Trenčín – Pohronie 4:0 (kon.) | Senica – Sereď 1:1 (kon.) | Zlaté Moravce – Nitra 2:1 (kon.)
Slovan Bratislava – Ružomberok 1:0 (kon.) | Dunajská Streda – Michalovce 5:0 (kon.)
FC ViOn Zlaté Moravce
2:1 (1:1)
FC Nitra
Sobota 13.06.2020, 17:00 • FC ViOn Zlaté Moravce, a. s. • Niké liga • 1. kolo

V druhom polčase napokon už padol len jeden gól, o ktorý sa v 77. minúte postaral domáci futbalista Cmiljanić, ktorý tak rozhodol o víťazstve domácich 2:1! Druhý polčas už nebol tak ofenzívne ladený ako ten prvý, Nitra však v jeho úvode zahodila dve veľké gólové priležitosti a to zrejme hostí veľmi mrzí.

To je už z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok sobotného večera! (18:52:48)

Držanie lopty: 47 % : 53 %.
    Strely na bránku: 3:6. Strely mimo: 4:7. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 15:14.

90+2

90+2
    Gatarić sa dostal napokon až k strele, ale mieril veľmi nepresne z ťažkej pozície a to je už zrejme z tohto zápasu všetko.

90+1
    Nitra sa však nemôže dostať poriadne do útoku. Už to teda vyzerá, že domáci svoje vedenie udržia a získajú tri body do tabuľky.

90
    V druhom polčase sa nadstavujú 2 minúty!

90
    Je tu už zavér riadnej hracej doby, uvidíme, koľko minút navyše ešte nadstaví hlavný rohodca tohto stretnutia Pavol Chmura.

89
    Žltú kartu dostáva Peter Orávik (FC ViOn Zlaté Moravce).

88
    Tlak Nitry postupne narastá, hosťujúci celok hrá už absolutný vybank. Uvidíme, či teda uvidíme ešte presný zásah na jednej či druhej strane.

87
    Hostia sa snažia po získaní lopty ísť do absolútneho rizika, nechávajú len jedného obrancu a zvyšok hráčov sa zapája do útoku. Zatiaľ to však na vytvorenie šance nestačí.

86
    Domáci futbalisti v krátkom slede zvládli opäť ubrániť priamy kop a aj rohový kop, potom sa pokúsili o rýchly brejk, ale ten dokázal súper zastaviť.

85
    Nitra v krátkom slede zahrávala priamy kop a potom aj rohový kop, ale žiadnu šancu z toho nevyťažila a domáci tak stále držia pre nich vyhovujúci stav.

84
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Marian Chobot, prichádza Lukáš Fabiš.

83
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Samuel Šefčík, prichádza Anté Kuliš.

82
    Priamy kop však domáci zahrali veľmi zle a loptu len odovzdali na kopačky súpera.

81
    Je tu nedovolený zákrok zo strany hosťujúceho celku a ViOn získava zaujímavý priamy kop v tesnej blízkosti pokutového územia svojho dnešného súpera.

80
    Necelých 10 minút ostáva do konca tohto stretnutia. Domáce Zlaté Moravce vyhrávajú nad Nitrou 2:1, udržia si svoj tesný náskok?

79
    Hosťujúci Šefčík za pomoci lekárov odkráčal za postranú čiaru a zrejme sa tak v krátkej dobe uskutoční na strane Nitry druhé striedanie v tomto zápase.