Hrunčáková – Vondroušová sk 0:2 (kon.) | Schmiedlová – Martincová sk 0:2 (kon.)
Kužmová, Kužmová – Kolodziejová, Vondroušová sk 2:1 (kon.)
3 4
Markéta Vondroušová
2
6 6
Nedeľa 05.07.2020, 14:08 • NTC Bratislava • O pohár priateľstva – ženy (krytý tvrdý povrch)

Markéta Vondroušová získava pre české farby druhý bod a náš súper sa ujíma vedenia 2:1! Viktória Kužmová bojovala statočne a meistami bola aj lepšia, ale v rozhodujúcich momentoch sa ukázala veľká sila mladej Markéty Vondroušovej.

Ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa! (15:16:45)

Koniec zápasu
    0:2; 4:6 - Markéta Vondroušová

4:6
    GEM, SET, ZÁPAS Markéta Vondroušová! Česká reprezentantka napokon ukončila tento zápas pri servise súpery, našej tenistke dovolila uhrať o jeden gem viac ako v prvom sete.

30-40
    Markéta Vondroušová získava mečbal pri servise súperky!

30-30
    Toto je už presný volej našej reprezentantky od siete, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Priamy bod z podania, znížené na rozdiel jednej loptičky.
    0:1; 4:5; 0-30 - Markéta Vondroušová

0-30
    Nepresný volej od našej tenistky, ktorá tak pri servise na udržanie sa v tomto zápase prehráva o dva fiftíny.

0-15
    Viky musela cez druhý servis, ktorý jej ale nevyšiel.

4:5
    Koniec prestávky, podávať bude Viktória Kužmová.

4:5
    Nasleduje prestávka a výmena strán.
    0:1; 4:5 - Viktória Kužmová

4:5
    Viktória Kužmová zahrala presný úder k čiare, stratené podanie si berie späť a udržala sa tak ešte v tomto zápase! Za stavu 4:5 bude podávať na potvrdenie brejku a aj udržanie sa.

40-30
    Esom odvrátila Vondroušová prvý brejkbal.

40-15
    Úder až ha čiaru, Kužmová získava dva brejkbaly na udržanie sa v tomto zápase!

30-15
    Viktória Kužmová zahrala presný forhend, ešte tak naša tensitka bojuje a skúša to zvrátiť.
    0:1; 3:5; 15-15 - Markéta Vondroušová

15-15
    Return od Kužmovej končí v aute, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Toto je víťazný úder našej tenistky.
    0:1; 3:5 - Markéta Vondroušová

3:5
    Aut z rakety našej tenistky a tak stráca veľmi dôležitý gem! Markéta Vondroušová vyhráva v druhom sete 5:3 a ide podávať na víťazstvo v tomto zápase!

30-40
    Markéta Vondroušová získava brejkbal, to môže byť kľúčový moment zápasu!

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15
    Vondroušovej úder zastavila páska, druhý fiftín v rade pre podávajúcu tenistku.
    0:1; 3:4; 15-15 - Viktória Kužmová

15-15
    Výborná hra našej tenistky na sieti, aj z obrany to zvládla a vyrovnáva na 15:15.

0-15
    Kužmová po servise prechod na sieť nezvládla, fiftín pre súperku.

3:4

3:4

3:4
    Markéta Vondroušová ukončila esom tento gem a ujíma sa vedenia 4:3 v druhom sete. Aj naďalej to je bez brejku.

30-40
    Return slovenskej tenistky končí v aute, je tu teda gembal.
    0:1; 3:3; 30-30 - Viktória Kužmová

30-30
    Po 30 na oboch stranách. Viktória Kužmová zahrala presný volej, uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

15-30
    Loptu získava Vondroušová.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

0-15
    Vondroušová otvára siedmy gem druhého setu priamym bodom.

3:3
    Viktória Kužmová napokon priamym bodom ukončila tento gem, 3:3 v druhom sete!
    0:1; 2:3; 40-30 - Markéta Vondroušová

40-30
    Presné obhodenie našej tenistky, ktorá stráca aj druhý gembal.

40-15
    Čistá hra to nebude, prichádza dvojchyba našej tenistky.

40-0
    Tri gembaly pre Viktóriu Kužmovú.
    0:1; 2:3; 30-0 - Viktória Kužmová

30-0
    Páska zastavuje úder českej reprezentantky.

15-0
    Presným skráteným úderom sa prezentovala naša tenistka.

2:3

2:3
    0:1; 2:3 - Markéta Vondroušová

2:3
    Markéta Vondroušová víťazným bekehndom ukončila tento gem, ktorý získava čistou hrou a ide do vedenia 3:2! Zatiaľ čakáme na prvý brejk v druhom sete.

0-40
    Return našej tenistky končí v aute, tri gembaly.

0-30
    Česká reprezentantka pokračuje víťazným bekhendom.

0-15
    Priamym bodom odštartovala Vondroušová tento gem.

2:2
    Na tretí pokus už bola Viky úspešná a tak vyrovnáva stav v druhom sete na 2:2!
    0:1; 1:2; 40-30 - Markéta Vondroušová

40-30
    Forhend našej tenistky zastavila páska, aj druhý gembal sa stal minulosťou.

40-15
    Viktória Kužmová musela cez druhý servis, ktorý jej nevyšiel a tak to čistá hra nebude.

40-0
    Presný kraťas od našej tenistky, ktorá získava tri gembaly.

30-0
    Vondroušovej úder zastavuje páska, Viky vyhráva na servise o dva fiftíny.

15-0
    Loptu získava Kužmová.

1:2

1:2
    0:1; 1:2 - Markéta Vondroušová

1:2
    Markéta Vondroušová si bez problémov udržala tento servis, Kužmová nemala šancu reagovať na tento úder súperky.

15-40
    Ďalšie eso od Vondroušovej, prichádzajú dva gembaly.

15-30
    0:1; 1:1; 0-30 - Markéta Vondroušová

0-30
    Česká reprezentantka si pripisuje druhé eso v tomto zápase.

0-15
    Úder našej tenistky cez pásku neprešiel.

1:1
    Aj Viktória Kužmová zaznamenáva pri prvom servise v druhom sete čistú hru, 1:1!
    0:1; 0:1; 40-0 - Viktória Kužmová

40-0
    Presný volej na sieti od Viky, sú tu tri gembaly.

30-0
    Vondroušovej bekhend úspešný nebol, druhý fiftín v rade pre podávajúcu tenistku.

15-0
    Toto bola chyba českej tenistky, fiftín pre Viky.

0:1
    Markéta Vondroušová esom ukončila prvý gem druhého setu!
    0:1; 0:0; 0-40 - Markéta Vondroušová

0-40
    Páska zastavuje úder našej tenistky, sú tu tri gembaly.

0-30
    Situácia sa zopakovala, Vondroušová veľmi ťaží zo svojho presného servisu.

0-15
    Priamym bodom zahájila Vondroušová druhý servis.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Markéta Vondroušová.

0:0
    0:1; 3:6 - Markéta Vondroušová

3:6
    Česká tenistka čistou hrou ukončila prvý set a to pri podaní našej reprezentantky. Markéta Vondroušová vyhráva prvý set pomerom 6:3, ktorý bol dlho vyrovnaný, v začiatku bola dokonca lepšia Viky, ale dôležitý záver zvládla lepšie Vondroušová. Uvidíme, čo ponúkne druhý set.

0-40
    Markéta Vondroušová získava tri setbaly pri podaní súperky!

0-30
    Nízky úder z rakety slovenskej tenistky zastavila páska, Viky na servise prehráva o dva fiftíny.
    0:0; 3:5; 0-15 - Markéta Vondroušová

0-15
    Krásny skrátený úder od českej tenistky, dôležitý servis tak Viky nezačala úspešne.

3:5
    Markéta Vondroušová víťazným úderom ukončila tento gem, v ktorom potvrdila brej a ujíma sa vedenia 5:3 v prvom sete! Viktória Kužmová tak musí podávať na udržanie sa v úvodnej sade hry.

15-40
    Aut z rakety Kužmovej, dva gembaly na potvrdenie brejku.
    0:0; 3:4; 15-30 - Markéta Vondroušová

15-30

15-15
    Return slovenskej tenistky končí v aute, po 15.

15-0
    Viky trafila svoj bekhend presne na čiaru, Vondroušová tak nezačala servis na potvrdenie brejku úspešne.

3:4

3:4
    0:0; 3:4 - Markéta Vondroušová

3:4
    Markéta Vondroušová dobehla skrátený úder, následne poslal loptičku do protipohybu a berie tento servis súperky! Česká tenistka vyhráva v prvom sete 4:3!

30-40
    Cez druhý servis musela ísť teraz Kužmová, to rezunovala to nevynútenej chyby a je tu brejkbal!

30-30
    Druhé eso našej tenistky v tomto zápase, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.
    0:0; 3:3; 15-30 - Markéta Vondroušová

15-30

15-15
    Nasleduje však len úder do pásky, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Presný skrátený úder od slovenskej tenistky.

3:3
    Česká tensitka odvrátila dva brejkbaly, priamym bodom ukončila tento gem a vyrovnáva na 3:3 v prvom sete!
    0:0; 3:2; 40-A - Markéta Vondroušová

40-A
    Markéta Vondroušová posiela loptičku do otvoreného priestoru a tak získava gembal.

40-40
    Nízky úder našej tenistky opäť zastavuje páska, späť na zhodu.

A-40
    Obhodenie našej tenistky je úspešné, takže je tu aj druhý brejkbal!

40-40
    Už sa zdalo, že Viky získane tento gem, ale napokon po nevynútenej chybe zahrala úder do pásky, pôjde sa cez zhodu.

40-30
    Je tu dvojchyba od Vondroušovej, brejkbal pre Kužmovú!
    0:0; 3:2; 30-30 - Markéta Vondroušová

30-30
    Zlý bekhendový úder od našej tenistky, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15

30-0
    Viky zahrala presný úder k čiare a súperke nedala žiadnu šancu. Naša reprezentantka vyhráva pri servise súperky o dva fiftíny.

15-0
    Aut z rakety podávajúcej tenistky.

3:2

3:2

3:2
    Viktória Kužmová trafila čiaru po priamom bode z podania, čistou hrou sa ujíma vedenia 3:2 v prvom sete!
    0:0; 2:2; 40-0 - Viktória Kužmová

40-0
    Po víťaznom forhende prichádzajú tri gembaly.

30-0
    Viktória Kužmová pokračuje priamym bodom a vyhráva o dva fiftíny.

15-0
    Prvé eso na konte slovenskej tenistky.
    0:0; 2:2 - Markéta Vondroušová

2:2
    Skráteným úderom ukončila Markéta Vondroušová tento gem, v ktorom úspešne potvrdila brejk a vyrovnáva na 2:2 v prvom sete, začína sa odznova!

30-40
    Prvá dvojchyba Vondroušová v tomto zápase.
    0:0; 2:1; 15-40 - Markéta Vondroušová

15-40
    Vondroušová donútila súperku na prechod k sieti a následne ju šikovným spôsobom obhodila.

15-30

15-15
    Forhend od Vondroušovej končí v aute, po 15 na oboch stranách.

0-15
    Markéta Vondroušová zahájila cestu za potvrdením brejku úspešne, úder našej tenistky zastavila páska.

2:1

2:1
    0:0; 2:1 - Markéta Vondroušová

2:1
    Je tu ribrejk! Markéta Vondroušová si zobrala späť stratené podanie, Viky zahrala úder do paśky a celý tento gem ju môže mrzieť, rozohratý ho mala dobre, ale servis napokon stratila!

30-40
    Po dobrom servise prichádza nevynútená chyba našej tenistky, Markéta Vondroušová získava brejkbal!

30-30
    Prichádza však dvojchyba našej tenistky, po 30. Uvidíme, čo bude nasledovať ďalej.

30-15
    Protiúder českej tensitky končí v aute, Viky tak znova vedie na servise o jeden fiftín.
    0:0; 2:0; 15-15 - Markéta Vondroušová

15-15
    Presný forhend na čiaru od Vondroušovej, po 15 na oboch stranách.

15-0
    Cestu za potvrdením brejku zahájila Kužmová úspešne, stalo sa tak po ďalšej chybe súperky.

2:0
    Viktória Kužmová berie prvé podanie súperky v tomto zápase! Vondroušová opäť zahrala úder len do pásky, skvelý začiatok pre našu reprezentantku.
    0:0; 1:0; 40-15 - Viktória Kužmová

40-15
    Vondroušová opäť zahrala úder len do pásky, sú tu dva brejkbaly pre Kužmovú!

30-15
    Bekhend českej tenistky zastavila páska.

15-15
    Markéta Vondroušová získava prvý fiftín v tomto zápase po priamym bode z podania.

15-0
    Ani teraz Vondroušová fiftín nezískala, slovenská reprezentantka sa prezentovala víťazným úderom.
    0:0; 1:0 - Viktória Kužmová

1:0
    Viktória Kužmová si opäť pomáha servisom, na úvod zápasu si pripisuje čistú hru!

40-0
    Toto je priamy bod z podania a tak prichádzajú tri gembaly.

30-0
    Druhý fiftín v rade pre domácu tenistku, Vondroušová zahrala bekhend len do autu.

15-0
    Kužmová odštartovala svoje prvé podanie v tomto zápase úspešne, Vondroušovej úder končí na páske.

0:0

Ako prvá začne na servise Viktória Kužmová.

Viktória Kužmová a Markéta Vondroušová sú už prítomné na kurte, prebehne ich krátka rozcvička a po nej sa toto stretnutie môže začať.

Prajem príjemné športové popoludnie všetkým fanúšikom tenisu! Aj dnes pokračuje zápolenie O pohár priateľstva medzi Českom a Slovenskom. Na Slovensku sú hlavným lákadlom súboje žien (Fed Cup), po prvom hracom dni je stav 1:1!

Približne od 14tej hodiny sa na kurt dostanú Viktória Kužmová a Markéta Vondroušová, teda jednotky oboch celkov. Favoritkou je Vondroušová, ale my verme, že Viky zabojuje ako najlepšie vie a že uvidíme kvalitné stretnutie.

Vítam všetkých priaznivcov tenisu pri sledovaní tohto online textového prenosu. Cez víkend sa odohrá priateľské stretnutie medzi Českom a Slovenskom, bude sa hrať hneď v niekoľkých kategóriach.

Víťaz tohto zápolenia získa pohár priateľstva. Hlavným lákadlom na Slovensku bude súboj ženskej reprezentácie (Fed Cup). Po sobote je stav v tejto ketegóri 1:1, keď sa o náš bod postarala Viktória Kužmová a o ten český Markéta Vondroušová.

Práve súboj týchto dvoch tenistiek odštartuje nedeľný program tohto zápolenia. Jeho favoritom bude určite Markéta Vondroušová, ktorej v rebríčku ATP patrí 18. miesto, zatiaľ čo Viky sa nachádza na 82. mieste.

Verme však, že uvidíme zaujímavé stretnutie, sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.