Novosibirsk – Soči 2:3 (2:3 po s.n.) | Jekaterinburg – Helsinki 3:4 (kon.) | Ufa – S.Moskva 2:5 (kon.)
Čerepovec – Red Star Kunlun 2:1 (kon.) | Jaroslavľ – Dinamo Minsk 4:1 (kon.) | Nižnekamsk – Metallurg Magnitogorsk 4:0 (kon.)
Novgorod – Petrohrad 2:3 (kon.) | CSKA Moskva – Barys 2:3 (kon.) | Omsk – Vladivostok 5:2 (kon.)
Viťaz – Chabarovsk 3:4 (2:3 po s.n.) | Riga – Kazaň 1:2 (kon.)
HC Dinamo Riga
1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Ak Bars Kazaň
cz Štvrtok 13.02.2020, 18:30 • Arena Riga • KHL

Skončilo nám utkání, ve kterém se nakonec radoval favorit. Kazaň udeřila v samotném závěru a zvítězila 2:1. Domácí tým prohrál dvanáctý zápas v řadě a zůstává na posledním místě v celé soutěži. Kazaň naopak svůj bodový zisk navýšila na číslo 85 a i nadále kraluje své konferenci.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera! (21:00:21)

Československá stopa v utkání

Alexander Salák (Riga) do zápasu nezasáhl
    Marek Ďaloga (Riga) 0+0, 2 střely, čas na ledě: 16:59.

59:54
    Biljalov měl ještě plné ruce práce s posledními zákroky, ale Riga už vyrovnat nestihne.

59:33
    Makarov ale zatím musí v bráně zůstat, neboť Kazaň se stačila ubránit a hraje se ve středním pásmu.

59:12
    Domácí přešli přes útočnou modrou čáru a pokusí se vytvořit si závěrečný tlak.
    58:56 Dmitrij VORONKOV - 1:2

58:56
    Kazaň vstřelila branku!
    Hosté nakonec přece udeřili! DMITRIJ VORONKOV dost možná rozhoduje o dnešní výhře Kazaně. Výborně se zorientoval na brankovišti a s pomocí až třetí dorážky dopravil puk za záda Makarova. 1:2. Asistence: Andrej Pedan a Matt Frattin.

58:32
    Nikita Dyňak dostal na hůl přesnou přihrávku z levé strany a rázem se ocitl v samostatném úniku. Kotouč ale za brankovou čáru dopravit nedokázal.

57:33
    Nikita Ljamkin dostal parádní přihrávku na levý kruh a před sebou měl poloprázdnou bránu. Makarov ale skvělým skokem šanci zastavil.

56:53
    Kazaň se pokusila o získání tlaku, ale Riga se stačila ubránit vyhozením puku do střední třetiny.

56:14
    Matt Frattin pálil od modré čáry, jenže se objevil v ofsajdu. Hra je zastavena.

55:48
    Dyňak naslepo hledal před bránou Rigy svého spoluhráče. Obránce Berglund ale přihrávku za svá záda nepustil.

55:04
    Kristaps Sotnieks nahodil puk na bránu. Brankář hostů jej ukryl do lapačky a přerušil hru.

54:03
    Pomalu se blíží závěr třetí třetiny a stále nesledujeme nikterak pohledný hokej. Oba celky se soustředí hlavně na svou defenzivní práci.

53:26
    Ashton znovu operoval za bránou hostů, ale tentokrát neměl absolutně žádnou podporu spoluhráčů.

52:23
    Frattin získal rychlost ve střední třetině a málem se protančil až ke střele. Na poslední chvíli jej zastavili dva hokejisté ve vínově červených dresech.

52:13
    Biljalov ale zastavil jakékoliv snažení Dinama a máchl pro puk lapačkou. Následuje poslední komerční přestávka tohoto utkání.

52:02
    Ashton bojuje o puk za bránou hostů. Riga se snaží o vytvoření tlaku.

Dnešní utkání sleduje 4 174 diváků.

51:11
    Roman Rukavišnikov natáhl ke střele od modré čáry. Andrej Makarov zasáhl. Nyní nastala komická situace, neboť brankáři Rigy touš zapadl až pod dres. Čároví sudí jej dlouho hledali.

50:37
    Voronkov si za bránou našel přihrávku z hole Frattina. Puk však za záda domácího brankáře neprostrčil.

50:00
    Třetí třetina je z obou stran celkem opatrná. Ani jeden tým se nikam nežene, a proto nesledujeme příliš kvalitní hokej.

49:17
    Před dotírajícím Cormierem raději domácí brankář přikryl puk pod svou lapačkou. Vhazovat se bude po Makarovově levici.

48:44
    Voronkov při snaze vystřelit nechal kotouč za svou hokejkou.

48:15
    Domácí se mohli dostat do tlaku, ovšem zradila je vlastní nepřesnost.

47:33
    Berglund využil přesné přihrávky Gilliese. Obránce Rigy pálil bez přípravy, ale Timur Biljalov stačil vystrčit své rameno.

46:42
    Jarullin od modré čáry nabízel kotouč k teči, ale jeho spoluhráč na pobídku nedosáhl.

46:33
    Marshall nedokázal posunout puk za modrou čáru. Okamžitě poté byla vyslána rána na bránu Makarova, ale domácí gólman odolal.

45:39
    Michail Fisenko si po pravém křídle nabruslil do palebné pozice. Jeho rána však byla přizvednuta do ochranné sítě.

45:08
    Domácí tým drží puk za svou bránou. Oba celky momentálně střídají.

44:15
    Pavlovs byl čistým způsobem o puk obrán Wikstrandem. Švédský zadák splnil defenzivní povinnosti velmi jistě.

43:55

43:28
    Redlihs si najel do dobré pozice. Z levého kruhu mířil k zadní tyči, ale Timur Biljalov zasáhl špičkou své lapačky.

42:59
    Dinamo se nedokázalo ani napodruhé pořádně usadit v útočné třetině. Hokejisté v bílých dresech se dobře brání.

42:22
    Meija si za bránou hostů nedokázal zpracovat nahrávku Pavlovse. Následně se hosté bez větších problémů osvobodili.

41:55
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Stěpan Sannikov – 2 min., držení).

41:14
    Batnova přihrávka na pravé křídlo přesná nebyla. Riga se taktéž k vážnější příležitosti nedostala.

40:12
    Azevedo si dojel nahozený puk a hned poté hledal Petrova těsně před bránou. Útočník Kazaně ale pouze protáhl Makarova.

40:01

Skončila nám druhá třetina. V ní jsme branku neviděli. Patnáct minut jsme sledovali vyrovnanou partii, ale závěr druhé periody vyšel lépe hostům i díky přesilovce. Andrej Makarov ale podává velice dobrý výkon a Riga zatím statečně čelí favoritovi zápasu.

Střely na bránu: 14 – 20.

40:00

39:17
    Voronkov na zadní tyči hledal Frattina, ale forvardovi hostů puk v rozhodující fázi přeskočil čepel.

38:38
    Protiútok domácích byl kvůli ofsajdu zastaven. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

37:55

37:49
    Wikstrand v závěru početní výhody jen těsně přestřelil horní tyč domácí brány.

37:01
    Kazaň měla obrovskou šanci! Kombinovala velmi pěkně, a proto se ke střele z mezikruží dostal Emil Galimov. Útočník hostů ale ležícího Makarova překonat nedokázal.

36:37
    Jarullinův pokus hned po vyhraném vhazování o pár čísel minul cíl.

36:32
    Kotouč opustil hrací plochu. Po krátkém přerušení by se mělo vhazovat v obranném pásmu domácího týmu.

36:16
    Cormier nedokázal před bránou tečovat pobídku z hole Azeveda. Kapitán hostů vypálil pouze do míst, kde byl Makarov připraven.

35:55
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Carter Ashton – 2 min., držení).

35:04
    Hra se dostala do obranného pásma Kazaně jen na okamžik. Hosté už získali touš do své moci.

34:18
    Pedanova pobídka přes celou šíři útočného pásma hůl spoluhráče nenašla. Riga se statečně brání náporu hostů.

33:58
    Dvě hraniční situace nebyly posouzeny jakožto faul. Hosté měli dvakrát po sobě štěstí u hlavních arbitrů, že nemuseli jít do čtyř.

33:25
    Hosté se usadili v útočném pásmu, ale zatím pobývají pouze v okolí mantinelu.

33:06
    Před bránou Kazaně byla k vidění malá potyčka. Vylučovat se po ní zřejmě nebude.

32:38
    Mikelis Redlihs se utrhl po pravé straně. Zkoušel zamířit na zadní tyč, ale vyrážečka Biljalova byla připravená.

32:01
    Kirill Petrov se po pravém křídle probil před bránu, ale puk přes pravý beton domácího brankáře do sítě nedostal.

31:26
    Domácí dokázali včas dojet nahozený puk. Ak Bars se ke střeleckému pokusu nedostalo.

30:38
    Za námi je polovina základní hrací doby a sledujeme velice vyrovnaný hokej. Vůbec to nevypadá, že spolu soupeří týmy z různých pólů tabulky.

29:47
    Nikita Ljamkin pálil úplně volný od modré čáry. Jeho velmi razantní střelu ale Andrej Makarov moc dobře viděl.

28:54
    Kazaň obléhá území okolo domácí brány, ovšem Riga dobře vykrývá veškeré prostory před vlastní svatyní.

28:15
    Meija si splnil na jedničku své defenzivní povinnosti. Kotouč dokázal vystrnadit z vlastní třetiny.

27:50
    Dmitrij Voronkov dostal přihrávku do tandemu a ve velmi dobré pozici zápěstím vystřelil. Jeho pokus byl však tečován do ochranné sítě.

27:12
    Azevedova křížná přihrávka nenašla adresáta před bránou. Riga se výborně ubránila.

26:32
    Robert Mamčics v pádu vypálil na bránu. Biljalov zasáhl levým betonem.

26:03
    Domácím byl odpískán ofsajd. Čeká nás první komerční přestávka ve druhé třetině.

25:24
    Riga málem potrestala nepřesnou rozehrávku hostujícího brankáře. Biljalov vyhodil kotouč pouze k Pavlovsovi, který se však v rozhodující fázi nezorientoval ideálně.

25:05
    Hra se po delší době přesouvá před bránu Dinama. Domácí nepřesně rozehráli, a proto se pískalo zakázané uvolnění.

24:43

24:27
    Pavlovs zůstal opuštěn mezi kruhy, ale střela mu nesedla ideálně. Skákavý puk trefil špatně.

23:44
    Ashton si tak dlouho měnil puk s Redlihsem, až o něj oba hráči přišli. Kazaň odpálila puk k bráně Rigy.

22:55
    Darzinšovi utekl puk z čepele. Hosté se celkem rychle osvobodili vyhozením kotouče z vlastního pásma.

22:43
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Roman Rukavišnikov – 2 min., hákování).

22:03
    Ak Bars důsledně bránilo ve svém pásmu. Nakonec však vyhodilo touš na icing a hra zůstane před bránou Timura Biljalova.

21:12
    Riga se snažila dostat dopředu, ale ve finální fázi si nedokázala přesně přihrát.

20:25
    Arťom Lukojanov vyjel z trestné lavice a ihned se zapojil do útočení. Jeho rychlý pokus ale Makarov vyrazil.

20:08

20:01

První třetina je za námi. Kazaň měla na počátku k dispozici dlouhou přesilovku, ve které ale vstřelila pouze jednu branku. Druhá polovina úvodní části hry už patřila Rize, a ta se zaslouženě dočkala vyrovnání na konci první třetiny.

Střely na bránu: 9 – 7.

20:00

19:54
    Zajímavou střelu od modré čáry málem dorazil Ashton. Kazaň měla velké štěstí.

19:06
    Hosté se sice osvobodili, ale Riga v této chvíli přešla do útočné třetiny. Nyní kombinuje.

18:37
    Balinskisova dělovka pořádně protáhla Biljalova. Následoval razantní pokus Džerinše, ale ani tentokrát se stav nepřeklopil na stranu domácích.

18:08
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Arťom Lukojanov – 2 min., sekání).
    17:11 Andris DŽERINŠ - 1:1

17:11
    Riga právě vstřelila branku!
    Přesilovka netrvala ani deset sekund a už je vyrovnáno! ANDRIS DŽERINŠ si nabruslil na vrchol levého kruhu, odkud vyslal fantastickou střelu do bližší šibenice. Hostující brankář se snažil nastavit rameno, ale úspěšný při zásahu nebyl. 1:1. Asistence: Uvis Balinskis a Emils Gegeris.

17:02
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Voronkov – 2 min., příliš mnoho hráčů).

16:22
    Mamčics nahodil puk od modré čáry na bránu. Timur Biljalov stačil zaklapnout betony včas.

15:37
    Emil Galimov stál dlouho za bránou, ale nakonec se pokoušel zastrčit puk za bližší tyč. Makarov se znovu vyznamenal.

15:14
    Andrej Makarov dokázal lapačkou zasáhnout proti střele v podání Pedana.

14:51
    Nyní se hraje ve střední třetině. Ani jednomu celku se nedaří přechod do útočného pásma.

13:55
    Povedené střídání hostů pokračovalo až do konce pobytu na ledě. Riga měla velké štěstí, že se dokázala ubránit.

13:02
    Hosté tak dlouho kombinovali v pásmu, až se úplně sám mezi kruhy dostal Cormier. Útočník Kazaně ale z ideální pozice trefil levý beton Makarova.

12:28
    Oskars Batna využil své robustní postavy a zpoza brány se natlačil až před ní. Následně z otočky rychle vypálil, ale hostující brankář stál u tyče připraven.

11:47
    Dinamo kontroluje puk ve svém pásmu na hokejkách. Zadáci čekají na dostřídání svých spoluhráčů.

11:10
    Carter Ashton pronikl po levém křídle, ovšem přesnou přihrávku mezi kruhy vyprodukovat nestihl.

10:31
    Protiútok Rigy dva na jednoho vyřešil Lauris Darzinš střelou zápěstím. Biljalov si připsal první vážnější zákrok v tomto střetnutí.

09:55
    Azevedo velmi pěknou žabičkou vybídl na pravém kruhu stojícího Petrova. Elitní formace domácím pořádně zavařila, ale branku nevstřelila.

08:42
    Brankář Biljalov pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou za svou svatyní. Hosté rozjíždějí rychlou protiakci.

07:52
    Vyšší trest domácích skončil. Kazaň pobývá na kotouči výrazně častěji.

07:22
    Galimov vybídl Jarullina, jehož tvrdý pokus schytal Uvis Balinskis.

05:48
    Hosté pokračují v tlaku. Makarov musel dvakrát po sobě rychle reagovat.
    04:53 Emil GALIMOV - 0:1

04:53
    Úvodní branku utkání střílí EMIL GALIMOV. Hosté se usadili v pásmu a dostali puk na modrou čáru. Jarullin na pravém kruhu vybídl Voronkova, jehož pobídku před bránou krásně tečoval Galimov přímo do brány. 0:1. Asistence: Dmitrij Voronkov a Albert Jarullin.

04:03
    Džerinš využil zaváhání hostujících obránců. Málem se při svém oslabení dostal do samostatného úniku.

03:37
    Frattinovi na pravém kruhu utekl kotouč z hole. Lotyšský tým znovu dokázal puk přes všechny čáry vyhodit.

03:10
    Až nyní musel Makarov zasahovat. Střelu od modré čáry si ale s přehledem pohlídal.

02:32
    Švanenbergs ušetřil několik vteřin pobytem v rohu kluziště s pukem na holi. Kazaň ještě nevystřelila ve své přesilovce.

01:50
    Hosté se při své početní výhodě zatím nedokázali usadit v pásmu Rigy. Domácí se dobře brání.

01:05
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Reinis Lejnieks – 2 min., držení).

01:05
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Reinis Lejnieks – 5 min. + osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).

00:56
    Wikstrandovu střelu od modré čáry dokázal vyrazit Andrej Makarov pravým betonem.

00:40
    Kazaň zvládla úvodní buly lépe. Následně se dostala do pásma, ale úvodní střelu si nepřipsala.

00:01

Dinamo Riga: An. Makarov (Salák) – Berglund, Sotnieks (A), Mamčics, Marshall, Ališauskas, Balinskis, Ďaloga – Darzinš (C), Džerinš, M. Redlihs – Ashton (A), Protapovič, Meija – Pavlovs, Gillies, Lejnieks – Slepec, Gegeris, Švanenbergs – Batna.

Ak Bars Kazaň: Biljalov (Miftachov) – Virtanen, Jarullin (A), Wikstrand, Pedan, Ljamkin, Rukavišnikov, Fazylzjanov, Marušev – Cormier, K. Petrov, Azevedo (C) – Galijev, Voronkov, Frattin – E. Galimov, Fisenko, Lukojanov (A) – Sannikov, Galuzin, Dyňak.

Rozhodčí: Akuzovskij, Fatějev – Černyšov, Ivanov.

Riga je v současné době nejhorším týmem celé KHL. Lotyšský tým uhrál pouhých 34 bodů v 55 zápasech a na předposlední Minsk ztrácí 3 body. Dinamo má v poslední době naprosto katastrofální formu, jelikož prohrálo už 11 duelů v řadě. Naposledy se radovalo 4. ledna po vítězství 1:0 nad Barysem. Sečteno podtrženo, Riga vyhrála jen dvakrát z předešlých 23 utkání. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s 29 kanadskými body Lauris Darzinš.

Kazaň se na své soupeře dívá z vrchních pater tabulky. Dnes bude jasným favoritem, neboť má na svém kontě 83 bodů, kraluje své konferenci a zároveň je za moskevským CSKA druhým nejlepším týmem soutěže. Ak Bars zvítězil v sedmi zápasech v řadě, až v minulém kole nestačil na svého protivníka z Omsku, kterému podlehl 1:2. Nejlépe si v týmové produktivitě vede Justin Azevedo s 31 body.

Alexander Salák (Riga) 26 zápasů, 91% úspěšnosti zákroků
    Marek Ďaloga (Riga) 15 zápasů, 1+1

Přeji příjemné čtvrteční odpoledne při sledování textového přenosu z KHL. Hokejisté Dinamo Riga dnes na domácím ledě přivítají Ak Bars Kazaň. Utkání startuje v 18:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Daniel Fekets

Góly a asistencie: 18. Džerinš (Balinskis, Gegeris) – 5. E. Galimov (Voronkov, Jarullin), 59. Voronkov (Pedan, Frattin)

HC Dinamo Riga: An. Makarov (Salák) – Berglund, Sotnieks (A), Mamčics, Marshall, Ališauskas, Balinskis, Ďaloga – Dārziņš (C), Džerinš, Rēdlihs – Ashton (A), Protapovič, Meija – Pavlovs, Gillies, Lejnieks – Slepec, Gegeris, Švanenbergs – Batna.
    Ak Bars Kazaň: Biljalov (Miftachov) – Virtanen, Jarullin (A), Wikstrand, Pedan, Ľamkin, Rukavišnikov, Fazylzianov, Marušev – Cormier, K. Petrov, Azevedo (C) – Galijev, Voronkov, Frattin – E. Galimov, Fisenko, Lukojanov (A) – Sannikov, Galuzin, Dyňak.

Rozhodca: Akuzovskij, Fatějev – Černyšov, Ivanov

Diváci: 4 174