Den 2: Modrý tým (I.ČLTK) – Žlutý tým (Spoje) 16:8 (kon.) | Den 2: Červený tým (Sparta) – Bílý tým (Prostějov) 4:21 (kon.)
koniec udalosti
Den 2: Červený tým (Sparta) – Bílý tým (Prostějov)

4:21

cz Piatok 10.07.2020, 10:00 • TK Sparta Praha • Tenis – Barvy pro budoucnost ČTS by MONETA

Pro dnešek už je to vše. Děkujeme za pozornost a přejeme krásný zbytek dne. Na viděnou. (15:14:21)

Další díl TOP ligy Barvy pro budoucnost se uskuteční za dva týdny, konkrétně ve dnech 23. a 24. července. Červený tým bude hrát na Spojích se žlutým týmem, který dosud ještě nevyhrál. Dosud neporažený bílý tým pak bude v Prostějově hostit modrý tým.

Na závěr si shrňme ještě jednou všechny páteční výsledky.

Filip Apltauer (-) – Ondřej Válek (-) 3:6, 6:7(1)
    Matthew Donald (-) – Jiří Lehečka (617.) 4:6, 0:6
    Vít Kalina (-) – Dalibor Svrčina (858.) 6:3, 2:6, 2:6
    Kristýna Lavičková (-) – Anna Sisková (567.) 2:6, 4:6
    Barbora Palicová (-) – Brenda Fruhvirtová (-) 6:0, 2:6, 7:6(5)
    Patricie Kubíková (-) – Linda Nosková (1094.) 3:6, 3:6
    Martin Krumich (1089.) – Jiří Veselý (65.) 3:6, 5:7
    Marek Řeháček (-) – David Poljak (463.) 6:4, 2:6, 0:6
    Michael Vrbenský (405.) – Zdeněk Kolář (229.) 6:3, 4:6, 2:6
    Lucie Havlíčková (-) – Linda Fruhvirtová (809.) 1:6, 6:2, 4:6

Bílý tým povolil v pátek červenému týmu jen jediný bod a vyhrál suverénně 21:4 na zápasy! I po čtyřech dílech TOP ligy Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta je tak Prostějov v soutěži stoprocentní. Červený tým má na kontě dvě vítězství, stejně jako po dnešku modrý tým.

15:05
    Program druhého hracího dne v areálu TK Sparta Praha skončil.

15:05
    Hodně divoký třetí set mají za sebou Lucie Havlíčková s Lindou Fruhvirtovou. Obě dívky ztrácely jedno vlastní podání za druhým, až do stavu 5:4 pro Fruhvirtovou, která v posledním desátém gemu doservírovala zápas čistou hrou. Starší ze sester Fruhvirtových tak zvítězila 6:1, 2:6 a 6:4.

14:45
    Stejně jako na Štvanici se ani na Spartě v pátek žádné čtyřhry konat nebudou. Duel mezi Havlíčkovou a Fruhvirtovou je tak dnes tím posledním. Blíže k vítězství má ve třetím setu Fruhvirtová, jež vede 3:2 a podává.

14:20
    Hraje se tak už jen poslední dnešní dvouhra. A hrát se ještě nějakou chvíli bude. Lucie Havlíčková, jež v úvodním setu uhrála jen jediný gem, totiž zabrala a dostala Lindu Fruhvirtovou po výhře 6:2 do třetího dějství. To si obě patnáctileté dívky střihnou klasickým způsobem.

14:16
    Obratem se blýskl po prohrané první sadě rovněž David Poljak, jenž dorazil Marka Řeháčka kanárem. Po favoritově výhře 4:6, 6:2 a 6:0 získal bílý tým jubilejní dvacátý bod.

14:07
    U konce je rovněž dvou a půl hodiny trvající střetnutí mezi Michaelem Vrbenským a Zdeňkem Kolářem. Lépe do něj vstoupil domácí tenista, jenž před měsícem opanoval turnaj O pohár prezidenta ČTS, vedení ale neudržel. Kolář si vynutil třetí set, v němž držel Vrbenský krok pouze do stavu 2:2. Seniorský reprezentant nakonec zvítězil 3:6, 6:4 a 6:2.

13:54
    I za rozhodnutého stavu navyšují bílí svůj náskok, i když v tomto případě se ani nic jiného nečekalo. Jiří Veselý splnil úlohu jasného favorita a porazil srdnatě hrajícího Martina Krumicha za hodinu a 33 minut 6:3 a 7:5. Nutno říci, že sedmnáctiletý Krumich vedl ve druhém setu 5:4 a měl při podání Veselého dva setboly, česká jednička ale stav 15:40 otočila, aby v následujícím gemu sama "kradla" servis soupeře čistou hrou. Posléze už Veselý duel dopodával do zdárného konce. Krumich se za svůj výkon rozhodně stydět nemusí.

13:41
    Linda Fruhvirtová zatím svou sestru nenapodobuje a roli favoritky zvládá skvěle. V úvodním setu dopřála v souboji patnáctiletých tenistek Lucii Havlíčkové jeden získaný gem. Na servisu zatím nečelila hráčka Prostějova ani jednomu brejkbolu.

13:40
    Řeháček s Poljakem si střihnou třetí set, a to jeho klasickou verzi. Favorit v barvách bílého týmu ve druhé sadě zabral a povolil Řeháčkovi pouhé dva gemy.

13:21
    Marek Řeháček je zatím v souboji s Davidem Poljakem překvapivě lepším hráčem. Tenista červeného týmu získal první set za 51 minut poměrem 6:4. V tom druhém bude nicméně muset dotahovat manko rychlého brejku.

13:14
    Zdeněk Kolář si vynutil rozhodující set, který se bude hrát klasickým způsobem na šest vítězných gemů. Český reprezentant ve druhé sadě první brejk za stavu 3:1 nepotvrdil, Michaela Vrbenského ale zaskočil v desáté hře, kdy si na příjmu vypracoval náskok 40:0 a skrze druhý setbol dějství ukončil.

12:58
    Hodně zajímavou konfrontaci dnes podstupuje sedmnáctiletý Martin Krumich. Tenista červeného týmu vzdoruje české jedničce Jiřímu Veselému. V prvním setu se Krumich dokázal dotáhnout ze stavu 1:5 na 3:5 a 40:15, dvojici brejkbolů na příjmu ale mladík nevyužil, a tak putoval set po výsledku 6:3 na konto favorita.

12:47
    Téměř tři hodiny spolu zápasily v úmorném vedru šestnáctiletá Barbora Palicová a o tři roky mladší Brenda Fruhvirtová. Palicová vyhrála prvních osm gemů v řadě a vedla už 6:0 a 2:0, pak ale získala získala sedm her v řadě pro změnu favorizovaná Fruhvirtová. Ta vedla ve třetím setu 4:2, po dvou ztracených servisech v řadě ale za stavu 4:5 podávala na ukončení duelu protivnice. Ta neproměnila mečbol, a tak se se hrálo dále. Rozhodnout nakonec musel vyrovnaný tiebreak, v němž se z vydřeného vítězství 6:0, 2:6 a 7:6(5) nakonec radovala domácí Palicová. Třetí sada trvala hodinu a půl!

12:35
    Už 84 minut trvá třetí sada mezi Barborou Palicovou a Brendou Fruhvirtovou, která dospěla do rozhodujícího tiebreaku! To je boj!

12:33
    Michael Vrbenský získal poměrem 6:3 úvodní sadu nad Zdeňkem Kolářem. Stačil mu k tomu jediný brejk z šestého gemu. Kolář měl za stavu 5:3 brejkbol a možnost vrátit se do hry, ten ale nevyužil.

12:00
    Hodně dlouhá je třetí sada mezi Barborou Palicovou a Brendou Fruhvirtovou. V maratonském sedmém gemu musí favorizovaná Fruhvirtová čelit na podání za stavu 4:2 už třetímu brejkbolu.

11:58
    Dalibor Svrčina dokonal obrat proti Vítu Kalinovi a přeci jen tak splnil na Spartě roli velkého favorita. 858. tenista světového pořadí zvítězil 3:6, 6:2 a 6:2.

11:55
    Ondřej Válek (bílý tým) splnil roli favorita proti Filipu Apltauerovi (červený tým) a vyhrál zápas plný ztracených podání 6:3 a 7:6(1). Na brejky skončil duel 4:6.

11:44
    Je rozhodnuto! Linda Nosková porazila dvakrát 6:3 Patricii Kubíkovou a bílý tým z Prostějova tak slaví kýžený patnáctý bod! Výběr kapitána Navrátila tak zůstane i po čtvrtém dílu TOP ligy Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta stoprocentní.

11:42
    Dalibor Svrčina si po překvapivě prohraném prvním setu vynutil proti Vítu Kalinovi třetí sadu. Ve druhém dějství povolil člen bílého týmu Svrčina protivníkovi jen dva gemy.

11:39
    Anna Sisková poráží ve dvou setech 6:2 a 6:4 Kristýnu Lavičkovou, bílý tým je blízko celkovému vítězství! Lavičková sice závěr zápasu zdramatizovala, když se ze stavu 2:6 a 0:4 dotáhla ve druhé sadě na rozdíl jediného gemu, pak ale neproměnila dva brejkboly na srovnání stavu a koncovka jí tak utekla.

11:15
    Jako na houpačce je zatím zápas mezi Barborou Palicovou a Brendou Fruhvirtovou. Prvně jmenovaná vyhrála úvodních osm her a vedla 6:0 a 2:0, od té doby ale sbírá gemy už jen soupeřka, která si po obratu na 2:6 vynutila rozhodující sadu.

11:13
    Matthew Donald už ve druhém setu souboje s Jiřím Lehečkou nekladl odpor, a tak favorit dorazil tenistu červeného týmu kanárem! Bílý tým má na dosah pomyslné mečboly.

11:01
    Linda Nosková nakonec nehraje s Terezou Valentovou, nýbrž s Patricií Kubíkovou. Změna soupeřky ji ale nerozhodila, první sadu vyhrála Nosková 6:3.

10:56
    První sada je minulostí také v duelu Filipa Apltauera a Ondřeje Válka. Zápas dvou mladíků zatím vyznívá lépe pro favorizovaného Válka, jenž vyhrál úvodní sadu 6:3. Apltauer se trápí na servisu, kde uhrál zatím pouze gem a i v něm musel odvracet dva brejkboly.

10:50
    Anna Sisková (bílý tým) vlétla do souboje s Kristýnou Lavičkovou (červený tým) ve velkém stylu, když vyhrála úvodní čtyři gemy. Výhodu dvou brejků následně uhájila a doservírovala úvodní sadu na konečných 6:2.

10:48
    Podle očekávání se naopak vyvíjí souboj Matthewa Donalda s Jiřím Lehečkou. Šestnáctiletý Donald sice o dva roky staršího protivníka v úvodním setu potrápil, Lehečka ale zvládl lépe koncovku a díky brejku z desátého gemu vyhrál 6:4.

10:47
    Obrovským překvapením skončil úvodní set zápasu mezi Vítem Kalinou a Daliborem Svrčinou. Teprve patnáctiletý mladík v barvách červeného týmu v něm porazil 858. tenistu světa 6:3. Do druhého setu navíc vstoupil Kalina brejkem!

10:32
    I dnes je Brenda Fruhvirtová (bílý tým) na kurtu papírovou favoritkou, podobně jako včera ale rozehrála zápas nepovedeně. S Barborou Palicovou (červený tým) dokonce schytala v prvním setu kanára!

10:05
    Program druhého hracího dne v areálu TK Sparta Praha právě začíná.

A nyní už se podívejme na to, co nás čeká dnes. Kapitáni obou týmů – domácí Daniel Vacek a hostující Jaroslav Navrátil – nominovali do dvouher tyto dvojice.

10:00 Filip Apltauer (-) – Ondřej Válek (-)
    10:00 Matthew Donald (-) – Jiří Lehečka (617.)
    10:00 Vít Kalina (-) – Dalibor Svrčina (858.)
    10:00 Kristýna Lavičková (-) – Anna Sisková (567.)
    10:00 Barbora Palicová (-) – Brenda Fruhvirtová (-)
    10:00 Tereza Valentová (-) – Linda Nosková (1094.)
    11:30 Martin Krumich (1089.) – Jiří Veselý (65.)
    11:30 Marek Řeháček (-) – David Poljak (463.)
    11:30 Michael Vrbenský (405.) – Zdeněk Kolář (229.)
    11:30 Lucie Havlíčková (-) – Linda Fruhvirtová (809.)

Pojďme si připomenout včerejší zápasy, v nichž dominoval bílý tým z Prostějova.

Andrew Paulson (822.) – Vitalij Sačko (UKR, 538.) 4:6, 6:3, 6:4
    Michael Vrbenský (405.) – Jiří Veselý (65.) 1:6, 6:7(5)
    Kněžková, Lavičková – Sisková, Siniaková 5:7, 2:6
    Havlíčková, Kubíková – L. Fruhvirtová, Nosková 4:6, 2:6
    Donald, Vrbenský – Kolář, Lehečka 3:6, 3:6
    Apltauer, Valentová – Poljak, Krejčíková 6:7(3), 2:6
    Bolardt, Řeháček – Sačko (UKR), Svrčina 7:6, 5:7, 4:10

Český tenisový svaz o pravidlech soutěže:
    Každé utkání se bude skládat z 29 zápasů. Utkání se hraje dvoudenní.

První den se odehraje 6 mužských dvouher, 4 ženské dvouhry, 2 mužské čtyřhry, 2 ženské čtyřhry a 1 mix. Druhý den se hraje stejná porce zápasů, vyjma mixu.

Tým, který získá 15 bodů vyhrává utkání. Za rozhodnutého stavu se dohrávají dvouhry, pokud se kapitáni nedomluví jinak.

Kapitáni nominují dvouhry dle soupisky hráče a hráčky na pozice 1-6, resp. 1-4. První den se odehrají dvouhry takto: 5 vs 6, 3 vs 4, 2 vs 1. Druhý den 6 vs 6, 5 vs 5, atd. Čtyřhry se nominují do 30 minut po skončeních dvouher, na nominaci čtyřher mají kapitáni „volnou ruku.“ Mixa první den nominují kapitáni nejpozději do 15 minut po skončení čtyřher.

Po třech odehraných dílech soutěže jde o souboj dvou nejlepších výběrů. Bílý tým dosud nenašel přemožitele, červený pak prohrál jen jednou – právě s bílým. I tentokrát to přitom vypadá na jasnou záležitost pro Prostějov, který vede po čtvrtku jednoznačně 12:3 na zápasy. Rozhodnout tak budou moci hosté již v první várce utkání, která začne krátce po desáté hodině dopolední. Připomínám, že k zajištění vítězství v sérii je nutno zdolat metu patnácti bodů.

Příjemné páteční poledne. Na antukových kurtech pražské Sparty dnes druhým hracím dnem vyvrcholí série TOP ligy Barvy pro budoucnost ČTS by Moneta, v níž měří síly tenisté domácího červeného týmu a bílého týmu z Prostějova.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 10:00.