Tampa Bay – NY Islanders 1:5 (kon.) | Washington – Columbus 2:5 (kon.) | Ottawa – Boston 5:2 (kon.)

David Rittich (CGY) 63 minut, 28 zákroků, 4 góly, 87,5%
    Pavel Francouz (COL) 63 minut, 28 zákroků, 5 gólů, 84,8% (05:46:30)

Tři hvězdy utkání:
    1. Sean Monahan (CGY) 1+0
    2. Matthew Tkachuk (CGY)1+1
    3. Ryan Graves (COL) 1+1

Dramatická třetí třetina rozhodla o tom, že se tento duel dostane do prodloužení. Ve kterém po chybě domácích se do brejku dostal Sean Monahan, který prostřelil brankáře Francouze. Bonusový bod tak berou hráči Calgary.

62:09 Sean MONAHAN - 4:5

62:09
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Dramatický zápas končí, bonusový bod bere hostující celek. Do brejku se dostal a překonal brankáře Francouze SEAN MONAHAN. Asistence: Dillon Dubé a Mark Giordano.

62:01
    Nathan MacKinnon nedokázal přihrát na spoluhráče.

61:32
    Mikko Rantanen pálil výborně, jeho projektil tak tak vyrazil brankář Flames.

61:05
    Flames hrají v prodloužení aktivněji.

60:38
    Oba týmy střídají.

60:15
    Pavel Francouz (Colorado) si se střelou i dorážkou hostů dokázal poradit.

60:01

60:00

59:36
    Pavel Francouz (Colorado) kryje ránu, kterou vyslal hostující Tobias Rieder.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:32
    Vypadá to, že tento duel nerozhodne základní hrací doba, a tak půjdeme do prodloužení.

57:49
    Valerij Ničuškin pálil z velmi dobré pozice, ale proti jeho střele se dokázal brankář David Rittich včas přemístit.

57:00
    Komerční přestávka.

56:02
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, sledujeme rychlý hokej, ani jednomu celku se do prodloužení evidentně nechce.

54:12
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, kde se pokoušel něco vymyslet, ale neuspěl.

53:30
    David Rittich (Calgary) nyní senzačně zachránil hostující celek od inkasování branky. Následně obránci zalehli prostor branky, a tak kotouč zůstal před brankovou čárou. Komerční přestávka.

52:50
    Před Francouzem jeden z hráčů zblokoval kotouč, český brankář ve službách Lavin zasahovat nemusel.

52:32
    Pierre-Édouard Bellemare z horní hranice kruhu pálil, rychle po přechodu do útočného pásma, jeho rána končí nad brankou.

52:00
    Osm minut hry nás dělí od koncem třetí třetiny. Oba týmy mají k výhře stejně daleko, je to remíza a oba týmy mají 27 střel.

51:30
    Pavel Francouz (Colorado) rozehrává od své branky, hledal spoluhráče, ale domácí akci poněkud přibrzdili.

Dnešní utkání sleduje 17.588 diváků.

50:54
    50:45 Joonas DONSKOI - 4:4

50:45
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Nyní to domácím vyšlo, a tak je vyrovnáno. Krásnou ránou do horní části branky se prosazuje nepokrytý JOONAS DONSKOI. David Rittich ví, že tento kotouč mohl mít, odpovídá tomu jeho reakce. Asistence: Nathan MacKinnon a André Burakovsky.

50:32
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině.

50:10
    Hostující celek stále vede o jednu branku, ale domácí jsou nyní aktivnější a pokouší se vyrovnat.

49:53
    David Rittich (Calgary) má na svém kontě další důležitý zákrok, Pierre-Édouard Bellemare nedokázal ani na druhý pokus prostřelit brankáře Flames.

47:50
    Zakázané uvolnění proti Flames. Buly před brankou Davida Ritticha.

47:30
    Zbytečně se nepřerušuje.

47:13
    André Burakovsky se dostal do útočného pásma, ale pokus o střelu mu nevyšel, kotouč nezpracoval.

47:00
    Michael Frolík pálil z dobré pozice, o teč se pokoušel Mark Jankowski, ale neuspěl.

46:38

46:26
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

46:02
    Pavel Francouz (Colorado) nyní vytáhl dva výborné zákroky proti střelám z bezprostřední blízkosti.

45:44
    Pavel Francouz (Colorado) nyní pustil hokejku a kotouč chytil do vyrážečky. Buly před jeho brankou.

45:27
    Prakticky polovina přesilovky Flames je pryč, hosté se zatím do výraznější šance nedostali.

45:00
    Flames hrají přesilovou hru, nastěhovali se do útočného pásma, kde se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře.

44:38
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Vladislav Kameněv.
    43:59 Nathan MACKINNON - 3:4

43:59
    Domácí celek bleskově odpovídá a prosazuje se. David Rittich nedosáhl na střelu, kterou vyslal přesně pod horní tyčku NATHAN MACKINNON. Asistence: Matt Calvert a Ian Cole.

43:03
    David Rittich (Calgary) má kotouč v rukavici, bude se vhazovat před jeho brankou.

42:33
    Joonas Donskoi byl v dobré střelecké pozici, ale kotouč do branky dostat nedokázal.
    41:39 Michael FROLÍK - 2:4

41:39
    Domácí celek znovu inkasuje. Tobias Rieder výborně zpracoval kotouč, našel před brankou najetého MICHAELA FROLÍKA, který svého krajana snadno prostřelil. Asistence: Tobias Rieder a Mark Jankowski.
    40:12 Andrew MANGIAPANE - 2:3

40:12
    Dvanáct sekund ze třetí třetiny je pryč a hostující celek se dostává do vedení. Rychlou střelou se prosazuje pod horní tyčku mířící ANDREW MANGIAPANE. Asistence: Matthew Tkachuk a Elias Lindholm.

40:01

Derek Ryan dokázal vyrovnat, a pak vrátil domácí vedení aktivně hrající Valerij Ničuškin. V přesilovce dokázal hostující celek srovnat, povedenou ránou překonal Francouze Matthew Tkachuk. Po čtyřiceti minutách hry platí nerozhodný stav.

40:00

39:20
    Flames se usadili v útočném pásmu. Matthew Tkachuk pálil z dobré pozice, ale výborně zasáhl brankář Colorada.

38:28
    V poklidném tempu se nyní dohrává druhá třetina, ve které se hostující celek dokázal prosadit hned dvakrát.

38:06
    Nikita Zadorov (Colorado) rozehrává od své branky, čeká na dostřídání spoluhráčů.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

37:30
    André Burakovsky tečoval kotouč před brankou, a tak tak dokázal zasáhnout brankář Flames.

37:01
    Johnny Gaudreau pálil po rychlé akci z kruhu, jeho projektil vyrazil Pavel Francouz do ochranné sítě.
    36:04 Matthew TKACHUK - 2:2

36:04
    Bleskově využitá přesilovka znamená, že je vyrovnáno. Tvrdou ránou se prosazuje z kruhu obranou zapomenutý MATTHEW TKACHUK. Asistence: Johnny Gaudreau a Elias Lindholm.

35:54
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Mark Barberio – 2 min., držení).

35:40
    Sledujeme rychlý hokej, který musí domácí fanoušky bavit.

35:10
    Matthew Tkachuk (Calgary) to zkoušel individuálně, pokoušel se dostat do střelecké pozice, ale obrana Avalanche jej nenechala vypálit.

34:24
    David Rittich kryje další pokus, který vyslal domácí celek z bezprostřední blízkosti.

34:15
    Skvěle odehrál hostující celek oslabení, domácí se do výraznější šance nedostali.

32:40
    Colorado má možnost přesilové hry, kombinuje v útočném pásmu. Puk však dokázal hostující celek vyhodit přes všechny čáry.

32:06
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Mark Giordano – 2 min., sekání).

31:15
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Flames. Domácí hokejisté jsou nyní aktivnějším celkem.
    30:04 Valerij NIČUŠKIN - 2:1

30:04
    Domácí celek si bere vedení zpět, k dorážce se dostal hodně důrazný v předbrankovém prostoru VALERIJ NIČUŠKIN. Asistence: Ryan Graves a Matt Nieto.
    29:33 Derek RYAN - 1:1

29:33
    Je vyrovnáno, dlouhou dobu držel brankáře Francouz čisté konto. Nyní nedosáhl na ránu, kterou od modré čáry vyslal DEREK RYAN. Puk neviděl, a proto nezasáhl. Asistence: Oliver Kylington a Dillon Dubé.

29:22
    Sledujeme rychlý hokej, Flames se nyní usadili v útočném pásmu.

28:57
    Jeden z domácích hráčů se dostal do střelecké pozice, ale před brankou mu kotouč sjel z hole, a tak zakončit nedokázal podle představ.

27:50
    Pavel Francouz (Colorado) přerušuje hru. Komerční přestávka.

27:16
    Michael Frolík (Calgary) vedl protiútok Flames, na ledě byla ale dlouho, a tak jen nehodil do útočného pásma, a pak šel střídat.

27:00
    Nathan MacKinnon se dostal spolu s Landeskogem do útočného pásma, kde se pokoušeli něco vymyslet.

26:33
    Sledujeme rychlý hokej, zakázané uvolnění se nepíská, hostující obrana musí hrát.

26:13
    Nikita Zadorov znovu vyhazuje, to už se vrací André Burakovsky do hry, Colorado oslabení zvládlo.

25:54
    Johnny Gaudreau (Calgary) se individuální akcí dostal do útočného pásma, následná rána byla nepřesná.

25:36
    Colorado vyhazuje přes všechny čáry, puk má David Rittich za svou brankou.

25:07
    Rasmus Andersson (Calgary) nedokázal zpracovat přihrávku spoluhráče, Flames se připravili o pásmo.

24:45
    Mikael Backlund z dobré pozice před brankou minul branku. Následně Pavel Francouz výborně zasáhl.

24:18
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (André Burakovsky – 2 min., držení).

23:42
    Mikko Rantanen rychle zakončoval akci svého celku, David Rittich kryje kotouč. Domácí hráči pokračují v aktivní hře, kterou se prezentovali i v první třetině.

23:20
    Matthew Tkachuk měl před sebou chvíli odkrytou část branky, ale nedokázal kotouč trefit podle svých představ.

22:51
    Nathan MacKinnon (Colorado) pálil bekhendovou střelou, jeho projektil snadno kryje a hru přerušuje David Rittich.

22:23
    Vladislav Kameněv (Colorado) se pokoušel před brankou soupeře tečovat, ale David Rittich (Calgary) ukryl kotouč mezi betony a nevypadl mu. Buly před jeho brankou.

21:25
    Joonas Donskoi (Colorado) se po Burakovského přihrávce dostal do zakončení, pokus byl ztečovaný beky do ochranné sítě.

20:56
    Sean Monahan (Calgary) zkoušel zakončovat z otočky, jeho projektil zblokovala obrana Colorada.

20:18
    Utkání pokračuje druhou třetinou, domácí celek do ní vstupuje s jednobrankovým vedením.

20:01

Ryan Graves je jediným střelcem v první třetině, díky jeho ráně vede domácí celek po dvaceti minutách 1:0. Střelecky je duel vyrovnaný, oba kuby vyslaly na branku soupeře devět střel.

20:00

19:18
    Pavel Francouz dobře vyhodnotil situaci před svou brankou, a tak kotouč ukryl pod rukavici. Buly před jeho brankou.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:30
    Joonas Donskoi se pokouší vybojovat kotouč v obranném pásmu, což se mu podařilo. André Burakovsky se dostal sám před branku, trefil tyčku.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:40
    Noah Hanifin pálil od modré čáry, jeho pokus dobře viděl brankář Francouz, který dokázal vykopnout kotouč betonem.

17:17
    Pierre-Édouard Bellemare (Colorado) to byl, kdo zakončoval z mezikruží. Jeho rána končí nad brankou.

16:36
    Pavel Francouz (Colorado) nyní musel zasahovat proti střele soupeře. Někdejší brankář Ústí nad Labem si dokázal poradit.

16:10

15:53
    Calle Rosén (Colorado) mohl zakončovat, ale ještě pokračoval v kombinaci. Calle Rosén nakonec vypálit nedokázal. Přišel o puk, a pak hosté vyhodili.

15:32
    Tyson Jost (Colorado) hledal spoluhráče před brankou, ale přihrávka postrádala přesnost.

14:56
    Elitní přesilovková formace Colorada se usadila v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

14:41
    Flames vyhazují přes všechny čáry až k brance Francouze.

13:37
    0546

12:02
    Colorado rozehrává od své branky, následně pálil od modré čáry nepřesně Ryan Graves (Colorado).

11:43
    Kotouč vypadl z hrací plochy, buly před Francouzem. Komerční přestávka.

11:30
    Tyson Jost (Colorado) byl na malý moment volný před brankou, ale kotouč se k němu nedostal.

10:55
    Rasmus Andersson (Calgary) se musel vracet, aby zamezil rychlé protiakci Colorada, což se mu podařilo.

09:15
    David Rittich (Calgary) předvedl během krátké chvíle dva důležité zákroky, domácí celek hraje dobře, hosté se musí převážně bránit.

08:50
    Michael Frolík (Calgary) pálil z bezprostřední blízkosti, jeho projektil zastavil jeho krajan Pavel Francouz.

08:34
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku hostujícího celku. David Rittich (Calgary) musí být pozorný.

07:54
    Flames se nyní usadili v útočném pásmu, Pavel Francouz (Colorado) zneškodnil ránu od modré čáry.

07:26
    Colorado hraje aktivněji, nyní pálil od modré čáry tvrdě Gabriel Landeskog. Jeho ránu vyrazil David Rittich (Calgary) nad branku.

07:00
    Sedm minut hry z první třetiny je pryč, individuálně to zkoušel Gabriel Landeskog (Colorado). Jeho rána končí vedle branky.

06:47
    David Rittich kryje ránu od modré čáry, kterou vyslal Samuel Girard (Colorado). Komerční přestávka.

06:25
    Zakázané uvolnění znamená, že se bude vhazovat před brankou Avalanche. Příležitost tak mají hosté.
    04:32 Ryan GRAVES - 1:0

04:32
    Po bleskové akci se dostává domácí celek do vedení, výborně to udělal Donskoi.,který žabičkou oslovil RYANA GRAVESE, jehož zakončení bylo pro brankáře Flames nechytatelné. Asistence: Joonas Donskoi a J. T. Compher.

04:12
    Samuel Girard (Colorado) rozehrává od Francouze, dlouhým pasem hledal najetého spoluhráče.

03:47
    David Rittich (Calgary) rozehrává od své branky, jeho spoluhráči při přechodu do útočného pásma o kotouč přišli.

03:32
    Mikko Rantanen (Colorado) se dostal do útočného pásma, bekhendovou stranou hole se pokoušel zakončovat, ale jeho projektil byl ztečovaný do ochranné sítě nad brankou.

02:46
    Mikael Backlund (Calgary) pálil z horní hranice kruhu, s jeho pokusem si snadno dokázal poradit Pavel Francouz.

02:24
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje. Ani jeden celek se nikam nežene.

01:10
    Colorado začalo aktivněji, hostující obrana musí být pozorná. Joonas Donskoi (Colorado) to zkoušel individuálně, ale neuspěl.

00:30
    Mikko Rantanen (Colorado) se z ničeho nic dostal k odraženému puku před brankou, a tak musel zasahovat David Rittich (Calgary). Ten situaci zvládl.

00:01

Colorado Avalanche: Francouz (Werner) – Zadorov, Girard, Graves, C. Rosén, Barberio, Cole – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Burakovsky, Compher, Donskoi – Nieto, Bellemare, Ničuškin – Kameněv, Jost, Calvert.

Calgary Flames: Rittich (Talbot) – Giordano, R. Andersson, Hamonic, Hanifin, Brodie, Kylington – Tkachuk, E. Lindholm, Mangiapane – Backlund, Monahan, Dubé – Lucic, D. Ryan, J. Gaudreau – Jankowski, Rieder, Frolík.

Rozhodčí: Hebert, Luxmore – Gibbons, Gawryletz.

Utkání za malý moment začne.

Česká stopa v zápase
    M. Frolík, 29 zápasů, 4 body (1+3)
    D. Rittich, 24 zápasů, úspěšnost zákroků 91,4 %
    P. Francouz, 11 zápasů, úspěšnost zákroků 93,1%

Poslední vzájemný zápas se odehrál 20. listopadu a Colorado vyhrálo na ledě soupeře 3:2. Laviny z posledních pěti vzájemných duelů vyhrály všechny.

Colorado Avalanche odehrálo 29 zápasů s bilancí 16-3-2-8 a získalo 40 bodů. V tabulce Západní konference je na druhé pozici. Tým z posledních pěti zápasů vyhrál všechny. Poradil si s Chicagem Blackhawks 5:2 a 7:3, Torontem Maple Leafs 3:1, Montrealem Canadiens 3:2 a Bostonem Bruins 4:1.

Calgary Flames odehrálo 31 zápasů s bilancí 9-6-4-12 a získalo 34 bodů. V tabulce Západní konference je na deváté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrálo čtyři. Poradilo si s Buffalem Sabres 3:2 v prodloužení, Ottawou Senators 3:1,Buffalem Sabres 4:3 a Los Angeles Kings 4:3. Tým nestačil na Pittsburgh Penguins 2:3 v prodloužení.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Colorado Avalanche a Calgary Flames.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 5. Graves (Donskoi, Compher), 31. Ničuškin (Graves, Nieto), 44. MacKinnon (Calvert, Cole), 51. Donskoi (MacKinnon, Burakovsky) – 30. D. Ryan (Kylington, Dubé), 37. Tkachuk (J. Gaudreau, E. Lindholm), 41. Mangiapane (Tkachuk, E. Lindholm), 42. Frolík (Rieder, Jankowski), 63. Monahan (Dubé, Giordano)

Rozhodca: Hebert, Luxmore – Gibbons, Gawryletz

Diváci: 17.588