FK Železiarne Podbrezová
3:0 (1:0)
MŠK Žilina B
Piatok 26.06.2020, 16:00 • ZELPO Aréna Podbrezová • MONACObet liga • 3. kolo

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose zo zápasu 3. kola II. ligy skupiny o postup do Fortuna ligy. Už iba o umiestnenie si sily zmerajú FK Železiarne Podbrezová a MŠK Žilina B.

Stretnutie sa začne o 16:00.

Žilinčania nadstavbu týmto kolom len začínajú. Ťažko teda predvídať ich výkonnosť a to ešte viac preto, že počas koronakrízy opustilo prvé mužstvo viacero opôr, ich miesta zaujali práve futbalisti z "juniorky". Jedno je však isté, niekoľkí futbalisti si odbijú ligový debut.

Šošoni majú v tabuľke 28 bodov, aktívne skóre 37:29 zo základnej časti a patrí im šiesta priečka. Na piatu Podbrezovú strácajú jeden bod, na štvrtý Poprad dva a na tretiu Skalicu sedem. Za istých okolností tak môže MŠK skončiť ešte na bronzovom stupienku.

Zatiaľ čo hostia budú nadstavbu začínať, Podbrezová ju bude končiť. V prvých dvoch stretnutiach remizovala s favoritmi na postup z Banskej Bystrice 2:2 a s Dubnicou 1:1. Aj to posúva Horehroncov skôr do pozície tímu, ktorý by mal v ZELPO Aréne triumfovať.

Pred posledných duelom sezóny ešte môžu Podbrezovčania zabojovať o štvrté miesto, na ktoré strácajú bodík, keď doteraz získali bodov 29. V prípade prehry skončí FK s istotou na poslednej pozícii. Pomer strelených a inkasovaných gólov je vzácne vyrovnaný – 28:28.

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Kováčik, Ďatko, Pavúk, Paraj, Pajer, Chvátal, Szetei, Špyrka, Pribula (C), Galčík
    Náhradníci: Dlubáč – Breznaník, Bakaľa, Krčula, Zachara, Gajan, Bartoš

MŠK Žilina B: Belko – Majdan, Moško (C), Nemčík, Nagy, Suľa, Farský, Barbora, Holáň, Rusnák, Goljan
    Náhradníci: Teplan – Leitner, Javorček, Tandara, Jambor, Kaprálik

Rozhodca: Lukáš Dzivjak – Patrik Kmec, Anton Hrenák.

1

2
    Domáci vyštartovali po mladých Žilinčanoch, získavajú rohový kop.

3
    Po ňom prichádza zrazená strela a ďalšia štandardka spoza rohovej zástavky.

4
    Úvodný nátlak ukončil rovnako druhý nepresný pokus medzi tri žrde. Gólman Belko si už stavia loptu na malé vápno.

5
    Prvý atak majú za sebou aj hostia. Po faule v strede ihriska zakombinovali, no napokon sa nedostalo ani ku finálnej fáze.

6
    Pri pohľade na zostavy je favorit jasný. Áno, aj Podbrezová má v tíme veľa mladých hráčov, no Žilinčania postavili do základu niekoľko debutantov v seniorskom futbale.

7
    Sledovali sme tretí zrazený pokus mimo brány Žiliny – tretí roh.

9
    Ani po tomto ale žilinská defenzíva nekapitulovala. Vyzerá to tak, že najťažší nápor majú mladíci spod Dubňa za sebou.

10
    Držanie lopty – 52% : 48%.

12
    Posledné minúty sa hrá prevažne v strede poľa, žiaden tím nechce urobiť chybu, ktorá by ho mohla vyjsť draho.

13
    O čosi sú ale odvážnejší domáci. Neskončila sa ešte ani úvodná štvrťhodina a je tu štvrtý roh pre FK.

15
    Podbrezová dala gól!
    No predsa to už padlo do siete! Piaty roh v poradí domáci konečne využili a tak sa ujímajú vedenia 1:0! Aj dnes zažiaril DANIEL PAVÚK.

17
    Žilinčania by chceli reagovať takisto zo štandardky rovnakého typu, pre nich to vôbec prvá v tomto stretnutí.

18
    Avšak hosťom sa po centri udrieť nepodarilo, musia sa tak znovu brániť.

19
    Predsa len však do štatistík prirátame strelu mimo bránu od MŠK. Ludha si musel dávať doteraz pozor len pri centrovaných loptách.

21
    Ale pozor, akoby som to zakríkol. Ludha s prvým zákrokom dňa, Žilina začína vystrkovať rožky.

22
    So strelami mimo priestoru troch žrdí nie je problém. Ako v kategórii rohov, tak aj tu víťazia domáci jednoznačne 5:1.

23
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Filip Szetei, prichádza Patrik Krčula.

24
    Opäť za nami chvíle, keď sa nič výraznejšie nedialo. Pri lopte však Žilina, ktorá bude vhadzovať na vlastnej polovici.

25
    Ďaleko však hostia nezašli, opäť musia brániť svoju šestnástku.

26
    Podbrezová sa usadila na ofenzívnej polovici a skúša niečo vymyslieť.

27
    Útoky nevychádzajú ani po stranách, ani po osi ihriska. Železiari naďalej na lopte.

29
    Šiesta strela mimo, Podbrezová zvyšuje svoju dominanciu v držaní lopty, ďalší gól pre tento moment nepridáva.

30
    Domáci držia stabilne pomer striel mimo bránu a počet rohových kopov. Teraz pridali už šiesty roh do štatistík.

31
    Štandardka ubránená, navyše prišlo k faulu od Podbrezovej...

33
    Na druhej strane celkovo už ôsmy roh v zápase a druhý pre Žilinu. Ludha zase s minimom práce.

34
    Faul na krídle, center do ohňa a ďalší rohový kop pre Podbrezovú. Začína sa nám to nejako hromadiť.

35
    Belko na gól z 15. minúty nestačil, teraz už ale zasiahol po zakončení po spomínanom rohu. Dobrá práca.

37
    Menej ako desať minút do konca polčasu, Podbrezová ďaleko za deliacu čiaru neprešla.

38
    Áno, ôsmy roh pre Železiarne. Po ňom Belko znovu musí ukazovať svoje kvality. Tretia strela na jeho svätyňu, druhý úspešný zákrok.

40
    Vzápätí štvrtá strela medzi tri žrde, ďalší zásah žilinského mladíka a brejk jeho spoluhráčov. Ten sa končí faulov Podbrezovčanov niekoľko metrov pred veľkým vápnom.

41
    Defenzíva domácich však zafungovala a situácia vyriešila k potešeniu priaznivcov v ZELPO Aréne.

43
    Ako to už býva zvykom, opäť dorovnanie striel mimo bránu na hranicu rohový kopov z pohľadu štatistík. V oboch kolónkach svieti Podbrezovej číslo 8.

44
    Do záverečných sekúnd prvého dejstva vchádzame deviatym rohovým kopom Horehroncov. Neskutočné číslo za ani nie 45 minút.

45
    Vyzerá to tak, že Žilina prečkala aj tieto nepríjemné minúty. Lukáš Dzivjak nemá dôvod nadstavovať ani minútu navyše.

45+1

Podbrezová zaslúžene vedie 1:0, Žilinu prestrieľala, má na konte oveľa viac rohových kopov a má navrch i v držaní lopty. Stále je to však len o jednom góle, stať sa tak môže všeličo.

Druhý polčas sa začne približne o 16:57.

46

46
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Matúš Rusnák, prichádza Adrián Kaprálik.
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Richard Nagy, prichádza Timotej Jambor.

49
    Pri lopte Žilinčania, ktorí by po prestávke mali čím skôr skórovať, aby živili svoje nádeje na zisk aspoň jedného bodu.

50
    Domáci odvrátili túto snahu hostí a sami môžu zaútočiť.

51
    Zbrzdil ich však faul súpera. Píska sa polovici MŠK.

52
    Po zmene strán sa ale tímy hľadajú, my tak čakáme na ďalší zápis do štatistík – či už z pohľadu striel, alebo rohových kopov.

54
    Lopta letí od jedného konca ihriska na druhý, stále sa však nič vážnejšie nedeje.

56
    Operácia po ľavom krídle sa skončila načasovaným zákrokom defenzívneho hráča hostí. Je po šanci.

57
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Vladimír Majdan, prichádza Marián Tandara.

57
    Hostia založili rýchly útok smerom dopredu, ale ten stroskotal ešte pred hranicou šestnástky.

58
    Belko po prvýkrát po polčase musel zakročiť, naďalej tak zostáva v platnosti stav 1:0.

59
    Na trávniku zostáva ležať jeden z hráčov Podbrezovej, hra je prerušená.

60
    Lukáš Dzivjak dáva pokyn na obnovenie hry. Za nami je hodina tohto stretnutia.

61
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Daniel Pavúk, prichádza Mateusz Zachara.

61
    Faul v strede poľa od Podbrezovej, Žilina získala voľný kop, priame nebezpečenstvo však nehrozí.

62
    Rohový kop pre MŠK, ešte len tretí v priebehu dnešného merania síl.

63
    Ďalšia strela z kopačiek hostí nepribudla, napriek tomu Šošoni opäť kontrolujú dianie na ihrisku.

64
    Deje sa tak až teraz, no ani tak Ludha nemusel urobiť zákrok v priestore svojej brány.

66
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Martin Pribula, prichádza Patrik Gajan.
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Roland Galčík, prichádza Michal Breznanik.

67
    Pokračujeme ďalej, Podbrezová po neúspešnom rohu nepúšťa loptu zo svojich kopačiek.

68
    V tomto okamihu sa jej ale už musí vzdať, píska sa totiž ofsajdové postavenie jedného z domácich hráčov.

68
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Vladimír Barbora, prichádza Patrik Leitner.
    Striedanie v tíme MŠK Žilina B: z ihriska odchádza Adam Goljan, prichádza Dominik Javorček.

69
    Žltú kartu dostáva Tomáš Nemčík (MŠK Žilina B).

70
    Strelecký pokus spoza šestnástky mieri vedľa. Vykopávať sa bude od domácej brány.

71
    Rozvinutý atak domáceho mužstva sa končí mimo ihriska. Ako posledný sa lopty dotkol hosťujúci zadák, uvidíme roh.

72
    Center do veľkého vápna veľa neplechy nenarobil, lopta už je na polovici ihriska.

73
    Výborná myšlienka od domáceho hráča, škoda len, že to všetko zhaslo na finálnej fáze.

75
    Nevydarená akcia stredom ihriska. Dobrá robota domácich zadákov, hostia sa už prebíjali do pokutového územia.

76
    Pravdepodobne je rozhodnuté! Domáci skórujú aj po druhý raz, štvrťhodinu pred koncom vedú o dva zásahy a nič im nestojí v ceste ukončiť skrátenú sezónu víťazným spôsobom. Autorom gólu je JOZEF ŠPYRKA.

78
    Horehrončania naďalej pri lopte, získavajú už štrnásty rohový kop.

79
    Po jeho odohraní sa ale zranil jeden zo Žilinčanov, je potrebné ošetrenie, chvíľu sa nebude hrať.

80
    Koncovka domáceho futbalistu nemala nárok na úspech, skončila mimo brány.

82
    Hostia si začínajú vytvárať finálny tlak. Bude im to však stačiť aspoň na skorigovanie?

83
    Zatiaľ to tak nevyzerá, Podbrezová odvrátila aj početnejšie ataky súpera a sama ide dopredu.

85
    Posledné momenty patrili domácim, ktorí zavreli súpera na jeho vlastnej polovici.

86
    Je rozhodnuté, Podbrezová v poslednom zápase sezóny 2019/2020 zvíťazí! Na rozdiel triedy upravuje MATEUSZ ZACHARA.

88
    Jasná dominancia v štatistike striel na bránu – 8:1 pre Podbrezovú. Domáci navyše držia loptu ďaleko od Ludhu, takže ešte môžu zahroziť.

90
    Nadstavujú sa dve minúty.

90+1
    Predsa len to ešte Žilinčania skúsili, no ani teraz netrafili priestor troch žrdí.

Fauly – 9:13.

Ako sme už viackrát v posledných minútach avizovali, Podbrezová sa lúči so sezónou 2019/2020 víťazstvom 3:0 nad juniorkou Žiliny.

Tento triumf posúva Železiarne na štvrté miesto, piaty Poprad stráca dva body, no má dva duely k dobru, šiesta Žilina "B" stráca body štyri a má rovnako pred sebou ešte dva zápasy. O finálnom umiestnení na pozíciách číslo 4 až 6 sa môže rozhodnúť budúci víkend. (17:49:36)

Viktor Kalinács

Hľadáme spravodajcu pre tím FK Železiarne Podbrezová. Viac informácií tu.

Góly: 15. Pavúk, 76. Špyrka, 86. Zachara

Karty:   69. Nemčík (ZIN)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 12:5. Rohy: 14:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:13.

Rozhodca: Lukáš Dzivjak – Patrik Kmec, Anton Hrenák