Team Canada – TPS 6:0 (kon.) | Ambri-Piotta – Třinec 2:3 (po pr.)
HC Ambri-Piotta
2:3 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
HC Oceláři Třinec
cz Pondelok 30.12.2019, 20:15 • Vaillant Arena, Davos • Spengler Cup • Semifinále

Hokejisté Třince jsou prvním českých klubem po 15 letech, který si zahraje na Spengler Cupu finále!

Do dnešního zápasu přitom se Oceláři dostávali pomalu. V první třetině za soupeřem jasně zaostávali a mohli vděčit především brankáři Kváčovi, že prohrávali jen 0:1. Od druhé části šel ale třinecký výkon postupně nahoru a vše vyvrcholilo 46 sekund před přestávkou, kdy se po rychlé akci prosadil Ondřej Kovařčík. Do závěrečné třetiny už český klub vstoupil aktivněji a ve 46. minutě ho přesným bekhendem posunul do vedení Vladimír Dravecký. Ambri Piotta srovnala po teči Briana Flynna, ale v prodloužení se usmálo štěstí na Oceláře. Obránce Musil nastartoval Rostislava Martynka, který poslal do šance Matěje Stránského a ten rozhodl. (22:49:44)

Nejlepším hráčem Třince v utkání byl vyhlášen brankář Petr Kváča. Na straně poražených si cenu přebírá rovněž maskovaný muž, kterým je Daniel Manzato.

61:46 Matěj STRÁNSKÝ - 2:3

61:46
    Třinec právě vstřelil branku!
    Třinec si zahraje finále Spengler Cupu! Vše začal David Musil, který svou přihrávkou do levého křídla rozjel Rostislava Martynka. Ten sice musel zabrat, aby kotouč v útočném pásmu dobruslil, ale zvládl to a přes jediného bránícího hráče nahrál MATĚJOVI STRÁNSKÉMU, jenž tváří v tvář Manzatovi střelou na lapačku rozhoduje. Asistence: Rostislav Martynek a David Musil.

60:28
    První útok rozjeli Oceláři. Douderova střela ale trefila jen Douayho.

60:02
    Začalo pětiminutové prodloužení, které se hraje v tradičním formátu 3 na 3.

60:01

Po šedesáti minutách končí utkání remízou 2:2 a to znamená, že se bude prodlužovat. Třinci vyšel vstup do třetí třetiny a ve 46. minutě ho posunul do vedení 2:1 bekhendovou střelou Vladimír Dravecký. Ambri Piottu ale udržel v zápase Brian Flynn, který tečoval střelu Jelovace tak přesně, že puk zůstal ukrytý někde v polstrování zadní konstrukce branky a platnost gólu muselo potvrdit až video. Oceláři si každopádně zaslouží pochvalu za to, jak se od druhé periody začali herně zvedat.

60:00

59:48
    Stránský za brankou neudržel kotouč a vypadá to, že základní hrací doba o postupujícím do finále nerozhodne.

59:01
    Běží poslední minuta třetí třetiny, Třinec drží útočné pásmo.

58:43
    Aron Chmielewski se hezkou stahovačkou zbavil protihráče a mohl střílet. Trefil jen obránce, ale ještě mohl dorážet a to už musel Manzato zasahovat.

58:11
    Z ostrého úhlu to zkoušel Ondřej Kovařčík, také Manzato byl na místě.

57:57
    Kváču prověřil Nick Plastino, brankář Třince byl pozorný a vyrazil kotouč.

57:33
    Doudera hledal na modré Gernáta, kterému puk ale ujel do středního pásma. Pro Oceláře škoda.

56:42
    Odpískán byl zásah jedné ze střídaček. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:57
    Na přihrávku Flynna od zadního hrazení si sjížděl Matt D'Agostini, naštěstí pro Třinec puk před brankou netrefil.

55:24
    Erik Hrňa dojel puk v rohu hřiště a přihrál ho Mikulíkovi. Ten na nic nečekal a vypálil, branku Ambri Piotty netrefil.

54:53
    K dobré střele se propracoval Aron Chmielewski. Ránu polského reprezentanta vytěsnil ramenem Manzato.

54:39
    Icing také na druhé straně. Rozehrávka se nepovedla Hamanovi.

54:28
    Zakázané uvolnění domácích po vyhození Dottiho.

53:57
    Poměrně těžký zákrok Kváči, který vykopl betonem dělovku Michaëla Ngoye od modré čáry.

53:20
    Nahození ze středního pásma odrazil Kváča do rohu. Tam se teď o puk bojuje.

52:34
    Po vyrovnání domácích se zase chytilo ve třetí třetině zaražené publikum.

52:03
    Z pravé strany vypálil golfákem Nick Plastino. Kváča puk vyrazil.
    51:06 Takhle zůstal puk napasovaný v třinecké brance při vyrovnávací trefě Flynna.
    51:06 Brian FLYNN - 2:2

51:06
    Ambri Piotta právě vstřelila branku!
    A byl to gól! Po nahození Igora Jelovace a teči BRIANA FLYNNA puk zapadl pod břevno a zůstal schovaný někde ve vnitřní konstrukci branky – tím se vyřešila otázka, kam kotouč zmizel. Po prohlédnutí videa ho rozhodčí následně našli a vyndali z Kváčovy klece. Je srovnáno na 2:2. Asistence: Igor Jelovac.

51:06
    Hokejisté Ambri Piotty se po nepřehledné situaci radují z gólu, ale rozhodčí budou vše prověřovat u videa!

50:28
    Po delší době zahrozil švýcarský tým. Wolskiho střílenou přihrávku neusměrnil za Kváčova záda D'Agostini.

49:37
    Rozhodčí pouštějí oboustranně tvrdou hru. Nyní se jednalo o střet Dottiho se Stránským, kterého poslal domácí obránce stromem k ledu.

48:49
    Hosté jsou při chuti. Manzata prověřili svými pokusy Štěpán Novotný a Ondřej Hrachovský.

48:19
    Zakázané uvolnění švýcarského týmu. Ten je zaskočen obratem obrazu hry, který dlouho hovořil právě pro Ambri Piottu.

48:10
    Domácí jsou již v plném počtu.

47:55
    David Musil pálil z levé strany. Třinecký bek vyprášil betony Manzata.

47:28
    Doudera hledal Michala Kovařčíka, kterému však puk sjel z hole a tak nemohl z pravého kruhu vystřelit.

46:32
    Z pravé strany to zkoušel Erik Hrňa. Jeho střela byla sražena do ochranné sítě.

46:09
    Třinec si zahraje přesilovku. Tobias Fohrler dostal dvě minuty za hrubost.
    45:25 Vladimír DRAVECKÝ - 1:2

45:25
    První řada hostí dostala soupeře pod tlak a byla za to sladce odměněna! Puk obdržel na modrou čáru Martin Gernát, který naznačil střelu golfem, ale místo toho nahrál před branku VLADIMÍROVI DRAVECKÉMU. Ten si ho srovnal na bekhend a vymetl horní růžek nad lapačkou gólmana Daniela Manzata – 1:2. Asistence: Martin Gernát a Matěj Stránský.

44:54
    Milan Mikulík se před vlastní brankou srazil s Goiem a hlavou spadl na tyčku. Vypadá to však, že bude v pořádku.

43:22
    Nahození Michala Kovařčíka se snažil tečovat Rostislav Martynek, jenž kotouč netrefil. Manzato tak nemusel zasahovat.

42:52
    Hned po buly se puk odrazil přímo na branku a Kváča ho přikryl lapačkou.

42:48
    Teď se ale dostal ke střele Michael Fora. Kváča dobrým zákrokem přerušil hru.

42:27
    Oceláři začali třetí třetinu dobře. Hrají často v útočném pásmo, na což Švýcaři nebyli v tomto zápase dlouho zvyklí.

41:32
    Škoda, že teď Chmielewski nesměřoval na Hrňu přesnější zadovku. Mohla z toho být další příležitost pro Třinec.

40:24
    Teď měl Manzato velké štěstí! Nahození Matěje Stránského zády k bráně šikovně tečoval Tomáš Marcinko a gólman Ambri Piotty si nebyl jist, jak vlastně zasáhl. Nakonec zjistil, že puk uvízl pod jeho pravým betonem!

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 22:01.

Druhá třetina přinesla postupně se lepšící výkon Třince. Hosté si začali vytvářet šance a vše vyvrcholilo 46 sekund před přestávkou, kdy puk putoval po ose Michal Kovařčík – Martynek – Ondřej Kovařčík a posledně jmenovaný vyrovnal na 1:1. Boj o postup do finále je tedy naprosto otevřený.

40:00
    39:14 Ondřej KOVAŘČÍK - 1:1

39:14
    Oceláři srovnávají 46 sekund před koncem druhé třetiny! Michal Kovařčík zavezl puk do útočného pásma, kde se dostal k Rostislavovi Martynkovi. Ten ho bekhendem okamžitě posunul k ONDŘEJOVI KOVAŘČÍKOVI, který přesnou střelou překovává brankáře Manzata. Ten na puk vyrážečko nedosáhl – 1:1. Asistence: Rostislav Martynek.

38:40
    Třinečtí jsou už v plném počtu.

38:02
    Francouzský hokejista ale zřejmě bude v pořádku. Má jen drobný šrám na bradě.

38:02
    Floran Douay schytal nepříjemnou ránu kotoučem po střele Wolskiho někam do obličeje! Rozhodčí okamžitě přerušili hru.

37:37
    Rána Roberta Saboliće z pravé strany vyhnala Švýcary pryč z útočného pásma.

36:51
    Po nahrávce Saboliće střílel od modré čáry kapitán Ambri Michael Fora. Ten nemířil přesně.

36:39
    Třinečtí si navíc nepohlídali počet hráčů na ledě! Dvouminutový trest pro hráčskou lavici.

36:39
    Oceláři špatně střídali a do šance se tak dostal Matt D'Agostini. Ten z pravé strany pálil vedle vzdálenější tyčky.

35:41
    Floran Douay se natlačil před bránícího Hrachovského a ocitl se sám před Kváčou. Bekhendové zakončení domácího hráče brankář Třince pokryl!

35:18
    Hosté ve druhé třetině postupně zvyšují důraz a začínají být nebezpeční! Matěj Stránský si dobře nabruslil s kotoučem mezi kruhy. Jeho střela byla zablokována, ale třinečtí hráči se k volnému kotouči okamžitě sjeli a k dorážce se dostal právě Stránský. Puk je pod Manzatem!

33:23
    Aron Chmielewski se protáhl dopředu po levé straně. S jeho bekhendovým zakončením k bližší tyčce si poradil Manzato.

32:58
    Zakázané uvolnění Třince. Vhazovat se bude před Kváčou.

32:35
    Oceláři si teď dobře měnili puk v útočném pásmu. Z levé strany nakonec střílel Martin Gernát a Manzato ztlumil kotouč ve výstroji.

31:49
    Mikulíkovo bekhendové nahození z rohu hřiště odrazil před Hrňou do bezpečí Manzato.

31:42
    Kotouč se nyní snesl až do hlediště. Vhazovat by se mělo ve středním pásmu.

30:30
    Hokejisté Ambri Piotta velmi dobře bruslí a vědí, co chtějí hrát. Třinečtí tak v ofenzivě nejsou moc nebezpeční.

29:54
    Giacomo Dal Pian uzmul puk ve středním pásmu a střelou z pravé strany protáhl Kváču. Ten si připsal další dobrý zákrok.

28:46
    Rozehrávku hostí po mantinelu zachytil Nick Plastino, který puk okamžitě nahodil na Kváču. Třinecký gólman přerušil hru.

27:47
    Hra je teď hodně kouskována. Další přerušení a buly ve středním pásmu.

27:26
    Puk se odrazil do ochranné sítě za brankou Třince. Hra je tedy přerušena.

26:51
    Tempo hry teď trošku uvadlo, což asi vyhovuje třineckým Ocelářům.

25:18
    David Musil konečně odehrál kotouč do bezpečí a Martynkova řada může snad po dvou minutách vystřídat!

24:34
    Hosté se teď dostali pod velký tlak a teď navíc zahráli na icing. Pětice Ocelářů přitom byla na ledě dlouho a teď také nemůže střídat. To už je hodně nepříjemné.

23:57
    Marco Müller si u branky vyzpovídal bránícího Michala Kovařčíka a z úhlu ohrozil Kváču. Ten si prostor u bližší tyčky pohlídal.

22:46
    Třinečtí se snaží trochu zvýšit aktivitu. Hraje se v útočném pásmu českého účastníka Spengler Cupu.

21:35
    Hokejisté Ambri vyrazili do přečíslení 2 na 1. Egli našel najíždějícího Tommasa Goie, který Kváču z levého kruhu neprostřelil!

20:41
    Michal Kovařčík se stahovačkou zbavil obránce a ocitl se ve velké šanci. Jeho zakončení však přizvedl vyrážečkou do ochranné sítě Manzato!

20:32

20:23
    Hráči Ambri Piotty vyhazují a je jasné, že Oceláři přesilovku nevyužijí.

20:01

Třinec bude dohrávat ještě 29 sekund z přesilové hry.

Další třetina začne přibližně ve 21:08.

První třetina druhého semifinále Spenglerova poháru vyšla lépe švýcarskému celku Ambri Piotta. Ten byl aktivnější než Oceláři a v 5. minutě mu k radosti většiny diváků v hledišti Vaillant Areny zajistil vedení Giacomo Dal Pian. Třinečtí vděčí za pouze jednobrankové manko především brankáři Kváčovi, který si připsal několik těžkých zákroků.

20:00

19:48
    A šance pro Oceláře. Přihrávku na pravý kruh dostal Erik Hrňa, ale proti jeho voleji se Manzato přesunul!

19:27
    Třinec je v plném počtu. Začíná tedy zkrácená přesilovka českého týmu.

19:19
    Chybu v rozehrávce Třince mohl potrestat Marco Müller. Ten objel Marcinka, který se ocitl v roli posledního hráče a bekhendové zakončení útočníka Ambri musel vytěsnit Kváča!

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:31
    Vyloučení v týmu HC Ambri Piotta (Wojtek Wolski – 2 min., hákování).

18:31
    Matěj Stránský sebral domácím puk a vyrazil do rychlého protiútoku. Ještě mu najížděl Michal Kovařčík, na něhož Stránský přihrávku neprocpal, ovšem Oceláři smutnit nemusí, bude se vylučovat na straně Ambri.

18:05
    Hosté opět vyhazují.

17:33
    Po buly se dostali k puku hráči Třince, kteří hned vyhodili.

17:26
    Vladimír Dravecký v útočném pásmu dohrál Michaëla Ngoye a je již třetím vyloučeným hráčem Třince v první třetině.

17:08
    Chris Egli nastřelil puk na Kváču a hned se vydal do předbrankového prostoru. Brankář Ocelářů raději přerušil hru.

16:19
    Zakázané uvolnění hostí. Třinečtí mají možná trochu těžší nohy i vzhledem k tomu, že včera sehráli těžké čtvrtfinálové utkání proti Ufě.

15:42
    Marco Miranda to zkusil zápěstím ze střední vzdálenosti. Kváča našel kotouč na své hrudi.

15:17
    Michal Kovařčík poslal puk na modrou, odkud pálil Milan Doudera. Až na Manzata kotouč nedoletěl.

14:38
    Další zákrok Kváči. Ten pokryl střelu od modré čáry a následně pak i rozehrál.

14:13
    Hokejisté Ambri jsou jasně aktivnějším týmem. Třinečtí mají s pohybem soupeře velké problémy.

13:27
    Před třineckou brankou neprotlačil bekhendem puk za Kváču Floran Douay. Poté pálil Robert Sabolič a hostující gólman ukryl kotouč ve výstroji.

12:59
    Střely na branku – 12:7

12:57
    Jelovacův nástřel z dálky zachytil Kváča. Hráči Ambri tak získali vhazování v útočném pásmu.

12:18
    Hosté mají možnost podržet puk a zatím rozvážně rozehrávají útočnou akci.

11:00
    Hosté po delší době trochu zahrozili. Novotný s Mikulíkem dostali puk do útočného pásma a první jmenovaný střelou zápěstím vyzkoušel pozornost Daniela Manzata.

10:25
    Trisconi poslal puk před brankoviště, kde byl úplně volný Tommaso Goi. Ten zblízka zamířil jen do lapačky Petra Kváči!

09:08
    V závěru třineckého oslabení vyvezl puk dopředu Zahradníček, který se ještě snažil hledat Adamského. Kotouč však srazil mimo jeho dosah bránící hráč. Hosté jsou už kompletní.

08:22
    Další zákrok Kváči, z voleje na něj střílel Wojtek Wolski.

08:03
    Tvrdou střelu od pravého mantinelu vykopl do rohu Kváča.

07:07
    Martin Gernát dostal dvě minuty za sekání. Je tu druhá přesilovka pro švýcarský tým.

06:51
    Agresivní a rychlá hra domácích dělá Třinci problémy. Ambri navíc žene dopředu i publikum.

05:19
    Už to mohlo být 2:0! Noele Trisconi dostal přihrávku za obranu a jel sám na Kváču. Zakončení útočníka Ambri olízlo tyčku!
    04:37 Giacomo Dal Pian - 1:0

04:37
    Švýcarský tým otevírá skóre až při hře 5 na 5! Hosté ztratili kotouč za vlastní brankou a po nahrávce Patrika Incira byl před třineckou klecí zcela volný GIACOMO DAL PIAN, který se nemýlil a svou střelou nedal Kváčovi šanci zakročit. Asistence: Patrick Incir a Floran Douay.

04:08
    Matt D'Agostini se objevil sám na levém kruhu. Mířil nad levý beton brankáře Kváči, ale ten tam stačil přiložit svou ruku!

03:30
    Tobias Fohrler to sehrál dolů na Dominica Zwergera, který dával z první mezi kruhy na Marca Müllera. Kváča přiložil beton k pravé tyčce včas a zachránil svůj tým!

03:08
    Přesilovka domácích jde především přes Foru a Wolskiho. Oba hráči už několikrát vystřelili, ale branku zatím míjejí.

02:14
    Jiří Polanský vysekl hokejku z rukou Zwergeroi. Máme tu první přesilovku pro Ambri Piottu.

01:50
    Wojtek Wolski připravil první práci pro brankáře Petra Kváču. Jeho střelu přes obránce hostující gólman vykopl pravým betonem.

01:01
    Tentokrát se Oceláři dopustili postavení mimo hru.

00:20
    Třinec začal aktivně. Po Douderově nahození si puk našel Tomáš Marcinko, který bekhendem zakončoval do betonů brankáře Manzata.

00:01

V hledišti mají velkou převahu fanoušci týmu Ambri Piotta. Ti to samozřejmě mají do Davosu mnohem blíže, než příznivci Třince.

HC Ambri Piotta: Manzato (Waeber) – Plastino, Jelovac, Fora (C), Dotti, Ngoy, Pinana, Fohrler – Wolski, Flynn, D'Agostini (A) – Miranda, Zwerger, Müller (A) – Egli, Goi, Trisconi – Sabolič, Douay, Dal Pian.

HC Oceláři Třinec: Kváča (Štěpánek) – M. Doudera, Gernát, D. Musil, Hrachovský, M. Adámek, Zahradníček, Haman – Dravecký (A), Marcinko (A), M. Stránský – Martynek, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský (C), Polanský, Chmielewski – Hrňa, Mikulík, Novotný – Szturc.

Ambri Piotta postoupila přímo do semifinále jako vítěz skupiny 1. Oproti Třinci tak mohou být Švýcaři odpočinutější. Hráči Ambri inkasovali ve dvou zápasech jediný gól, když nejprve přehráli 4:1 Ufu a poté zdolali 3:0 finské Turku. Ve švýcarské NLA přitom tomuto celku patří až deváté místo, momentálně by tedy ani nepostoupil do play-off.

Hokejisté Třince na úvod Spengler Cupu podlehli 1:4 Kanadě, ale ve druhém utkání přehráli stejným poměrem pořádající Davos a ve skupině 2 obsadili druhé místo. Museli tak do čtvrtfinále, kde je v neděli čekal účastník KHL z Ufy. Oceláři se ale věhlasného týmu, za který nastoupily takové persony jako Linus Omark či Alexandr Burmistrov, nezalekli a nakonec dokázali zvítězit 3:2. Rozhodující gól vstřelil v 51. minutě zkušený útočník Rostislav Martynek.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! V úterý večer se odehraje druhé semifinále Spengler Cupu v Davosu, v němž se utkají švýcarská Ambri Piotta a Třinec, který si zajistil semifinálovou účast v nedělním čtvrtfinále proti Ufě.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 5. Dal Pian (Incir, Douay), 52. Flynn (Jelovac) – 40. O. Kovařčík (Martynek, M. Kovařčík), 46. Dravecký (Gernát, M. Stránský), 62. M. Stránský (Martynek, D. Musil)

HC Ambri-Piotta: Manzato (Waeber) – Plastino, Jelovac, Fora (C), Dotti, Ngoy, Pinana, Fohrler – Wolski, Flynn, D'Agostini (A) – Miranda, Zwerger, Müller (A) – Egli, Goi, Trisconi – Sabolič, Douay, Dal Pian – Incir.