Luleå – Lausanne 5:2 (kon.) | Biel – Frölunda 3:5 (po pr.) | Zug – Hradec Králové 0:4 (kon.)
Mníchov – Djurgården 0:3 (kon.)
Luleå HF
5:2 (2:1, 0:0, 3:1)
HC Lausanne
cz Utorok 10.12.2019, 18:00 • Coop Norrbotten Arena, Luleå • Play-off Ligy majstrov • Štvrťfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Luleå zvládla úvodní čtvrtfinálové střetnutí lépe a ze Švýcarska si přivezla jednobrankový náskok. Lausanne v domácím prostředí nikterak nepropadlo, v odvětě se ovšem představí na ledě svého soupeře, kde ho dnes nečeká vůbec nic jednoduchého. Od dnešního zápasu lze očekávat více branek, než kolik padlo 3. prosince.
    Hokejisté Lausanne se připravují na odvetné utkání ve Švédsku

Luleå Hockey

Luleå usiluje o postup do semifinále Champions Hockey League poprvé od sezóny 2015/16 a do odvety bude vstupovat s jednobrankovým náskokem poté, co před týdnem vyhrála v Lausanne. Švédský tým neprohrál už deset zápasů v řadě, o víkendu však jeho fantastickou sérii ukončil Färjestad. Domácí Luleå Hockey prohrála z posledních osmnácti zápasů ve všech soutěžích pouze dvakrát. Hrdinou prvního vzájemného střetnutí se stal Robin Kovács, který vstřelil oba dva góly svého týmu.
    Arttu Ilomäki stále zůstává nejlepším střelcem domácího týmu

HC Lausanne

Hokejisté Lausanne budou chtít do zápasu ve Švédsku vstoupit lépe a vstřelit první gól utkání, který bude pro zbytek střetnutí klíčový. Švýcarský tým vyhrál v letošní sezóně Champions Hockey League během šedesáti minut pouze jeden venkovní zápas, když v osmifinále vyhrál na ledě Plzně 2:1. Zbytek venkovních utkání rozhodovalo prodloužení nebo samostatné nájezdy. Lausanne v domácí soutěži prohrálo třikrát za sebou, během špatné série ovšem dokázalo dvakrát bodovat.
    Fotografie hokejistů hostujícího Lausanne z ranního tréninku

Vzájemné zápasy

Úvodní čtvrtfinálové utkání se odehrálo 3. prosince v Lausanne a domácí hokejisté prohráli těsně 2:1. Josh Jooris sice dokázal 25 sekund před koncem druhé části odpovědět na úvodní gól z hole Robina Kovácse, jenže útočník švédského týmu se na začátku třetí třetiny prosadil podruhé a rozhodl o těsném vítězství hostí.
    Kompletní program čtvrtfinále Champions Hockey League je...

Luleå Hockey: Rautio (Lassinantti) – Lundkvist, Gustafsson (C), Sondell, Sellgren, Jalvanti, Engsund, Thyni- Gunler, Connolly, Olausson (A) – Emanuelsson, Tyrväinen, Kovács – Larsson, Ilomäki, Brännström – Fabricius (A), Berglund, Farley – Widing. Hlavní trenér: Thomas Berglund.

HC Lausanne: Stephan (Boltshauser) – Heldner, Junland (A), Lindbohm, Frick, Grossmann, Genazzi (A), Nodari – Bertschy, Jeffrey, Vermin – Moy, Emmerton, Herren – Almond, Jooris, Kenins – Traber, Froidevaux (C), Leone – Roberts. Hlavní trenér: Ville Peltonen.

Rozhodčí: Aaro Brännare, Mikko Kaukokari. Čároví: Emil Yletyinen, Jan Sandström.
    Coop Norrbotten Arena těsně před začátkem dnešního zápasu

00:01

00:01
    Lausanne vyhrálo úvodní vhazování zápasu, ve kterém se pokusí smazat jednobrankové manko z prvního duelu.

00:42
    Einar Emanuelsson na pravém křídle nabral velkou rychlost a snažil se objet hostující bránu, jenže za ní se ocitl proti dvojnásobné přesile a kotouč ztratil.

01:29
    Yannick Herren na levém křídle vystřelil od modré čáry a David Rautio po snadném zákroku lapačkou rychle rozehrál za svou bránu. První zákrok dnešního zápasu.

02:20
    Robin Grossmann byl v úvodu zápasu vyloučen za podrážení a Luleå si zahraje první přesilovou hru.
    02:20 Představení brankářů: David Rautio a Tobias Stephan

03:15
    Lausanne právě vstřelilo branku! Josh Jooris vyhrál důležitý osobní souboj na ose útočného pásma hostí a krátkou přihrávkou předložil puk JOELOVI VERMINOVI, který u levé tyče skóroval do odkryté brány! Lausanne skórovalo během oslabení a vede tak 1:0. Asistence: Josh Jooris.
    03:15 Joel VERMIN - 0:1

03:58
    Luleå právě vstřelila branku!
    ISAC BRÄNNSTRÖM mezi kruhy skvěle tečoval nahození Niklase Olaussona z vrcholu pravého kruhu a puk usměrnil do vzdálenějšího levého horního rohu brány! Domácí využili přesilovou hru a rychle vyrovnali skóre tohoto zápasu na 1:1. Asistence: Niklas Olausson a Erik Gustafsson.
    03:58 Isac BRÄNNSTRÖM - 1:1

06:20
    V úvodu zápasu jsme byli svědky dvou gólů, které padly v rozmezí pouhých 43 sekund, a je to 1:1.

06:56
    Arttu Ilomäki se ocitl v postavení mimo hru a u pravé tyče nemohl zakončovat. Následuje Powerbreak.

08:18
    Lausanne se snažilo prodrat do útočného pásma podél střídaček, jeho akci ale zastavilo postavení mimo hru.

08:42
    Niklas Olausson vypálil na vrcholu pravého kruhu a jeho prudká střela minula přední pravou tyč brány.

09:09
    Hokejisté švýcarského týmu pouze protečovali puk za bránu Davida Rautia a odjeli bleskově střídat.

10:26
    Lausanne na pravém křídle vypálilo od modré čáry a jeho prudký pokus zamířil nad bránu Davida Rautia.

11:07
    Hosté se opět snažili prosadit na pravé straně útočného pásma, zradila je ale nepřesná diagonální přihrávka.

11:39
    Cody Almond zbytečně fauloval v levém kruhu útočného pásma a dostal dvě minuty za krosček.

12:17
    Lausanne je během oslabení paradoxně velmi nebezpečné, tentokrát ale rychlý protiútok nedotáhlo k zakončení.

12:56
    Josh Jooris předvedl na levém křídle pěknou otočku a poté bekhendem centroval před bránu, domácí ale jeho přihrávku přečetli a mohli otočit hru na druhou stranu.

13:39
    Vyloučený Cody Almond je zpět na ledové ploše a Lausanne tentokrát dokázalo hru v oslabení přečkat.

14:14
    Joel Genazzi vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a David Rautio vytáhl pěkný semafor. Probíhá Powerbreak.

14:15
    Lukas Frick byl zřejmě hráčem, který vystřelil v levém kruhu pro vhazování, a jeho pokus minul vzdálenější tyč.

15:12
    Luleå odpověděla střelou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, která minula přední pravý horní roh brány.

16:34
    Domácí hokejisté na ose útočného pásma nepříjemně vypálili od modré čáry a Tobias Stephan musel rychle do kolen, aby puk sevřenými betony vyrazil mimo bránu.

17:26
    David Rautio nedokázal udržet prudkou ránu od modré čáry, následným dorážkám však odolal!

17:44
    NOEL GUNLER se řítil do samostatného úniku a nadvakrát puk dokázal procedit do brány i s brankářem Tobiasem Stephanem, který ho měl někde mezi betony! Luleå otočila skóre a vede po přezkoumání videa rázem 2:1! Bez asistence.
    17:44 Noel GUNLER - 2:1

18:22
    Lukas Frick vypálil na bodu levého kruhu pro vhazování a připravený David Rautio podržel kotouč v náručí.

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

19:31
    Domácím hokejistům se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a pískalo se tedy zakázané uvolnění.

19:51
    Joonas Jalvanti fauloval v blízkosti vlastní brány a v závěru první třetiny duelu byl vyloučen za hákování.

20:00

Joel Vermin sice dokázal skórovat v úvodu zápasu během oslabení, jenže útočník Isac Brännström zbytek přesilové hry využil a následný obrat švédského týmu krátce před přestávkou dovršil po samostatném úniku Noel Gunler. Skóre po první třetině dnešní odvety čtvrtfinále. Luleå Hockey 2 HC Lausanne 1.

Druhá třetina začne přibližně v 18:53.

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 5-9; Zablokované střely: 7-3; Vhazování: 45%-55%; Góly: 2-1; Přesilové hry: 1/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.

20:01

20:01
    Ve Švédsku začala prostřední část utkání a Lausanne v jejím úvodu dohrává svou první přesilovou hru.

20:50
    Joel Genazzi si na útočné modré čáře rychle přikopl puk bruslí a napřáhl ke střele zápěstím, která byla u levé tyče tečována, David Rautio ale kotouč zachytil.

21:12
    Juhani Tyrväinen byl vyloučen za podrážení a Lausanne si zahraje několik sekund dvojnásobnou přesilovou hru.

21:47
    Lausanne mohlo v závěru dvojnásobné početní převahy skórovat, domácí ale zachránila pravá tyč! V hledišti to vzápětí jen hlasitě zahučelo.

21:51
    Vyloučený Joonas Jalvanti je zpět na ledové ploše a domácí hokejisté jsou nyní z nejhoršího venku.

22:49
    Isac Brännström nyní mohl skórovat po rychlém protiútoku dva na jednoho u levé tyče, jenže ji těsně minul! Ke gólu v oslabení nechybělo moc.

23:12
    Vyloučený Juhani Tyrväinen je zpět na ledové ploše a oba týmy hrají opět v plném počtu. Skóre je 2:1.

24:45
    Tobias Stephan se rychle vrhl po nahozeném puku, aby ho po pěkné rybičce holí odpálil do bezpečí.

26:16
    Niklas Olausson vypálil na vrcholu pravého kruhu během výhody a jeho střela skončila v náručí Tobiase Stephana.

26:17
    Joel Genazzi usedl na trestnou lavici poté, co ho dnešní rozhodčí vyloučili na dvě minuty za hákování.

28:00
    Domácí si vytvořili dobrý tlak, ze kterého pramenila rána z vrcholu mezikruží, Tobias Stephan ji ale vyrazil.

28:17
    Joel Genazzi se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a hokejisté Lausanne hrají v plném počtu.

28:55
    Lausanne nyní mohlo vyrovnat, jenže střela z levého kruhu pro vhazování minula vzdálenější pravý horní roh brány. David Rautio se za prudkou střelou hostí pouze ohlédl.

30:20
    Daniel Sondell si najel na zpětnou přihrávku a na vrcholu levého kruhu napřáhl ke střele zápěstím, kterou hostující brankář Tobias Stephan podržel v náručí.

31:02
    Před bránou švédského týmu vznikla nepřehledná situace a jeden z hostů těsně minul levou tyč.

33:27
    Luleå na levém křídle nemohla pokračovat v útočném snažení kvůli postavení mimo hru. Následuje Powerbreak.

34:07
    Einar Emanuelsson vypálil bez přípravy na bodu levého kruhu a jeho rána minula vzdálenější horní roh brány.

35:11
    Následovala prudká rána od modré čáry, která byla na přední pravé tyči hráči Lausanne zablokována.

36:05
    Jack Connolly vystřelil na vrcholu pravého kruhu zápěstím a Tobias Stephan předvedl pěkný semafor.

36:45
    Jesper Sellgren vystřelil před vrcholem levého kruhu a jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě.

37:16
    Lausanne mohlo vstřelit důležitý kontaktní gól, jenže jeho samostatný únik rozbil David Rautio, když levou rukou vytáhl puk mířící do pravého horního rohu brány! Hosté zahodili velkou šanci.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

39:43
    Dustin Jeffrey nedosáhl na prudkou kolmou přihrávkou a proti Lausanne se pískalo zakázané uvolnění.

40:00

Lausanne si zahrálo v úvodu druhé části dvojnásobnou přesilovou hru, v jejímž závěru orazítkovalo pravou tyč brány, využít ji ovšem nedokázalo. Na opačné straně se neprosadili ani domácí a skóre se nezměnilo. Skóre po druhé třetině zní. Luleå Hockey 2 HC Lausanne 1.

Třetí třetina začne přibližně v 19:38.

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 16-15; Zablokované střely: 14-5; Vhazování: 50%-50%; Góly: 2-1; Přesilové hry: 1/3-0/2; Trestné minuty: 4-6.

40:01

40:09
    Christoph Bertschy míchal s pukem na ose útočného pásma, jeho akci ale zastavilo postavení mimo hru.

40:27
    Joel Vermin rychle objel bránu a poté puk posílal do brankoviště, kde ho zmrazil pod lapačkou David Rautio.

40:30
    Rolands Kenins vystřelil na vrcholu mezikruží a David Rautio jeho střelu zápěstím nadvakrát zastavil.

41:11
    Josh Jooris fauloval před střídačkami a dostal dvě minuty za hákování. Čtvrtá přesilová hra pro domácí.

41:56
    Niklas Olausson vypálil na bodu pravého kruhu a Tobias Stephan dokázal jeho ránu s problémy vyrazit.

42:27
    Jack Connolly si zpracoval puk na pravém křídle a nádhernou diagonální přihrávkou od modré čáry našel v levém kruhu Nilse Lundkvista, který se pak neukvapil se zakončením, a NOEL GUNLER po jeho zpětné přihrávce poté skóroval do prázdné brány! Asistence: Nils Lundkvist a Jack Connolly.
    42:27 Noel GUNLER - 3:1

43:39
    Domácí na pravém křídle vypálili od modré čáry a jejich střela s příklepem těsně minula vzdálenější tyč.

45:10
    Lausanne předvedlo hodně kostrbatou rozehrávku, nakonec se ale v pravém kruhu dostalo ke střele, která minula přední pravou tyč, a David Rautio nezasahoval.

45:29
    Hosté pokračovali v tlaku, ze kterého pramenila táhlá střela od modré čáry, David Rautio ji ale hrudí vyrazil.

46:38
    Noel Gunler mohl zkompletovat hattrick, jeho střela z pravého kruhu ale minula vzdálenější levou tyč brány.

47:32
    Lausanne se na útočného pásma ke střele nedostalo a jeden z hostů byl ostrým hitem sražen k ledu.

48:46
    Jonas Berglund fauloval v blízkosti své brány a rozhodčí ho poslali na trestnou lavici na dvě minuty za hákování.

49:45
    Lausanne se snažilo prosadit v blízkosti pravé tyče, jenže David Rautio u ní ucpal veškerý volný prostor.

50:46
    Jonas Berglund se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a domácí hokejisté hrají opět v plném počtu.

51:33
    Domácí hráči předvedli nádhernou kombinační akci a Jesper Sellgren mohl skórovat po pěkné přihrávce z pravého křídla na vrcholu mezikruží, odkud poté nádhernou střelou zápěstím mířil do pravého horního rohu brány, Tobias Stephen ale vytáhl fantastický semafor! Parádní okamžik.

52:00
    Lausanne potřebuje vstřelit tři góly, a tak brankář Tobias Stephen opustil svou bránu!

52:38
    Před bránou domácího týmu vznikla nepřehledná situace a Lausanne se v blízkosti pravé tyče přece jen dostalo do zakončení, puk ale skončil v náručí Tobiase Rautia a prostor dostává Powerbreak.

52:57
    Austin Farley se pokusil skórovat přes celé kluziště do prázdné brány, jenže ji minul. Zakázané uvolnění.

53:01
    Obránce DANIEL SONDELL se rychle zorientoval v levém rohu obranného pásma a po nádherné vysoké žabce poslal puk do prázdné brány hostí! Domácí vedou 4:1. Asistence: Joonas Berglund.
    53:01 Daniel SONDELL - 4:1

53:25
    Petteri Lindbohm dostal dvě minuty za vražení na hrazení a Luleå si zahraje v závěru přesilovou hru.

54:54
    Isac Brännström mohl skórovat v blízkosti pravé tyče, jenže zamířil pouze do náruče Tobiase Stephena.

55:25
    Vyloučený Petteri Lindbohm je zpět na ledové ploše a domácí nedokázali využít další přesilovou hru.

56:30
    Oscar Engsund fauloval v blízkosti vlastní brány a rozhodčí ho vykázali na trestnou lavici za krosček.

56:58
    Jeden z domácích hráčů mohl skórovat do prázdné brány, jenže ji střelou z útočné modré čáry přes clonícího protihráče těsně minul!

57:38
    Lausanne právě vstřelilo branku! CODY ALMOND bez přípravy vypálil na vrcholu pravého kruhu a nádhernou bombou nad lapačkou Davida Rautia vymetl přední pravý horní roh brány! Lausanne snížilo na 4:2. Asistence: Christoph Bertschy.
    57:38 Cody ALMOND - 4:2

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

59:43
    AUSTIN FARLEY na pravém křídle dobruslil puk a bekhendem ho od hrazení poslal do prázdné brány Lausanne – 5:2! Asistence: Karl Fabricius.
    59:43 Austin FARLEY - 5:2

Luleå si v dnešní odvetě čtvrtfinále snadno poradila s Lausanne a zásluhou dvou branek Noela Gunlera se stává prvním semifinalistou letošního ročníku evropské Champions Hockey League. Konečný výsledek v Coop Norrbotten Areně zní. Luleå Hockey 5 HC Lausanne 2.
    Luleå se stala prvním semifinalistou Champions Hockey League

Statistiky: Střely na bránu: 28-27; Zablokované střely: 16-8; Vhazování: 51%-49%; Góly: 2-1; Přesilové hry: 2/5-1/4; Trestné minuty: 8-10.

Nejlepší hráči utkání:

Joel Vermin (LAU) 1+0
    Noel Gunler (LHF) 2+0 (20:28:13)

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 4. Brännström (Olausson, Gustafsson), 18. Gunler, 43. Gunler (Lundkvist, Connolly), 54. Sondell (Berglund), 60. Farley (Fabricius) – 4. Vermin (Jooris), 58. Almond (Bertschy)

Luleå HF: Rautio (Lassinantti) – Lundkvist, Gustafsson (C), Sondell, Sellgren, Jalvanti, Engsund, Thyni- Gunler, Connolly, Olausson (A) – Emanuelsson, Tyrväinen, Kovács – Larsson, Ilomäki, Brännström – Fabricius (A), Berglund, Farley – Widing. Hlavní trenér: Thomas Berglund.

Rozhodca: Aaro Brännare, Mikko Kaukokari. Čároví: Emil Yletyinen, Jan Sandström

Diváci: 2895
    03.12.2019
    Lausanne - Luleå 1:2

Góly a asistencie: 40. Jooris (Genazzi, Emmerton) – 32. Kovacs (Sellgren, Ilomäki), 42. Kovacs (Sellgren, Sondell)