Energetik-BGU – Gorodeya 0:1 (kon.) | Minsk – Neman Grodno 2:0 (kon.)
Dinamo Minsk
2:0 (0:0)
Neman Grodno
cz Štvrtok 16.04.2020, 18:30Bieloruská Vysšaja Liga

FC Dinamo Minsk zaslouženě vyhrálo tento zápas, bylo střelecky aktivnější, na branku vypálilo šestkrát a dalo dvě branky. Trefili se Goropevsek a Šikavka. Neman ani jednou brankáře Plotnikova neohrozil, ten tak snadno získal čisté konto. (20:23:38)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 2:5. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 16:11.

90+5
    90+4. Jevgenik ŠIKAVKA - 2:0

90+4
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Domácí fotbalisté tento zápas vyhrají, míč poslal do prázdné branky ze střední vzdálenosti obranou nepokrytý JEVGENIK ŠIKAVKA.

90+3
    Střídání v týmu FC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Vladislav Klimovich, přichází Dmitri Borodin.

90+3
    Cent od rohového praporku se snesl před branku, ale obrana si poradila celkem snadno.

90+2
    Jeden z hostujících hráčů je ošetřovaný na hrací ploše, nějaký čas se tedy hrát nebude, pak uvidíme rohový kop.

90+2
    Kantaria to zkoušel individuálně, ale do výraznější šance se hostující hráč přes domácí obranu nedostal.

90+1
    V samotném závěru zápasu se Neman odhodlal aktivní hře bez zajištěné obrany. Hosté nemají na co čekat.

90+1
    Čtyři minuty uvídíme navíc.

89
    Slabaševič pálil z velké dálky, zajímavá šance pro hosty, ale míč končí nad domácí brankou. Plotnikov kontroloval míč.

88
    Hostující celek prohrává o jednu branku, zatím se ke střele na domácího brankáře vůbec nedostal.

86
    Dudar uvedl míč do hry dlouhým výkopem, kterým efektivně a rychle přenesl směr hry.

86
    Středem to nyní zkoušeli domácí, ale Šikavka nedokázal zpracovat poskakující míč.

85
    Závěr druhého poločasu se blíží, domácí fotbalisté drží těsné vedení a přečkali i zajímavou akci Kovala, jehož pokus o ránu byl zblokovaný.

84
    Současná pasáž hry byla hodně poznamenaná střídáním na obou stranách, sledujeme souboje o míč na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nemůže dostat do šancí.

83
    Střídání v týmu FK Neman Hrodna: ze hřiště odchází Andrej Jakimov, přichází Valeri Žukovski.

82
    Střídání v týmu FC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Ivan Bakhar, přichází Michajl Kozlov.

81
    Střídání v týmu FC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Paul Tsabelin, přichází Volodymyr Koval.

80
    Dostáváme se do poslední desetiminutovky ve druhém poločase, domácí pokračují v aktivní hře.

78
    Rohový kop pro domácí celek. Pavlovski centroval před branku, jeho spoluhráči nedokázali míč nasměrovat k brance. Následně musel zasahovat brankář.

77
    Žlutou kartu dostává Stojkovic (FK Neman Hrodna).

75
    Čtvrthodina hry nás dělí od konce zápasu, mnoho šancí nyní k vidění není, ani jeden celek se momentálně do šance nežene. O míč se bojuje na polovině hrací plochy.

74
    Domácí fotbalisté pokračují v aktivní hře i po vstřelené brance, snadno se dostávají do šancí a pokouší se navýšit své vedení. Obrana Hrodny musí být pozorná.

73
    Střídání v týmu FK Neman Hrodna: ze hřiště odchází Gleb Rassadkin, přichází Vladislav Jatševič.
    72. Miha GOROPEVSEK - 1:0

72
    Domácí celek se zaslouženě dostává do vedení. Po pěkném centru Klimoviče se prosazuje hlavičkou zakončující MIHA GOROPEVSEK. Asistence: Vladislav Klimovič.

70
    Žlutou kartu dostává Miha Goropevsek (FC Dinamo Minsk).

70
    Dvacet minut hry nás dělí od konce zápasu, dvě střely na branku zatím dokázal vyprodukovat domácí celek, ale brankář neinkasoval.
    68. Klimovič protáhl brankáře soupeře.

68
    Dudar své spoluhráče nyní podržel velmi dobrým zákrokem, poradil si se střelou, kterou vyslal Klimovič.

67
    Aktivní hra Dinama už je pryč, nyní jsou to hosté, kteří se pokouší něco vymyslet.

67
    Tento fotbalový zápas opravdu mnoho povedených momentů nenabízí. Zatím jsme viděli jen jednu jedinou střelu na branku a to ještě nedůraznou.
    64. Klimovič a jeho zakončení.

64
    Dinamo se dostalo k dalšímu centru před branku. Rios centroval před branku, Klimovič zakončoval do středu branky, kde byl připravený gólman. První střela na branku v tomto zápase.

63
    Střídání v týmu FC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Karlo Bručič, přichází Miha Goropevsek.

61
    Po faulu na polovině hrací plochy budou rozehrávat domácí.

60
    Bachar centroval před branku, kde viděl spoluhráče, který mohl hlavičkovat. Míč se k němu však nedostal.

57
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Minsk má dál převahu, ale hosté se zatím zodpovědně brání.

56
    Červenou kartu dostává Suchotsky (FC Dinamo Minsk).

55
    Domácí celek hraje aktivně, hosté jsou pod tlakem, ale zatím Dinamo čeká na nějakou výraznější šanci a střelu na branku. Nyní byl blízko RIos, ale jeho pokus zblokoval obránce, který byl dobře postavený.

53
    Rohový kop domácích znamenal další centr před branku, ale i tentokrát si dokázala obrana Nemanu poradit spolehlivě, a tak dostala míč do bezpečí. Následný pokus o střelu kryje brankář.

52
    Akci domácích fotbalistů zastavil jistým zákrokem Dudar, který stál na správném místě a míč chytil.

51
    Suchotsky hledal spoluhráče před brankou. Jeho centr obětavě Murachev odvrátil na rohový kop. Cente před branku byl hodně nepovedený.

50
    Úvodních pět minut druhého poločasu naznačilo, že dál uvidíme velmi bojovný fotbal z obou stran, který bude nabízet minimum šancí.

49
    Hostující Jakimov byl po souboji se soupeřem hodně otřesený. Po faulu mají jeho spoluhráči míč dál.

49
    Žlutou kartu dostává Pavlovski (FC Dinamo Minsk).

48
    Míč mají domácí. Dalekonosný centr se snesl před branku, kde v akci pokračoval Bachar, jenže jeho přihrávka byla zastavená obranou.

47
    Rozehrávat budou domácí fotbalisté, faulu se dopustil Stojkovič.

46
    Úvodní výkop druhého poločasu měli domácí. Zdá se, že ani jeden celek neudělal změnu v sestavě.

46

Tři střely a ani jednu na branku přinesl první poločas tohoto nezáživného fotbalového utkání třetího kola běloruské ligy.

45+2

45+1
    Žlutou kartu dostává Klimovič (FC Dinamo Minsk). Za útočný faul dostává hráč kartu.

45
    Domácí fotbalisté se nyní nastěhovali na útočnou polovinu, kde se pokouší něco vymyslet. Jednu minutu uvidíme navíc.

45
    Probíhá poslední minuta základní hrací doby v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

44
    Hosté rozehrávali volný kop. Centr se snesl před branku, kde se nejlépe zorientoval brankář, který balon chytil.

43
    Neman vybojoval autové vhazování na útočné polovině, domácí si následně pomohli faulem, Kadimyan zůstal ležet na hrací ploše, pozvolna k němu míří klubový lékař.

42
    Marně se domácí hráč natahoval po přihrávce od kolegy, která mířila před prázdnou branku. Hostující hráč dobře situaci přečetl, a tak odehrál míč bezpečně daleko.

41
    Hodně ostrý souboj v pokutovém území domácích, sudí situaci dobře viděl a nechal hru pokračovat. Pokutový kop se pískat nebude.

40
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, žádnou šanci jsme zatím neviděli.

39
    Minsk dlouhou dobu kombinoval na polovině hrací plochy, pak se až dostal do pozice, z níž se dala ohrozit branka, Střela se ale domácím vůbec nepovedla.

38
    Diváci, kteří sledují tento zápas pátého kola přímo na stadionu mnoho fotbalové krásy neviděli. Další nepřesná rána a jejím autorem je Marusič.

37
    Dudar bude po nepřesném centru minských fotbalistů rozehrávat od své branky. Rozhodl se pro dlouhý výkop.

36
    Hosté se dostali ke střele ze střední vzdálenosti. Z pohledu brankáře míč mířil k pravé tyči, ale o nějaký metr a půl ji minul. Takže stále čekáme na střelu na branku.

34
    Další zajímavá akce Nemanu, dlouhý centr za domácí obranu chtěl vybojovat Rios, ale souboj o míč prohrál, hrát tak mohou domácí.

33
    Hosté rozehrávali rohový kop, centr se snesl před branku, míč snadno zastavil brankář Plotnikov, který si pro něj vyskočil ze všech hráčů nejvýše.

31
    Úvodních třicet minut hry přineslo jednu střelu, která navíc skončila někde na tribuně, takže brankáři zasahovat nemuseli.

30
    Půlhodina hry je pryč, sledujeme poněkud méně záživný fotbal. Ani jeden celek se nikam nežene, mnoho šancí jsme zatím neviděli.

28
    Dudar rozehrával od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop. Z jeho akce tak mohli těžit spoluhráči, ale ti se k výraznější šanci nedostali.

27
    Hraje se na polovině hrací plochy, domácí celek se pokouší něco vymyslet na útočné polovině, ale hosté hrají zodpovědně. Dinga to zkoušel individuálně, ale narazil na obránce soupeře.

27
    Útočného faulu se dopustili domácí, a tak na své polovině bude rozehrávat hostující celek.

26
    Marusič se pokoušel dostat do zajímavé situace. V souboji s obráncem ztrácel, a tak centrem zkoušel vyzvat ke střele spoluhráče. O míče byl však první brankář, a tak akce Nemanu končí.

23
    Rassadnik se pokoušel zpracovat těžkou přihrávku od spoluhráče, to se mu však nepodařilo. Hrát tak budou domácí.

22
    Slabaševič to zkoušel z velké dálky ránou z první. Jeho pokus končí vysoko nad. Registrujeme první střelu v tomto zápase.

20
    Pasivnější hry domácího celku hosté nedokázali využít k tomu, aby ohrozili branku soupeře.

19
    Žlutou kartu dostává Gleb Rassadkin (FK Neman Hrodna). Za hodně zbytečný faul na polovině hrací plochy dostává hostující hráč žlutou kartu.

17
    Hra se nyní po aktivní hře Minsku zase poněkud uklidnila, tempo opadlo, takže sledujeme hodně nepřesností a soubojů o míč na polovině hrací plochy.

15
    Domácí celek nyní začal hrát aktivněji, k dispozici má další rohový kop. Centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit. Tsabelin odhlavičkoval míč do bezpečí.

13
    Domácí se dožadovali odpískání faulu na Šikavku, ale hlavní sudí nechává tento moment bez povšimnutí, následovat bude výkop od branky.

12
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Mnoho šancí k vidění není. Hraje se spíše na polovině hrací plochy.

10
    V úvodních deseti minutách měl mírnější optickou převahu domácí celek, ale ani domácí ani hosté se ještě ke střele na branku nedostali. Gólmani zatím zasahovat nemuseli.

9
    Centr jednoho z hráčů Dinama se snesl před branku, ale obrana si celkem snadno dokázala poradit. Zajímavá akce domácích tak byla defenzivou zblokovaná.

8
    Právě tam byl domácím hráčem faulovaný hostující Jakimov. Jeho spoluhráči tak u míče zůstanou. Rychle rozehráli.

7
    Sledujeme pasáž hry, která nabízí velké množství nepřesností. O míč se bojuje na polovině hrací plochy.

6
    Aktivně hrající hostující celek se dostal do zajímavé pozice, ale Rassadkin nedokázal přesně zakončit. Vykopávat bude od své branky Plotnikov.

5
    Domácí se nyní dostali do zajímavé pozice, vybojovali rohový kop. Pavlovski centroval před branku, ale obrana Hrodny si dokázala poradit.

2
    Vasiljev přenechal míč svému brankáři, který se následně rozhodl pro dlouhý výkop. Hosté tedy pokračují ve hře.

1
    Domácí hrají v bílém, hosté v zeleném. Zápas právě začíná.

1

FC Dinamo Minsk: Plotnikov – Bachar, Brucic, Dinga, Klimovič, Olechnovič, Pavlovski, Rios, Šikavka, Švecov, Suchotsky
    Náhradníci: Rudenok – Borodin, Demčenko, Goropevsek, Kozlov, Ložkin, Rodionov, Vergeičik

FK Neman Hrodna: Dudar – Kidimyan, Kantaria, Marusič, Murachev, Rassadkin, Slabaševič, Stojkovic, Tsabelin, Vasilijev, Jakimov
    Náhradníci: Kurganski – Ivanov, Chvalko, Leško, Pasevič, Vegerya, Jetševič, Žukovski.

FC Dinamo Minskmá z úvodních čtyř zápasů tři body za jednu výhru a tři porážky. Nestačilo na Brest 0:1, FC Minsk 2:3 a na Gorodeju 0:1. Porazilo si se Zhodinem 2:0

FK Neman Hrodna je v tabulce na jedenácté pozici. Tým má bilanci 1-2-1 a skóre 3:2. Z prvních čtyř zápasů získal pět bodů. Nestačil na Isloch Minsk 0:1. Remizoval se Soligorskem 0:0 a Belshinou 1:1. Porazil Vitebsk 2:0.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky běloruská Vysšaja Ligy. V tomto zápase 5. kola proti sobě nastoupí FC Dinamo Minska FK Neman Hrodna.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.