Martin – Slovensko U18 6:2 (kon.)
koniec
DVTK Miškovec
2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
HK Nitra
Utorok 03.12.2019, 18:00Tipsport Liga (SR) • 28. kolo
Predzápasové kurzy
   
  Tretia tretina dopadla jasne v prospech nitrianskych hokejistov. Kľúčový bol určite zásah na 1:4 z hokejky Čaládiho. Domácim sa potom ešte podarilo vykresať iskierku nádeje, keď sa presadil Részegh, ale vzápätí si strelecký účet v nitrianskom drese otvoril Yellow Horn, ktorý spečatil gólom na 2:5 víťazstvo Nitry v Miškovci. (20:28:19)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:38
  Domáci sú v útočnom pásme, ale už veľa toho asi nevytvoria.
   
  58:56
  Nitra dala gól!
  Nitrania pečatia svoje víťazstvo. Po ľavom krídle vykorčuľoval Scheidl, ktorý venoval premiérový gól za Nitru COLTONOVI YELLOWOVI HORNOVI. Horn si spracoval prihrávku pred bránkoviskom a pohodlne zasunul do odkrytej siete.
  Asistencia: Lane Scheidl.
   
  58:44
  Rajna sa na chvíľu vrátil do svojej bránky, pretože sa vhadzovalo v strednom pásme, ale už je späť na striedačke.
   
  58:17
  Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Beauvillier – 2 min. + osobný trest do konca zápasu, hrubosť).
  Vylúčenie v tíme HK Nitra (Versteeg – 2 min. + osobný trest do konca zápasu, hrubosť).
   
  58:17
  Pästne si to rozdali Mitch Versteeg a Francis Beauvillier. Nitriansky obranca predviedol svoju zámorskú krv a pár údermi zložil na ľad hráča DVTK. Jasný súboj v prospech obranca HK Nitra.
   
  57:58
  Nič iné domácim neostáva, DVTK má vhadzovanie v útočnom pásme a vyskúša si powerplay!
   
  57:52
  Beauvillier získal puk pri mantineli za ľavým kruhom a posielal puk na bránku, pred ktorú smeroval už Vas a snažil sa Hanuljakovi narobiť problémy.
   
  57:13
  Rodman iba tečoval nahodený puk z obranného pásma. DVTK prudko nenapáda rozohrávku Nitry, čo rozhodne hokejistom spod Zobora vyhovuje.
   
  56:27
  Teraz bol veľmi nedočkavý Részegh, ktorý skôr vnikol do útočného pásma, než po pravom krídle smerujúci Beauvillier. Pískal sa ofsajd.
   
  56:07
  Pri puku za vlastnou bránkou je Matyás Vojtkó a stane sa režisérom novej rozohrávky svojho tímu spoza Rajnu.
   
  55:36
  Nitrania momentálne bránia stredné pásmo v trojici a naozaj ťažko sa domácim hokejistom cez takýto val presadzuje.
   
  55:07
  Strela od modrej čiary z hokejky Vandana bola zrazená a puk okamžite vzali na svoje hokejky Nitrania. Zatiaľ to však na nejaký absolútny nápor Miškovca nevyzerá.
   
  54:01
  Miškovec dal gól!
  Domáci využívajú presilovú hru a ešte môžu zdramatizovať tento zápas. Dudás pálil bez prípravy spoza ľavého kruhu. Hanuljak betónom vyrazil pred seba, kde bol postavený TAMÁS RÉSZEGH a zblízka doklepol puk do bránky.
  Asistencie: Jesse Dudás, Davis Vandane.
   
  53:43
  V týchto chvíľach rozhodcovia vykresali iskierku nádeje pre Miškovec a DVTK bude hrať presilovku. Samuel Buček dostáva dve minúty za podrazenie.
   
  53:09
  Samuel Buček sa ocitol v ďalšom nebezpečnom zakončení. Pretlačil sa z ľavého kruhu pred brankára Rajnu, no nedokázal ho prekvapiť.
   
  52:34
  Kollár už mohol z ľavého kruhu strieľať, ale hľadal ešte Bučeka. Nitrania potom nie dobre zakombinovali a museli znovu bojovať o puk.

  Lukáš Rastislav Ovšonka

  Góly a asistencie: 5. Kiss (Galanisz, Vas), 55. Részegh (Dudás, Vandane) – 1. Scheidl (Kerbashian, Morrison), 27. Kollár (Horn), 27. Buček (Kollár, Koyš), 45. Čaládi (Buček), 59. Yellow Horn (Scheidl)


  DVTK Miškovec: Rajna – Ross, Dudás, Göz, Vandane, Szirányi, Vojtkó, Láda – Harrison, St. Pierre, Rodman – Beauvillier, Vas, Reszegh – Miskolczi, Galanisz, Kiss
  HK Nitra: Hanuljak (Šimboch) – Mezei, Morrison, Rácz, M. Versteeg, Sloboda, Kubka, Korím, Nemec – Scheidl, Kerbashian, Horn – Tábi, Kollár, Koyš – Buček, Čaládi, Fominych – Hrušík, Minárik, Csányi

  Rozhodca: Korba, Štefik – Jobbágy, Rojík