Kazachstan – Fínsko 1:7 (kon.) | USA – Rusko 3:1 (kon.)
USA
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Rusko
Nedeľa 29.12.2019, 19:10 • Ostravar Aréna, Ostrava (Česko) • Majstrovstvá sveta do 20 rokov • Skupina B

To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (21:38:32)

Najlepší hráči zápasu:

USA: Spencer Knight
    Rusko: Alexandr Romanov

Američania napokon zvládli tretiu tretinu a pripisujú si na svoje konto veľmi cenné tri body. O ich výhre rozhodlo šesť sekúnd v druhej tretine, v ktorej gólmi Kaliyeva a Robertsona odskočili do dvojgólového náskoku. Ich náskok potvrdil svojim druhým gólom v zápase Kaliyev, ktorý nachytal brankára Miftachova. Jeho náhradník Askarov už následne neinkasoval, Rusi ale zo svojej aktivity vyťažili len jeden gól. Američania sa zjavne poučili zo včerajších kanadských chýb a výborným taktickým výkonom sa prepracovali k zaslúženému víťazstvu.

V tabuľke skupiny B sa Američania touto výhrou dostali do čela so šiestimi bodmi a v ich poslednom zápase ich čaká zajtra večer domáci český tím. Za nimi sú Rusi, Nemci, Česi a Kanaďania s rovnakým ziskom troch bodov. Rusov čaká ako jediných z tejto štvorice už len jeden zápas, v ktorom budú musieť uspieť proti Nemecku.

Strely na bránku v 3. tretine: 7:9 (24:26)

59:48
    Američania dvakrát za sebou zablokovali ruské strely a po Chovanovovej nepresnej strele vyhodili puk tesne mimo ruskej bránky. To už Rusi nestihnú!

59:21
    Romanovou tvrdú strelu od modrej Knight vyrazil pred seba, odkiaľ puk Američania i trochu so šťastím dostali do stredného pásma.

59:02
    Vylúčenie v tíme Rusko (Dmitrij Voronkov – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme USA (Parker Ford – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
    Vylúčenie v tíme USA (Curtis Hall – 2 min., hrubosť).

59:02
    Ford v súboji pri mantineli zasiahol Chovanova, ktorý sa okamžite zložil na ľad. Rusi sa hneď vrhli na Forda a od Američanov ich museli oddeliť rozhodcovia.

58:35
    Američania zatiaľ dobrým pohybom vykrývajú priestory na strelu. Rusi si len posúvajú puk okolo celého ich pásma.

58:06
    Rusi vyhrali vhadzovanie a okamžite sa rozostavili do útočného postavenia. Misjulovu strelu zablokoval americký obranca, ktorý následne puk vyhodil.

57:55
    Askarov odišiel na striedačku. Rusi hrajú so šiestimi korčuliarmi!

57:55
    Oddychový čas USA.

57:55
    Tentokrát sa však Američania prepočítali a odpálili puk prudšie, ako chceli. Americké zakázané uvoľnenie.

57:23
    Rusi sa snažia o tlak v americkom pásme, Američania im však nedávajú žiaden priestor. Každé nahodenie vyhadzujú do stredného pásma.

56:51
    Nahodenie na zadný mantinel vybojoval Podkolzin za Knightovou bránkou, neprihral však presne na útočnú modrú čiaru. Robertson sa okamžite tlačil do útoku, svojou rýchlosťou však vystavil spoluhráča do ofsajdu.

56:15
    Sériu súbojov o puk pri mantineli v ruskom pásme nakoniec vyhrali Rusi, prišli však zhruba o pol minútu času zostávajúceho na vyrovnanie.

55:42
    Americkú rozohrávku prerušili Rusi v strednej tretine, ani im sa ale založenie útoku nepodarilo. Američania sa napokon dostali do ruskej tretiny.

55:26
    USA v plnom počte.

55:15
    Chovanovovu strelu z pravého kruhu vyrazil presúvajúci sa brankár Knight ľavým betónom pred seba, kde mu však pomohli jeho obrancovia, ktorí puk nahrnuli k jeho betónu.

55:00
    I tentokrát sa však hráči zbornej bleskurýchlo vrátili do útočnej tretiny. Chovanovov pokus z pravej strany zablokoval Samuelsson a Drury na opačnej strane zase zastavil ranu Sokolova.

54:33
    Marčenko strelou z pravého kruhu minul americkú bránku a Beecher v páde puk napokon úspešne odpálil do stredného pásma.

54:01
    Američania po vyhranom úvodnom buly vyhodili puk za Askarovovu bránku, Rusi sa ale rýchlo vrátili do ich pásma a Romanovovu tvrdú strelu od modrej musel brankár Knight zastaviť.

53:26
    Vylúčenie v tíme USA (Spencer Stastney – 2 min., podrazenie).

53:15
    Kostrbatý prechod Rusov do útoku skončil za americkou bránkou, kde o puk bojuje niekoľko hráčov oboch tímov.

52:40
    Rusko v plnom počte.

52:21
    Rusi sa hnali dopredu a prepadli pri tom. Americké prečíslenie 4 na 2 zakončil York, jeho tvrdú strelu ale zablokoval ruský obranca.

51:55
    Američanom sa v tejto presilovke vôbec nedarí usadiť sa v ruskom pásme a Rusi ich útoky zachytávajú už v strednom pásme.

51:12
    Jones minul puk na útočnej modrej čiare a za ním sa vydal Alexandrov. Ten sa snažil dostať z pravého krídla pred americkú bránku, strelu z pravej strany však Knight betónom pokryl.

50:50
    Rusi hneď na úvod oslabenia vyhrali buly a odpálili puk k americkému brankárovi Knightovi.

50:40
    Vylúčenie v tíme Rusko (Jegor Sokolov – 2 min., nedovolené bránenie).

50:31
    Kruglov sa dostal medzi kruhmi k odrazenému puku a z otočky vystrelil, Knightovu bránku ale tesne minul.

50:09
    Dorofejev nedokázal nájsť nahodením na mantinel Rtiščeva, puk tak vyhodil Hall. Rusi sa následne rýchlo vrátili do súperovho pásma.

49:47
    Morozov ukončil krátky americký útok ziskom hracieho predmetu pri mantineli a následne ho zaviezol do americkej tretiny. Tam sa Rusi zasekli za Knightovou bránkou pri mantineli.

49:05
    Hneď po vyhranom vhadzovaní v útočnej tretine pálil od modrej čiary Zamula, Knightovu bránku ale minul.

48:22
    Caufield nepresnou prihrávkou na Turcottea vyhodil puk na zakázané uvoľnenie.

47:40
    Miller ukončil ruský tlak ziskom puku, ktorý i sám vyviezol do ruského pásma. Američania stihli za túto dobu vystriedať.

47:09
    Napokon o puk prišli a Chovanov krížnou prihrávkou na ľavé krídlo vysunul Denisenka. Ten bekhendom z ostrého uhla minul americkú bránku.

46:42
    Američania znovu vystihli ruskú rozohrávku, tentokrát však boli s pukom vytlačení len za Askarovovu bránku.

46:19
    Po chybnej rozohrávke Rusov prišla prihrávka spoza bránky medzi kruhy na úplne voľného Halla, ktorého zakončenie vyrazil brankár Askarov ľavým betónom.

45:41
    Beecher stratil puk v strednom pásme a Podkolzin sa hneď vyrútil do útoku. Strelou cez obrancu USA tesne minul Knightovu bránku.

45:01
    Ďalšie zakázané uvoľnenie Američanov.

44:45
    Američania sa postupne dostávajú pod tlak a hneď po zisku puku boli donútení k vyhodeniu hracieho predmetu na zakázané uvoľnenie.

44:18
    Ruská kombinácia v americkej tretine skončila neúspešne. Pylenkov zastavil vyhodenie Američanov na modrej čiare rukou a posunul puk k spoluhráčovi, čo bolo vyhodnotené ako prihrávka rukou.

43:55
    Sokolov nepresným pasom na Denisenka daroval puk Američanom. Práve Denisenko ho ale okamžitým presingom získal na ruské hokejky.

43:32
    Striedajúci brankár Askarov prvýkrát úspešne zasiahol, keď chytil strelu Jonesa z ľavej strany, z pomerne ostrého uhla.
    43:04 Alexandr Romanov (RUS) - 3:1

43:04
    Rusko dalo gól!
    Rusi rýchlo odpovedajú a vracajú sa do hry! Alexandrov prihral puk na ľavú stranu Žuravljovovi, ktorý ho z prvej posunul na modrú čiaru ALEXANDROVI ROMANOVOVI a ten z prvej namieril presne k ľavej žŕďke Knightovej bránky. Asistencie: Daniil Žuravljov, Nikita Alexandrov.

42:30
    Američania už majú dostatočný náskok a nikam sa neženú. Na rozohrávajúcich Rusov čakajú v strednom pásme.

41:20
    Striedanie brankárov v tíme Rusko: z ihriska odchádza Amir Miftachov, prichádza Jaroslav Askarov.
    41:20 Arthur Kaliyev (USA) - 3:0

41:20
    USA dalo gól!
    Kaliyev nachytal ruského brankára nepripraveného! ARTHUR KALIYEV bol v útočnom pásme jediným Američanom, lebo jeho spoluhráči odišli striedať. Puk si preto posunul do ľavej strany a cez ruského obrancu vystrelil. Jeho strela nebola nijak výnimočne tvrdá ani umiestnená, brankár Miftachov si ale lapačkou zrazil puk za seba a ten sa pomaly dokĺzal za bránkovú čiaru. Asistencie: Trevor Zegras, Jack Drury.

40:51
    Zegras si nahodil puk na zadný mantinel, dokorčuľovať ho ale nedokázal. Ruskí obrancovia hneď rozohrali na opačnú stranu.

40:19

40:15
    Rusi vyhrali úvodné vhadzovanie v tejto tretine a keďže hrajú v oslabení, tak puk hneď vyhodili za americkú bránku.

40:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 20:54.

I v druhej tretine sme videli veľmi vyrovnaný hokej, pribudlo však gólových príležitostí a napokon padli i dva góly. Američania otvorili skóre zásluhou gólu Kaliyeva v presilovke a už o šesť sekúnd neskôr, hneď po vhadzovaní v stredovom kruhu zaútočili a Robertson pridal druhý gól. Rusi tak budú musieť v tretej tretine otvoriť hru a omnoho viac sa tlačiť dopredu, čo však bude nahrávať rýchlym americkým korčuliarom. Každopádne nás čaká v treťom dejstve veľký boj o body z dnešného zápasu!

Strely na bránku v 2. tretine (celkovo): 7:9 (17:17)

40:00

39:51
    Jonesovu strelu od pravého mantinelu tečoval Pinto, puk ale skončil na vonkajšom oblúku ruskej bránky.

39:26
    Ďalšie dva americké pokusy o rýchlu rozohrávku dopadli podobne. Američania začínajú znovu spoza Knightovej bránky.

39:04
    York dostal puk do ruského pásma, Podkolzin ho ale pritlačil na mantinel a i trochu so šťastím pretlačil puk do stredného pásma.

38:45
    Rusi získali puk a zaútočili i pri vlastnom oslabení. Romanov tvrdou strelou od modrej čiary minul Knightovu bránku.

38:19
    Vylúčenie v tíme Rusko (Dmitrij Voronkov – 2 min., držanie).

37:51
    Američania sa usadili v útočnej tretine. Hra sa razom úplne zmenila a namiesto pozornej obrany budú musieť Rusi v útoku výrazne pridať.
    36:47 Nicholas Robertson (USA) - 2:0

36:47
    Američania po šiestich sekundách navyšujú svoj náskok! Hneď po vyhranom buly sa dostal k puku na pravej strane Wahlstrom, ktorý ho prihrávkou pred bránku posunul k NICHOLASOVI ROBERTSONOVI. Ten puk netrafil dobre, hrací predmet ale i tak s poriadnou dávkou šťastia doskákal za presúvajúceho sa gólmana Miftachova. Asistencia: Oliver Wahlstrom.
    36:41 Arthur Kaliyev (USA) - 1:0

36:41
    Konečne sme sa dočkali gólu a prichádza z americkej hokejky! Krásnou krížnou prihrávkou z ľavej strany našiel Zegras na pravom krídle úplne voľného ARTHURA KALIYEVA, ktorý z prvej namieril za chrbát presúvajúceho sa Miftachova. Asistencie: Trevor Zegras, Cole Caufield.

36:10
    Američanom sa až na tretí pokus podarilo preniknúť do ruského pásma a snažia sa založiť svoju presilovkovú kombináciu.

35:44
    USA vyhralo buly, Rusi ale puk získali a vyrazili dopredu. Knight vyrazil strelu z pravej strany naľavo k voľnému Rtiščevovi, ktorý z prvej trafil žŕďku americkej bránky.

35:28
    Vylúčenie v tíme Rusko (Ilja Kruglov – 2 min., podrazenie).

35:10

34:51
    Dvakrát za sebou sa potom podarilo hráčom USA vyhodiť puk za ruskú bránku. Druhýkrát rýchlo rozohral ruský gólman Miftachov.

34:15
    Marčenkovo nahodenie vyrazil Knight a americký gólman potom vyrazil i Sokolovovu strelu z ľavého kruhu. So spoluhráčmi dokázal pokryť i následné dorážky Morozova spred bránkoviska.

34:01
    Pohybliví Američania zatiaľ Rusom nedali priestor na strelu. Tí si tak puk posúvajú okolo celého amerického pásma.

33:34
    Rusi vyhrali buly v americkej tretine a rozostavili sa do tradičného presilovkového vzorca.

33:10
    Vylúčenie v tíme USA (Spencer Stastney – 2 min., sekanie).

33:00
    Rusi vracajú Američanom požičané a vysokým napádaním robia súperovi obrovské problémy pri rozohrávke.

32:21
    Chovanov po vyhranom vhadzovaní prenikol po pravej strane s pukom do amerického pásma, jeho strela ale bola zrazená na ochrannú sieť.

32:00
    Hallovi sa pokus o prienik nevydaril, Rusi si však pri rozohrávke neporozumeli a puk vyhodili nechtiac na zakázané uvoľnenie.

31:34
    Sokolov v ďalšom ruskom útoku minul strelou z ľavého kruhu americkú bránku a spolu so spoluhráčmi odišiel striedať.

31:02
    Takmer presne s koncom presilovky vyhodili Rusi puk zo svojho pásma. Sokolov, ktorý naskočil z trestnej lavice, ho spracovať nedokázal.

30:38

30:28
    Wahlstromovu strelu chytil brankár Miftachov. Trojica Rusov vydýchava tento kolotoč v predklone.

30:02
    Tlak tímu USA je v tejto chvíli veľmi veľký a unavení Rusi už len pomaly korčuľujú. Jonesovo nahodenie tečoval Pinto, jeho teč však skončil tesne mimo ruskej bránky.

29:29
    Američania znovu vyhrali vhadzovanie. Po prihrávke z pravej strany pálil z prvej Samuelsson, americký kapitán však trafil len vonkajší oblúk ruskej bránky.

29:00
    Američania sa hneď po vyhranom vhadzovaní usadili v útočnej tretine. Ich krátku kombináciu ukončil strelou cez dvojicu ruských brániacich hráčov Robertson, Miftachov však i tentokrát úspešne zasiahol.

28:38

28:17
    Ruskí fanúšikovia žerú svoj tím dopredu, ten sa ale musí brániť americkému útoku. Caufield vybojoval puk za bránkou pre Harrisa, ktorého tvrdú strelu z prvej od modrej chytil brankár Miftachov.

27:52
    Malyšev to napokon už nevydržal a od modrej nahodil puk priamo do lapačky Knighta.

27:34
    Rusi sa usadili v americkom pásme a hľadajú miesto na strelu. To im zatiaľ Američania nedávajú, a tak si puk len posúvajú popri mantineli.

27:06
    Oba tímy v plnom počte.

26:52
    Za americkou bránkou sa tvrdo zrazili Beecher a Morozov. Puk napokon získal americký hráč, ktorý hneď rozohráva.

26:14
    USA rýchlo otočilo hru na opačnú stranu. Jones si zasekol obrancu a ocitol sa sám medzi kruhmi. Pripravený brankár Miftachov zasiahol úspešne lapačkou.

25:56
    Chovanov na modrej elegantne obišiel protihráča a dostal sa priamo pred Knighta. Zblízka potom len trafil výborne zasahujúceho amerického gólmana.

25:34
    Američania držia puk na svojich hokejkách, Rusi im v strednom pásme ale už dvakrát ich akciu prerušili.

25:06
    Vylúčenie v tíme USA (Oliver Wahlstrom – 2 min., hrubosť).

25:06
    Wahlstrom chcel naraziť na mantinel Voronkova, ktorý ho od zlosti stiahol na ľad. Obaja kohúti budú vylúčení.

24:32
    Galeňuk sa pri rozohrávke nechal obrať o puk a ten sa odrazil od korčule ruského obrancu medzi kruhy na Jonesa, ktorý z otočky trafil ľavú žŕďku Miftachovovej bránky.

24:00
    Drury zablokoval Žuravljovovu strelu a len veľmi ťažko sa dvíhal z ľadu. Jeho spoluhráči našťastie situáciu zvládli a puk vyviezli zo svojho obranného pásma.

23:11
    Kolmica na Robertsona, ktorý naskočil na ľad z trestnej lavice, nebola presná. Rusi puk získali a nasťahovali sa znovu do amerického pásma.

22:47

22:41
    Ruská presilovková kombinácia pokračovala ďalej. Skončila až po Denisenkovej strele, ktorou ruský kapitán trafil od modrej blokujúceho Američana.

21:45
    Po krížnej prihrávke z ľavej strany trafil bombou z prvej z pravého kruhu Chovanov ľavú žŕďku Knightovej bránky.

21:17
    Rusko v plnom počte. Začína viac ako minútová ruská presilovka.

21:10
    Podkolzin prihrávkou z rohu útočnej tretiny našiel pred americkým bránkoviskom Morozova, ten ale puk nezasiahol.

20:47
    Vylúčenie v tíme USA (Nicholas Robertson – 2 min., podrazenie).

20:26
    Žuravljovovu strelu z ľavého kruhu brankár Knight vyrazil a Američania sa následne usadili v ruskej tretine.

20:11
    Druhá tretina zápasu začína pokračovaním americkej presilovky z konca prvej tretiny.

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 20:01.

Prvá tretina priniesla živý hokej zo strany na stranu, videli sme však minimum gólových príležitostí a skóre 0:0 je tak viacmenej logické. Oba tímy výborne zachytávali útoky súpera už v strednom pásme a vysokým napádaním nedovoľovali protivníkom založiť solídne útočné akcie. Uvidíme, ako na tento vývoj zareagujú obaja tréneri cez prestávku.

Strely na bránku v 1. tretine: 10:8

20:00

19:47
    Rusi vyhodili puk zo svojho pásma, Američania sa ale rýchlo vrátili pred Miftachovovu bránku a napokon musel ruský gólman zasiahnuť proti Caufieldovej strele z ľavého kruhu.

19:17
    Vylúčenie v tíme Rusko (Daniil Misjul – 2 min., napadnutie oblasti hlavy a krku + 10 min. osobný trest, nešportové správanie). Trest odpyká Maxim Grošev.

19:17
    Misjul zasiahol mimo hry amerického hráča lakťom. Ruský obranca je okamžite vylúčený a ešte dostane zrejme i osobný trest.

18:57
    Chovanov sa dostal do americkej tretiny po ľavej strane a prihrávkou na stred vyzval k strele svojho kapitána Denisenka. Ten namieril priamo na pripraveného brankára Knighta.

18:19
    Pylenkov nahodil napokon puk za Knightovu bránku, kde ho ale Voronkov nevybojoval. Harris rýchlo obrátil hru, tvrdou strelou od modrej ale Miftachovovu bránku minul.

17:42
    Rusom sa rozohrávka znovu nedarí. Skvelý americký forčeking ich drží v ich vlastnej tretine.

17:11
    Podkolzin s Morozovom si puk vymenili v strednom pásme a zaviezli ho do americkej tretiny. Dlho sa tam ale neohriali a USA puk znovu získalo.

16:35
    Zegras sa dostal cez dvoch protihráčov, posledný ruský obranca mu ale už pri náprahu na strelu puk odpálil.

16:09
    Ruský útok hneď po reklamnej prestávke sa skončil ofsajdom Chovanova.

16:02
    Sokolov sa spoza bránky dostal oblúkom cez dvojicu Američanov do ľavého kruhu, odkiaľ vypálil na bránku. Americký obranca puk zrazil na ochrannú sieť.

15:33
    Romanov tvrdým, ale čistým hitom obral Beechera o puk. Práve Romanov ho potom nahodil za Knightovu bránku, kde puk zastavil americký kapitán Samuelsson.

14:55
    Kruglov prihrávkou z pravého krídla nenašiel Sorkina, Američanom sa ale rozohrávka nevydarila a puk odpálili priamo do ruského pásma.

14:10
    Marčenko dostal puk do amerického pásma a hneď z ľavého krídla strieľal. Knight úspešne zasiahol, Marčenka ale po strele zasiahol brániaci Američan rukou do tváre. Vylučovať sa teraz nebude.

13:51
    Oba tímy sú zatiaľ vyrovnané herne i vo všetkých štatistických ukazovateľoch. Američania sú teraz pri puku v ruskom pásme.

13:15
    Drury úspešne dostal puk do ruskej tretiny a Zegras sa snažil pretlačiť z ľavého krídla pred bránku Miftachova. Na poslednú chvíľu zasiahol obranca Ruska, ktorý mu puk vypichol.

12:51
    USA znovu veľmi vysoko napádalo a úspešne. Romanov puk nepresnou kolmicou na Chovanova poslal na ďalšie zakázané uvoľnenie.

12:28
    Alexandrov zaviezol puk do amerického pásma, sám sa ale vytlačil do rohu. USA sa potom rozohrávka nevydarila a puk skončil priamo na hokejke obrancu Ruska Zamulu.

11:37
    Rusi sa následne ocitli pod veľkým tlakom forčekujúcich Američanov a práve Galeňuk puk vyhodil na zakázané uvoľnenie.

11:05
    USA po dlhej dobe zaútočilo. Robertson sa chcel prekľučkovať pred Miftachova sám z ľavého krídla, Galeňuk ho ale o puk obral.

10:44

10:26
    Vyčerpaní Američania po kolotoči Rusov v ich pásme napokon vyhodili puk za Miftachovovu bránku.

10:01
    Rusi obliehajú americkú obranu. Knight dvakrát úspešne zasiahol, odrazené puky ale získavajú Rusi.

09:15
    Ruský brankár rýchlo rozohral a z pravého kruhu preveril pozornosť Knighta Chovanov. Knight výborne zasiahol pravým betónom.

09:02
    Prvé dve minúty ruskej presilovky už sú za nami. Američania vyhodili puk znovu za ruskú bránku.

08:31
    Dlhú kombináciu Rusov okolo celej americkej tretiny zakončil po prihrávke spoza bránky z pravého krídla Marčenko, z ťažkej pozície ale namieril len priamo do hrude brankára Knighta.

07:49
    Romanov krížnou prihrávkou pripravil pozíciu Podkolzinovi, proti jeho strele sa ale stihol Knight premiestniť. Ruský presilovkový tlak pokračuje ďalej.

07:28
    Zborná sa rýchlo vrátila do útočného pásma. Zamula tvrdou strelou od modrej minul Knightovu bránku a Rusi sa nepresnosťou na modrej čiare vystavili sami do ofsajdového postavenia.

07:02
    Rusi sa sami nepresnou prihrávkou vytlačili z americkej tretiny a musia začínať rozohrávkou spred svojho brankára Miftakova.

06:44
    Vylúčenie v tíme USA (Arthur Kaliyev – 2+2 min, sekanie).

06:26
    Rusi sa vrátili do americkej tretiny a po dvoch fauloch Kaliyeva budú hrať presilovku. Ich výhoda zatiaľ prebieha len prihrávkami popri mantineli.

06:00
    Zatiaľ sa hrá rýchly hokej zo strany na strany. Američania sa vrátili do tretiny Ruska, Yorkovo nahodenie od modrej ale napokon Miftachov chytil.

05:14
    Rusi odpovedajú svojim tlakom. Prvý ruský útok zavrel Američanov v ich pásme a po prihrávke Zamulu z ľavého krídla minul úplne voľný Sokolov medzi kruhmi puk.

04:34
    York prestrčil puk na ľavé krídlo na Wahlstroma, ktorý chcel zaskočiť ruského brankára strelou takmer z bránkovej čiary. Miftachov si dal pozor a puk zastavil.

04:11
    USA ešte pokračuje v tlaku zo záveru presilovky a naďalej kombinuje v útočnej tretine.

03:46

03:31
    Tak predsa len sa USA dostalo do príležitosti! Turcotte sa dostal medzi kruhy, puk mu ale odskočil pred ruského brankára. Dvojica Američanov sa ho snažila pred odkrytou bránkou Ruska zasiahnuť, to sa im ale nepodarilo a hrací predmet napokon skryl do lapačky brankár Miftachov.

03:15
    Rusi vyhrali buly pred Miftachovom a znovu vyhodili puk. Američanom potom vysokým napádaním držia v ich tretine.

03:00
    Yorkovo nahodenie na teč doletelo cez Caufielda, ktorý puk nedokázal zasiahnuť, priamo do lapačky ruského brankára Miftachova.

02:46
    Američanom sa stále nedarí usadiť sa v ruskom pásme. Caufieldovo nahodenie od modrej zrazil ruský obranca na ochrannú sieť, USA tak získava aspoň vhadzovanie pred Miftachovom.

02:20
    Rusi začali oslabenie veľmi dobre a dvakrát za sebou vyhodili puk až za bránku amerického gólmana Knighta.

01:46
    Vylúčenie v tíme Rusko (Alexander Chovanov – 2 min., vrazenie na mantinel).

01:46
    Beecher sa dostal s Turcotteom do prečíslenia 2 proti 1, prihrávka Beechera ale bola príliš prudká a skončila v rohu. USA však bude hrať presilovku po faule Chovanova.

01:34
    Jonesov pokus o sólový útok skončil na ruskom obrancovi Zamulovi, ktorý puk okamžite odohral na Voronkova. Ten ho zaviezol do rohu súperovej tretiny.

01:02
    Morozovov útok zastavil ofsajd. USA sa okamžite po vhadzovaní vrátilo do ruského pásma a tam v tejto chvíli zatláča svojho súpera.

00:26
    Američania vyhrali úvodné vhadzovanie a okamžite sa tlačili do ruskej tretiny. Robertson sa dostal s pukom za ruskú bránku, kde oň prišiel.

00:01

Američania budú hrať v tmavomodrých dresoch, Rusi v bielych.

Oba tímy práve nastupujú na hraciu plochu, zápas sa tak o malú chvíľu začne.

USA: Knight (Wolf) – M. Samuelsson (C), Harris, Stastney, Miller (A), Emberson, Jones, York – Wahlstrom (A), Pinto, Robertson – Kaliyev, Drury, Zegras – Caufield, Turcotte, Beecher – Ford, Hall, Brink – Pivonka.

Rusko: Miftachov (Askarov) – Žuravljov, A. Romanov (A), Zamula, Misjul, Galeňuk, Pylenkov, Malyšev – Sokolov, Chovanov, Denisenko (C) – Alexandrov, Voronkov, Dorofejev – Podkolzin (A), Ivan Morozov, Marčenko – Sorkin, Kruglov, Rtiščev – Grošev.

Rozhodca: Campbell (CAN), Harnebring (SWE) – Huseby (CAN), Lederer (CZE).

Vzájomné zápasy

Zápasy amerických a ruských juniorov sú v posledných rokoch na MS do 20 rokov pravidelnou záležitosťou. Američania pomerne dlho neporazili Rusov, od MS 2016, kedy Rusi vyhrali v semifinále 2:1, sa však karta obrátila. Táto ruská výhra bola poslednou nad USA a ďalšie štyri zápasy za sebou vyhral tím USA. Posledným vzájomným súbojom bolo semifinále posledného šampionátu, v ktorom vyhrali Američania 2:1.

Rusko

Podobne ako Američania, i Rusi patria každoročne medzi hlavných kandidátov na medaily. Na posledných deviatich šampionátoch vyhrali osem medailí, z celkovej výhry sa ale naposledy radovali ešte v roku 2011. Na minulých MS získali Rusi po semifinálovej prehre 1:2 s USA bronzové medaily po výhre 5:2 nad Švajčiarskom v súboji o bronz.

Do tohto turnaja vstúpili Rusi prekvapivou prehrou 3:4 s domácim českým výberom, vo svojom druhom zápase ale deklasovali Kanadu vysoko 6:0. Po tomto zápase s USA ich ešte čaká v ich poslednom zápase v zatiaľ veľmi vyrovnanej základnej skupine B Nemecko.

USA

Výber Spojených štátov amerických patrí už tradične medzi najväčších favoritov MS do 20 rokov a inak tomu nie je ani tento rok. USA vyhralo medaily na posledných štyroch turnajoch a celkovo vyhralo turnaj štyrikrát (2004, 2010, 2013, 2017). Na posledných MS do 20 rokov skončili Američania na druhom mieste po finálovej prehre 2:3 s Fínskom.

Do tohto šampionátu vstúpili mladí Američania prehrou 4:6 s Kanadou a ani druhý zápas proti Nemecku, ktorý vyhrali 6:3, pre nich nebol prechádzkou ružovou záhradou. V skupine B ich čaká ešte tento súboj s Ruskom a na záver skupinovej fázy sa stretnú s domácim českým výberom.

Vitajte pri on-line prenose zo zápasu USA – Rusko. Stretnutie skupiny B Majstrovstiev sveta do 20 rokov sa začne o 19:00.

Michal Sadlek

Góly a asistencie: 37. Kaliyev (Zegras, Caufield), 37. Robertson (Wahlstrom), 42. Kaliyev (Zegras, Drury) – 44. A. Romanov (Žuravljov, Alexandrov)

Rusko: Miftachov (42. Askarov) – Žuravljov, A. Romanov (A), Zamula, Misjul, Galeňuk, Pylenkov, Malyšev – Sokolov, Chovanov, Denisenko (C) – Alexandrov, Voronkov, Dorofejev – Podkolzin (A), Ivan Morozov, Marčenko – Sorkin, Kruglov, Rtiščev – Grošev.

Rozhodca: Campbell (CAN), Harnebring (SWE) – Huseby (CAN), Lederer (CZE)

Diváci: 8 693