsícem opanoval turnaj O pohár prezidenta ČTS, vedení ale neudržel. Kolář si vynutil třetí set, v němž držel Vrbenský krok pouze do stavu 2:2. Seniorský reprezentant nakonec zvítězil 3:6, 6:4 a 6:2.

13:54
    I za rozhodnutého stavu navyšují bílí svůj náskok, i když v tomto případě se ani nic jiného nečekalo. Jiří Veselý splnil úlohu jasného favorita a porazil srdnatě hrajícího Martina Krumicha za hodinu a 33 minut 6:3 a 7:5. Nutno říci, že sedmnáctiletý Krumich vedl ve druhém setu 5:4 a měl při podání Veselého dva setboly, česká jednička ale stav 15:40 otočila, aby v následujícím gemu sama "kradla" servis soupeře čistou hrou. Posléze už Veselý duel dopodával do zdárného konce. Krumich se za svůj výkon rozhodně stydět nemusí.

13:14
    Zdeněk Kolář si vynutil rozhodující set, který se bude hrát klasickým způsobem na šest vítězných gemů. Český reprezentant ve druhé sadě první brejk za stavu 3:1 nepotvrdil, Michaela Vrbenského ale zaskočil v desáté hře, kdy si na příjmu vypracoval náskok 40:0 a skrze druhý setbol dějství ukončil.

12:47
    Téměř tři hodiny spolu zápasily v úmorném vedru šestnáctiletá Barbora Palicová a o tři roky mladší Brenda Fruhvirtová. Palicová vyhrála prvních osm gemů v řadě a vedla už 6:0 a 2:0, pak ale získala získala sedm her v řadě pro změnu favorizovaná Fruhvirtová. Ta vedla ve třetím setu 4:2, po dvou ztracených servisech v řadě ale za stavu 4:5 podávala na ukončení duelu protivnice. Ta neproměnila mečbol, a tak se se hrálo dále. Rozhodnout nakonec musel vyrovnaný tiebreak, v němž se z vydřeného vítězství 6:0, 2:6 a 7:6(5) nakonec radovala domácí Palicová. Třetí sada trvala hodinu a půl!

12:35
    Už 84 minut trvá třetí sada mezi Barborou Palicovou a Brendou Fruhvirtovou, která dospěla do rozhodujícího tiebreaku! To je boj!

11:58
    Dalibor Svrčina dokonal obrat proti Vítu Kalinovi a přeci jen tak splnil na Spartě roli velkého favorita. 858. tenista světového pořadí zvítězil 3:6, 6:2 a 6:2.

11:55
    Ondřej Válek (bílý tým) splnil roli favorita proti Filipu Apltauerovi (červený tým) a vyhrál zápas plný ztracených podání 6:3 a 7:6(1). Na brejky skončil duel 4:6.

11:44
    Je rozhodnuto! Linda Nosková porazila dvakrát 6:3 Patricii Kubíkovou a bílý tým z Prostějova tak slaví kýžený patnáctý bod! Výběr kapitána Navrátila tak zůstane i po čtvrtém dílu TOP ligy Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta stoprocentní.

11:39
    Anna Sisková poráží ve dvou setech 6:2 a 6:4 Kristýnu Lavičkovou, bílý tým je blízko celkovému vítězství! Lavičková sice závěr zápasu zdramatizovala, když se ze stavu 2:6 a 0:4 dotáhla ve druhé sadě na rozdíl jediného gemu, pak ale neproměnila dva brejkboly na srovnání stavu a koncovka jí tak utekla.

11:15
    Jako na houpačce je zatím zápas mezi Barborou Palicovou a Brendou Fruhvirtovou. Prvně jmenovaná vyhrála úvodních osm her a vedla 6:0 a 2:0, od té doby ale sbírá gemy už jen soupeřka, která si po obratu na 2:6 vynutila rozhodující sadu.

11:13
    Matthew Donald už ve druhém setu souboje s Jiřím Lehečkou nekladl odpor, a tak favorit dorazil tenistu červeného týmu kanárem! Bílý tým má na dosah pomyslné mečboly.

10:47
    Obrovským překvapením skončil úvodní set zápasu mezi Vítem Kalinou a Daliborem Svrčinou. Teprve patnáctiletý mladík v barvách červeného týmu v něm porazil 858. tenistu světa 6:3. Do druhého setu navíc vstoupil Kalina brejkem!