Novosibirsk – Soči 2:3 (2:3 po s.n.) | Jekaterinburg – Helsinki 3:4 (kon.) | Ufa – S.Moskva 2:5 (kon.)
Čerepovec – Red Star Kunlun 2:1 (kon.) | Jaroslavľ – Dinamo Minsk 4:1 (kon.) | Nižnekamsk – Metallurg Magnitogorsk 4:0 (kon.)
Novgorod – Petrohrad 2:3 (kon.) | CSKA Moskva – Barys 2:3 (kon.) | Omsk – Vladivostok 5:2 (kon.)
Viťaz – Chabarovsk 3:4 (2:3 po s.n.) | Riga – Kazaň 1:2 (kon.)
HC Dinamo Riga
1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Ak Bars Kazaň
cz Štvrtok 13.02.2020, 18:30 • Arena Riga • KHL

Skončilo nám utkání, ve kterém se nakonec radoval favorit. Kazaň udeřila v samotném závěru a zvítězila 2:1. Domácí tým prohrál dvanáctý zápas v řadě a zůstává na posledním místě v celé soutěži. Kazaň naopak svůj bodový zisk navýšila na číslo 85 a i nadále kraluje své konferenci.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera! (21:00:21)

Československá stopa v utkání

Alexander Salák (Riga) do zápasu nezasáhl
    Marek Ďaloga (Riga) 0+0, 2 střely, čas na ledě: 16:59.

59:54
    Biljalov měl ještě plné ruce práce s posledními zákroky, ale Riga už vyrovnat nestihne.

59:33
    Makarov ale zatím musí v bráně zůstat, neboť Kazaň se stačila ubránit a hraje se ve středním pásmu.

59:12
    Domácí přešli přes útočnou modrou čáru a pokusí se vytvořit si závěrečný tlak.
    58:56 Dmitrij VORONKOV - 1:2

58:56
    Kazaň vstřelila branku!
    Hosté nakonec přece udeřili! DMITRIJ VORONKOV dost možná rozhoduje o dnešní výhře Kazaně. Výborně se zorientoval na brankovišti a s pomocí až třetí dorážky dopravil puk za záda Makarova. 1:2. Asistence: Andrej Pedan a Matt Frattin.

58:32
    Nikita Dyňak dostal na hůl přesnou přihrávku z levé strany a rázem se ocitl v samostatném úniku. Kotouč ale za brankovou čáru dopravit nedokázal.

57:33
    Nikita Ljamkin dostal parádní přihrávku na levý kruh a před sebou měl poloprázdnou bránu. Makarov ale skvělým skokem šanci zastavil.

56:53
    Kazaň se pokusila o získání tlaku, ale Riga se stačila ubránit vyhozením puku do střední třetiny.

56:14
    Matt Frattin pálil od modré čáry, jenže se objevil v ofsajdu. Hra je zastavena.

55:48
    Dyňak naslepo hledal před bránou Rigy svého spoluhráče. Obránce Berglund ale přihrávku za svá záda nepustil.

55:04
    Kristaps Sotnieks nahodil puk na bránu. Brankář hostů jej ukryl do lapačky a přerušil hru.

54:03
    Pomalu se blíží závěr třetí třetiny a stále nesledujeme nikterak pohledný hokej. Oba celky se soustředí hlavně na svou defenzivní práci.

53:26
    Ashton znovu operoval za bránou hostů, ale tentokrát neměl absolutně žádnou podporu spoluhráčů.

52:23
    Frattin získal rychlost ve střední třetině a málem se protančil až ke střele. Na poslední chvíli jej zastavili dva hokejisté ve vínově červených dresech.

52:13
    Biljalov ale zastavil jakékoliv snažení Dinama a máchl pro puk lapačkou. Následuje poslední komerční přestávka tohoto utkání.

Daniel Fekets

Góly a asistencie: 18. Džerinš (Balinskis, Gegeris) – 5. E. Galimov (Voronkov, Jarullin), 59. Voronkov (Pedan, Frattin)

HC Dinamo Riga: An. Makarov (Salák) – Berglund, Sotnieks (A), Mamčics, Marshall, Ališauskas, Balinskis, Ďaloga – Dārziņš (C), Džerinš, Rēdlihs – Ashton (A), Protapovič, Meija – Pavlovs, Gillies, Lejnieks – Slepec, Gegeris, Švanenbergs – Batna.
    Ak Bars Kazaň: Biljalov (Miftachov) – Virtanen, Jarullin (A), Wikstrand, Pedan, Ľamkin, Rukavišnikov, Fazylzianov, Marušev – Cormier, K. Petrov, Azevedo (C) – Galijev, Voronkov, Frattin – E. Galimov, Fisenko, Lukojanov (A) – Sannikov, Galuzin, Dyňak.

Rozhodca: Akuzovskij, Fatějev – Černyšov, Ivanov

Diváci: 4 174