Christián Jaroš (CBJ) 0+1, 0 střel, čas na ledě 6:32

Střely na branku – 45:33 (15:11, 8:13, 17:8 – 5:1)
    Zblokované střely – 13:13
    Vyhraná vhazování – 25:34
    Trestné minuty – 2:2
    Hity – 19:22

Hokejisté Columbusu nakonec zdolali Ottawu 4:3 v prodloužení a vracejí se na pozice, které znamenají postup do play-off! O vydřené výhře Blue Jackets rozhodl až 25 sekund před koncem nastavené pětiminutovky z dorážky Emil Bemström. Pro Blue Jackets je to vydřené, ale o to cennější vítězství. Zraněními už tak sužovaný tým dnes ještě přišel o útočníka Rileyho Nashe a brankáře Elvise Merzlikinse. Toho nahradil pro změnu po zranění se vracející Joonas Korpisalo, který si vedl velmi dobře a inkasoval pouze jednou.

64:35 Emil BEMSTRÖM - 4:3

64:35
    Columbus právě vstřelil branku!
    Domácí protrhávají sérii osmi zápasů bez vítězství! Boone Jenner našel křížným pasem Zacha Werenskiho, který z levého kruhu ještě nepřekonal Högberga, ovšem dorážející EMIL BEMSTRÖM se už nemýlil – 4:3. Asistence: Zach Werenski a Boone Jenner.

64:12
    Z pravé strany pálil David Savard. Högberg vyráží.

64:00
    Poslední minuta prodloužení.

63:01
    Šance se množí! Velkou měl domácí Nick Foligno, ale Högberg znovu nepřipustil konec prodloužení.

62:38
    Na druhé straně mohl rozhodnout Nick Paul. Souboj tváří v tvář vyhrál brankář Korpisalo!

61:47
    V přečíslení 2 na 1 připravil Matteau tutovku pro Vladislava Gavrikova. Už to vypadalo, že domácí obránce rozhodne, ale Högberg nějak vytáhl puk zpět do hry!

61:03
    Puk byl sražen do ochranné sítě za brankou Columbusu. Vhazuje se před Korpisalem.

60:41
    Hosté se sami vyhodili z útočné třetiny. Další akce začíná od brankáře Högberga.

60:16
    Jenner si v útočném pásmu počkal na podporu Zacha Werenskiho. Ten vystřelil, jeho pokus byl ale sražen do ochranné sítě.

60:01

Střely na branku – 40:32

Po 60 minutách končí souboj mezi Columbusem a Ottawou nerozhodně 3:3. Vítěze tak určí až prodloužení, případně nájezdy.

60:00

59:51
    V základní hrací době už gól asi nepadne, uvidíme prodloužení.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:40
    Po přihrávce Tkachuka puk vypadl z hrací plochy. Vhazuje se ve středním pásmu.

58:11
    Nyní byla domácím odpískána přihrávka rukou. To znamená, že jsou vykázáni z útočného pásma.

57:50
    Domácí vyrazili do přečíslení 3 na 2, které ale nedokázali dobře sehrát.

57:16
    Dělovka Savarda Högbergovi vypadla. Puk ale skončil za jeho svatyní.

56:44
    Stenlund zajel za branku, odkud hledal Peekea. Tomu puk projel pod hokejkou a domácí přišli o útočné pásmo.

55:02
    Do konce třetí třetiny schází pět minut. Dočkáme se prodloužení?

54:28
    Hosté v postavení mimo hru. za obličej se drží domácí Stenlund, vylučovat se ale zřejmě nebude. Reklamní přestávka.

53:22
    Tierney z úhlu nepřekonal Korpisala. Dělovka Nikity Zajceva už byla nebezpečnější, ale i tu dokázal brankář Blue Jackets vyrazit.

52:27
    Senátoři stále drží naději na bodový zisk. Thomas Chabot byl vytlačen z útočného pásma a akce hostí tak musí začít od znova.

51:33
    Stenlund připravil střeleckou pozici pro Stefan Matteaua. Ten pálil z osy hřiště, Högberg kotouč vytěsnil mimo svou svatyni.

50:33
    Rychlou akci Sens zakončoval střelou z úhlu Mikkel Boedker. Puk skončil ve výstroji Korpisala.

50:07
    Domácí jsou při chutí. Ránu Boonea Jennera musel pokrýt brankář Ottawy. Reklamní přestávka.
    49:45 Stefan MATTEAU - 3:3

49:45
    Domácí bleskově srovnávají! Od modré čáry vypálil obránce Scott Harrington a kotouč, který ještě jemně tečoval STEFAN MATTEAU, zapadl za Högbergova záda – 3:3. Asistence: Scott Harrington a Kevin Stenlund.
    49:16 Colin WHITE - 2:3

49:16
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Hosté strhávají vedení na svou stranu! Matthew Peca poslal z levé strany puk do brankoviště, kde ho po závaru protlačil mezi betony Korpisala za brankovou čáru COLIN WHITE. Asistence: Jayce Hawryluk a Matthew Peca.

48:26
    Nick Foligno našel přihrávkou o konstrukci branky Boonea Jennera. Ten zakončoval z bezprostřední blízkosti bekhendem, ale Högberg se natáhl ke své tyčce a jeho lapačka zachránila Sens!

48:11
    Markus Nutivaara střílel ze střední vzdálenosti pod víko hostující branky. Högberg vyrazil ramenem.

47:16
    Po střele Thomase Chabota skončil puk v lapačce Joonase Korpisala. Následuje reklamní přestávka.

46:40
    Čas utíká, aniž by se na ledě stalo něco dalšího, co by stálo za zmínku.

45:04
    Högberg se ocitl v klinči s Jennerem a nemohl se tak rychle zvednout z ledu. Domácí hráči toho ale nedokázali využít ke vstřelení gólu!

44:31
    Po střele ze středního pásma si připsal úspěšný zákrok domácí Korpisalo.

43:37
    Po buly vypálil Zach Werenski, Högberg byl ale na místě.

43:30
    Calvin Thürkauf vyzkoušel z dálky pozornost Marcus Högberga. Hostující gólman podržel puk někde ve svém klíně.

42:13
    Markus Nutivaara od mantinelu nepochopitelně vystřelil kotouč na vlastní branku! Puk mířil na bližší tyčku a Korpisalo stačil zareagovat na poslední chvíli. Brankář Columbusu se na svého spoluhráče jen nechápavě podíval.

41:49
    Hosté jsou už v plném počtu.

41:19
    Do střely Savarda obětavě padl Slovák Christián Jaroš.

40:32
    Nick Foligno si stáhl puk před Högberga a měl na holi hattrick! Hostující brankář byl ale úspěšnější.

40:01

Třetí třetina začne domácí přesilovkou.
    Po odstoupení Merzlikinse je připraven pohotovostní brankář Bailey Seagraves.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:00.

Statistiky po 2. třetině:
    Střely na branku – 23:24 (15:11, 8:13)
    Zblokované střely – 12:9
    Vyhraná vhazování – 16:23
    Hity – 13:17

Také druhá třetina nabídla dva góly, které si oba celky rovnoměrně rozdělily. Na skóre 2:2 se podílejí pouze dva střelci. Ve 30. minutě poslal bleskově využitou přesilovkou hosty do vedení svým druhým zásahem Connor Brown a ve 33. minutě ho napodobil také kapitán Blue Jackets Nick Foligno, jenž pohotově tečoval střílenou přihrávku Jennera. Domácí, kteří bojují s rozsáhlou marodkou, utrpěli v prostřední dvacetiminutovce také další nepříjemné ztráty. V utkání nepokračuje útočník Riley Nash a po střetu s Duclairem musel vystřídat brankář Merzlikins. Toho nahradil Joonas Korpisalo, jenž se naopak po zranění vrací.

40:00

39:53
    Kevin Stenlund ještě stačil vypálit z levého kruhu. Puk skončil ve výstroji Högberga.

39:46
    Hosté špatně vystřídali a na ledě jich zůstalo šest! Následuje tedy dvouminutový trest pro střídačku Senátorů.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:39
    Hosté se snaží střílet na brankáře Korpisala, který dlouho nechytal, z každé pozice. Domácí gólman si ale zatím vede dobře. Nyní přerušil hru po ráně Nicka Paula.

37:10
    Vypadá to, že Elvis Merzlikins se už do utkání nevrátí. Do výstroje tak zřejmě půjde pohotovostní brankář, který se jmenuje Bailey Seagraves.

36:39
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru.

34:52
    Nutivaara prověřil od modré čáry Högberga. Ten vyrazil letící kotouč.

34:34
    Hned po buly přišla střela od modré čáry, kterou pokryl Korpisalo. Další reklamní přestávka.

34:28
    Domácím bylo odpískáno zakázané uvolnění.

33:42
    Poprvé si sáhl na kotouč brankář Korpisalo. Scott Sabourin zamířil do jeho připravené lapačky.
    32:32 Nick FOLIGNO - 2:2

32:32
    Zdá se, že střídání brankářů domácí probudilo z letargie! Modré kabáty soupeře zatlačily, obránce Gavrikov dobrým zásahem na modré čáře udržel útočné pásmo a poslal puk na Boonea Jennera. Ten nastřelil kotouč před branku, kde ho pohotově tečoval za Högbergova záda NICK FOLIGNO. Asistence: Boone Jenner a Vladislav Gavrikov.
    31:16 Domácí brankář Merzlikins musel vystřídat poté, co na něj spadl Anthony Duclair.

31:16
    Merzlikins bude zřejmě v pořádku, ale na základě pravidel, které v NHL platí, byl povolán na ošetřovnu kvůli vyšetření na případný otřes mozku. Mezi tyče tak musí Joonas Korpisalo, který se vrací do branky po zranění po téměř třech měsících!

31:16
    Anthony Duclair přebruslil obránce Peeka a upaloval sám na Mrzlikinse. Svou kličku nedotáhl do úspěšného konce, ale následně na domácího brankáře spadl a ten zůstává otřesený ležet na ledě! No, už je u něho lékař.

30:32
    Velký závar před domácí brankou! Elvis Merzlikins čelil několika dorážkám, puk však udržel před brankovou čárou.

30:08
    29:55 Connor BROWN - 1:2

29:55
    Tak tohle byla rychle využitá přesilovka! Z pravého kruhu vypálil CONNOR BROWN, Merzlikins nic neviděl přes clonícího Nicka Paula a puk zapadl k jeho bližší tyčce – 1:2. Asistence: Arťom Anisimov a Mike Reilly.

29:46
    Za nedovolené bránění je vyloučen Nick Foligno. Domácí kapitán se diví, na trestnou lavici ale usednout musí.

29:17
    Domácí potřebují body více, ale zatím nedokáží jeden z nejslabších celků soutěže přehrávat. Rozhodně ne ve druhé třetině.

28:13
    Arťom Anisimov dostal přihrávku na levou stranu. Odtud si nabruslil více na střed a střelou zápěstím prověřil Merzlikinse. Ten má kotouč ve výstroji.

27:24
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Hra se tak stěhuje před jejich branku.

26:40
    Puk se ocitl mimo hrací plochu. Následuje reklamní přestávka.

25:48
    Na brankáře Högberga spadl vlastní obránce Englund, což vedlo k posunutí branky Ottawy. Hra tedy musela být přerušena.

24:32
    Dobrá protiakce Ottawy. Connor Brown zaměstnal Merzlikinse nepříjemným pokusem.

24:23
    První lajna domácích obléhala území kolem branky Ottawy. Po několika předávkách se nakonec snažil z otočky prosadit Pierre-Luc Dubois, který však brankáře Högberga nezaskočil.

23:23
    Merzlikins raději přikryl puk. Nechtěl riskovat rozehrávku před dotírajícím Sabourinem.

22:00
    Domácí brankář si poradil také s ranou Nikity Zajceva.

21:31
    Z ostrého úhlu to na druhé straně zkoušel Anthony Duclair. Merzlikins byl připraven.

21:04
    Z voleje se opřel do puku Zach Werenski. Produktivní obránce Blue Jackets ale netrefil branku.

Hity – 7:9

Po první třetině jediného dnešního zápasu NHL je stav vyrovnaný 1:1. Hosté začali aktivně, ale inkasovali hned z první střely Columbusu na branku, kterou v 5. minutě vyprodukoval Nick Foligno. V 11. minutě však srovnal po vtipné zadovce Tierneyho zpoza branky Connor Brown. Poté už byli hráči Blue Jackets útočněji laděným týmem, strhnout vedení zpět na svou stranu ale zatím nedokázali.

20:00

19:29
    Od modré čáry vypálil Markus Nutivaara, Högberg svým zákrokem přerušil hru.

19:12
    Po delší době zahrozili i hosté. Jedovku Chrise Tierneyho vyrazil Merzlikins ramenem. Následně pálil Ron Hainsey a jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.

18:51
    Marcus Högberg se má co ohánět. Hostující gólman pokryl tečovanou střelu hned po buly a poté si připsal ještě jeden zákrok.

18:32
    Ránu Calvina Thürkaufa srazil hostující obránce až do ochranné sítě.

18:05
    Domácí obléhali předbrankový prostor. Nahození Nyquista však bylo zablokováno a hosté pak kotouč dostali alespoň do středního pásma.

17:25
    Domácí přebírají iniciativu. Ottawa se v posledních minutách hlavně brání.

16:45
    Střelu Nathana Gerbeho z pravého kruhu nedokázal Högberg udržet ve výstroji. Stefan Matteau se tak ještě dostal ke dvěma dorážkám, které však skončily na betonech brankáře Sens!

16:03
    Domácí už statistiku střel na branku téměř vyrovnali. Vypálili osmkrát, hosté mají na kontě o střelecký pokus více.

15:30
    Dvěma ranami v krátkém sledu se prezentoval domácí obránce David Savard. Högberg je obě pokryl. Nebezpečnější byla ta první, kterou Savard vyslal z mezikruží.

15:11
    Foligno si musel před útočnou modrou déle zpracovávat neposedný puk a vystavil domácí do postavení mimo hru.

14:25
    Další ránu na hostující branku vyslal Riley Nash. Tentokrát si připsal dobrý zákrok Högberg. Další reklamní přestávka.

14:13
    Domácí Jakob Lilja střílel z pravé strany, trefil ale pouze obránce Mikea Reillyho.

13:18
    Přihrávku na pravý kruh dostal Vladislav Gavrikov. Proti jeho střele z voleje se stačil přesunout Marcus Högberg.

12:02
    Ránu Stefana Matteaua srazil brankář Högberg do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.
    10:48 Connor BROWN - 1:1

10:48
    Hosté srovnávají skóre! K odraženému puku se dostal u mantinelu Chris Tierney, zajel s ním za branku a efektní zadovkou našel CONNORA BROWNA, který u přední tyče zvedl kotouč mimo dosah překvapeného brankáře Merzlikinse. Asistence: Chris Tierney a Christian Jaroš.

10:17
    Zakázané uvolnění Ottawy.

10:02
    Mike Reilly z vrcholu levého kruhu přestřelil, ránu z druhé strany pak pokryl brankář Merzlikins. Ten má zatím mnohem více práce než hostující Högberg.

08:39
    Pěkná akce Ottawy. Thierney zavezl puk do útočného pásma a posunul ho nalevo, kam mu najel Connor Brown. Proti střele útočníka Sens se stačil přemístit Merzlikins.

07:53
    Nutivaara nahodil bekhendem puk do ohně a ten po teči proskákal vedle hostující svatyně.

07:28
    Střely na branku – 1:5

06:35
    Savard našel kolegu z obrany Vladislava Gavrikova. Ten od modré minul branku Ottawy.

06:04
    Po střele Colina Whitea drží puk Merzlikins. Následuje první reklamní přestávka.

05:41
    Hosté v postavení mimo hru.
    04:10 Nick FOLIGNO - 1:0

04:10
    Domácí se prosadili ze své první střely na branku! Gustav Nyquist nahodil puk za branku a sám ho dobruslil. Poté ho posunul na Pierra-Luca Duboise, ten okamžitě našel NICKA FOLIGNA, který si kotouč stáhl mezi kruhy a z této pozice překonal brankáře Högberga. Asistence: Pierre-Luc Dubois a Gustav Nyquist.

03:25
    Sens pokračují v aktivní hře. Mezi kruhy se dostal k puku jeden z hostujících hráčů a Merzlikins musel předvést další zákrok.

03:06
    První ostřejší zákrok si připsal Elvis Merzlikins. Domácí brankář pokryl ránu Duclaira.

02:54
    Anthony Duclair se snažil proniknout podél levého mantinelu. Obránce ho ale silou zastavil.

02:12
    Andrew Peeke neudržel pro domácí útočné pásmo a po levé straně se dral dopředu útočník Ottawy Nick Paul. Jeho střelu srazil do ochranné sítě Harrington.

01:14
    Senátoři jsou zatím častěji na puku. Nahození Duclaira odrazil hokejkou do rohu Merzlikins.

00:19
    Brady Tkachuk udržel puk u levého mantinelu a z otočky se ho snažil poslat na domácí branku. Merzlikins však zasahovat nemusel.

00:01

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – Nutivaara, Werenski, D. Savard, Gavrikov, Peeke, Harrington – N. Foligno (C), Dubois, Nyquist – Gerbe, Jenner (A), Matteau – Bemström, Stenlund, Thürkauf – Lilja, Riley Nash, Robinson.

Ottawa Senators: M. Högberg (C. Anderson) – Hainsey (A), Chabot (A), N. Zajcev, Reilly, Ch. Jaroš, Englund – Duclair, B. Ryan, B. Tkachuk (A) – Co. Brown, Tierney, Anisimov – Peca, White, N. Paul – Hawryluk, Boedker, Sabourin.

Rozhodčí: Furlatt, Lambert – Marquis, Mach.

Dnešní den byl pro týmy v NHL poslední možností uskutečnit hráčské výměny. Uzávěrka přestupů se dotkla i soupisek obou dnešních soupeřů. Columbus vyměnil útočníka Sonnyho Milana do Anaheimu a místo něho získal jiného forwarda Devina Shorea. Sens uvolnili za volby v draftu do Colorada Jeana-Gabriela Pageaua a do Islanders Vladislava Naměstnikova.

Vzájemné zápasy

14.12.2019 Ottawa – Columbus 4:3 po nájezdech
    26.11.2019 Columbus – Ottawa 1:0

Domácí Columbus je na tom o něco lépe. Blue Jackets byli před sezónou považování za adepta na spodní patra tabulky, ale Columbus bojuje o účast v play-off. Blue Jackets sehráli šedesát tři zápasů, ve kterých vybojovali sedmdesát čtyři bodů a zatím drží osmou pozici Východní konference. Na deváté Toronto mají aktuálně k dobru dva body. Posledních osm zápasů v řadě však Columbus prohrál. Naposledy padl 3:4 po nájezdech na ledě Nashvillu.

Celek z kanadské metropole zažívá v posledních letech už tradičně nepovedenou sezónu. Ottawa sehrála šedesát dva zápasů, ve kterých vybojovala jen padesát tři bodů a krčí se na patnáctém místě Východní konference. Na pozice zaručující play-off už nyní ztrácí dvacet jedna bodů. Poslední dva zápasy v řadě navíc prohrála. Po prohře 1:5 s Winnipegem padla na svém ledě 0:3 s Montrealem.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání NHL mezi Columbusem Blue Jackets a Ottawou Senators. Duel začíná hodinu po půlnoci.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 5. N. Foligno (Dubois, Nyquist), 33. N. Foligno (Jenner, Gavrikov), 50. Matteau (Harrington, Stenlund), 65. Bemström (Werenski, Jenner) – 11. Co. Brown (Tierney, Ch. Jaroš), 30. Co. Brown (Anisimov, Reilly), 50. White (Hawryluk, Peca)

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (32. Korpisalo) – Nutivaara, Werenski, D. Savard, Gavrikov, Peeke, Harrington – N. Foligno (C), Dubois, Nyquist – Gerbe, Jenner (A), Matteau – Bemström, Stenlund, Thürkauf – Lilja, Riley Nash, Robinson.

Rozhodca: Furlatt, Lambert – Marquis, Mach

Diváci: 17 518