Sociedad – Granada 2:3 (kon.) | Real Madrid – Alavés 2:0 (kon.)
2:0 (1:0)
Deportivo Alavés
Piatok 10.07.2020, 22:00Španielska LaLiga • 35. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 22:00.

35. kolo španielskej La Ligy má dnes na programe dva zápasy. O 22:00 privíta Real Madrid futbalistov Deportiva Alavés.

REAL je na čele tabuľky s jednobodovým náskokom pred Barcelonou, má však zápas k dobru. Ak dnes zvíťazí, bude mať na čele La Ligy už štvorbodový náskok pred svojím najväčším rivalom. V minulom kole futbalisti Realu zdolali Athletic Bilbao na jeho ihrisku 1:0.

DEPORTIVO sa nachádza na 17. mieste, tesne nad zónou zostupu. Pred osemnástou Mallorcou má trojbodový náskok, ale odohral aj o zápas menej. Na šestnástu Celtu Vigo má manko jedného bodu. Deportivo v uplynulom kole prehralo na ihrisku Realu Valladolid 0:1.

Real Madrid CF: Courtois – L. Vázquez, Militao, Varane, F. Mendy – Kroos, Casemiro, Modrić – Rodrygo, Benzema (C), Asensio.
    Náhradníci: Altube, Aréola – Bale, B. Díaz, Gutiérrez, E. Hazard, Isco, Hernandez, Vinícius Júnior, Valverde.

Deportivo Alavés: Roberto – Navarro, Laguardia (C), Ely, Marín – Burke, Camarasa, Fejsa, Méndez – Joselu, Lucas Pérez.
    Náhradníci: Castro – Martín, Paulino, García, Magallán, Mahmoud, Pina, Rioja, Rodríguez, Sainz..

1

1
    Real Madrid nastúpil na zápas v tradičných bielych dresoch,Alavés vybehol v modrých.

2
    Real je podľa očakávania od začiatku aktívny a usadil sa na polovici súpera.

2
    Z hranice šestnástky pálil Vázquez nad bránu.

3
    Obrovskú šancu mali na druhej strane tiež hostia! Po hlavičke Péreza zachránila Courtoisa žrď a potom mu museli pomôcť spoluhráči.

4
    Zápas sa rozbehol veľmi svižne, hneď v prvej päťminútovke mohli obe mužstvá skórovať.

6
    Hra sa sťahuje pred bránu Realu, Alavés má k dispozícii štandardku.

6
    Domáci sa bez problémov ubránili a opäť môžu pomýšľať na útok.

8
    Modrič našiel oblúčikom za obranu na zadnej žrdi Benzemu, ale ten to nemal na strelu. Po jeho centri sa píska ofsajd.

9
    Alavés neprestáva hnevať obranu Realu, v ktorej dnes chýba kapitán Ramos aj ďalšia tradičná súčasť Marcelo. Pred Pérezom odvrátil na roh Militao. S rohovým kopom si domáci celok v pohode poradil.

10
    Rohový kop si vyskúšal aj domáci tím. Kroos ho rozohral nakrátko a až potom letel center do šestnástky, ktorý vyboxoval Roberto.

11
    Real Madrid bude kopať penaltu po faule Navarra na Mendyho!

12
    Real Madrid dal gól!
    KARIM BENZEMA si s penaltou poradil rutinérsky, počkal si na pohyb brankára Roberta a poslal loptu po zemi na opačnú stranu.

13
    Real Madrid mohol viesť 2:0. Kroosova strela ale preletela tesne nad brvnom.

15
    Domáci sa teraz trochu stiahli a vyčkávajú, čo predvedú hostia.

16
    Madridčania čelili štandardnej situácii Alavésu. Center do vápna bol veľmi dobrý, ale hlavička Josela nepresná.

18
    Fejsa sa dopustil nedovoleného zákroku, jednalo sa ovôbec prvý faul Alavésu.

19
    Real si vytvoril veľký tlak. Najprv z toho bol takmer vlastný gól po centri Mendyho, následne Modrič strieľal nepresne.

21
    Militao vyskočil vo vzdušnom súboji najvyššie a odvrátil center Alavésu zo štandardnej situácie.

23
    Navarro je ošetrovaný, možno bude nutné aj striedanie. Ostatní hráči majú malú prestávku na občerstvenie.

24
    Striedanie v tíme Deportivo Alavés: z ihriska odchádza Ximo Navarro, prichádza Martín.

26
    Spoza pokutového územia si našiel priestor na strelu Asensio, ale bránu Alavésu neohrozil, trafil jedného z jeho obrancov.

26
    Na druhej strane sa k strele spoza vápna dostal Burke a Courtois musel na zem, aby jeho strelu vyrazil.

29
    Ošetrovaný je hlavný rozhodca, má problém s ľavým členkom.

32
    Rozhodca Manzano je späť v hre a konečne sa teda môže pokračovať v hre.

35
    Real síce vyhráva, ale stále iba 1:0 a Alavés je vpredu poriadne nebezpečný, takže Zidanov tím rozhodne nemôže byť úplne pokojný.

36
    Znovu nebol Real vzadu istý, po prihrávke Burkeho strieľal Joselu, bránu ale minul.

37
    Alavés je nasťahovaný na útočnej polovici a domáci si musia dávať pozor.

39
    Prenesenie hry Realu bolo nepresné, Mendy nemohol zachytiť loptu na hracej ploche, takže rozohrávať budú hráči Alavésu.

40
    Real Madrid kombinuje na polovici Alavésu, ale zatiaľ v úctivej vzdialenosti od jeho pokutového územia.

41
    Rodrygo si narazil s Kroosom a už sa rútil do šestnástky, proti presile hráčov Alavésu sa ale nepresadil.

43
    Blíži sa záver polčasu, Real Madrid v posledných minútach dominuje na lopte, ale šance si nevytvára.

45
    Prieniková prihrávka na Asensia bola príliš dlhá, Roberto tak bude môcť rozohrávať od brány.

45+1
    Nadstavuje sa 5 minút.

45+2
    Modrič bol tesne pred šestnástkou faulovaný a Real má zaujímavú štandardku.

45+3
    Asensio poslal prudký center pred bránu Alavésu, nikto z jeho spoluhráčov nedokázal nasmerovať loptu medzi tri žrde.

45+5

Real Madrid vyhráva po prvom polčase 1:0, v 12. minúte premenil nariadenú penaltu Benzema. Alavés pohrozil viacerými sľubnými akciami, no ani jedna sa gólom neskončila.

46

47
    Mužstvá cez prestávku nestriedali, zato však prebehla zmena v rozhodcovskej zostave. Zraneného Carlosa Gila vymenil Hernández, ktorý píska svoj prvý zápas v španielskej najvyššej súťaži.

49
    Asensio hľadal výbornou prihrávkou Benzemu, toho však perfektne ubránil Ely.

50
    Lopta skončila po strele Asensia v bráne, ale rozhodca odmával ofsajd!

51
    Je ale možné, že sa bude rozhodnutie ešte meniť, pretože na ofsajd to veľmi nevyzeralo.

51
    Gól nakoniec predsa len platí a Real Madrid sa tak ujíma vedenia 2:0! Rodrygo našiel krásnou prienikovou prihrávkou za obranou Benzemu, ktorý sa zachoval veľmi nesebecky a predložil loptu pred brázdnu bránu MARCOVI ASENSIOVI. Ten už mal ľahkú prácu.

55
    Real vstúpil do druhého polčasu výborne, Alavés sa zatiaľ vôbec nedostal k ohrozeniu jeho brány. Hostia budú reagovať striedaniami.

55
    Striedanie v tíme Deportivo Alavés: z ihriska odchádza Ljubomir Fejsa, prichádza Abdallah Mahmoud.

56
    Striedanie v tíme Deportivo Alavés: z ihriska odchádza Lucas Pérez, prichádza Luis Rioja.

57
    Rodrygo sa dopredu rozbiehal zbytočne, nepostrážil si ofsajdové postavenie.

58
    Z pravej strany centroval Vázquez a hľadal Benzemu. Tesne pred ním loptu nadvihol brankár Roberto. Ten musel znovu do akcie, tentokrát vychytal nebezpečnú Benzemovu strelu. Dorážka Rodryga už bola nepresná.

59
    Roberto je znova za hrdinu, tentokrát zlikvidoval strelu Rodryga z ľavej strany z uhla.

60
    Po dlhšej dobe sa Real musel brániť a skvelú prácu odviedol Mendy, ktorý ukázal rýchlosť aj silu v osobnom súboji.

61
    Joselu mohol znížiť na rozdiel jedného gólu, ale z ľavej strany Courtoisa neprekonal. Brankár Realu Madrid mu výborne zmenšil strelecký uhol a zasiahol rukami.

63
    Po slabšom vstupe do druhého polčasu začínajú hostia znovu vystrkovať rožky a ešte sa určite pokúsia zápas zdramatizovať.

64
    Benzema dnes hrá výborný zápas. Tentokrát našiel krásnym centrom Vázqueza, ale tomu zakončenie z voleja nevyšlo.

67
    Benzema znovu nezištne prihral svojmu spoluhráčovi do šance, tentokrát si vybral Kroosa. Nemcova strela ale bola zblokovaná.

68
    Strelou z diaľky sa pripomenul Modrič, ale jeho strela nemohla Roberta príliš rozhodiť. Spoľahlivý zákrok brankára Alavésu.

69
    Striedanie v tíme Deportivo Alavés: z ihriska odchádza Edgar Méndez, prichádza Borja Sainz.

69
    Striedanie v tíme Deportivo Alavés: z ihriska odchádza Joselu, prichádza José Luis Rodríguez.

70
    Striedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Luka Modrić, prichádza Federico Valverde.

70
    Striedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Marco Asensio, prichádza Vinícius Júnior.

73
    Vinícius Junior je na hracej ploche iba chvíľu,takže má veľa energie, ale ani on už nedokázal zachytiť loptu na hracej ploche.

74
    Na druhej strane sa dostal k strele tiež striedajúci Sainz, jeho pokus podvihol nad brvno Varane.

75
    Vďaka pošmyknutiu Mahmouda sa Real dostal do zaujímavej šance. Z pravej strany strieľal Rodrygo, Roberto sa znovu zaskvel zákrokom.

79
    Po krátkej pauze na občerstvenie sa pokračuje v hre, loptu na kopačkách majú domáci futbalisti.

82
    Striedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Karim Benzema, prichádza Eden Hazard.

82
    Striedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Rodrygo, prichádza Isco.

83
    Žltú kartu dostáva Abdallah Mahmoud (Deportivo Alavés).

84
    Isco sa na ihrisku uviedol po dvoch minútach krásnou technickou strelou z ľavej strany na zadnú žrď. Roberto ale dnes chytá výborne a aj s touto strelou si poradil.

87
    Sainza je po príchode na ihrisko rozhodne vidieť, ale tentokrát jeho centru z pravej strany chýbala presnosť.

89
    Ely hľadal dlhou prihrávkou za obranu Burkeho. Ten išiel do súboja s Varanom, ktorý ho klopte nepustil a všetko svojím odkopom dokončil Courtois.

90
    Tentokrát na Courtoisa pálil Rodríguez. Domáci gólman si pripísal svoj šiesty zákrok v zápase,tento ale nepatril medzi najťažšie.

90+1
    Nadstavený čas: 6 minút.

90+3
    Vo vápne Alavésu sa ešte k strele tlačili Isco a Kroos, ale ani jeden z nich sa do zakončenia nedostal.

90+4
    Striedanie v tíme Real Madrid CF: z ihriska odchádza Casemiro, prichádza Brahim Díaz.

90+5
    Vinícius Junior sa dostal do šestnástky súpera, ale zastavila ho zdvihnutá zástavka čiarového rozhodcu.

90+6

V druhom polčase domáci pridali ešte jeden gól, v 51. minúte skóroval Asensio. Real Madrid tak bez väčších problémov poráža Alavés 2:0, aj keď treba povedať, že hostia si vypracovali niekoľko zaujímavých šancí. (00:00:20)