Den 1: Žlutý tým (Spoje) – Modrý tým (I.ČLTK) 6:9* (kon.) | Den 1: Bílý tým (Prostějov) – Červený tým (Sparta) 9:2* (kon.)
koniec udalosti
Den 1: Žlutý tým (Spoje) – Modrý tým (I.ČLTK)

6:9*

cz Štvrtok 18.06.2020, 10:00 • TJ Spoje Praha • Tenis – Barvy pro budoucnost ČTS by MONETA

Teď už je to ale vše. Děkujeme za pozornost a budeme se těšit zase zítra. Na viděnou. (19:25:53)

Ještě než se rozloučíme, přidáváme souhrn všech dnešních patnácti odehraných zápasů.

17:00
    Program prvního hracího dne na kurtech TJ Spoje Praha je u konce.

17:00
    Známy jsou výsledky posledních tří zápasů dnešního programu! Modří si do pátku ponesou tříbodový náskok.

16:20
    Přinášíme přesný výsledek duelu mezi Miriam Kolodziejovou a Darjou Viďmanovou. Jak jsme již dříve informovali, vyhrála jej prvně jmenovaná. Nyní už víme, že se tak stalo po setech 6:3 a 6:1.

15:58
    Modrý tým slaví osmý bod. Teprve patnáctiletá Amélie Šmejkalová s o rok mladší Nikolou Bartůňkovou zaskočily vítězstvím 6:1 a 6:4 Švýcarku Gadientovou (21) a Karolínu Vlčkovou (19).

14:45
    K dalšímu dámského deblu nastoupily dvojice Gadientová, Vlčková – Šmejkalová, Bartůňková.

14:34
    Obě aktérky poslední dvouhry si před chvílí střihly rychlý duel i ve čtyřhře. Miriam Kolodziejová v něm po boku Jesiky Malečkové nadělila Viďmanové s Pospíšilovou dva kanáry.

14:03
    Podle našich informací je u konce i zápas Miriam Kolodziejové s Darjou Viďmanovou. Skončit měl výhrou první jmenované, přesné skóre ještě přineseme.

13:59
    Teď už jde ale modrý tým do trháku! Na dvorcích, z nichž nejsou dostupné informace o průbězích zápasů, dorazily tři konečné výsledky a všechny vyzněly lépe pro tenisty se základnou v pražském ČLTK. Vítek Horák porazil 6:3 a 6:1 Dominika Ryse, Ondřej Štyler 6:2, 6:3 Tobyho Alexe Kodata a Martin Damm dvakrát 6:3 Matěje Vocela!

13:19
    Jen o pár desítek vteřin později snížila stav série Johana Marková. Po divoké první sadě, která nabídla celkem devět ztracených podání, vyhrála jednadvacetiletá Češka druhé dějství znovu 7:5. Nikola Bartůňková sice od stavu 5:2 získala tři gemy v řadě a dokázala duel ještě zdramatizovat, koncovka už ale patřila o sedm let starší a zkušenější favoritce.

13:17
    Také ve druhém setu měl zápas mezi Pavlem Nejedlým a Václavem Šafránkem zcela jasný průběh. Prvně jmenovaný do něj vstoupil získaným servisem, pak ale opět prohrál šest gemů v řadě. Šafránek tak zvítězil hladce 6:0, 6:1 a na zisk čtvrtého bodu pro modrý tým potřeboval pouhých 54 minut.

12:55
    Ve velkém stylu rozehrál svou partii s Pavlem Nejedlým Václav Šafránek. Zástupce modrého týmu svému krajanovi nepovolil ani gem a nadělil mu za 25 minut kanára!

12:40
    Snížit by mohla Johana Marková. Ta otáčela první set s Nikolou Bartůňkovou ze stavu 2:4 na konečných 7:5. Teprve čtrnáctiletá Bartůňková přitom za stavu 5:4 podávala na zisk dějství a měla i tři setboly, ty však talentovaná dívka nevyužila. K vidění bylo hned devět ztracených podání.

12:35
    Bez ztráty jediného podání odehrál svůj duel Jan Šátral. Hráč modrého týmu čelil v utkání s Petrem Nouzou hned v prvním gemu na podání dvěma brejkbolům, ty ale odvrátil a žádné další už protivníkovi po zbytek zápasu nenabídl. Sám Šátral pak na returnu "loupil" ve třech případech a vyhrál tak za 63 minut dvakrát 6:3. Modří jdou do vedení o dva body.

12:30
    Více než dvouhodinový souboj mezi Filipem Dudou a Adamem Pavláskem je u konce. Pavlásek v něm za stavu 5:4 nedopodával první sadu, ve druhém setu pak prohrával 0:2 a 1:3. Nakonec si ale skrze tiebreak vynutil rozhodující sadu, v níž už povolil soupeři z druhé světové tisícovky jen jeden uhraný gem. Bývalý 72. tenista světa Pavlásek vyhrál po dvou hodinách a šesti minutách 5:7, 7:6(4) a 6:1 Modří díky jeho bodu opět vedou.

12:00
    Na straně žlutého týmu došlo ke změně v nominaci. Proti čtrnáctileté Nikole Bartůňkové nenastoupí Anastasia Detiuc, nýbrž Johana Marková.

11:56
    Na dobré cestě za bodem pro modrý tým je Jan Šátral. Rodák z Mělníka zvládl koncovku úvodního setu s Petrem Nouzou. Po prvních šesti hrách bylo skóre nerozhodné 3:3, pak už se ale podařilo favoritovi o osm let mladšího krajana dvakrát v řadě brejknout a vyhrát tak sadu 6:3.