Košice – B. Bystrica 2:3 (kon.) | Poprad – Zvolen 2:4 (kon.) | Nitra – Detva 5:1 (kon.)
HC Slovan – Trenčín 1:4 (kon.) | Miškovec – Michalovce 2:1 (3:2 po s.n.) | Budapešť – Nové Zámky 1:3 (kon.)

59:06
    Nitra v závere predviedla veľký nápor, Mosného však v tomto stretnutí ešte neprekonala.

58:24
    Tábi zakončoval do odkrytej bránky, Mosný sa však včas presunul a puk vyrazil.

57:43
    Vhadzuje sa v strednom pásme.

57:36
    Domáci v plnom počte.

57:15
    Celý štadión tlieska a kričí oslavný pokrik na svojho hráča Blackwatera, ktorý inkasoval 10 zápasový trest za faul na Ervinga v stretnutí s Popradom.

55:40
    Nitra sa dobre bráni a hostia sa nevedia s pukom dostať do útočného pásma.

54:33
    Csányi si sadol na trestnú lavicu a Detva si zahrá presilovku.

54:31
    Hostia v plnom počte.

53:46
    Po strele McNallyho sa puk odrazil na ochrannú sieť a hra je prerušená.

52:27
    Nitra si zahrá presilovku pri vylúčení Luptáka za seknutie.

52:27
    Oddychový čas domácich.

52:27
    Fominychov bekendový pokus končí v moci brankára Mosného. Ten doposiaľ gól neinkasoval.

52:02
    Tak ako to býva v Nitre zvykom, stretnutie sa odohráva za neustáleho povzbudzovania domácich fanúšikov.

50:00
    Desať minút pred koncom tretej tretiny sme svedkami viacerých nepresností na oboch stranách.

48:20
    Strela od modrej čiary, ktorú vyslal Viktor Fekiač znamenala takmer druhý gól hostí. Burgart si myslel, že puk chytil do lapačky, ten sa však odrazil od brvna za bránku. Domáci mali šťastie.

47:43
    Ofsajd Detva.

47:22
    Tretia tretina sa hrá v rýchlom slede bez prerušení ale aj ohrozenia oboch brankárov.

46:33
    Dnešné stretnutie sleduje 2072 divákov.

45:08
    Ofsajd Nitra.

44:12
    Valentov pokus opečiatkoval zadnú koštrukciu bránky.

43:17
    Mezei nerozohral presne a Nitra sa dopustila zakázaného uvoľnenia.

42:34
    Lušňákovu strelu z otočky Mosný skryl do svojej moci a hru prerušil.

41:35

41:10
    Nitra chybovala v rozohrávke a do úniku sa dostával Klíma. Burgart však vykorčuloval ďaleko od svojej bránky a puk vypichol.

40:01

40:00

39:53
    Závar pred bránkou hostí po Kollárovej strele, po ktorej si hostia puk takmer vrazili za vlastného brankára.

39:30
    Hostia hrali v šestici a Nitra si zahrá presilovku.

38:04
    Hostia sú teraz po zlej rozohrávke ako na strelinici. Domáci však z hokejok Morrisona a Lušňáka nemieria presne a skóre sa nemení.

37:05

36:32
    Gachulinecova strela od modrej z prvej, pri ktorej domáci brankár zužitkoval svoju výšku a vyrazil ju ramenom na ochrannú sieť.

35:33
    Nitra sa dobre bráni a už dvakrát poslal puk k brankárovi hostí.

35:00
    Kubka si sadol na trestnú lavicu a presilovku si zahrá Detva.

34:45
    Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať pred brankárom hostí.

34:28

33:47
    Po delovke Morrisona a zákroku Mosného je hra prerušená.

33:15
    Šiška chyboval v útočnom pásme a do úniku sa dostal Klíma. Mezei sa však stihol vrátiť a vypichol puk hráčovi hostí.

32:33
    Nitra si zahrá presilovku pri vylúčení Goliana.

32:02

31:09
    Nitra po inkasovanom góle je naďalej s pukom na svojich hokejkách v útočnom pásme. Hostia sa tak ako po väčšinu zápasu iba bránia.

29:24
    Detva dala gól!
    Detva po deviatich sekundách využíva presilovku vďaka gólu TOMÁŠA KLÍMU, ktoré strelou z prvej prekonal domáceho brankára. Asistencie: Frederik Fekiač, Rastislav Gašpar

29:14
    Po reklamnej prestávke si Detva zahrá ďalšiu presilovku pri vylúčení Mezeia za hákovanie.

29:11

28:06
    Hostia hrajú dobre presilovku ale teraz je puk pri brankárovi hostí a obe mužstvá striedajú počas hry.

27:35
    Klímova strela neprešla cez hradbu tiel a puk je v útočnom pásme.

27:03
    Čaládi zasiahol Valenta hokejkou do tváre a hostia si zahrajú prvú presilovku.

25:19
    Zalivina nahradil v bránke hostí Mosný.

25:19
    Nitra dala gól!
    Nitra hrá už exibíciu a hostia sú zrelý na uterák. Yellow Horn prihral pred bránku osamotenému LANEOVI SCHEIDLOVI a ten strelou pod brvno prekonal brankára hostí. Asitencie: Colton Yellow Horn, Danil Fominych.

24:36
    Zakázané uvoľnenie Nitra.

23:55
    Nitra stále s pukom v útočnom pásme a hostia sa iba bránia.

23:14
    Šiška z podobnej pozície ako Lušňák tesne minul bránku hostí.

22:15
    PATRIK LUŠŇÁK sa s pukom v útočnom pásme preštrikoval z pravej na ľavú stranu, zavrel oči a vystrelil k vzdialenejšej tyčke a prekonal Zalivina. Asistencia: Mitch Versteeg.

21:55
    Pri zákroku prišiel Burgart o hokejku avšak s následnou strelou od modrej čiary si poradil aj bez nej a hru prerušil.

21:11
    Strela Yellow Horna skončila na dobre postavenom Zalivinovi a hostia sa následne vybrali do rozhodenej obrany domácich. Burgart však nemusel zasahovať.

20:50
    Šiška s pukom za vlastnou bránkou a obe mužstvá striedajú počas hry.

20:01

Pomer striel po prvej tretine je 23:10.

20:00

19:25
    V závere si ešte Burgart pripisuje ďalší úspešný zákrok a hru prerušuje.

18:31
    Král dostal veľa priestoru na pravej strane, prešiel s pukom bližšie bránke a vystrelil. Pozorný Burgart jeho pokus skryl vo svojej výstroji.

17:44

16:48
    Morrisonov nahodený puk od modrej čiary končí v lapačke brankára hostí a hra je prerušená.

16:13
    Zalivin je v poriadku a v hre sa pokračuje vhadzovaním v obrannom pásme hostí.

16:13
    Hra je prerušená po tom, čo brankár hostí zostal ležať na ľade a je otrasený zrejme po súboji pred bránkou.

15:39
    Nitra si zahrá ďalšiu presilovku pri vylúčení Krála.

15:30

14:50
    Puk pri domácom brankárovi a hostia striedajú.

14:04
    Fominychov pokus končí v lapačke Zalivina a hra je prerušená.

13:24
    Prvým vylúčeným hráčom v stretnutí je Podešva a Nitra si zahrá presilovku.

13:05
    Hra je opäť prerušená a po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať na rovnakom mieste ako pred pár sekundami.

12:58
    Puk na ochrannej sieti a vhadzuje sa pred brankárom hostí.

12:16

11:08
    Burgart si pripisuje úspešný zákrok a hru prerušuje.

10:30
    Zakázané uvoľnenie Nitra. Predtým z dobrej príležitosti Podešva prestrelil domácu bránku.

08:29
    Pupák zachytil puk na modrej čiare, vystal strelu švihom, ktorá skončila na ľavej tyčke a odrazila sa rovno na hokejku LUKÁŠA TÁBIHO a ten si puk spracoval a bekendom poslal do odkrytej bránky. Asistencie: Miroslav Pupák, Patrik Lušňák.

07:40
    Scheidlovu strelu s námahou vyrazil brankár hostí.

07:03
    Zakázané uvoľnenie Detva.

06:45
    Valent strelou švihom z pravého kruhu rozvlnil bočnú sieť domácej bránky.

06:12
    Po reklamnej prestávke sa bude vhadzovať pred Zalivinom.

05:33
    Lušňák posunul puk v stredom pásme na MITCHA VERSTEEGA, ten sa vybral na útočný výlet a podobným spôsobom ako Buček prekonal Zalivina. Asistencie: Andrej Kollár, Patrik Lušňák.

04:57
    Po dlhšej dobe je hra prerušená a vhadzuje sa pred brankárom hostí.

04:02
    Prvý útok hostí pekne zakombinoval, avšak v momente keď chcel Král strieľať sa mu puk skĺzol z hokejky.

03:12
    Prvý zákrok si pripisuje Burgart po strele Čacha.

02:33
    Domáci od úvodu zovierajú Detvu v útočnom pásme. Zalivin sa má stále na pozore.

01:42
    Pupákovu strelu Zalivin vyrazil iba za bránku, akcia domácich pokračovala a nebezpečne strieľal Kollár.

00:29
    SAMUEL BUČEK dostal prihrávku od Šišku do útočného pásma, zbavil sa protihráča a strelou k ľavej žrdi strelil úvodný gól stretnutia. Asistencia: Juraj Šiška.

00:01

Po hymne je všetko pripravené na úvodné buly.

Na ľade sú už aktéri zápasu, v hľadisku je menej divákov ako býva v Nitre zvykom. V domácej bránke absolvuje premiéru Jack Burgart.

HK Nitra: Burgart (Šimoch) – McNally, Kubka, Morrison, Mezei, Pupák, Versteeg, Sloboda, Mrázik – Buček, Šiška, Csányi – Fominych, Yellow Horn, Scheidl – Lušňák, Kollár, Tábi – Čaládi, Minárik, Hrušík

HC 07 WPC Koliba Detva: Zalivin (Mosný) – Lalík, Andersons, Gachulinec, Golian, Fekiač F., Jendroľ, Turan – Ščurko, Podešva, Král – Gašpar, Valent, Klíma – Surový, Fekiač V., Ľupták – Čenka, Čacho

Rozhodca: Fridrich, Lokšík – Valo, Gegáň.

V 3. kole nadstavby hokejovej Tipsposrt ligy sa v Nitra aréne predstaví HC 07 WPC Koliba Detva. Detva získala po päťdesiatich odohratých zápasoch zatiaľ 48 bodov a aj keď ich šanca na boje v playoff nie je veľka, chcela by pod Zoborom bodovať. V poslednom zápase sa to hráčom Detvy na domácom ľade nepodarilo a prehrali s Budapešťou 2:5, aj keď od 23. minúty Detva viedla 1:0 vďaka gólu Gašpara. Nitra taktiež nevyhrala v utorkovom zápase, aj keď bod z Michaloviec za prehru 4:5 po predĺžení je cenný nakoľko Corgoni ešte 13 minút pred koncom prehrávali 0:4. Zápas gólom v poslednej sekunde poslal do predĺženia Buček, v ňom sa ale radovali Michalovce kedy o víťazovi stretnutia rozhodol Pukka.
    Kto bude v piatok.
    Či sa podarí Detve vyhrať pod Zoborom druhýkrát v sezóne alebo si do tabuľky pripíše dôležité tri body Nitra sa dozviete aj z nášho textového prenosu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dalibor Sklár

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Detva. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 1. Buček (Šiška), 6. Versteeg (Lušňák, Kollár), 9. Tábi (Pupák, Lušňák), 23. Lušňák (Versteeg), 26. Scheidl (Yellow Horn, Fominych) – 30. Klíma (Fekiač F., Gašpar)

HK Detva: Zalivin (Mosný) – Lalík, Andersons, Gachulinec, Golian, Fekiač F., Jendroľ, Turan – Ščurko, Podešva, Král – Gašpar, Valent, Klíma – Surový, Fekiač V., Ľupták – Čenka, Čacho

Rozhodca: Fridrich, Lokšík – Valo, Gegáň