Brémy – Wolfsburg 0:1 (kon.) | Union Berlín – Schalke 1:1 (kon.) | Augsburg – Kolín nad Rýnom 1:1 (kon.)
FC Augsburg
1:1 (0:0)
1. FC Kolín nad Rýnom
Nedeľa 07.06.2020, 18:00 • WWK Arena, Augsburg • Nemecká Bundesliga • 30. kolo

Dlho to vyzeralo na bezgólový zápas, no v samom závere najprv skóroval hosťujúci Modeste, o dve minúty zabezpečil Augsburgu remízu Max. Augsburg – Kolín 1:1. Ďakujem za pozornosť, prajem príjemný zvyšok víkendu. (19:53:59)

90+4

90
    Žltú kartu dostáva Jonas Hector (1. FC Kolín nad Rýnom).

88
    FC Augsburg dal gól!
    Augsburgu sa podarilo zmobilizovať a veľmi rýchlo odpovedá vyrovnávajúcim gólom. Framberger našiel jemným oblúčikom PHILLIPA MAXA, ktorý z voleja trafil presne k žrdi!

86
    Kolín nad Rýnom dal gól!
    ANTHONY MODESTE bol na trávniku necelé štyri minúty a strieľa možno víťazný gól zápasu! Jakobs mu loptu naservíroval hlavou, Modeste sa oprel do strely a ľavačkou namieril k vzdialenejšej žrdi!

85
    Augsburg zahral roh na vzdialenejšiu žrď, kde jeden z domácich hlavičkoval, ale nemieril na bránu.

82
    Striedanie v tíme 1. FC Kolín nad Rýnom: z ihriska odchádza Jhon Córdoba, prichádza Anthony Modeste.

80
    Córdoba bol ošetrovaný na hracej ploche, už je na nohách.

79
    Luthe si v poslednej dobe zachytá. Tentokrát išiel proti lopte a nepríjemne päsťou do hlavy zasiahol Córdobu, medzi nich sa priplietol aj brániaci Jedvaj, ktorý tiež čosi inkasoval.

78
    Rexhbecaj hľadal Córdobu, odvrátil Jedvaj.

77
    Ľahký zákrok pre Lutheho, ktorý stiahol loptu zo vzduchu.

76
    Striedanie v tíme FC Augsburg: z ihriska odchádza Florian Niederlechner, prichádza Alfred Finnbogason.

76
    Striedanie v tíme FC Augsburg: z ihriska odchádza Ruben Vargas, prichádza Eduard Löwen.

75
    Kainz na druhej strane mieril veľmi nepresne, rozohráva Luthe.

74
    Katterbach situáciu zvládol veľmi dobre, pri rohovej zástabvke odzbrojil Sarenrena-Bazeeho a nedovolil mu odcentrovať do pokutového územia.

73
    Vargas šprintoval za loptou, ale pred bránkovou čiarou ju už nestihol dobehnúť. Horn posiela loptu do hry.

71
    Striedanie v tíme 1. FC Kolín nad Rýnom: z ihriska odchádza Mark Uth, prichádza Elvis Rexhbecaj.

67
    Hector v snahe zaútočiť, ale ocitol sa v jasnom ofsajde.

64
    Kainz centroval z veľkej diaľky zo štandardky, ale prvý protihráč loptu odkopol.

61
    Výborná rýchla akcia Kolína a najmä nebezpečná. Kainz poslal presný pas Jakobsovi, ktorý v páde usmernil loptu do brankára Lutheho, ten výborným zákrokom zachránil svoj tím od inkasovaného gólu.

59
    Hra je dosť kúskovaná, hrá sa medzi šestnástkami.

56
    Luthe mal prácu, musel boxovať center, no situáciu zvládol.

55
    Vargas fauloval, domáci sa budú brániť priamemu kopu z pravej strany.

54
    Kolín začal vyššie napádať a robí problémy Augsburgu pri rozohrávke.

51
    Žltú kartu dostáva Raphael Framberger (FC Augsburg).

51
    Penalta sa nekoná, Augsburg kopal priamy kop, ktorý vyplynul už z následnej situácie Maxov center Kolín odvrátil.

49
    Sarenren-Bazee sa v pokutovom území dostal do pressu dvoch hráčov Kolína a následne skončil na trávniku, skúma sa video, či bude Augsburg kopať penaltu.

46
    Striedanie v tíme 1. FC Kolín nad Rýnom: z ihriska odchádza Iljás Schirí, prichádza Marco Höger.

46

Prvý polčas jednoznačne ovládol domáci Augsburg, ktorý mal viac gólových šancí, dokonca aj penaltu, ale gól nestrelil. Kolín občas podnikol rýchly protiútok, najväčšiu šancu nepremenil Jakobs.

45+2

45+1
    Maxova strela vyzerala nebezpečne, ale medzi tri žrde sa nezmestila.

45+1
    Niederlechner bol faulovaný tesne za šestnástku, v závere polčasu nás čaká ešte jedna zaujímavá situácia z pohľadu domáceho tímu.

45
    Kolín to skúsil po pravej strane, ale ďaleko sa nedostal, lopta tak smerovala na Horna, ktorý vykopáva ďaleko dopredu.

43
    Kainz zakončoval z prvej tesne za hranicou pokutového územia, jeho prudký projektil mieril vysoko nad.

42
    Max poslal zo štandardky center do pokutového územia, ale nik z jeho spoluhráčov loptu nezasiahol.

39
    Nepríjemný faul Cichosa, ale zaobíde sa bez žltej karty, lopta pre domácich, ktorí môžu pokračovať v tlaku.

35
    Niederlechner zahodil ďalšiu obrovskú možnosť na skórovanie! Treba ale vyzdvihnúť aj výborný zákrok Horna, tentokrát loptu vykopol ľavou nohou.

33
    Córdobu odstavil od lopty Jedvaj, hosťujúci útočník sa sťažuje u rozhodcu a pýta si faul.

32
    Augsburg mohol svoj doterajší dobrý výkon korunovať gólom, no penaltu Niederlechner nepremenil, domáci to však vpredu neustále skúšajú.

31
    Zblokovaný center Kolína končí v náručí Lutheho.

29
    Jednalo sa zrejme o taktické striedanie, keďže Schmitz už má na konte žltú kartu a pred chvíľou si koledoval aj o druhú.

28
    Striedanie v tíme 1. FC Kolín nad Rýnom: z ihriska odchádza Benno Schmitz, prichádza Noah Katterbach.

27
    Horn predviedol fantastický zákrok ľavou rukou a penaltu Niederlechnera zneškodnil!

26
    Horn fauloval v šestnástke Sarenren-Bazeeho a hlavný rozhodca ukazuje na biely bod!

25
    Schmitz už žltú kartu má, teraz fauloval opäť a veru hrozila ďalšia žltá karta. Za protesty ju videl ale Uth.

25
    Žltú kartu dostáva Mark Uth (1. FC Kolín nad Rýnom).

24
    Jakobsovi sa otvoril priestor na ľavej strane, ale cez dvojicu hráčov neprešiel. Skončil na trávniku, faul sa nepíska.

22
    Skhiri trochu zahnal Córdobu, ten prihráva radšej dozadu.

19
    Kainz vysunul Córdobu, no výborne sa vrátil Uduokhai a loptu mu zobral.

17
    Z ničoho nič sa do zakončenia dostal Jakobs, mal dostatok priestoru, jeho hlavička z piatich metrov však mierila nad bránu.

16
    Kolínska obrana odoláva, ale štandardiek Augsburgu vidíme v posledných minútach veľmi veľa.

15
    Žltú kartu dostáva Benno Schmitz (1. FC Kolín nad Rýnom).

14
    Max hľadal Jedvaja, pred ním brániaci hráč odvrátil na roh.

13
    Faul hostí, domáci majú k dispozícii štandardnú situáciu ďalej od brány.

11
    Odrazená lopta sa dostala na druhú stranu, kde zostal voľný Niederlechner, jeho volej sa odrazil od zeme a následne musel loptu vyboxovať brankár Kolína Horn!

10
    Augsburg je aj naďalej aktívnejším tímom, jeho aktivita mu priniesla rohový kop.

9
    Prízemná strela Maxa spoza šestnástky mierila desiatky centimetrov vedľa pravej žrde, Horn situáciu kontroloval.

8
    Už sa aj Kolín osmelil smerom dopredu, ale lopta skončila za postrannou čiarou.

6
    Niederlechner dostal dobrú loptu medzi dvoch brániacich hráčov, no nedokázal sa odpútať. Získal však aspoň roh.

3
    Hráči Augsburgu mali k dispozícii štandardku z ľavej strany a veru vypracovali si na úvod zápasu veľmi sľubnú šancu. Hráč pálil z prvej z voleja, Horn musel ukázať svoje umenie, vyrazil loptu pri pravej žrdi!

1

FC Augsburg: Luthe – Framberger, Jedvaj, Uduokhai, Max – R. Khedira, Gruezo – Vargas, Richter, Sarenren-Bazee – Niederlechner.
    Náhradníci: Koubek – Lichtsteiner, Löwen, Oxford, Schieber, Gouweleeuw, Teigl, Finnbogason, Suchý.

1. FC Kolín nad Rýnom: T. Horn – Ehizibue, Leistner, Czichos, Schmitz – Schirí, Hector – Kainz, Uth, Jakobs – J. Córdoba.
    Náhradníci: Kessler – Schindler, Meré, Rexhbecaj, Modeste, Höger, Katterbach, Thielmann..

Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní online textového prenosu zo zápasu 30. kola nemeckej Bundesligy. V ňom sa proti sebe postavia mužstvá FC Augsburg a 1. FC Kolín nad Rýnom. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 18:00.

Nemecká Bundesliga pokračuje po vynútenej prestávke 30. kolom. WWK Arena v Augsburgu bude hostiť stretnutie tabuľkových susedov.

FC Augsburg:
    Domáci futbalisti majú momentálne na svojom konte 31 bodov a za svojim dnešným súperom zaostávajú o 3 body. Po prestávke zaznamenal Augsburg všety tri možné výsledky, naposledy podľahol Herte 2:0 a je ešte stále namočený v záchranárskych prácach.

1. FC Kolín nad Rýnom:
    Hostia teda majú na svojom konte 34 bodov a takisto ešte budú musieť zbierať potrebné body, aby sa v Bundeslige zachránili. Kolín však po prestávke ešte vyhrať nedokázal a v posledných dvoch stretnutiach odchádzal ako porazený celok.

Oba tímy teda majú ešte o čo hrať, nutne si potrebujú pripísať body na svoje konto. Zápas jednoznačného favorita nemá, sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.