Hrunčáková – Vondroušová sk 0:2 (kon.) | Schmiedlová – Martincová sk 0:2 (kon.)
Kužmová, Kužmová – Kolodziejová, Vondroušová sk 2:1 (kon.)
3 4
Markéta Vondroušová
2
6 6
Nedeľa 05.07.2020, 14:08 • NTC Bratislava • O pohár priateľstva – ženy (krytý tvrdý povrch)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. Cez víkend sa odohrá priateľské stretnutie medzi Českom a Slovenskom, bude sa hrať hneď v niekoľkých kategóriach.

Víťaz tohto zápolenia získa pohár priateľstva. Hlavným lákadlom na Slovensku bude súboj ženskej reprezentácie (Fed Cup). Po sobote je stav v tejto ketegóri 1:1, keď sa o náš bod postarala Viktória Kužmová a o ten český Markéta Vondroušová.

Práve súboj týchto dvoch tenistiek odštartuje nedeľný program tohto zápolenia. Jeho favoritom bude určite Markéta Vondroušová, ktorej v rebríčku ATP patrí 18. miesto, zatiaľ čo Viky sa nachádza na 82. mieste.

Verme však, že uvidíme zaujímavé stretnutie, sledujte náš online prenos!

Prajem príjemné športové popoludnie všetkým fanúšikom tenisu! Aj dnes pokračuje zápolenie O pohár priateľstva medzi Českom a Slovenskom. Na Slovensku sú hlavným lákadlom súboje žien (Fed Cup), po prvom hracom dni je stav 1:1!

Približne od 14tej hodiny sa na kurt dostanú Viktória Kužmová a Markéta Vondroušová, teda jednotky oboch celkov. Favoritkou je Vondroušová, ale my verme, že Viky zabojuje ako najlepšie vie a že uvidíme kvalitné stretnutie.

Viktória Kužmová a Markéta Vondroušová sú už prítomné na kurte, prebehne ich krátka rozcvička a po nej sa toto stretnutie môže začať.

Ako prvá začne na servise Viktória Kužmová.

0:0

15-0
    Kužmová odštartovala svoje prvé podanie v tomto zápase úspešne, Vondroušovej úder končí na páske.

30-0
    Druhý fiftín v rade pre domácu tenistku, Vondroušová zahrala bekhend len do autu.

40-0
    Toto je priamy bod z podania a tak prichádzajú tri gembaly.

1:0
    Viktória Kužmová si opäť pomáha servisom, na úvod zápasu si pripisuje čistú hru!
    0:0; 1:0 - Viktória Kužmová

15-0
    Ani teraz Vondroušová fiftín nezískala, slovenská reprezentantka sa prezentovala víťazným úderom.

15-15
    Markéta Vondroušová získava prvý fiftín v tomto zápase po priamym bode z podania.

30-15
    Bekhend českej tenistky zastavila páska.

40-15
    Vondroušová opäť zahrala úder len do pásky, sú tu dva brejkbaly pre Kužmovú!
    0:0; 1:0; 40-15 - Viktória Kužmová

2:0
    Viktória Kužmová berie prvé podanie súperky v tomto zápase! Vondroušová opäť zahrala úder len do pásky, skvelý začiatok pre našu reprezentantku.

15-0
    Cestu za potvrdením brejku zahájila Kužmová úspešne, stalo sa tak po ďalšej chybe súperky.

15-15
    Presný forhend na čiaru od Vondroušovej, po 15 na oboch stranách.
    0:0; 2:0; 15-15 - Markéta Vondroušová

30-15
    Protiúder českej tensitky končí v aute, Viky tak znova vedie na servise o jeden fiftín.

30-30
    Prichádza však dvojchyba našej tenistky, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Po dobrom servise prichádza nevynútená chyba našej tenistky, Markéta Vondroušová získava brejkbal!

2:1
    Je tu ribrejk! Markéta Vondroušová si zobrala späť stratené podanie, Viky zahrala úder do paśky a celý tento gem ju môže mrzieť, rozohratý ho mala dobre, ale servis napokon stratila!
    0:0; 2:1 - Markéta Vondroušová

2:1
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

2:1
    Koniec prestávky, podávať bude Markéta Vondroušová.

0-15
    Markéta Vondroušová zahájila cestu za potvrdením brejku úspešne, úder našej tenistky zastavila páska.

15-15
    Forhend od Vondroušovej končí v aute, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Loptu získava Vondroušová.

15-40
    Vondroušová donútila súperku na prechod k sieti a následne ju šikovným spôsobom obhodila.
    0:0; 2:1; 15-40 - Markéta Vondroušová

30-40
    Prvá dvojchyba Vondroušová v tomto zápase.

2:2
    Skráteným úderom ukončila Markéta Vondroušová tento gem, v ktorom úspešne potvrdila brejk a vyrovnáva na 2:2 v prvom sete, začína sa odznova!
    0:0; 2:2 - Markéta Vondroušová

15-0
    Prvé eso na konte slovenskej tenistky.

30-0
    Viktória Kužmová pokračuje priamym bodom a vyhráva o dva fiftíny.

40-0
    Po víťaznom forhende prichádzajú tri gembaly.
    0:0; 2:2; 40-0 - Viktória Kužmová

3:2
    Viktória Kužmová trafila čiaru po priamom bode z podania, čistou hrou sa ujíma vedenia 3:2 v prvom sete!

3:2

3:2

15-0
    Aut z rakety podávajúcej tenistky.

30-0
    Viky zahrala presný úder k čiare a súperke nedala žiadnu šancu. Naša reprezentantka vyhráva pri servise súperky o dva fiftíny.

30-15

30-30
    Zlý bekhendový úder od našej tenistky, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
    0:0; 3:2; 30-30 - Markéta Vondroušová

40-30
    Je tu dvojchyba od Vondroušovej, brejkbal pre Kužmovú!

40-40
    Už sa zdalo, že Viky získane tento gem, ale napokon po nevynútenej chybe zahrala úder do pásky, pôjde sa cez zhodu.

A-40
    Obhodenie našej tenistky je úspešné, takže je tu aj druhý brejkbal!

40-40
    Nízky úder našej tenistky opäť zastavuje páska, späť na zhodu.

40-A
    Markéta Vondroušová posiela loptičku do otvoreného priestoru a tak získava gembal.
    0:0; 3:2; 40-A - Markéta Vondroušová

3:3
    Česká tensitka odvrátila dva brejkbaly, priamym bodom ukončila tento gem a vyrovnáva na 3:3 v prvom sete!

15-0
    Presný skrátený úder od slovenskej tenistky.

15-15
    Nasleduje však len úder do pásky, po 15 na oboch stranách.

15-30
    0:0; 3:3; 15-30 - Markéta Vondroušová

30-30
    Druhé eso našej tenistky v tomto zápase, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Cez druhý servis musela ísť teraz Kužmová, to rezunovala to nevynútenej chyby a je tu brejkbal!

3:4
    Markéta Vondroušová dobehla skrátený úder, následne poslal loptičku do protipohybu a berie tento servis súperky! Česká tenistka vyhráva v prvom sete 4:3!
    0:0; 3:4 - Markéta Vondroušová

3:4

3:4

15-0
    Viky trafila svoj bekhend presne na čiaru, Vondroušová tak nezačala servis na potvrdenie brejku úspešne.

15-15
    Return slovenskej tenistky končí v aute, po 15.

15-30
    0:0; 3:4; 15-30 - Markéta Vondroušová

15-40
    Aut z rakety Kužmovej, dva gembaly na potvrdenie brejku.

3:5
    Markéta Vondroušová víťazným úderom ukončila tento gem, v ktorom potvrdila brej a ujíma sa vedenia 5:3 v prvom sete! Viktória Kužmová tak musí podávať na udržanie sa v úvodnej sade hry.

0-15
    Krásny skrátený úder od českej tenistky, dôležitý servis tak Viky nezačala úspešne.
    0:0; 3:5; 0-15 - Markéta Vondroušová

0-30
    Nízky úder z rakety slovenskej tenistky zastavila páska, Viky na servise prehráva o dva fiftíny.

0-40
    Markéta Vondroušová získava tri setbaly pri podaní súperky!

3:6
    Česká tenistka čistou hrou ukončila prvý set a to pri podaní našej reprezentantky. Markéta Vondroušová vyhráva prvý set pomerom 6:3, ktorý bol dlho vyrovnaný, v začiatku bola dokonca lepšia Viky, ale dôležitý záver zvládla lepšie Vondroušová. Uvidíme, čo ponúkne druhý set.
    0:1; 3:6 - Markéta Vondroušová

0:0

0:0

0-15
    Priamym bodom zahájila Vondroušová druhý servis.

0-30
    Situácia sa zopakovala, Vondroušová veľmi ťaží zo svojho presného servisu.

0-40
    Páska zastavuje úder našej tenistky, sú tu tri gembaly.
    0:1; 0:0; 0-40 - Markéta Vondroušová

0:1
    Markéta Vondroušová esom ukončila prvý gem druhého setu!

15-0
    Toto bola chyba českej tenistky, fiftín pre Viky.

30-0
    Vondroušovej bekhend úspešný nebol, druhý fiftín v rade pre podávajúcu tenistku.

40-0
    Presný volej na sieti od Viky, sú tu tri gembaly.
    0:1; 0:1; 40-0 - Viktória Kužmová

1:1
    Aj Viktória Kužmová zaznamenáva pri prvom servise v druhom sete čistú hru, 1:1!

0-15
    Úder našej tenistky cez pásku neprešiel.

0-30
    Česká reprezentantka si pripisuje druhé eso v tomto zápase.
    0:1; 1:1; 0-30 - Markéta Vondroušová

15-30
    Loptu získava Kužmová.

15-40
    Ďalšie eso od Vondroušovej, prichádzajú dva gembaly.

1:2
    Markéta Vondroušová si bez problémov udržala tento servis, Kužmová nemala šancu reagovať na tento úder súperky.
    0:1; 1:2 - Markéta Vondroušová

1:2

1:2
    Koniec prestávky, podávať bude Viktória Kužmová.

15-0

30-0
    Vondroušovej úder zastavuje páska, Viky vyhráva na servise o dva fiftíny.

40-0
    Presný kraťas od našej tenistky, ktorá získava tri gembaly.

40-15
    Viktória Kužmová musela cez druhý servis, ktorý jej nevyšiel a tak to čistá hra nebude.

40-30
    Forhend našej tenistky zastavila páska, aj druhý gembal sa stal minulosťou.
    0:1; 1:2; 40-30 - Markéta Vondroušová

2:2
    Na tretí pokus už bola Viky úspešná a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 2:2!

0-15
    Priamym bodom odštartovala Vondroušová tento gem.

0-30
    Česká reprezentantka pokračuje víťazným bekhendom.

0-40
    Return našej tenistky končí v aute, tri gembaly.

2:3
    Markéta Vondroušová víťazným bekehndom ukončila tento gem, ktorý získava čistou hrou a ide do vedenia 3:2! Zatiaľ čakáme na prvý brejk v druhom sete.
    0:1; 2:3 - Markéta Vondroušová

2:3

2:3

15-0
    Presným skráteným úderom sa prezentovala naša tenistka.

30-0
    Páska zastavuje úder českej reprezentantky.
    0:1; 2:3; 30-0 - Viktória Kužmová

40-0
    Tri gembaly pre Viktóriu Kužmovú.

40-15
    Čistá hra to nebude, prichádza dvojchyba našej tenistky.

40-30
    Presné obhodenie našej tenistky, ktorá stráca aj druhý gembal.
    0:1; 2:3; 40-30 - Markéta Vondroušová

3:3
    Viktória Kužmová napokon priamym bodom ukončila tento gem, 3:3 v druhom sete!

0-15
    Vondroušová otvára siedmy gem druhého setu priamym bodom.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

15-30

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Viktória Kužmová zahrala presný volej, uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
    0:1; 3:3; 30-30 - Viktória Kužmová

30-40
    Return slovenskej tenistky končí v aute, je tu teda gembal.

3:4
    Markéta Vondroušová ukončila esom tento gem a ujíma sa vedenia 4:3 v druhom sete. Aj naďalej to je bez brejku.

3:4

3:4

0-15
    Kužmová po servise prechod na sieť nezvládla, fiftín pre súperku.

15-15
    Výborná hra našej tenistky na sieti, aj z obrany to zvládla a vyrovnáva na 15:15.
    0:1; 3:4; 15-15 - Viktória Kužmová

30-15
    Vondroušovej úder zastavila páska, druhý fiftín v rade pre podávajúcu tenistku.

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Markéta Vondroušová získava brejkbal, to môže byť kľúčový moment zápasu!

3:5
    Aut z rakety našej tenistky a tak stráca veľmi dôležitý gem! Markéta Vondroušová vyhráva v druhom sete 5:3 a ide podávať na víťazstvo v tomto zápase!
    0:1; 3:5 - Markéta Vondroušová

15-0
    Toto je víťazný úder našej tenistky.

15-15
    Return od Kužmovej končí v aute, po 15 na oboch stranách.
    0:1; 3:5; 15-15 - Markéta Vondroušová

30-15
    Viktória Kužmová zahrala presný forhend, ešte tak naša tensitka bojuje a skúša to zvrátiť.

40-15
    Úder až ha čiaru, Kužmová získava dva brejkbaly na udržanie sa v tomto zápase!

40-30
    Esom odvrátila Vondroušová prvý brejkbal.

4:5
    Viktória Kužmová zahrala presný úder k čiare, stratené podanie si berie späť a udržala sa tak ešte v tomto zápase! Za stavu 4:5 bude podávať na potvrdenie brejku a aj udržanie sa.
    0:1; 4:5 - Viktória Kužmová

4:5

4:5

0-15
    Viky musela cez druhý servis, ktorý jej ale nevyšiel.

0-30
    Nepresný volej od našej tenistky, ktorá tak pri servise na udržanie sa v tomto zápase prehráva o dva fiftíny.
    0:1; 4:5; 0-30 - Markéta Vondroušová

15-30
    Priamy bod z podania, znížené na rozdiel jednej loptičky.

30-30
    Toto je už presný volej našej reprezentantky od siete, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-40
    Markéta Vondroušová získava mečbal pri servise súperky!

4:6
    GEM, SET, ZÁPAS Markéta Vondroušová! Česká reprezentantka napokon ukončila tento zápas pri servise súpery, našej tenistke dovolila uhrať o jeden gem viac ako v prvom sete.
    0:2; 4:6 - Markéta Vondroušová

Koniec zápasu

Markéta Vondroušová získava pre české farby druhý bod a náš súper sa ujíma vedenia 2:1! Viktória Kužmová bojovala statočne a meistami bola aj lepšia, ale v rozhodujúcich momentoch sa ukázala veľká sila mladej Markéty Vondroušovej.

Ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa! (15:16:45)