Den 1: Žlutý tým (Spoje) – Modrý tým (I.ČLTK) 6:9* (kon.) | Den 1: Bílý tým (Prostějov) – Červený tým (Sparta) 9:2* (kon.)
koniec udalosti
Den 1: Žlutý tým (Spoje) – Modrý tým (I.ČLTK)

6:9*

cz Štvrtok 18.06.2020, 10:00 • TJ Spoje Praha • Tenis – Barvy pro budoucnost ČTS by MONETA

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 10:00.

Krásné čtvrteční dopoledne. Dnešním dnem pokračuje druhý díl tenisové soutěže Barvy pro budoucnost, které se účastní celkem čtyři týmy. V tomto textovém přenosu se zaměříme na dění na kurtech TJ Spoje Praha, kde hostí domácí žlutý tým ten modrý, jenž spadá pod I.ČLTK Praha.

Singlový program dnešního dne je následující:

Žlutý tým – Modrý tým
    10:00 Filip Duda (1113.) – Adam Pavlásek (382.)
    10:00 Toby Alex Kodat (USA, 1216.) – Ondřej Štyler (1926.)
    10:00 Dominik Rys (-) – Vítek Horák (-)
    10:00 Matěj Vocel (1134.) – Martin Damm (USA, 911.)
    10:00 Nicole Gadientová (SUI, 1197.) – Agáta Černá
    10:00 Andrea Nová (-) – Amélie Šmejkalová (-)
    11:30 Pavel Nejedlý (464.) – Václav Šafránek (321.)
    11:30 Petr Nouza (624.) – Jan Šátral (374.)
    11:30 Anastasia Detiuc (363.) – Nikola Bartůňková (-)
    11:30 Miriam Kolodziejová (940.) – Darja Viďmanová (-)

Český tenisový svaz o pravidlech soutěže:
    Každé utkání se bude skládat z 29 zápasů. Utkání se hraje dvoudenní.

První den se odehraje 6 mužských dvouher, 4 ženské dvouhry, 2 mužské čtyřhry, 2 ženské čtyřhry a 1 mix. Druhý den se hraje stejná porce zápasů, vyjma mixu.

Tým, který získá 15 bodů vyhrává utkání. Za rozhodnutého stavu se dohrávají dvouhry, pokud se kapitáni nedomluví jinak.

Kapitáni nominují dvouhry dle soupisky hráče a hráčky na pozice 1-6, resp. 1-4. První den se odehrají dvouhry takto: 5 vs 6, 3 vs 4, 2 vs 1. Druhý den 6 vs 6, 5 vs 5, atd. Čtyřhry se nominují do 30 minut po skončeních dvouher, na nominaci čtyřher mají kapitáni „volnou ruku.“ Mixa první den nominují kapitáni nejpozději do 15 minut po skončení čtyřher.

Oba týmy v úvodním kole, které se konalo minulý čtvrtek a pátek, prohrály. Žlutí nestačili na červený výběr ze Sparty (10:16), modří doma podlehli 10:15 bílému Prostějovu. Dnes tak mají oba celky možnost na reparát a spravení si nálady. Velkými papírovými favority budou hosté.

10:13
    Program v areálu TK Spoje Praha před několika okamžiky začal.

10:39
    Modrý tým má na svém kontě první vyhraný set. Zasloužila se o něj teprve patnáctiletá Amélie Šmejkalová, která přehrála 6:3 o rok starší Andreu Novou. Šmejkalová šla rychle do vedení 4:1, pak ale o výhodu brejku přišla a protivnice šla za stavu 3:4 z jejího pohledu servírovat na vyrovnání. To se ale Nové nepovedlo, naopak se zrodil další brejk a o pár desítek vteřin později Šmejkalová rychlou úvodní sadu doservírovala.

10:52
    Jedna z mála zahraničních účastnic Nicole Gadientová ze Švýcarska zatím plní roli favoritky, když vyhrála úvodní set nad Agátou Černou poměrem 6:2. Černá odvracela v prvním gemu celkem tři brejkboly, ve třetí a sedmé hře už ovšem podání neuhájila. Sama se na příjmu k brejkovým možnostem nedostala.

11:11
    Adam Pavlásek nedoservíroval úvodní sadu proti Filipu Dudovi a bude muset duel otáčet! Někdejší 72. hráč světa vstoupil do zápasu okamžitým brejkem a svou výhodu si hýčkal až do stavu 5:4, kdy šel Pavlásek podávat. Pak ale na servisu totálně selhal, ztratil tři podání v řadě a momentálně prohrává už 5:7 a 0:2.

11:22
    Patnáctiletá Amélie Šmejkalová posílá modrý tým do vedení, když i druhý set proti Andree Nové vyhrála poměrem 6:3. Domácí hráčka se zmohla na odpor až v závěru sady, kdy se ze stavu 5:1 dokázala přiblížit na 5:3, poté ale ztratila Nová servis, čímž celý duel skončil.

11:30
    Jednoznačný průběh měl i zápas mezi Nicole Gadientovou a Agátou Černou. Prvně jmenovaná Švýcarka, jež platila za obrovskou favoritku, ho vyhrála dvakrát 6:2. Zatímco v první sadě nečelila členka žlutého týmu ani jednomu brejkbolu, v té druhé již dvakrát ztratila servis. Bohužel pro Černou se zástupkyni modrého týmu nepodařilo ani jednou uspět při vlastním podání. Stav série je tak srovnaný na 1:1.

11:54
    Bitva mezi Filipem Dudou a Adamem Pavláskem míří do třetího setu! Pavlásek poté, co nedoservíroval úvodní set a nabral v tom druhém manko dvou her, přeci jen přidal. V souboji s protivníkem z druhé světové tisícovky si vynutil tiebreak, v němž vyhrál 7:4. Třetí dějství právě začíná.

11:56
    Na dobré cestě za bodem pro modrý tým je Jan Šátral. Rodák z Mělníka zvládl koncovku úvodního setu s Petrem Nouzou. Po prvních šesti hrách bylo skóre nerozhodné 3:3, pak už se ale podařilo favoritovi o osm let mladšího krajana dvakrát v řadě brejknout a vyhrát tak sadu 6:3.

12:00
    Na straně žlutého týmu došlo ke změně v nominaci. Proti čtrnáctileté Nikole Bartůňkové nenastoupí Anastasia Detiuc, nýbrž Johana Marková.

12:30
    Více než dvouhodinový souboj mezi Filipem Dudou a Adamem Pavláskem je u konce. Pavlásek v něm za stavu 5:4 nedopodával první sadu, ve druhém setu pak prohrával 0:2 a 1:3. Nakonec si ale skrze tiebreak vynutil rozhodující sadu, v níž už povolil soupeři z druhé světové tisícovky jen jeden uhraný gem. Bývalý 72. tenista světa Pavlásek vyhrál po dvou hodinách a šesti minutách 5:7, 7:6(4) a 6:1 Modří díky jeho bodu opět vedou.

12:35
    Bez ztráty jediného podání odehrál svůj duel Jan Šátral. Hráč modrého týmu čelil v utkání s Petrem Nouzou hned v prvním gemu na podání dvěma brejkbolům, ty ale odvrátil a žádné další už protivníkovi po zbytek zápasu nenabídl. Sám Šátral pak na returnu "loupil" ve třech případech a vyhrál tak za 63 minut dvakrát 6:3. Modří jdou do vedení o dva body.

12:40
    Snížit by mohla Johana Marková. Ta otáčela první set s Nikolou Bartůňkovou ze stavu 2:4 na konečných 7:5. Teprve čtrnáctiletá Bartůňková přitom za stavu 5:4 podávala na zisk dějství a měla i tři setboly, ty však talentovaná dívka nevyužila. K vidění bylo hned devět ztracených podání.

12:55
    Ve velkém stylu rozehrál svou partii s Pavlem Nejedlým Václav Šafránek. Zástupce modrého týmu svému krajanovi nepovolil ani gem a nadělil mu za 25 minut kanára!

13:17
    Také ve druhém setu měl zápas mezi Pavlem Nejedlým a Václavem Šafránkem zcela jasný průběh. Prvně jmenovaný do něj vstoupil získaným servisem, pak ale opět prohrál šest gemů v řadě. Šafránek tak zvítězil hladce 6:0, 6:1 a na zisk čtvrtého bodu pro modrý tým potřeboval pouhých 54 minut.

13:19
    Jen o pár desítek vteřin později snížila stav série Johana Marková. Po divoké první sadě, která nabídla celkem devět ztracených podání, vyhrála jednadvacetiletá Češka druhé dějství znovu 7:5. Nikola Bartůňková sice od stavu 5:2 získala tři gemy v řadě a dokázala duel ještě zdramatizovat, koncovka už ale patřila o sedm let starší a zkušenější favoritce.

13:59
    Teď už jde ale modrý tým do trháku! Na dvorcích, z nichž nejsou dostupné informace o průbězích zápasů, dorazily tři konečné výsledky a všechny vyzněly lépe pro tenisty se základnou v pražském ČLTK. Vítek Horák porazil 6:3 a 6:1 Dominika Ryse, Ondřej Štyler 6:2, 6:3 Tobyho Alexe Kodata a Martin Damm dvakrát 6:3 Matěje Vocela!

14:03
    Podle našich informací je u konce i zápas Miriam Kolodziejové s Darjou Viďmanovou. Skončit měl výhrou první jmenované, přesné skóre ještě přineseme.

14:34
    Obě aktérky poslední dvouhry si před chvílí střihly rychlý duel i ve čtyřhře. Miriam Kolodziejová v něm po boku Jesiky Malečkové nadělila Viďmanové s Pospíšilovou dva kanáry.

14:45
    K dalšímu dámského deblu nastoupily dvojice Gadientová, Vlčková – Šmejkalová, Bartůňková.

15:58
    Modrý tým slaví osmý bod. Teprve patnáctiletá Amélie Šmejkalová s o rok mladší Nikolou Bartůňkovou zaskočily vítězstvím 6:1 a 6:4 Švýcarku Gadientovou (21) a Karolínu Vlčkovou (19).

16:20
    Přinášíme přesný výsledek duelu mezi Miriam Kolodziejovou a Darjou Viďmanovou. Jak jsme již dříve informovali, vyhrála jej prvně jmenovaná. Nyní už víme, že se tak stalo po setech 6:3 a 6:1.

17:00
    Známy jsou výsledky posledních tří zápasů dnešního programu! Modří si do pátku ponesou tříbodový náskok.

Gengel, Vocel – Damm (USA), Štyler 6:2, 6:4
    Duda, Konečný – Horák, Barnát 6:3, 7:6
    Alexandrovová (RUS), Nouza – Černá, Šátral 2:6, 7:5, 7:10

17:00
    Program prvního hracího dne na kurtech TJ Spoje Praha je u konce.

Ještě než se rozloučíme, přidáváme souhrn všech dnešních patnácti odehraných zápasů.

Filip Duda (1113.) – Adam Pavlásek (382.) 7:5, 6:7(4), 1:6
    Toby Alex Kodat (USA, 1216.) – Ondřej Štyler (1926.) 2:6, 3:6
    Dominik Rys (-) – Vítek Horák (-) 3:6, 1:6
    Matěj Vocel (1134.) – Martin Damm (USA, 911.) 3:6, 3:6
    Nicole Gadientová (SUI, 1197.) – Agáta Černá 6:2, 6:2
    Andrea Nová (-) – Amélie Šmejkalová (-) 3:6, 3:6
    Pavel Nejedlý (464.) – Václav Šafránek (321.) 0:6, 1:6
    Petr Nouza (624.) – Jan Šátral (374.) 3:6, 3:6